Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Çocuk süt diş sağlığı

İnsan İlişkileri Kategorisinde ve Anne Baba ve Çocuklar Forumunda Bulunan Çocuk süt diş sağlığı Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> First Teeth Bebek Diş Macunu Süt dişlerinin bakımı ve temizliği son derece önemlidir. Bebeğinizin ilk dişleri, besinleri tam olarak çiğneme ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  11

  Çocuk süt diş sağlığı

  First Teeth Bebek Diş Macunu

  Süt dişlerinin bakımı ve temizliği son derece önemlidir. Bebeğinizin ilk dişleri, besinleri tam olarak çiğneme ve sindirmenin yanında, çocuğunuzun büyüme ve gelişiminde yardımcıdır. Ayrıca süt dişleri, düzgün konuşma yeteneğinin gelişiminde ve gelecekteki kalıcı dişler için gerekli yerin hazırlanmasında çok önemli bir rol oynar.

  Süt Dişlerinin Doğal Temizliği

  Bebeğinizin tatlı nefes kokusundan daha hoş bir şey yoktur. Bu tatlı koku ağız florasındaki sağlıklı bir dengenin sonucudur. First Teeth bebek süt diş macunu anne sütünde bulunan protein ve enzimlerle bebeğinizin süt dişlerini korumaktadır. Ayrıca bebeğiniz için gerekli olan ağız içi hijyenini sağlayarak, ağız içi sağlıklı normal floranın korunmasına da yardımcı olur. First-Teeth bebek süt diş macunu; Lizozim, Laktoferrin ve Laktoperoksidaz koruyucuenzim kompleksinden oluşmuştur. Bunlar anne sütünde ve tükürük sıvısında doğal olarak bulunmaktadır. Süt dişlerini doğal yolla temizleme yönetmini kısaca açıklarsak; Laktoferrin birçok bakterinin hayatta kalabilmesi için gerekli bir mineral olan demiri yapısına bağlar. Bu sayede mevcut demir miktarını azaltarak diş çürümesine neden olan bakterilerin gelişimini engeller. Lizozim birçok zararlı mikroorganizmaların hücre duvarını parçalar ve etkisiz hale getirir. Laktoperoksidaz ise hastalık yapıcı bakterilere karşı koruyucu özellik sağlar. Anne sütü ile beslenen yeni doğmuş bebeklerin, hazır mama ile beslenenlere nazaran çok daha az enfeksiyona maruz kaldıkları ispat edilmiştir.

  Daha detaylı bilgi için

  Bebeğinizin diş ve dişetlerini First-Teeth ile temizleyerek, zararlı bakterilere karşı en iyi doğal korumayı sağlıyor olacaksınız.

  First Teeth bebek süt diş macunu; anne sütünde ve tükürük içerisinde bulunan doğal koruyucu enzimler içeren tek üründür.

  * %100 sindirilebilir, yutulduğunda zarar vermez.

  * Süt dişlerinin çürümesine neden olan bkterileri, normal floraya zarar vermeden yok eder.

  * Köpürmez. Ebeveynlerce kullanımı daha kolay ve bebekler için daha kabullenilebilirdir.

  * Sakarin veya diğer yapay tatlandırıcıları içermez.

  * Propil paraben ve diğer zararlı koruyucuları içermez.

  * Yapay renk ya da yapay tat içermez.

  * First-Teeth bebek süt diş macunu doğal elma-muz tadındadır.

  Daha detaylı bilgi için

  Diş Çıkaran Bebekler

  Diş çıkaran bir bebek genellikle mutsuz ve huzursuzdur. Ağız suyu akması, huysuzluk ve sık sık hafif bir ateş, bebeğinizin yeni çıkan dişelrinden kaynaklanıyor olabilir. Bu hem bebek hem de anne baba için zor bir durum hailne gelebilir. Bebeğinizin diş ve dişetlerine, annenin hassas dokunuşuyla ve INFA-DENT diş fırçası ile masaj yapmak bebeğiniz için oldukça zevkli, rahatlatıcı olacaktır.

  Daha detaylı bilgi için

  INFA-DENT İle Anne Dokunuşu

  INFA-DENT diş hekimleri tarafından, bebeğinizin ve yeni yürümekte olan çocuğunuzun küçük dişlerinin temizlenmesi aynı zamanda diş çıkarma nedeniyle ağrılı olan dişetlerinin rahatlatılması için özel olarak geliştirilmiştir.

  * Bebeklere, uzun bir sapla tutulan iri ve sert bir diş fırçası değil bir anne dokunuşu hissini verir.

  * Ebeveynin parmağına geçer ve sarar, böylece bebeğinizin hassas diş ve dişetlerini nazikçe temizlemenizi kolaylaştırır.

  * Diş çıkarma halkaları gibi dondurulabilir.

  * Kaynamış suda sterilize edilebilir.


  Daha detaylı bilgi için

  Bebeğinizin Sağlıklı Dişlerinin Temelini Atmak Sizin Elinizde

  Diş hekimi ve pediatri uzmanları bebeğin dişlerinin temizlenmesine; ilk diş belirir belirmez başlanması gerektiği konusunda hemfikirdirler. Bebeğiniz büyüdükçe, günlük ağız temizliği günlük etkinliklerinin doğal ve rutin bir parçası haline gelecektir. First Teeth bebek süt diş macunu bebeğinizin yaşamında çok önemli bir yer tutacak olan diş fırçalama alışkanlığını ona kazandırmanız konusunda size en büyük kolaylığı sağlayacaktır.

  Ancak; bebeğinizin bir ömür boyu sürecek olan diş sağlığına yönelik en iyi başlangıcı yapmanın yolu, First-Teeth diş macunu ile INFA-DENT diş ve diş eti masaj fırçasının beraber kullanılmasıdır.

  Bebeğinizin diş ve dişetlerini sabahları ve yatma zamanında; bebeğiniz yemek yedikten veya emdikten hemen sonra temizlemek en uygun davranış olacaktır.

  Daha detaylı bilgi için

  Linkler:

  First Teeth

  Biotene

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Runaw@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  izmir/buca
  Yaş
  28
  Mesaj
  721
  Rep Gücü
  170

  Cevap: Çocuk süt diş sağlığı

  Sitede reklam yapmak kesinlikle yasaktır.Derhal mesajı değiştirin yada silin.Yoksa banlanacaksınız....

Benzer Konular

 1. Ağız Diş Sağlığı
  dogangunes Tarafından Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-01-2011, 03:49 PM
 2. Çocuklarda Diş Sağlığı
  İnci Tarafından Çocuk Sağlığı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-12-2009, 11:39 PM
 3. çocuk ruh sağlığı
  psikologunuz Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-11-2008, 05:52 PM
 4. Erkek Sağlığı
  dogangunes Tarafından Üroloji (bevliye) Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 03-12-2007, 02:04 AM
 5. bebek sağlığı
  serseriozi Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-05-2007, 11:30 PM
Yukarı Çık