Geçen senedeki faaliyetlerden zaten anlamış olmamız lazımdı, lastik çizmenin lastikliği ile çizmeliği ile hayatımıza pir girip bir çıkamayacağını. anlamadık mı? 2008-2009 moda serüveni sırasında anlamadıysanız 2009-2010 moda serüveninde anlarsınız. Para verip almazsanız, kuytu bir köşede, belki bir tenhada kıstırılarak ayağınızda lastik çizmelerle salıverilebilirsiniz cemiyet hayatına. Kate Moss giyiyor, siz giymezseniz ayıp olur! Her şey olur, bilemiyorum artık. Başınıza geleceklere siz katlanırsınız! Demode, trend dışı, out, zevksiz, rüküş falan olabilirsiniz, zaten bana ne!

Bana ne dediğime bakmayın, yine de sizi düşünüyorum. Bu sene lastik çizmeler moda. Zaten anlamışsınızdır! Lastik eskimediği için umarım 2022'ye kadar moda olur, yoksa elimizde kalacak malzeme.

Ayrıca 2010 modası genel olarak 40'lar ve 80'ler çizgisini taşıyormuş. Yandık yani. Seksenleri kırklarla nasıl karıştırdılar acaba? Umarım travmaya sebep olmaz ve biz bundan yirmi sene sonra "ulan o 2010 yılı ne biçim bir bir şeydi" demeyiz, amin demek istiyorum...Üzüntü ve pişmanlıkla anımsamayız 2010 'u herhalde , çünkü gördüğüm, duyduğum, duyumsadığım, azımsadığım, fırsatlandırdığım kadarı ile herkes eline geleni üstüne geçirip atıyor kendi sokağa... İnsanoğlu! Yeter, dur de bu gidişe!

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii...

düşüncemi söylüyorummm