Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

El Falı

Astroloji ve Fal Kategorisinde ve Rüya tabirleri Forumunda Bulunan El Falı Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> GENEL BAKIS El fali çok eski çaglardan günümüze kadar geçerliligini korumus bir fal biçimidir. Eski Misir'a ve Hindistana'a kadar uzanan ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.070
  Rep Gücü
  330

  El Falı

  GENEL BAKIS

  El fali çok eski çaglardan günümüze kadar geçerliligini korumus bir fal biçimidir. Eski Misir'a ve Hindistana'a kadar uzanan bir geçmise sahiptir. Elin sekli ve avuç içindeki çizgiler kaderimiz ve gelecek hakkinda bize ipuçlari verir. Sol el yasam kaderini belirlerken sag el yasamda yapilan isleri temsil eder. Avuç ayasinda ki çizgiler 2 kisma ayrilir. Her insanin elinde kalp, akil , hayat çizgisi ve kader çizgisi bulunur. Diger yardimci çizgiler ise Venüs Kemeri, Günes çizgisi, Mars çizgisi, sezgi, evlilik ve bilezik çizgileridir.

  Tüm bu çizgilerin el falina bakan yorumcu için önemi vardir. Elin sekli ve yapisida çizgiler kadar önemlidir. Parmak uçlari dis dünyaya olan bakis açisini, parmaklar hayati ve bölümlerini, basparmak yetenekleri, avuç içi ise fiziksel ve p***olojik yapi hakkinda ipucu verir. Hayat çizgisi; canliligi ve ömür uzunlugunu, Akil çizgisi; zeka gücünü ve zihinsel durumu, kalp çizgisi; duygusal durumu, kader çizgisi; kaderin size verdikleri, söhret çizgisi; basarilarinizi gösterir. Astrofal'da göreceginiz degi*** el biçimleriyle karakteriniz hakkinda ki yorumlarinizi kendiniz yapabilirsiniz.

  Hayat Çizgisi Kader Çizgisi Kalp Çizgisi Saglik Çizgisi Zeka Çizgisi Apollon Çizgisi Ay Çizgisi Evlilik Çizgisi Ay Tepecigi Günes Tepecigi Jüpiter Tepecigi Mars Tepecigi Merkür Tepecigi Venüs Tepecigi Venüs Halkasi

  AY TEPECiGi

  Ay tepecigi bilekle serçe parmaginin baslangici arasindaki dar ve uzun tepe. AY TEPECIĞI Melankoli ve gerçeklerden uzak bir hayal gücü, Iffet duygusu, agirbaslilik, moral gücü, iyi ahlak simgecidir. Normal gelismesi durumunda kisinin bol bol seyahat edecegi anl***** gelir. Fazla belirgin ay tepecigi, asiri duygusallik, tasali mizaç, yalniz yasama istegini belirtir. Bu tepenin hiç olmamasi ise hoppalik, safsatali seylerden zevk alma, maddiyatçilik ve ahlaksizlik isaretidir.

  GUNES TEPECiGi

  Günes tepecigi yüzük parmaginin baslangicinda. Bu tepecik normal olarak olusmussa her bakimdan parlak bir gelecek beklenebilir. Ün, servet, manevi zenginliklerden dogan mutluluk bu elin sahibini mutlu edecektir. Günes tepeciginin asiri belirgin bir kabarti halinde olusumu, ciddi bir hayal kirikliginin belirtisidir.Özellikle, insanin kendi nefsi hakkinda yüksek fikirler ve yetenekler oldugunu düsünmesi gibi gülünç fikirlere yol açabilir. Günes tepeciginin yok denecek kadar olusmamasi, ufuklari bulutlu bir gelecegin habercisidir. Böyle bir elin sahibi, verecegi kararlarda kendine olan güvensizligi yüzünden aslinda kendi sahip oldugun yeteneklerinin farkina varamayacaktir.

