Merhaba

Babet, stiletto, dolgu topuk, sandalet… Ucu açık, bilekten bağlı, arkası açık… Kırmızı, siyah, pembe, yeşil… Leopar, çiçek, kuş, geometrik desenli…Baş döndüren güzellikte ve karar vermeyi zorlaştıran modellerde ayakkabılar beğenimize sunuluyor. Peki, hangi ayakkabı ne zaman giyilmeli?Dolgu Topuklar

Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan dolgu topuklu ayakkabılar; hem yaz hem de kış mevsimi için uygundur. Yaz sezonunda; keten şortlar, diz hizasında elbiseler ve uçuşan eteklerle kombinleyebilirsiniz. Kış sezonunda kumaş pantolonlar, jile kesimli elbiselerle giyebilirsiniz.

Dolgu topuklar; ince ve yüksek topuklu ayakkabı giyemeyenler için yardıma koşar. Birbirinden farklı ve güzel modelde dolgu topuklu ayakkabılarla acı çekmeden uzun ve şık görünmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Dolgu topuklu ayakkabılar genel hatlarıyla gündelik yaşam için uygundur. Hafta sonu gezmelerinde, tatillerde, alışverişe çıkarken ya da spor giyime izin veren ofislerde giyilebilir. Saten bantlı dolgu topuklu ayakkabıları; kır düğünlerinde abiye elbisenizin altına giyerek fark yaratabilirsiniz!Babetler

Son yılların en sevilen ayakkabı modeli babetler; hem gündüz hem gece kullanımına uygundur. Elbiseler, etekler, tulumlar, pantolonlar… Yani her parçayla babetlerinizi kombinleyebilirsiniz. Özellikle koyu renkli ve parlak babetleri gece gezmelerinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hamilelik döneminde el ve ayaklarda şişkinlik sorunu yaşanır. Bu dönemde düğün, nikâh gibi özel davetlere katılacaksanız yüksek topuklu ayakkabılar giymek size acı verebilir. Şık çözüm için saten, rugan gibi malzemelerden üretilmiş üzeri pul ve boncuklarla süslenmiş babetleri tercih edebilirsiniz.Sandaletler

Kış boyunca botlar ve kalın çorapların içinde havasız kalan ayaklarımıza özgürlük sunan sandaletler; yaz döneminde en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

Parmak arası, gladyatör ya da bilekten bağlı sandaletlerinizi; uzun elbiseler, şortlar ve eteklerle kombinleyebilirsiniz.

Sandaletler genel formları itibariyle günlük hayatta kullanıma uygundur. İşyeriniz spor giyime izin veriyor olsa da işyerine açık sandaletlerle gitmemeye özen gösterin.Stilettolar

Kadının simgesi stilettolar görünüşleriyle ilgi çeker hatta rüyalarınıza bile girebilir. Büyüleyici stilettoları istediğiniz her yerde giyebilirsiniz ancak bir şartla: topuklu ayakkabı giyebildiğinizden emin olarak!

Stilettoların topukları çok yüksek olduğu için yürümekte zorluk çıkarabilir ve evden çıktıktan 1 saat sonra ayaklarınızı acıtabilir.

Eşinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız; onu stilettolarınızla karşılayın! Siyah stiletto tercih ediyorsanız ayak tırnaklarınıza kırmızı oje sürmeyi unutmayın!

Ayakkabı Seçim Rehberi - MSN Kadın - Moda