1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 12

2009 yılı astro analizi

Astroloji ve Fal Kategorisinde ve Rüya tabirleri Forumunda Bulunan 2009 yılı astro analizi Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> 2009'a geri sayımın başladığı şu günlerde, yeni senenin size neler getireceğini bilmek ister misiniz? Sevgili Okurlarımız, 2008 yılının bitmesine sayılı ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  2009 yılı astro analizi

  2009'a geri sayımın başladığı şu günlerde, yeni senenin size neler getireceğini bilmek ister misiniz?
  Sevgili Okurlarımız,
  2008 yılının bitmesine sayılı günler kala, yeni bir yılın coşkusunu şimdiden yüreğimizde duyuyor gibiyiz. Hepimizin hayat koşulları ve kişilik özellikleri farklılık gösterse de, yaşam denilen bu yolculukta, her senenin yeni bir umut ve her biten yılın garip bir hüzün yarattığı konusunda aynı hisleri duyabiliriz. 2009 yılına, Jüpiter gezegeninin özgürlükler vadeden Kova burcu enerjisi altında başlıyor olsak da, henüz Satürn Başak sürecinin, disiplinli çalışma ve sorumluluklarımızı yerine getirme dersini bitirmiş değiliz. 2009 yılı tüm burçlar için, yine eğitici ve öğretici sınavlar, yoğunluklar içinde geçebilir. Fakat bu sene, farklı özelliklerimizi keşfetmemiz sosyal hayattaki yerimizi belirlemek adına var gücümüzle kendimizi ifade etmeye çalışmamız mümkündür. Eşit hak ve özgürlük temel ilkesi içinde, sadece kendimiz adına değil tüm insanlık adına iyi niyetli, sevgi dolu düşünür ve sorumluluklarımıza sahip çıkarak emek sarfedersek, hayatı hem kendimize hem sevdiklerimize hem de bizden sonraki nesillere en güzel şekilde emanet edebiliriz.
  2009 yılının hepimiz için, sevgi, barış, kardeşlik, huzur, başarı ve sağlık dolu geçmesini temenni ederim.
  Koç Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, Kova burcunda ilerleyecek Jüpiter gezegeni, siz Koçlar için öncelikle sosyal hayatın canlanması, yeni dostlukların kurulması, organize işler ve insanlara yardım amaçlı yapılan faaliyetlerin içinde yer alınması adına gayet olumludur. Sizler bu etki altında hem kendinizi hem de çevrenizi daha iyi algılayabilir ve başarının özgürlükle eş anlamlı olduğunu biraz daha anlayabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için ne olursa olsun inancınız güçlü tutmanız ve bencillikten uzak durarak, başka insanlar yararına hareket edecek sistemi kurmaya razı olmanız lazımdır. Siz, kendiniz dışındaki insanlar için özverili davrandığınız sürece, Jüpiter sizi çok daha fazla koruyabilir ve yükseklere eriştirebilir. Bu yıl her burcun mütevazi olmayı muhakkak başarması gerekiyor. Artık ben veya sen demek yerine, biz olmak için diğer insanlarla birlikte olmalı, gücünüzü başkalarıyla paylaşıma açık olmalısınız. Bu yıl jüpiterin bu güçlü desteği sayesinde, sosyal gruplarla temas, dostluk ilişkileri, bir bütünün en önemli parçası olmak, ekip halinde çalışmak, ortak projelere imza atmak, grup faaliyetlerinde öncü rol oynamak, kulüp organizasyonlara katılmak ve sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle bir araya gelmek 2009 yılında en yoğun şekilde odaklanacağınız konular arasında yer alabilir. Jüpiter gezegeni
  15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 arasında geri hareket yapacağından bu tarihler arasında hedeflerinizle alakalı konularda yavaşlama ve durgunluklar oluşabilir. İç dünyanızda bazı konuları gözden geçirebilirsiniz. Bu durgunluk dönemi, eksiklerin tamamlanması ve gözlemde bulunulması açısından yararlıdır.

  Satürn Genel Etkileri:
  2 Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerleyen Satürn gezegeni, 29 Ekim 2009 günü itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacaktır. Bu enerjinin etkisi altında sizler ciddi ilişki ve evlilik konusu daha fazla önemsemeye ve düşünmeye başlayabilirsiniz. Kasım ve Aralık ayları boyunca bu pozisyonda kalacak Satürn gezegeni, Nisan 2010 tarihinde geri hareket yaparak tekrar Başak burcuna geri dönecektir. Tam olarak Terazi burcuna girişi ise Temmuz 2010 yılını bulacaktır. Ben Kasım ve Aralık 2009 tarihlerinin, yakın ilişki ve iş ortaklığıyla alakalı konularda, bir ön deneme süreci olabileceğini düşünüyorum. Yani ilişki başlasa bile, tam olarak oturması ve temelinin sağlamlaştırılması ancak Nisan 2010 yılından sonrayı bulabilir kanaatindeyim. Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliği ise, iş hayatında kendinizi göstermek, gelişim fırsatlarını değerlendirmek adına her türlü zorluklarla baş etmeye hazır bir ruh hali içinde, geçmişte yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izleri ve bundan sonra yaşanacak her türlü sorunu çözebilmek adına, planlı hareket etmeniz ve sorumluluklarınızın farkında olmanız anl***** gelir. Yani geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, çalışma hayatınız önem arzetmekte. Yalnız bu yıl, Jüpiterin Kova burcundaki ilerleyişi, sosyal aktivitelerin yoğunlaşması nedeniyle, Satürn enerjisinin iş hayatınızla alakalı konulardaki baskısını daha az hissetmenizi sağlayabilir. Bu yıl liderlik gücünüzü ortaya koyarak yeni kişiler ve yeni iş olanakları elde edebilir, hatta bugüne dek yaptığınız işin dışına çıkarak yeni bir olgunun içinde yer almaya başlayabilirsiniz. Tabi yine sorumluluklarınızı ihmal etmemeniz ve iş yaşamınızda düzenliliği muhafaza etmeniz gerekiyor. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.

  Uranüs Genel Etkileri:
  Uranüs gezegeni 2003 yılından bu yana Balık burcundaki seyrini devam ettiriyor. 2011 yılı Mart ayına kadar bu seyrini devam ettirecektir. Bu enerjinin siz Koçlar için anlamı, özgürlüğünüzü ilan edebilmek adına kendinizi ve tüm yaşamınızı gözden geçirmeye devam etmektir. Ruhunuzu ıslah etmek, arındırmak ve kendinizle yüzleşerek, kimliğinize sahip çıkacak değişimlerde bulunmak açısından, bu sürecin son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu değişimler 2011 yılında Uranüs burcunuzda ilerlemeye başladığında, hayatınızın tüm alanlarında yenileşmeye ve dünyaya damganızı vurmaya başlayabilirsiniz. İşte o zaman bir Koç burcu olarak geriye dönüp baktığınızda, kendinizdeki gelişimlerin 8 yıl boyunca nasıl da yavaş yavaş ama bir o kadar çarpıcı olduğunu hissedebilirsiniz.