  jUPiTER TEPECiGi

  Jüpiter tepecigi isaret parmaginin baslangicinda, Normal olarak belirgin oldugu durumlarda, bu el sahibinin baskalarini idare etme yetenegine sahip olacagini gösterir. Iyi bir yönetici olmaktan tutunda, basarili bir subay yada bir politikaci olmaya kadar bir çok alanda faaliyet gösterebilecektir. Bu tepenin asiri belirginligi, yakinlara karsim beslenen asiri sevginin hakimiyet arzusuyla birleserek kiskançlik seklinde ortaya çikmasina sebeptir. Bu tepenin yoklugu ise o kisinin çevresiyle, özellikle ailesiyle ve yakinlariyla hiç geçinemeyecegini belirtir

  MARS TEPECiGi

  Mars tepecigi serçe parmaginin biraz altindaki çikinti. Bu tepenin normal olarak gelismesi; Cesareti, gücü, çözümleme yetisim, azmi, Ölümü tehlikeyi küçümsemeyi, siddeti simgeler. Asin belirgin olmasi; sinirlilik, kiricilik, kizginlik, güzü peklik ve dik baslilik anl***** gelir. Bu tepecigin hiç olmamasi ise korkaklik, gevseklik, çekingenlik, zayiflik ve ödleklik ifade eder.

  MERKUR TEPECiGi

  Bu tepenin normal olarak geliskin olmasi halinde, bu kisinin yasami boyunca bol bol yolculuk edecegini söyleyebiliriz. Oldukça keskin zekali ve iyi bir konusmacidir. Bu tepenin asiri bir sekilde geliskin olmasi durumunda ise, bu kisinin davranislarina çok dikkat etmesi gerektigini söyleyebiliri. Zira zekasi ve becerilerini kötüye kullanmaya adaydir. Bu tepenin hiç olmamasi gibi bir durumla karsi karsiya iseniz, bu kisinin mesleklerinde ve is hayatlarinda basarisizlik söz konusudur. Bu kisilerin hayatlari da oldukça sakin ve durgun geçecektir.

  VENUS TEPECiGi

  Venüs tepecigi basparmagin baslangicindaki büyük tepe. Sevgi dolu bir mizaç iyiliksever zarafet efendilik, sevecen bir karakter simgesidir. Asin gözüken f tepesi, süs meraki ahlaksizlik sefalet, haylazlik, çapkinlik, hayasul ifadesidir. Bu tepenin olmamasi, egoizm sogukluk belirtisidir.

  VENUS HALKASI

  Avucun üst tarafinda ve isaret parmagiyla küçük parmak arasinda bir gerdanlik gibi uzanan bu çizgi daha çok diger isaretlerin okunmasina yardimci olur. VENÜS HALKASI Yarim çember seklinde bazi ellerde görülür. Saniriz istek ve arzularin simgesidir. Eger kivrik çizgilerden olusmus ise daha da utanç verici isaretler tasir.
 2. #2
  - Çevrimdışı
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.070
  Rep Gücü
  330
  ELiN SEKiLLERi

  ince ve uzun eller: Beceriklilik kurnazlik..

  Ayasi kalin ve büyük eller; Kuvvetli içgüdüler açgözlülük...

  Ayasi ufak eller: Kibarlilik incelik, ve zevke düSkünlük ve deha

  Kalin ve büyük eller: Zeka bakimindan uyuºukluk.

  Kisa eller: Zeka ve kuvvetli irade.., Bir baska görüye göre el ayasi kalin olan kadinlarin zor dogum yapacagina inananlar çoktur, Ayrica el ayasi uzun olan kadinlar terzilik veya daktilo kullanmayi gerektiren islerinde son derece basariliolurlar. Bu Tip kadinlarin ayni zamanda parmaklari da uzun ve düzgündür

