Merhaba

ABD'li bilim insanları tek iğneyle hayvanlarda karın yağlarını yüzde 40 oranında azaltmayı başardı...ABD'deki Teksas Üniversitesi uzmanlarının karın yağlarına karşı geliştirdiği deneysel ilaç maymunlar üzerinde başarılı oldu.

Kanser tedavisinde kullanılan bir yöntemle geliştirilen Adipodite isimli ilaç yağ hücrelerini besleyen kılcal damarları öldürüyor. Böylece hücre yavaş yavaş ölerek yok oluyor. İlaç bir yandan da iştahı azaltıp metabolizmayı hızlandırarak zayıflama sağlıyor. Adipodite'nin karın yağlarını yalnızca bir ayda yüzde 40'a kadar azalttığı görüldü. Hayvanların bel ölçüleri yüzde 27 incelirken vücut yağlarında da yüzde 39'a yakın azalma gözlemlendi.

Araştırmayı yöneten uzmanlardan Dr. Wadrih Arap, 15'ten fazla kanser ilacında kullanılan yöntemle geliştirdikleri ilacın obezite tedavisinde yeni bir umut olduğunu söyledi. Dr. Arap "Obezite sigaradan bile daha fazla insanı öldürüyor. İlaçla ilgili calışmalarımız henüz tamamlanmadı ama hızla yol alıyoruz" dedi.

İlacın dehidrasyon ve böbrek hasarı gibi yan etkileri bulunduğu belirtildi. Dr. Arap ilacın geliştirilmesi için bir şirketle anlaştıklarını söyledi.

Karın yağlarına tek iğneyle veda

...deneysel ilaç maymunlar üzerinde başarılı oldu....

Minumum da atalarinin
MAYMUN larla ayni olduguna inanan
A-Teistler yasadi.

Bu ilac onlara kesin yarayacaktir....