  Neptün Genel Etkileri:
  Neptün gezegeni bu yıl Jüpiterle birlikte sosyal ilişkiler evinizde seyrini sürdüreceğinden, vizyonunuzun yükselmesini sağlayıcı bir etki yaratabilir. Fakat Neptün gezegeninin aldatıcı bir etkisi de vardır. Bu durumu göz ardı edemeyiz. O nedenle etrafınızdaki insanlara verdikleri sözlere dikkat etmelisiniz. Eğer ayağınızı sağlam yere basar, hayalci davranmaz, gerçeklerle hareket ederseniz, Neptün sosyal hayatın içindeki konumunuzu güçlendirmeniz adına size ilham olabilir. Bu etki, yıl boyunca belli aylarda sizi destekleyicidir. Neptünün bu seyri Şubat 2012 ye kadar devam edecek.

  Pluto Genel Etkileri:
  Ve sıra geldi Pluto gezegenine. Bu konuyla alakalı geniş bilgiyi geçtiğimiz Aralık 2008 yorumunuzda sunmuştum. Aralık ayında, mesleki yaşamanızla alakalı konularda etkili olacak enerjilerinize açıklamaya, en başta 27 Kasım günü başlayan Pluto gezegeninin Oğlak burcu etkinliğinden söz ederek giriş yapmak istiyorum. Astrolojik anlamı itibariyle dönüşüm ve yenilenme gezegeni olan Pluto, 2024 yılına kadar bu konumunu sürdüreceği için siz Koçlar açısından mesleki alanda oldukça uzun süreli bir dönüşümün işaretidir. Pluto kişisel derinliklerinizi değişime uğratan yaşanacak deneyimler, krizler sayesinde size güç katacak muazzam bir enerjidir. Pluto transitleri yaşamınızdaki eski ve artık işe yaramaz olan herşeyin geride bırakılması gerektiğinin işaretidir. Size, kendinizi yenilemeniz ve yeni bir düzende yaşamınızı sürdürmeniz için baskıda bulunur. Pluto krizleri denilen bu baskıların çoğu yavaş işlemekte olan değişimlerin işaretidir. Yani siz içten içe gelişmekte ve büyümektesinizdir fakat bunu algılamanız yıllarca devam eder. Bu seyir esnasında eski olan herşey ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlar ve ruhunuzun derinliklerindeki gizli güçleriniz yüzeye çıkarak sizi gelişim için teşvik etmeye başlar. Mesleki konularda bugüne dek nasıl kararlar aldıysanız veya nasıl yaşadıysanız bunları yenileştirmek ve kuvvetlendirmek için Pluto Oğlak burcunda inanılmaz bir gelişimin ilk tohumları atılmaya başlar. İş yaşamınızla alakalı konularda bana göre 27 Kasım 2008 tarihini ajandanıza veya kafanızın içinde bir yere işaretlemenizi öneriyorum. Çünkü yıllar sonra geri dönüp baktığınızda, ne kadar büyük bir değişimden, sınavdan geçtiğinize siz bile şaşırabilirsiniz.
  Bu enerji, sizin gibi aktif ve ateşli kişiler için, hem duygusal, hem zihinsel hem de ruhsal olarak etkileyicidir. İş yaşamınızda güçlü ve yetkin bir kişi olmayı deneyimleyeceğiniz bu enerji altında ağır gelişmekte olan olaylar sizi iş yaşamınızla alakalı olarak değişime uğratacağından, sizin bu kuvvetli etkiye direnmeniz oldukça sakıncalıdır. Toplum içindeki yeriniz yani statünüz tümüyle değişime uğrayacağı için, diplomatik davranmayı, kendi kaderinizi ellerinizle şekillendirmeyi, hedefler belirleyerek bunların üstüne gitmeyi mutlaka başarmaya gönüllü olmalısınız. Kimileriniz bu süreçte toplumda tanınan ve oldukça saygınlık içeren bir noktaya çıkabilir, değişime direnir veya kafanızın bildiğine giderek gelişiminizi sekteye uğratırsanız birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kendi yolunuzu muhakkak belirlemeli, işinize sahip çıkmalı, görevlerinize kendinizi adamalı ve her şartta her durumda kararlı ve sabırlı bir şekilde çaba sarfetmelisiniz. Pluto bu süreçte kimliğinizle alakalı konularda da sizi yenileştirmeye ve terbiye etmeye devam edeceği için, siz bu uzun sürenin sonunda, olgunlaştığınızı, bir çok şeyden dersler aldığınızı hissedebilirsiniz. Tabi ki uzun bir seyir olduğu için, her gününüz veya her anınızda bu enerjinin etkisini hayal etmeniz güç olabilir. Bu geniş ve gayet uzun süreye yayılabilecek bir enerjidir. Lakin bu sürenin bitiminde göreceksiniz ki, çok şey hayatınızda farklılaşmış ve siz çok yollardan, mücadelelerden geçmiş ve terbiye olmuşsunuz. Burada son bir cümle daha söylemek isterim ki, bu süreçte ne kadar güçlü hale gelirseniz gelin, bu enerjiyi doğru anlamda kullanmanın sırrının, gücünüzü başkalarının üzerinde kontrol ve baskı kurmak amaçlı kullanmamanız tam tersine insanlara destek olmanız ve yol göstermenizdir.

  2009 yılı Aşk Hayatınız ve İlişkiler Takviminiz
  3 Şubat-6 Mart: Aşk ve ilişkiler konusunda şanslı bir dönem. Karşı cins üzerinde gayet etkili olabilirsiniz. Cazibeniz ve çekiciliğiniz yükselebilir.
  22 Nisan-30 Mayıs: Tutkularınız yoğunlaşabilir. Cinsel dürtüleriniz oldukça yükselebilir.
  25 Nisan-5 Haziran: Aşk hayatınızda gayet aktif, şanslı ve etkili bir dönem.
  27 Ağustos-20 Eylül: Aşk konusunda en etkili ve en olumlu dönem. Oldukça etkileyici bir aşk kapınızı çalabilir.

