Dove’dan yepyeni bir güzellik önerisi…

Yeni Dove Summer Glow Bronzlaştırıcı ve Nemlendirici Vücut Losyonu. Cildinize günden güne fark edilir bir bronzluk verirken nemlendirir; böylece doğal bir bronzluk ve ipeksi bir cilt sağlar.

Bronzlaşırken cildinize fayda sağlayabileceğiniz kimin aklına gelirdi ki!
· Dove Summer Glow içerdiği Dove nemlendiricileriyle cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırır, günlük vücut losyonu gibi cilde bakım yapar, cildin nem ihtiyacını karşılar.


· Formülündeki cildi bronzlaştırıcı, hassas maddelerle cilde günden güne hafif ve doğal bir bronzluk verir. Kullanımının yaklaşık beşinci gününden itibaren cilt Dove Summer Glow’la ulaşabileceği maksimum bronzluğa ulaşır. Böylece sadece yazları değil, yıl boyunca bronz ve güzel bir cilde sahip olursunuz.


Bu sefer “güzel” olan bronzluk, aynı zamanda sağlıklı...

Dove Summer Glow’un bronzlaştırıcı maddesi cilt için zararsızdır ve birçok dermatolog güneşsiz bronzlaştırıcıları, bronzlaşmanın en sağlıklı türü olarak tavsiye etmektedir.Dove Summer Glow, güneşe çıkmaya gerek kalmadan ve bu yüzden güneşin zararlı etkilerine maruz kalmadan bronzlaştırır.


Neden 2 çeşit Dove Summer Glow?
Cilt için en ideal bronzluğu elde etmek cilt rengine bağlıdır. Daha iyi sonuçlar elde etmek için Dove Summer Glow, açık-orta tenliler ve orta-koyu tenliler için olmak üzere iki farklı losyon şeklinde tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.Uzman Görüşü:

Uzm. Dr. AYŞE FERZAN AYTUĞ - DERMATOLOJİ UZMANI
Güneşlenmek fizyolojik olarak mutluluk hormonu “serotonin” salgılatmaktadır. Güneşlenme veya solaryumla edinilen bronz görünüm de insanların vücut imajına yakıştırdıkları bir hoşluk olarak görülmektedir. Bronz deriyle her ne kadar güneşin zararlarına karşı bir kalkan edinmiş olsak da bronzlaşma güneşin derimize olan hasarıyla gerçekleşmektedir.


Güneş bizi kronolojik yaşımızdan önce yaşlandırmakta; erken ve derin kırışıklıklar, çillenme, lekelenme, kılcal damar çatlamaları, kirli sarı soluk kaba bir görünüm oluşturmaktadır. Buna foto-yaşlanma diyoruz. Bu nedenle güneş ve solaryumdan ciddi bir şekilde kaçınmak, yılda bir kez mutlaka dermatolojik muayeneden geçmek ve güneş hakkında bilgilenmek gerekmektedir.


Bronzlaşma güneşlenmeden de gerçekleşebilmektedir. Self-tanner denilen kimyasal madde (DHA) içerikli kremler 1 hafta içinde cilde bronz bir koyuluk kazandırmaktadır. Geçici olan bu bronzlaşma yöntemi oldukça güvenilirdir. Böylece UV hasarı olmaksızın bronzlaşmak mümkün olabilmektedir. 1970 yılında Amerika Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen DHA maddesi oldukça güvenilir bir kimyasal bronzlaştırıcıdır. Bu madde derinin en üst katman hücrelerinin aminoasitleriyle tepkimeye girerek 2 gün içinde sarı-kahverengi polimerler oluşturmaktadır. Bu renk, UV ile derinin alt katmanlarındaki pigment olan “melanin” ile tepkimesi sonucu oluşan doğal bronzlaşmaya benzemektedir. Sonradan geliştirilen Eritruloz maddesinin DHA bileşimine eklenmesiyle daha yavaş (4-6 gün) ama daha derin ve uzun kalıcılığı olan bir bronzlaşma elde edilmiştir. Bronzlaşırken deri, nem oranını bu eklenen madde sayesinde %30 oranında koruyabilmiştir. Bu maddeler oldukça güvenilirdir. Alerjik tepkime çok nadirdir.


Ürün Fiyatı: 19.90 TL (250 ml.)


.: DOVE Summer Glow :.

Cilt için en ideal bronzluğu elde etmek cilt rengine bağlıdır. Daha iyi sonuçlar elde etmek için Dove Summer Glow, açık-orta tenliler ve orta-koyu tenliler için olmak üzere iki farklı losyon şeklinde tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.