Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Obama'dan obeziteye karşı

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisi Diyet ve Dengeli Beslenme Forumunda Obama'dan obeziteye karşı Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba! ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, çocukluk obezitesine karşı harekete geçmenin zamanının geldiğini belirterek, konuyla ilgili kampanyasını açıkladı. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Obama'dan obeziteye karşı

  Merhaba!

  ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, çocukluk obezitesine karşı harekete geçmenin zamanının geldiğini belirterek, konuyla ilgili kampanyasını açıkladı.  Bu yıl çocukluk obezitesi sorununu önlemeye büyük önem verecek olan Michelle Obama, Beyaz Saray'daki toplantıyla "Hadi Harekete Geçelim" başlıklı kampanyasının açılışını yaptı.

  Ülkedeki obezite sorununa ve "tip 2" diyabetli çocuk sayısının giderek arttığına dikkati çeken Obama, "Çocuklarımızın üçte biri aşırı kilolu veya obez. Hiçbirimiz bunu ülkemiz için istemeyiz. Harekete geçmek zorundayız, hadi harekete geçelim" dedi.

  ABD yönetiminin konuyla ilgili kamu sağlığı çalışanları ve özel şirketlerle işbirliği yapacağını bildiren Obama, aileleri, öğretmenleri, doktorları ve çocukları yeni kurdukları Let?s Move internet sitesini incelemeye davet etti.

  Obama'nın kampanyası, gıda seçimlerini daha iyi yapmada ebeveynlere yardım edilmesi, okullardaki yiyecek satış makineleriyle öğle aralarında daha sağlıklı yiyecek hizmetinin sağlanması, sağlıklı yiyeceklerin daha uygun ve satın alınabilir düzeye getirilmesi ve çocukların egzersiz yapması için desteklenmesi olmak üzere dört bölüme ayrılıyor.

  Michelle Obama'nın kampanyasının ana başlıkları şöyle:

  -Gıda ve İlaç İdaresi, gıda üretim sektörüyle ve perakendecilerle, gıda fiyatlarını daha satın alınabilir hale getirmek için çalışacak. -Amerikan Pediatri Akademisi, doktorları, çocukların muayenesinde şişmanlığı ölçmeye yarayan ölçü birimlerini kullanmaları konusunda destekleyecek.
  -Okullara daha sağlıklı yiyecekler servis edilecek. İhtiyaç duyulan değişiklikleri yapmaları için okullara daha fazla para verilmesi noktasında Kongre'ye, gelecek 10 yılda 10 milyon doların harcanması talebinde bulunulacak. -Çocuklar egzersiz için özendirilecek ve Let?s Move adresinde konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler sunulacak.
  Michelle Obama'dan obeziteye karşı kampanya CNNTurk.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Ala Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  124
  Rep Gücü
  4756
  Bayan obama bu işe el attıysa halleder.

Benzer Konular

 1. Kız Obama baksana biraz!
  mopsy Tarafından Fotoğrafçılık Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-03-2012, 02:22 PM
 2. Televizyon Karşısında Oturmak Obeziteye Yol Açıyor
  asisedef06 Tarafından Diyet ve Dengeli Beslenme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-10-2011, 12:18 PM
 3. Obama Apollo 11 mürettebatıyla buluştu
  mopsy Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-07-2010, 12:02 AM
 4. Obama'ya Mektup
  sebahat35 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-11-2008, 02:28 AM
 5. Obama mı? McCain mi?
  Eftelya Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 05-11-2008, 02:08 PM
Yukarı Çık