  16 Ekim-20 Aralık: Aşkta arzuların coşkunluğu, tutkulu aşklar, cinselliğin yükselişi.
  8 Kasım-1 Aralık: Cinsel hayatınızın tutkulu bir hal alması.
  2009 yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz
  1 Ocak-10 Ocak arası Sosyal ilişkilerin canlanması ve iletişimde hedeflerinizle alakalı konularda çevrenizle yakın irtibatta bulunma
  11 Ocak-1 Şubat: Merkür geri hareketi. Bu dönemde iletişimsel zorluklar yaşanabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda iletişim ve haberleşme olarak gecikmeler oluşabilir.
  26 Mart-8 Nisan : iletişim konularında yılın en şanslı dönemi. Kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  6 Mayıs-30 Mayıs : Merkür ikinci geri hareketi: eğitim, yakın çevre ve girişimlerinizde, iletişimsel olarak gecikme ve terslikler yaşanabilir.
  14 Haziran-2 Temmuz : yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan iletişimde yoğunluk
  3 Ağustos-25 Ağustos: gündelik çalışma temponuzda diğer çalışanlarla güçlü iletişim ve haberleşmede iş anlamında titizlik, dakiklik.
  6 Eylül-29 Eylül: Merkürün üçüncü geri hareketi: ciddi ilişki ve evliliğinizle alakalı konularda eşiniz, sevgilinizle iletişimsel olarak zorluklar yaşama. Birbirinize anlayışlı davranmanız gerekiyor.
  16 kasım-5 Aralık: uzun yolculuklar ve iletişimsel açıdan yoğunluk. Abartılı sözler vermemek gerekiyor.
  6 Aralık-26 Aralık: mesleki konularda iletişimsel sıkıntılar yaşanabilir.
  İş ve Kariyer Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : İş hayatınızla alakalı konularda sorumluluk ve disiplin zamanı
  26 Mart : burcunuzdaki yeniay enerjisi : girişimler konusunda uygun tarih.
  27 Aralık-3 Şubat : Mesleki konularda yoğun mücadele
  4 Şubat-14 Mart : hedefleriniz açısından fırsat dönemi. Sosyal ilişkilerin yoğunluğu
  22 Nisan-30 Mayıs : istek gücünüz yüksek, mücadele arzunuz yoğun. Gayet olumlu
  12 Temmuz-24 Ağustos: İletişimsel girişimler fakat kararsızlıklar yoğun. Aynı anda iki işle birden uğraşma
  16 Ekim-20 Aralık: Kendinizi gösterme hevesi, yaratıcılık gücünüz yüksek.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Mars geri hareketi. Dikkat zamanı
  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  20 Nisan-21 Mayıs : Maddi konularda elinizdekine sahip çıkarak hem mantıklı düşünebilir hem de tutumlu davranabilirsiniz.
  24 Nisan : para evinizde oluşacak yeniay enerjisi gayet önemli ve destekleyici.
  31 Mayıs-11 Temmuz : Parasal konularda yoğunluk, isteklilik ve şans zamanı
  23 Ekim-21 Kasım : Kredi, bankalarla alakalı gelir, dışarıdan elde edeceğiniz parasal destekler zamanıdır.

  Sağlık Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 Enerjiniz düşük olabilir. Yorgunluklar baş gösterebilir.
  19 Şubat-20 Mart : Enerji düşüklüğü. Sağlığınıza dikkat.
  21 Mart-19 Nisan : Doğum günü evresi. Enerjiniz oldukça yüksek. Girişim ve yeni başlangıçlar
  23 Ağustos- 22 Ekim : Yoğun çalışma, stres. Sağlığınıza dikkat ve özen gösterme zamanı
  22 Aralık 2009 sonrası : Enerji düşüklüğü
  2009 yılının Siz Koç burcu mensuplarına başarı, mutluluk, huzur ve sağlık dolu geçmesini dilerim. Herşey gönlünüzce olsun.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Boğa Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:
  Şans ve bolluk, genişleme ve büyüme gezegeni Jüpiter, 5 Ocak 2009 tarihi itibariyle mesleki girişim, toplum içindeki yeriniz ve kariyer hayatınızla alakalı yaşam evinizde transitine başlayacak. Bu enerjinin siz Boğalar için anlamı herşeyden önce daha özgür seçimlerde bulunma şansı ve kendinizi bu yönde hazırlama dönemi olarak değer taşıyor. Jüpiterin bireysellik rüzgarında ilerlemek için, siz Boğalar öncelikle değişime açık, yenileşmeye hazır, gruplar içinde kendinizi göstermeye hevesli olmanız gerekiyor. Yani artık geleneksel düşünmekten öte, daha evrensel ve daha modern akımlara öncelik tanımanız lazım. Bu yolda başarıyla ilerlemenin en önemli sırrı, eskinin yerine yenisini koyabilmekten geçiyor. Bilirsiniz siz Boğalar kendi bildiğiniz ve sağlamlığına inandığınız yöntemlerle hareket etmekten yanasınızdır. 2009 yılında ise, dış dünyaya açılmayı, gerektiği zamanlarda risk almayı deneyimleyecek ve bu yolda Jüpiterin size uzattığı eli tutarak farklı ufukları keşfetmeyi öğreneceksiniz. İşte tam bu noktada gönüllü olmanız, tarafsız bir şekilde olayları değerlendirmeniz ve izlediğiniz yol ve yöntemleri sorgulayarak yeni yollar araştırmanız gerekiyor. Sınırlama ve yasaklara aldırmadığınız, bilinçli ve mantıklı bir şekilde zekice çalıştığınız, önünüzdeki değişime ayak uydurduğunuz zaman göreceksiniz ki, Jüpiter size yepyeni olanaklar sunmuş. Yaratıcılık ve özgür çalışma ortamı, yeniliklerin uygulandığı alanlar, büyük kitlelere ulaşma, aynı amacı paylaştığınız diğer kişilerle bir araya gelme, bulunduğunuz alanda yapılacak yeni değişimlerle ayak uydurma veya böyle ortamlarda görev alma, liderlik gücünüzü diğer insanların gelişimi ve büyümesi adına kullanma, ortak bir birlik altında sesinizi duyurma gibi geniş bir yelpazenin içinde yer alabilirsiniz. Yeni bir dünyanın kapısından içeri girebilmek için, öncelikle alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmeli ve çağa ayak uydurmaya çalışmalısınız. 2009 yılında Jüpiter gezegeni 15 Haziran-13 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacağı için bu süre içinde mesleki hayatınızla alakalı konuları gözden geçirebilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu dönemlerde ani kararlardan sakınılmalı, rutin gidişe ayak uydurulmalıdır.

  Satürn Genel Etkileri:
  Satürn gezegeni 29 Ekim 2009 tarihine kadar Başak burcundaki seyrini devam ettiriyor. Bu tarih itibariyle Terazi burcuna girerek Kasım ve Aralık aylarını Terazi burcunda geçirecektir. Satürn bu tarihe kadar yine aşk hayatınız, yaratıcılık gerektiren faaliyetleriniz, çocuklarınızla alakalı konularda geçen yıl olduğu gibi, sizi disiplin altına almaya devam ediyor. Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerlemekte. O tarihten bu yana, sizleri aşk konusunda daha bilinçli hareket etmeye teşvik ederken, yaşattığı sıkıntılı durumlarla, öncelikle kendi sınırlarınızı kabul etmenizi, sorumluluk içinde hareket etmenizi istiyor. Yani Aşk hayatınız o tarihten bu yana pek şeker geçmiyor. Karşılaştığınız insanlar ve yaşadığınız ilişkiler yoluyla veya çocuklarınız vasıtasıyla oldukça baskı altındasınız. Fakat burada sizi zorlayan sebeplerin, yanlış seçimleriniz konusunda inat etmeniz olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.
  Bu süreç bittiğinde, sizler geriye dönüp baktığınızda, bu etki altında yaşadığınız sorunların ve sıkıntıların, aslında kendinizi geliştirmeniz ve bundan sonrasında daha iyi seçimler yaşamınız adına ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler veya yaşadığınız ilişkinizdeki sorunların, sizin kendi gerçeğinize ulaşmanızdaki önemini lütfen unutmayınız. 29 Ekim 2009 tarihine kadar da bu böyle devam edecek. Tabi bu sene Jüpiterin Kova burcu seyri nedeniyle iş hayatınızla alakalı konularda daha meşgul olmanız mümkün. Çünkü kendinizi toplum içinde ifade etmeniz ve yenileşmeniz gerekiyor. Bu nedenle Satürn gezegeninin dersleri konusunda geçen yıl oranla biraz daha iç gözlemde bulunmanız gerekebilir. Özellikle bu iç gözlem 31 Aralık 2008-15 Mayıs 2009 tarihindeki Satürn geri hareketinde çok daha fazla olabilir. Ben buna onarım süreci olarak görüyor ve aşk hayatınızı ve ifade gücünüzü yeniden güçlendirmeniz adına önemli olduğunu düşünüyorum. Yani bir yandan dış dünyada kendinizi mesleki olarak ifade etmeye çalışırken, aşk hayatınızla ilgili meselelerde düzenlemelerde bulunmaya devam etmeniz son derece önemli.