  TÜYLÜ ELLER

  Elin dis kismindaki tüyler özellikle iç kisma yakin olanlar) güçlü bir kisilik delisidir. Ancak bu tüyler düzgün degilse, yani daginik biçimde ise, titiz ve sinirli bir mizaci simgeler. Elin dis kisminda hiç Tüy olmayan insanlar ise genellikle soguk tipli insanlardir:Böyle tüysüz eller, ayni zamanda gevsek karakter ve kendini begenmislik belirtisidir. Eller kuru ve sert hatli ise sabit kisilik, askta mutluluk, üstün zeka, enerjik davranislar ve basari anlami tasir. isadamlari, avcilar ev büyük politikacilarin elleri böyledir, Yumusak, nemli ve sicak eller ise avarelige yatkin, basit zevkleri olan, lükse ve tembellige düskün kisilere aittir.

  PARMAKLARIN DiLi

  Dört köse uçlu parmak

  Yayvan uçlu parmak

  Yuvarlak uçlu parmak

  Sivri uçlu parmak


  Dört köse uçlu parmak
  Parmak ucu ve parmak tamamen köseli, kare biçimi ve küttür. Bu insanlarin hayal güçleri kisitlidir. Bu nedenle yeniliklere zor uyum saglarlar. Dar görüslüdürler. Daha çok gelenekçidirler. Bu kisiler için yenilikler alisilmasi zor hatta imkansiz bir seydir diyebiliriz.

  Yayvan uçlu parmak

  Bu tür parmagin ucu, son boguma göre daha genis ve yayvandir. Bu tür parmaklari olan kisilerin yasamlari basari ile geçecektir. Bu insanlarin yaratici nitelikleri vardir ama sanatçi degillerdir. Genellikle madde ile ilgili alanlarda basarili olurlar ama manevi alanlarda yetersiz kalirlar. Hirslidirlar, Yasa ve geleneklere baglidirlar.

  Yuvarlak uçlu parmak

  Bu parmagin ucu yuvarlak olup, ilk bogumdan itibaren hep ayni kalinliktadir. Hassas ruhlu sanatçi kisiliklidirler. Çok sicak candan, samimi, ve vefakardirlar, sevgileri içtendir

  Sivri uçlu parmak

  Mafsal yerleri bogumsuz ve düzgün olup, ucu sivri biten parmaklar bu siniftandir.Böyle parmaklilar maddeden çok maneviyata önem verirler. Hayal gücü kuvvetli, ama becerikli ve atilgan olmayip pasif yaratilislidirlar. Gerginligi hiç sevmezler. Karar verme yetenekleri kisitlidir. Mantiktan çok hislerinin esiridir

  Büyük ve uzun parmakli kisiler Istahli, bogazina düskün olup, içkiyi de ihmal etmezler!..

  Ufak ve yumusak parmaklar cesur ve kiskanç olurlar,

  Ufak, ince parmaklar kurnaz ve beceri olarak taninirlar.

  Birbirine yakin ve biçimi düzgün parmaklar dalkavukluk ve hasetlik sembolüdürler.

  Geriye dogru kolayca bükülebilen parmaklar da adalet ve dürüstlük belirtisidir.

  Tirnaklari genis, uzun ve Kirmizimtirak olanlar, dürüst ve iyi karakterlidirler,

  Tirnaklari solgun ve dar olanlar saglikli olarak bilinirler.

  Bombeli tirnaklar. zekanin, yassi tirnaklar ise yigitlik (ayni zamanda aptalligin) simgesidir.

  Parmaklar ise sekil olarak üç bölümde incelenebilirler:

  1) Düzgün ve sivri parmakli eller Sanatçilara aittirler.

