Merhaba

2012 Ayakkabı dosyasından sonra tabi ki de hemen ardından bir çanta dosyasının gelmesi şarttı. Çantalar da pek çok kadın için sadece eşyalarını taşıyacağı bir araç olmaktan çok daha öte bir anlam taşıyorBir kere kıyafeti tamamlıyor, çantasız bir kombin hep bir yarım hep bir eksik. Ayrıca her bir çanta kadınlar için aynen ayakkabılar gibi birer tutku kaynağı olarak görülüyor. Bakalım kadınlarca böylesine ağır anlamlar yüklenen çantalar, 2012'de hangi formlarda bizim karşımıza çıkacak?
1- XL Clutch

Son yılların en büyük trendi XL clutchlar 2012'de de bizi terk etmeye hiç niyetli görünmüyor. Artık avuçlarınızın içinde kaybolan, sadece gece elbiseleriyle takılabilen clutch'ları unutma zamanı. Devir XL yani ekstra büyük clutch'ların devri. Hem gündüz hem gece kullanılabilecek olmaları da cabası. Ofisten partiye uzanan günler için XL clutch'lar tam da aradığınız şeyler.

Soldan Sağa:
Philip Lim - Dolce Gabbana - Stella McCartney2- Yılan Derisi

2012'de fetiş trendinin yansımalarını birçok yerde görüyoruz. Bunlardan biri de tabi ki yılan derisi formunu almış çantalar! 2012'de yılan derisi çantalar sadece doğal tonlarda değil farklı farklı renklerde karşımıza çıkıyorlar.

Soldan Sağa:
Stella McCartney - Marc by Marc Jacobs - Lanvin3- Çapraz Askılı

İşte hem şıklık hem de rahatlık getiren bir trend: çapraz askılı çantalar! Uzun zamandır tek omzumuzda taşıdığımız ağır çantalar sebebiyle bozulan rahatımız çapraz askılı çantaların yeniden moda olmasından sonra geri dönüyor. Hatırlarsanız bu çantalar 80'li yıllarda pek modaydı, yeniden moda olmasına çok sevindim. Çantalar iyi hoş da ben çapraz takamıyorum elimde taşısam derseniz, o da bu çantalarla pekala mümkün.

Soldan Sağa:
Proenza Schouler - Mulberry - Miu Miu4- İki Renkli

Artık ayakkabı ve çanta renklerinin bire bir tutması trendi çoook eskilerde kaldığına göre çantalar da biraz renklenebilir. 2012'de bizi iki renkli çantalar bekliyor. Bu çantaları hem çok şık hem de birçok renk ve kıyafetle kombinlenebilmesinden dolayı çok kullanışlı buluyorum doğrusu.

Soldan Sağa:
Marc by Marc Jacobs - DKNY - Marni5- Color Block

Geçtiğimiz ilkbahar/yaz dönemi başlayan color block trendi, kışın tüm o kasvetine rağmen müthiş bir inatla devam ediyor. Bu kış her bir yer cıvıl cıvıl yaz renkleriyle donatılırken çantalar da bu duruma sessiz kalamamış olacak ki, color block çantalar 2012'nin en büyük çanta trendlerinden. Kıyafetinize biraz renk, hareket ve heyecan getirmek için bire bir!

Soldan Sağa:
Yves Saint Laurent - DKNY - Chloe2012 Çanta Dosyası •• Çanta •• Moda •• Mahmure.com