  Uranüs Genel Etkileri:
  Uranüs gezegeni ise 2003 yılından bu yana ileriye yönelik hedefler ve arkadaşlık evinizdeki transitini sürdürmeye devam ediyor. Bu yaşam alanında son derece güçlü olan Uranüs, Balık burcunda seyrettiği için dikkatli olmak gerekiyor. Yani gelişimlere açık olmanız gerekirken, bağımlılıklarınızın kafanızı karıştırmasına izin vermemek lazım. 2011 yılına dek devam edecek bu etki altında, hedefleriniz konusunda geçmişte yaşanan bazı sıkıntıların etkisi altında kalarak hareket etmemeli, kendi amaçlarınıza uygun bir şekilde yol almayı unutmamalısınız. Bu yıl 19 derece Balıkta ilerlemesini sürdürecek ve ileri geri hareketleriyle 23 derece pozisyonuna kadar gelecek Uranüs(bir gezegen bir burçta 30 derece ilerler) bu yıl özellikle 8-14 Mayıs doğumlu Boğa burçlarını değişim konusunda daha fazla etkileyebilir. Sabit düşünmemek değişime ayak uydurmak gerekiyor.

  Neptün Genel Etkileri:
  Neptün gezegeninin Kova burcundaki ilerleyişi 1998- 2012 yılları arasında devam edeceğinden bu yıl da, mesleki konularda özellikle kararsızlıktan uzak durarak, kendi yaşam rotanızda ilerlemeniz gerekiyor. Farklılıklarınızı ortaya koyarken kafanızın karışmasına gerek yok. Hangi alanda sesinizi duyurmak ve kariyer edinmek istiyorsanız, öncelikle o alanı belirleyecek, azim ve kararlılıkla ilerlemeye çalışacaksınız. Güncel akımları takip etmeli, kendinizden fedakarlıkta bulunmadan gerçekçi bir şekilde yol almalısınız.

  Pluto Genel Etkileri:
  Kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni hatırlarsanız, 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcunda seyrine başlamış ve Haziran 2008 tarihinde geri hareketle tekrar Yay burcuna dönmüştü. İşte şimdi 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcuna düz hareketle girmek üzere. 27 Kasım tarihi itibariyle başlayacak bu enerji hakkında geniş bir bilgiyi hatırlarsanız köşemizde sizlere sunmuştuk. Şimdi tekrar o satırları hatırlayalım.
  Yaşamınızı yeni bir bakış açısı altında değerlendirmenizde etkili olacak Pluto transiti, 2024 yılı sonlarına kadar Oğlak burcundaki konumunu sürdürecektir. Astrolojik yapısı gereği son derece yavaş ilerlediği için kimi aylarda ve yıllarda etkinliği daha fazla olmaktadır. Bu süreçte siz Boğalar öncelikle inancınız, hayat görüşünüz ve yaşadığınız bazı deneyimler sayesinde yenilenecek ve kendi kimliğinizi yeniden oluşturmayı öğreneceksiniz. Bu öğrenme esnasında Plutonun doğası gereği içsel baskı gayet etkili olduğundan ister istemez belirli bir ideal oluşturmalı ve hedef belirlemelisiniz.
  Kimileriniz bu süreçte dini inancınız ve yaşam felsefenizi yeniden oluşturarak, hayata daha farklı gözlerle bakmaya başlayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, ilerlediğiniz yolun en doğru yol olduğunu iddia ederek bir takım yanlış yollara girerek yaptıklarınızı savunmamak olmalıdır. Pluto gezegeninin verdiği enerji ve kuvvet doğru yönde, faydalı bir şekilde kullanılmayıp dogmatik ve fanatik görüşlülüğe dönüşürse bilin ki en çok zararı kendinize verebilirsiniz. Hayat şimdi size yenilenmeniz adına enerj sunarken bir yandan da içsel baskılar uygulayarak kendi kendinizle olan barışıklığınızı, iradenizi sınamakta olacaktır. kendinize öyle bir hedef bulmalısınız ki ve bu hedefi gerçekleştireceğinize dair öyle bir inanç geliştirmelisiniz ki, yolunuza çıkabilecek yanlış insanlar, zorlu olaylar ve kadersel durumlar sizi yine de etkilemesin.
  Öncelikle kendinizi gözden geçirerek, ne durumdasın, ne yöne gitmektesiniz, amacınız nedir ve neler yapmak istiyorsunuz? Sorularına cevap bulmalısınız. Yaşamın içindeki maddi ve manevi tüm zorluklara karşın, azimle yol almalısınız. Bunun için size gerekli olan en önemli destek, içinizdeki ruhsal gücünüz ve inancınızdır. Ne övgüler sizi şımartmalı, ne de yargılamalar sizi yıldırmalı. Başkaları bir çok şekilde karşınıza çıkarak sizi yolunuzdan çevirmeye kalksa da, eğer amacınız belli ve sizin için en doğrusu ise bilin ki, bilinmeyen birçok güç size destek olacaktır. Eğer siz farklı fikirlere aldırmadan bütünlüğünüzü bozmadan yolunuzda ilerlemeye kararlı iseniz, biliniz ki bu süreç sonunda şu anki konumunuzdan çok daha yüksek yerlerde olacaksınız.
  2009 yılı Aşk Hayatınız ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat ve 10 Nisan-17 Nisan : aşk konusunda fedakarlık, özveri ve empatik titreşimler. Aşkta sakin fakat güçlü yansımalara sahip bir dönem.
  6 Haziran-4 Temmuz : Aşkta en olumlu devre. Şanslı zaman. Yeni bir aşk. İlişkinizde olumlu zaman. Sevgiyi yüreğinizin içinde büyütme geliştirme dönemi.
  21 Eylül-14 Ekim : ince eleyip sık dokuma zamanı. Aşk konusunda daha mükemmeli isteme ve arzulama dönemi. Seçicilik oldukça yüksek.
  8 Kasım-1 Aralık : ikili ilişkilerde dengeleme zamanı ve özellikle ciddi ilişkiniz açısından dikkatli olunması gereken zaman dilimi. Çekişmek yerine uzlaşı içinde olmalı, farklılıklarınıza saygı göstermelisiniz.
  Yılın aşk konusunda en uygun tarihleri : 24 Nisan ve 18 Eylül
  Bu iki tarih sizler için yeni bir aşk, yeni bir gelişme ve aşk konusunda yılın en önemli iki tarihi.
  2009 yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz

  1 Ocak-11 Ocak-1 Şubat: özellikle mesleki alandaki iletişime dikkat. Gecikmeler ve tersliklere hazırlıklı olmalı, bu devrelerde yeni girişimlerde bulunmak yerine beklemede kalarak durumları gözden geçirmeli. Ani kararlardan uzak durmalı.
  21 Ocak-13 Şubat : iletişim konusunda ciddiyet ve kararlılık zamanı. İş hayatıyla ilgili görüşmeler. Eğitim hayatında olanlar için bazı durumların gözden geçirilmesi ve düzenlemelerde bulunulması.
  9 Nisan-30 Nisan : İletişim açısından yılın en olumlu günleri. Mesleki konuşmalar, görüşmelerde başarı
  14 Mayıs -30 Mayıs- 13 Haziran : iletişim konusunda olumlu dönem.
  22 Haziran : iletişim evinizde oluşacak yeniay enerjisi
  28 Ekim-15 Kasım : partnerinizle aranızdaki iletişime dikkat. Takıntılı düşüncelerden uzak durmalı.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz
  11 Ocak-1 Şubat : kariyerinizle alakalı her konuda bekleme zamanı. Ani kararlar verilmemeli.
  20 Ocak-18 Şubat : mesleki alanda kendinizi gösterme ve yenilik zamanı
  26 Ocak : Kariyer evinizde oluşan yeniay enerjisi, mesleki konularda sizi destekleyici.
  4 Şubat-14 Mart : İş hayatında ilerleme ve şans dönemi. Projelerin hayata geçirilmesi.
  20 Nisan-21 Mayıs : Yaş döneminiz. Fiziksel canlılık, girişim ve kendinizi gayet güçlü ifade edebilme. Cesaret, aktivite ve güven zamanı
  31 Mayıs-11 Temmuz : İş hayatınız ve girişimlerinizde cesaret zamanı.
  23 Eylül-22 Ekim: iş hayatının gündelik temposunda yoğunluk ve dengeleme zamanı.
  23 Ekim-21 Kasım : ortaklık ilişkisi, sözleşmelerde konusunda dikkat zamanı.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  6 Mayıs-30 Mayıs: Merkür geri hareket dönemi. Finansal konularda ani girişim ve harcamalarda uzak durulmalı. Herşey gözden geçirilmeli.
  21 Mayıs-21 Haziran : Finansal konulara eğilme ve kendini ifade etme dürtüsü. Kararsızlıktan uzak durulmalı. Bunlara dikkat edilirse şanslı bir dönem.
  24 Mayıs : finans evinizde oluşacak yeniay enerjisi : maddi anlamda hareketlilik, aktivite, şans zamanı
  7 Haziran : dolunay zamanı, kesinlikle dikkatli olmalı. paranıza sahip çıkın. Kredi ve borç konularında kesinlikle ihmalkarlık yapmayın. Güvenliğinize dikkat edin.

  14 Haziran-2 Temmuz : parasal konularda hızlılık, görüşmeler. Karar vermekte zorlanma.
  5 Temmuz-31 Temmuz : para konusunda değişken düşünceler. Mantıklı hareket etmek gerekiyor. Aynı anda iki ayrı işten gelir elde etme.

  12 Temmuz -24 Ağustos : finansal konularda görüşmeler, aşırı hızlılık, kararsızlıktan uzak durulmalıdır. İş seyahatleri ve yoğun görüşmeler.
  22 Kasım-21 Aralık : Parasal konularda beklentiler. Başvurular, girişimler. Abartılı kararlardan uzak durulmalıdır.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  20 Ocak-18 Şubat : Enerji düşüklüğü. Sağlığınıza dikkat.
  22 Temmuz-23 Ağustos : Enerji düşüklüğü ve stres.
  23 Eylül-21 Kasım : Çalışma hayatının ön plana gelmesi ve ilişkinizle alakalı konulardaki yoğunluk nedeniyle enerjinin düşük olduğu zaman dilimi. Gerilim ve strese karşı dikkat.

  2009 yılının Siz Boğa burcu mensuplarına başarı, huzur, sağlık ve bol kazanç getirmesini diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  İkizler Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:

  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, şans, genişleme, büyüme imkanının astrolojik temsilcisi Jüpiterin Kova burcuna girişiyle siz İkizler için özellikle yüksek eğitim hayatınız açısından gayet verimli bir yıl olacağını düşünmekteyim. Bu yıl özellikle sınavlara girecek olanların, ilerideki mesleklerini belirleyecek seçimlerde bulunmalarını öneriyorum. Bu seçimlerin teknoloji, turizm, eğitim, hukuk, bilgi işlem, halkla ilişkiler, bilimsel araştırmalar, reklamcılık üzerinde yoğunlaşması mümkündür. Yine bu dönemde Jüpiter gezegeni, özellikle özgürlük duygunuzun yükselmesini sağlayacağından, part-time işlerde çalışmak veya dini, siyasi alanda kendinizi ifade edebilmek mümkündür. Eski sistemler içinde yer almak veya eski düzeninizi sürdürmek yerine, yenileşmekten yana hareket edeceğiniz bu dönemde, görüş yapınızı da bu yönde geliştirmeniz mümkündür. İkizler mensupları genel anlamda bağımsızlıklarına düşkün oldukları için, 2009 yılında kendilerini daha özgür ifade edebilecekleri seçimlerde bulunabilirler. İş hayatı içinde yer alan İkizlerin, Jüpiter gezegeninin Kova burcu sürecinde, dış dünyaya açılmaları mümkündür. Çünkü çağı yakalamak için, gelişmek ve büyümek gerektiğini anlayabilirler. Kimileriniz bu dönemde yurtdışına giderek, çeşitli gruplarla temas edebilir, kendinizi geliştirebilir, aynı amacı paylaştığınız diğer insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bazı İkizlerin özellikle bu dönemde yabancılarla ortak işler yapması, işini büyütmek için, yabancı ülkelerdeki gelişmeleri takip etmesi, fuar, organizasyon gibi çalışmalarda boy göstermeleri mümkündür. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik duygusu içinde hareket etmekten yana olacağınız bu süreçte, kendi hayatınızla ilgili çarpıcı gelişmeler yaşamanız ve çok daha sıradışı kararlar almanız da mümkündür. İnsanlığın yararına olacak ve bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz alanlarda gelişmek yine bu dönemin etkili yansımaları arasında yer alabilir. Yaratıcılık ve özgür hareket etme olanağı sağlayan her türlü iş, çalışma hayatı bu süreçte ön planda olabilir. Çoğu İkizler Jüpiterin desteği sayesinde kendi gelişimleri açısından çok daha kararlı davranacaklarını söyleyebiliriz. Artık dışa açılma zamanı diyebiliriz. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda yazılanların tekrar gözden geçirilmesi ve içsel manada kendinizi yeniden ele alarak düzenlemenin işareti olarak önemlidir.

  Satürn Genel Etkileri:
  Satürn Eylül 2007 yılından bu yana aile hayatınız, yuvanız, güvence duygunuz, duygusal yaşamınız kısaca yarınlarınız adına olan her konuda sizi baskı altına alarak disiplin etmeye çalışmaktadır. Bu etki altında bir çok İkizler mensubu yuvasıyla alakalı değişimler yaşadı veya yaşamaya devam ediyor. Kimileriniz evlenerek yeni bir düzen kurmak için çabalarken, bazılarınız yuvasında yaşadığı problemler nedeniyle sıkıntılı süreçlerden geçtiniz veya hala geçmektesiniz. Kimileriniz ise, hiç hesapta yokken ailevi problemlerle karşılaştınız. Satürn bir yaşam alanında ilerlerken size, ummadığınız dersler yaşatabilir. Dışarıdan veya kendi içinizde bir takım baskılar, engeller ve zorluklar yaşatarak, size içinde yer aldığınız sistem içinde ne kadar mutlu veya problemli olduğunuzu algılamanız adına uyarılarda bulunur. Özellikle siz İkizler için ailevi açıdan veya duygusal konularda 2008 yılında yaşanan zorlukların temelinde, kendi istekleriniz ile başkalarının sizden beklentileri veya artan sorumluluklarınızın, hedeflerinize varmanızda oluşturduğu engeller baş sırayı almış olabilir.