  2) ince, fakat küt uçlu parmaklar, konusmaci, avukat, doktor, isadami, tüccar gibi pozitif kisilerde vardir,

  3) Parmaklari bogum bogum ve kare seklinde olanlar su mesleklerde basarili alabilirler, asker, mühendis, makinist veya el sanatlari. Yine de bu gruplarin hiç birine dahil olmayan ayricalikli durumlar da vardir.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  RSS HABER
  Üyelik tarihi
  Feb 2006
  Mesaj
  34
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  14

  Cevap: El Falı

  KARE EL

  Çalışkan bir insansınız. Sağduyunuz ve pratik yanınız oldukça gelişkindir. Yaşama katılımda bulunmak, amaçlarınıza ulaşmak için mücadele etmek sizi korkutmaz. Düzen, kurallar ve rutin bir yaşam sizin için oldukça önemlidir. Her hangi bir kapalı ortamda bulunmak yerine, açık havada ya da bağımsız olabileceğiniz bir şekilde çalışmak daha başarılı olmanıza yardım eder. İş yaşamınızda kuralların dışına çıkmamayı tercih edersiniz. Hayal gücünüzü ve yaratıclığınızı geliştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  KONİK EL

  Duygusal yanınızın çok gelişkin olduğunu söylemek gerekir. Yaratıcılığınız ve hayal gücünüz son derece zengindir. Yaşamınızda çeşitliliğe duyduğunuz ihtiyaç, kişiliğinizde adaptasyon yeteneği canlılık ve yüksek motivasyon olarak kendini gösterir. Rutin ve düzenden pek hoşlanmazsınız. Sezgilerinizin gücü, size söylenmeyenleri bile anlamanıza izin verir. Organizasyon gücünüz çok yüksek olmasına karşın, konsantrasyon gücünüzdeki zayıflıklar problem yaşamanıza neden olabilir.


  SPATULA EL

  Son derece enerjik ve aktif bir insansınız. Fiziksel ve mental gücünüz, yaşamınızdaki pek çok engelin üstesinden gelmenize yardımcıdır. Zihinsel aktivitelerinizin ve gücünüzün yoğunluğu, genellikle çağın çok ilerisinde fikirler üretmenizde size yardımcıdır. Araştırmacı, yaratıcı yanınız hayatta pek çok meslekte başarılı olabileceğinizin işaretcisidir. Kendi fikirlerinizi yaratabildiğiniz ve kullanıma geçirebildiğiniz zaman, motivasyonunuz çok arttığı için, üretken ve çalışkan bir kişilik sergilersiniz.


  PİSİŞİK EL

  Duygusal ve sezgisel yanınız son derece kuvvetlidir. Genellikle çok duyarlı, hassas ve kolayca kırılabilen bir insansınız. Hayal gücünüzün kuvveti zaman zaman günlük yaşamın gereksinimlerinden uzaklaşmanıza ve başka dünyalara kaymanıza neden olabilir. Güzellikler ve estetik olan her şey yaşamınızda çok önemli bir yere sahiptir. Sezgileriniz ve duyu dışı algılarınız kimi zaman çok kuvvetli bir hale gelerek, yaşamınızı yönlendirmekte ya da başka insanlara tavsiye vermekte size rehberlik edici bir konuma da gelebilir.


  KARIŞIK EL

  Çok farklı ilgi alanlarına ve yeteneklere sahip olduğunuzu söylemek gerekir. Farklı konularla aynı anda ilgilenebilen, çokyönlü ve zeki bir insansınız. Ancak bu farklı konulara karşı hissettiğiniz ilgi, zaman zaman yüzeysel kalmanıza, hiç bir konuda uzmanlaşamamanıza neden olabilir. Zaman ve enerji kaybının neticesinde, ulaşmak istediğiniz amçalarınızı gerçekleştirememek tehlikeniz her zaman vardır. Engin toleransınız ve esnekliğiniz insan ilişkilerindeki başarınızın temel kaynağıdır

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Bilecikliyim Bilecikte yaşıyorum.
  Yaş
  28
  Mesaj
  9
  Rep Gücü
  10

  Exclamation Cevap: El Falı

  ŞEKİLDEKİ ELLER NE BİÇİM ÖYLE BENİM ELLERİM GÜZELDİR HİÇ BİRİSİNE BENZETEMEDİM NASI BAKÇAM ..:Enfado:
  Alıntı ZeyNeP´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  KARE EL

