Kahveli viski, limonatalı votka ya da bu kı.ın en popüler içkisi olan caipiroshka... Tüm kokteylleri evde kendiniz de rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. İşte yılbaşını evde dostlarıyla geçirecek olanlar için kokteyl tarişeri... ..

Yılbaşı sofranızı hazırladınız. Bu gece içki içmek isteyenler için şampanya, şarap çeşitleri, hatta rakı tamam... Ama bu özel gecede 'özel' kokteyller de deneyebilirsiniz. Birçok bar ve restoran mönülerine yemekle birlikte farklı shotlar ve kokteyller ekliyor. Tabii bir de geceyi dostlarıyla evde geçirecek olanlar var. Sırf dışarı çıkmıyorsunuz diye 2009'un popüler içkilerinden mahrum kalmanıza gerek yok. Finlandia Vodka'nın eğitmen barmeni Kalamış Divan'ın barına girdi, evde herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği kokteyller hazırladı. Finlandiya Vodka, Jack Daniels ve Herradura Reposado ve El Jimador tekilalarını kullanarak hazırlanan kokteyller 2009'un da en popüler içkileriymiş. Bu tarifleri hazırlamak için tek ihtiyacınız olan şey içkiler, meyve suları, shaker ve buz. Ufak bir hatırlatma da tariflerde yer alan 'cl' ölçü birimine: 1 cl, yaklaşıl 1 kapak içki demek. Ama bu da içkiden içkiye farklılık gösteriyor.
Örneğin Finlandia Vodka'nın kapağı 1cl'e eşit. Ama daha küçük bir kapağa sahip olan Jack Daniels yaklaşık yarım cl'e eşit oluyor. Cl ölçmenin bir diğer metodu ise içinizden bin 1, bin 2 şeklinde saymak. Bu geçen sürede 2 cl dökmüş oluyorsunuz.
kaynak