  31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.

  Sizler için bu disiplin altına alıcı durumlar 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek ve bu tarihten sonra Satürn gezegeninin Terazi burcuna girişiyle ailevi yaşamınız üzerindeki baskı ve engeller yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlayacaktır. Bu tarihe kadar yapmanız gereken, seçmek istediğiniz yol ve kararın sizin açınızdan olabilecek artı ve eksilerini iyi hesap ederek kendinizi düzenlemenizdir. Bu süreç oldukça önemli. Yani 29 Ekim 2009 tarihine kadar yaşadığınız sorunların temelinde yatan nedenleri iyice tespit ederek, bunları değiştirmeye çalışmalı, kendinizi yeniden ele alarak, eksiklerinizi ve yanlışlarınızı düzenlemeli ve kendi gerçeğinizi yaratmaya çalışmalısınız. Seçimlerimiz kaderimiz gibidir. Doğru seçimlerde bulunmak için önce kendinizi tanımanız ve ne yapmak istediğinizi kararlılıkla oluşturmanız gerekiyor. Eğer bunu doğru manada yaparsanız Satürn Terazi burcuna girdiğinde bütün bu seçimlerin sonuçlarını olumlu bir şekilde alabilirsiniz. Satürn gezegeni her ne kadar Ekim sonu Terazi burcuna girerek duygusal güvencenizle alakalı sorunları azaltsa da, gerçek manada kendinize bir temel ve yön belirmek için Temmuz 2010 yılına kadar vaktiniz var. Ben Satürn sürecinin yarattığı sıkıntıların, insanın kendi gerçeğini saptamasında ve doğru seçimlerde bulunmasında son derece faydalı olarak görmekteyim.

  Uranüs Genel Etkileri:
  2003 yılından bu yana meslek yaşamınızla alakalı konularda etkili olan Uranüs gezegeni, alışkanlıklarınız ile değişim arzunuz arasında kalmanıza neden oluyor. Bu yüzden de, özellikle aile hayatınız ve kariyer alanınızda beklenmedik durumlar yaşanması mümkün. Bu transit 2011 yılına kadar devam edeceği ve burcunuzla zorlu bir görünüm oluşturacağı için, zorlanmalar yine görülebilir. Burada yapılması gereken, farklılıklarınızın ve kimlik duygunuzun farkında olarak gerekli ayarlamalarda bulunmaktır. Bu süreçte bazılarınız bir birey olarak kendi kimlik duygunuza sahip çıkarak yaşamınızı yönlendirebilecek kararlar alabilirsiniz bazılarınız ayrı bir iş kurarak veya iş konusunu değiştirerek dışarıdaki dünyada kendisini ifade etmeye çalışabilir. Ailenin baskısı veya otorite konumunda bulunan kişilerin engelleri söz konusu olabilir. Fakat sizin gibi özgürlüğüne son derece düşkün bir kişinin bu baskılar karşısında gerginleşerek olur olmaz kararlar alması mümkündür. Yapılması gereken, öncelikle kendi kimliğinize sahip çıkarak diğer insanlarla olan paylaşımınızı da göz önüne alarak gerekli dengeyi sağlamaktır. Bu arada bazı sıkıntılı dönemlerin yaşanması mümkündür. Fakat bunların hepsi büyümeniz adına gerekli olan derslerdir.
  Neptün Genel Etkileri:
  1998 yılından beri, ideallerinizi hayata geçirmeniz ve kendinize düzgün bir yapı kurabilmeniz yolunda daha fazla düşünmeniz gerektiğini hatırlatan Neptün gezegeni, kimi zaman yanılgılar yaşamanıza kimi zamansa hayallerinizin peşinden koşarak kendi gerçeğinize sahip çıkmanıza neden olabilir. Neptün yanılsama gezegenidir. O, dünyaya farklı bir pencereden bakmanızı ister. Bu enerji altında özellikle dini inancınız, yaşama bakış açınız, hayatı algılayış biçiminiz ve seçimleriniz konusunda yanılmamak ve hayal kırıklığı yaşamamak için gerçekçi düşünmeli, ütopik fikirler ve kararlardan uzak durulmalıdır. Özellikle yolculuklar, yabancı ülkelerle olan ilişkiler, başka bir şehre yerleşme, yüksek eğitim, mesleki ihtisas, dini duygularınız gibi konularda dikkatli olmalısınız. Bu sene Jüpiter gezegeninin Neptünle olan komşuluğu nedeniyle abartılı kararlar vermeniz daha kolaydır. Yapmanız gereken ne olursa olsun, benliğinizden özveride bulunmadan deneyimlere açık olmanız fakat hayatın gerçeklerinden uzaklaşmadan kararlar alabilmenizdir. Yani seçimlerinizi yaparken gerçekçi hareket etmeye çalışınız. 2012 yılına kadar devam edecek bu enerji altında özellikle 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapacağınız seyahatleriniz konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum. Ani kararlar almamalı, düşüncelerinizi ifade ederken dikkatli olunmaya çalışmalıdır.
  Pluto Genel Etkileri:
  Sevgili İkizler, iş hayatınızla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Pluto gezegeninin Oğlak burcu seyriyle alakalı geniş bir bilgiyi hatırlarsanız köşemizde sizlere sunmuştuk. Son derece önemli olan bu enerji, kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünüz üzerinde gayet önemli bir tesiri vardır. Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz İkizler, başkalarıyla ortak olarak paylaşımda bulunduğunuz maddi ve manevi tüm değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmanızı sağlayacak son derece önemli bir güç olarak yaşamınızın içinde yer alacaktır. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet yavaş ilerleyen ve etkisini uzun yıllara yayarak kişinin yaşamında önemli hale gelen bir kuvvettir. Bu enerji dikkatli kullanılmadığı takdirde oldukça zorlu, tam tersi durumda ise olumlu gelişmelere sebep olabilecek kadar etkili olabilen bir astrolojik fenomendir. Siz İkizler kimi aylar ve yıllarda çevrenizdeki insanlara çeşitli baskılar uygulayarak kendi doğrularınızı kabul ettirmeye çalışarak maddi ve manevi anlamda güçlenmeye çalışabilirsiniz.
  Pluto cinsellik ve istek gücü, hırs, aktivite ve irade gücü anlamında en önemli kuvvet olduğundan kendinizi bu olgularla bezenmiş ve bu güçle donatılmış hissederek insanları kontrolünüz altına almaya çalışarak eylemlerde bulunmanızı sağlayabilir. Fakat dikkat ederseniz sert bir güç olduğundan, eğer doğru bir şekilde kullanılmazsa olumlu sonuçlar yaşamanız imkansızdır. Bu dönemde mistik konularla yakından ilgilenmek, hayatın gizemleri üzerine düşünmek, maddi dünyada ayakta kalmaya çalışmak için para ve güç sahibi olmak, ortak işler veya eş kanalıyla toplum içinde bir yer edinmek, cinsel açıdan yüksek dürtülerinizi doyurma taraflısı olmak gibi etkiler de sunabilir. Pluto bu yaşam alanında gayet etkili olduğundan eğer kafanızın içindeki hedefleri doğru yönlendirebilir, ideallerinizi gerçekleştirmek adına sorumlu bir şekilde davranabilir, sabırlı olursanız yavaş ve emin adımlarla hayatınızı son derece olumlu bir şekilde yönlendirebilir, yüksek kazançları hem de hiç yorulmadan elde edebilir, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.
  İş yaşamınızla alakalı bu uzun seyirli gezegen hareketinin ardından bir başka önemli seyir olan Satürn gezegeninin geri hareketinden söz edeceğiz. Gerek Pluto gerekse Satürn gezegenlerinin seyirleri uzun süreli ve ağır etkili oldukları için, gayet önemli enerjilerdir. Bu enerjileri hatırlarsanız bir çok kereler, etkili oldukları aylar içinde sizlere aylık veya günlük yorumlarınızda hatırlatmaktayım. Bu enerjiler tam olarak hazmedilmeden, ilerlemeniz ve kendinizi ayarlamanız kesinlikle mümkün değil. Özellikle bazı aylarda öylesine baskın enerjileriyle karşılaşıyoruz ki, buna neyin sebebi olduğunu sorduklarında, bu enerjilerin içten içe devam eden etkilerini belirtmeye çalışıyorum. İşte yılın bitmesine az günler kala, Aralık ayı içinde yine bizlere kendilerini hissettiriyorlar.