  Çalışkan bir insansınız. Sağduyunuz ve pratik yanınız oldukça gelişkindir. Yaşama katılımda bulunmak, amaçlarınıza ulaşmak için mücadele etmek sizi korkutmaz. Düzen, kurallar ve rutin bir yaşam sizin için oldukça önemlidir. Her hangi bir kapalı ortamda bulunmak yerine, açık havada ya da bağımsız olabileceğiniz bir şekilde çalışmak daha başarılı olmanıza yardım eder. İş yaşamınızda kuralların dışına çıkmamayı tercih edersiniz. Hayal gücünüzü ve yaratıclığınızı geliştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  KONİK EL

  Duygusal yanınızın çok gelişkin olduğunu söylemek gerekir. Yaratıcılığınız ve hayal gücünüz son derece zengindir. Yaşamınızda çeşitliliğe duyduğunuz ihtiyaç, kişiliğinizde adaptasyon yeteneği canlılık ve yüksek motivasyon olarak kendini gösterir. Rutin ve düzenden pek hoşlanmazsınız. Sezgilerinizin gücü, size söylenmeyenleri bile anlamanıza izin verir. Organizasyon gücünüz çok yüksek olmasına karşın, konsantrasyon gücünüzdeki zayıflıklar problem yaşamanıza neden olabilir.


  SPATULA EL

  Son derece enerjik ve aktif bir insansınız. Fiziksel ve mental gücünüz, yaşamınızdaki pek çok engelin üstesinden gelmenize yardımcıdır. Zihinsel aktivitelerinizin ve gücünüzün yoğunluğu, genellikle çağın çok ilerisinde fikirler üretmenizde size yardımcıdır. Araştırmacı, yaratıcı yanınız hayatta pek çok meslekte başarılı olabileceğinizin işaretcisidir. Kendi fikirlerinizi yaratabildiğiniz ve kullanıma geçirebildiğiniz zaman, motivasyonunuz çok arttığı için, üretken ve çalışkan bir kişilik sergilersiniz.


  PİSİŞİK EL

  Duygusal ve sezgisel yanınız son derece kuvvetlidir. Genellikle çok duyarlı, hassas ve kolayca kırılabilen bir insansınız. Hayal gücünüzün kuvveti zaman zaman günlük yaşamın gereksinimlerinden uzaklaşmanıza ve başka dünyalara kaymanıza neden olabilir. Güzellikler ve estetik olan her şey yaşamınızda çok önemli bir yere sahiptir. Sezgileriniz ve duyu dışı algılarınız kimi zaman çok kuvvetli bir hale gelerek, yaşamınızı yönlendirmekte ya da başka insanlara tavsiye vermekte size rehberlik edici bir konuma da gelebilir.


  KARIŞIK EL

  Çok farklı ilgi alanlarına ve yeteneklere sahip olduğunuzu söylemek gerekir. Farklı konularla aynı anda ilgilenebilen, çokyönlü ve zeki bir insansınız. Ancak bu farklı konulara karşı hissettiğiniz ilgi, zaman zaman yüzeysel kalmanıza, hiç bir konuda uzmanlaşamamanıza neden olabilir. Zaman ve enerji kaybının neticesinde, ulaşmak istediğiniz amçalarınızı gerçekleştirememek tehlikeniz her zaman vardır. Engin toleransınız ve esnekliğiniz insan ilişkilerindeki başarınızın temel kaynağıdır

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: El Falı

  gokcenx
  Ona nasıl bakacaksın bilemem ama Bu forumda yazmaya devam edeceksen FORUM KURALLARINA Baksan iyi olur

Benzer Konular

 1. Zar Falı
  dogangunes Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 12-03-2012, 11:48 AM
 2. Ölü Falı
  dogangunes Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-11-2011, 07:39 PM
 3. Çay Falı
  simqe Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 30-01-2010, 10:08 PM
 4. El Falı
  simqe Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-12-2009, 03:48 PM
 5. Ay Falı
  simqe Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-12-2009, 03:35 PM
Yukarı Çık