  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz

  3 Şubat-6 Mart : Yeni karşılaşmalar ve özellikle sosyal hayatın canlanması. Ele geçirme arzunuzun yüksekliği, tutkulu davranışlar.
  24 Nisan-5 Haziran : Aşk konusunda isteklilik, sosyal hayatın renklenmesi ve tutkulu davranışlar. Aşk konusunda aktif bir dönem.
  6 Haziran-4 Temmuz : En olumlu devre. Aşk hayatınız açısından yılın en şanslı devresi.
  5 Temmuz-31 Temmuz : Aşk hayatınızla ilgili gayet olumlu bir devre. Şanslı bir dönem.
  27 Ağustos-20 Eylül : Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz sonucu yazışma veya farklı yollarla yeni tanışmalar. Süre gelen ilişkinizde iletişimsel açıdan güçlü bir dönem.
  15 Ekim-7 Kasım : Aşk hayatınızla alakalı son derece önemli ve şanslı dönem. Yeni bir ilişki veya sürmekte olan ilişkinizde güçlü paylaşımlar. Yalnız 29 Ekim 2009 tarihinde Satürn Terazi burcunda ilerlemeye başladığında ciddiyet ve sorumluluklar yavaş yavaş kendini hissettirebilir. Aşk konusunda daha dikkatli seçimlerde bulunmaya başlayabilirsiniz. Bu açıdan bu tarihler arasını olgunlaşma olarak da düşünebiliriz.
  2 Aralık-25 Aralık : Yabancılarla temas, aşkta özgürlük ve deneyimsellik zamanı.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  1 Ocak-11 Ocak : Yolculuklar açısından olumlu bir devre.
  11 Ocak-1 Şubat : iletişim konusunda yavaşlama, gecikme, terslikler. Bu tarihlerde rutin seyahatlerinizde sorun çıkmaz fakat ani yolculuklar konusunda son derece dikkatli olmak gerekebilir.
  14 Şubat-7 Mart : sosyal hayatın canlanması, uzak ülkelerle bağlantılar, iletişimde özgürlük ve sıradışı düşüncelerinizi ifade etme arzunuzun yoğunlaşması.
  26 Mart-8 Nisan : aktif iletişim ve hızlı bağlantı kurabilmek açısından olumlu devre.
  6 Mayıs-30 Mayıs : iletişimde durgunluk ve gecikmeler. Her bilginizi kayıt altına alın ve ani kararlardan, yolculuklardan uzak durun.
  14 Haziran-2 Temmuz : iletişimsel olarak hızlı ve aktif bir dönem. Gayet olumlu. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  18 Temmuz-2 Ağustos : yakın çevrenizle olan iletişiminizde güçlü bir ifade. Olumlu bir dönem.
  6 Eylül-29 Eylül : iletişimde durgunluk, gecikme, terslikler. Ani kararlardan uzak durunuz.
  16 Kasım-5 Aralık : İletişim, haberleşme konularında aktif ve hızlı bir dönem. Fakat ben bu devrede abartılı düşüncelerden ve kararlardan uzak durmanızı öneriyorum.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  3 Ocak-2 Şubat : Rehavet hissi içinde hareket etmek yerine, iş ilişkilerinize önem vererek, hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışmanız gerekiyor.
  4 Şubat-14 Mart : Düşünceleriniz doğrultusunda hareket ederek, isteklerinizi ele geçirmenizi sağlayan güçlü bir zaman dilimi.
  25 Mart-9 Nisan: Projelerinizi hayata geçirmenizi veya sunumunu yapmanızı sağlayan aktif zaman dilimi.
  22 Nisan-30 Mayıs : Hedefleriniz açısından gayet aktif, hırslı ve başarıya dönük girişimler zamanı.
  12 Temmuz-24 Ağustos : girişimcilik gücü ve mücadele hırsı. İsteklerinize ulaşmanızı sağlayan aktiviteler ve girişim zamanı.
  23 Ekim-21 Kasım : iş hayatınızın gündelik temposunda saplantılı düşünceler içinde kararlar almaktan uzak durmalı. Çevrenizle olan ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız.
  20 Aralık 2009 sonrası : Kararlarınızı tekrar gözden geçirmeli ve ani kararlardan uzak durmaya çalışmalısınız.
  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : Maddi konularda özellikle iş hayatınızla alakalı görüşmeler. Otorite konumunda bulunan kişilerden beklentileriniz. Sakin olmak, karamsar düşünmemek gerekiyor.
  21 Haziran-22 Temmuz: maddi konularda elinizdekine sahip çıkma, güvenliğinize önem verme zamanı.Özellikle 21 Temmuz günü meydana gelen Güneş tutulması finansal konularda fırsatlar getirici olabilir. Fakat karşınıza çıkabilecek her türlü teklifte geleceğinizi düşünerek iki kat daha dikkat sarfetmeniz yerinde olur.
  26 Ağustos-15 Ekim : Parasal konularda sahiplenme gücünüzün yükselmesi. Aktif davranmaya ve girişimde bulunmaya çalışmanız faydalıdır.
  2009 Yılı Sağlık Takviminiz

  31 Mayıs-11 Temmuz: Sağlığınıza dikkat. Güvencenizle alakalı konular nedeniyle kaygılı hareket etmeniz mümkündür. İçsel öfke veya bazı durumlar nedeniyle kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Daha rahat ve esnek düşünmeye çalışınız.
  23 Ekim-21 Kasım : iş hayatındaki yoğunluk. Gerilimli tavırlardan uzak durmak. Takıntılı düşünmemek gerekiyor. İş stresi yoğun olabilir.
  8 Kasım-1 Aralık: İş çevrenizde bulunan kişilerle olan ilişkinizde sorunlar. Ilımlı düşünmek gerekiyor.

  2009 yılının siz İkizler burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Yengeç Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, Kova burcunda ilerlemeye başlayacak şans ve genişleme imkanı sunan astrolojin en iyicil gücü olarak bilinen Jüpiter gezegeni bu seyrini 18 Ocak 2010 yılına kadar devam ettirecektir. Bu sürecin siz Yengeçlere olan en önemli etkisi geleneksel bakış açınızı genişletmesi ve bu sayede, kendi dönüşümünüzü gerçekleştirecek adımları atabilmenizdir. Şimdi sizler bu enerjinin desteğiyle, kabuğunuzdan çıkarak sosyalleşecek ve bu sosyalleşme sayesinde başkalarıyla paylaşımlarda bulunabileceksiniz. Bu ister maddi isterse manevi anlamda olsun, ıssızlığınızı yavaş yavaş terk etmeye başlayabilirsiniz. Maddi anlamda güçlü kişilerle işbirliğinde bulunabilir, kaynaklarınızı birleştirerek büyüyebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz tek nokta, güvenceniz konusunda tek başınıza hareket etmekten ziyade, biz olmayı başarmanızda yatmaktadır. Jüpiter Kova burcu seyir zamanları özgürlük hissinin daha fazla hissedilmesi anl***** gelir. Yengeçler genelde kendi çerçeveleri içinde yaşamaktan hoşlanan, öyle kolay kolay kimseye güven duymayan kişilerdir. İşte şimdi bu enerji sayesinde daha rahat davranmayı, kendinizi ifade etmeyi ve sosyal kimliğinizi toplum içinde göstermeyi deneyimleyebilirsiniz. Cinsel kimliğinizin daha yoğun şekilde farkına vararak, paylaşımda bulunmayı, kendi kimliğinize sahip çıkarak bireysel özgürlüğünüzün tadına varmayı, içinizdeki enginlikleri, güzellikleri başkalarıyla paylaşarak gelişmeyi, arkadaşlıklar edinerek hayatın lezzetli yanlarının keyfini çıkarmayı başarabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda değerlendirmek için dikkat edeceğiniz husus, kendi bildikleriniz, inandıklarınız konusunda ısrarcı davranmamak, paylaşıma açık olmaktır.
  15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda yazılanların tekrar gözden geçirilmesi ve içsel manada kendinizi yeniden ele alarak düzenlemenin işareti olarak önemlidir.
  Satürn Genel Etkileri:
  Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerlemesini sürdüren Satürn gezegeninin ders vererek disiplin altına aldıran etkisi ise yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, gündelik iş hayatınızda çevrenizdeki kişilerle iletişiminiz konularında 29 Ekim 2009 tarihine kadar etkili olacak ve bu tarih itibariyle aile yaşamınızla alakalı konularda etkili olmaya başlayacaktır. O tarihe kadar öncelikle zihinsel düşünce sisteminiz eskiye oranla değişime uğratıcıdır. Daha titiz ve detaylı düşünebilir, hatta öğrendiklerinizi bile yetersiz bularak daha fazla kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Herşeyin altında yatan sebebi araştırmak, bulmak, gerekirse insanlarla bir araya gelerek konuşmak ve son tesbiti yapmak için kendinizi oldukça yormanız mümkündür. İletişiminiz de aynı doğrultuda değişime uğrayacağından, söylenen bir söze inanmakta zorluk çekmek, duygusal olmaktan ziyade aşırı derecede mantıklı olmaya çalışmak bu sürecin önemli değişimleri arasında yer alır. Hizmet bilincinin gelişmesi nedeniyle, yakın çevrenizdeki insanlara yardımcı olmaya çalışmak neredeyse vazgeçilmez bir istek doğurur. Kardeşlerinizin içinde bulunduğu sorunları çözmek zorunda olduğunuzu hissedebilir, kendi zamanınızda ödün vermek gereği duyabilirsiniz. Onlarla aranızdaki sorunun kaynağında iletişimsizlik vardır ve siz de bunun üstesinden gelebilmek adına yoğun bir uğraş vermek zorunda kalabilirsiniz.
  Sabır ve görev bilinciniz nedeniyle, yakınınızda kim varsa onun yardımına koşmanız, kendi işlerinizi ihmal etmenize yol açabilir. Tabi ki bu dönemde çevrenizdeki insanların sorunları artacağı için kendinizi bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Sanki tüm problemleri siz çözmek zorundasınız gibi, herkesle ilgilenebilirsiniz. Bu arada bulunduğunuz çevreyi değiştirseniz de, eski çevrenizle bağınızı koparmak ve yeniye alışmak oldukça fazla zaman alabilir.Yine bu süreçte, yakınlarınızla aranızdaki irtibatın tümünde eleştirel davranışlar içine girebilirsiniz, herşeyin mükemmel olması için, denetim ve disiplin uygulamaya kalkar ve kimi zaman da birilerinin sizi beğenmeyeceğinden korkarak, herşeye uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Bu sizi çelişkili bir ifade tarzına yöneltebilir, bir dediğiniz diğerini tutmayabilir. Bunun nedeni size yakın olan insanları kaybetmek korkusudur. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
  29 Ekim tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni, kendi doğası gereği, aile yaşamınız üzerinde etkili olmaya başlayacak ve sizi o alanda derslere tabii tutarak, geliştirecek, olgunlaşmanızı sağlayacaktır. 2009 yılının son iki ayı boyunca da bu etkisi devam edecektir. Uyum, paylaşım ve güzellikler için, öncelikle sevgi ve işbirliği duygunuzu güçlü tutmalı, sorumluluklarınızın farkında olarak hayatınızı kurgulamalısınız. Özellikle aile hayatınızda yaşanabilecek sorunlar ve baskılar karşısında çökmek yerine, birbirinize sıkıcı sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden gelebilmelisiniz. Yani kol kırılır yen içinde atasözü bu dönemde son derece önemlidir. Yeri geldiğinde bu enerjiden aylık ve yıllık yorumlarınızda geniş anlamda bahsetmeye çalışacağım.

  Uranüs Genel Etkileri
  2003-2011 yılları arasında etkisi devam edecek Uranüs gezegeninin Balık burcu seyrinde, yine başta inancınız olmak üzere, eğitim hayatınız, mesleki ihtisas konularında kendinizi gözden geçirerek değişime hazır hale getirecek ve kendi farklılıklarınızı ortaya koymayı deneyimleyeceksiniz. Uranüs yavaş ilerleyen bir gezegen olduğu için, sizin kendi dünyanızdaki tüm değer yargılarınızı yeniden oluşturmanız, özgürlük, kardeşlik duyguları içinde hareket etmeniz için gerekli olan tüm değişimler, belirtilen tarihler arasında yavaş ama çarpıcı bir şekilde devam edecek ve gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıca sizin gibi kendi geleneksel düşünce içinde yaşamayı seven Yengeçler için bu enerji oldukça ilginçtir. Bu enerji sayesinde bir çoğunuz yabancı bir ülkede yerleşmeyi veya yabancı kişilerle bağlantı kurmayı deneyimleyebilirsiniz.

  Neptün Genel Etkileri
  1998-2012 yılları arasında Kova burcunda ilerleyecek Neptün gezegeni bu yıl, geçen yılın iki misli daha etkili bir şekilde vizyonunuzu yükseltmeniz için size etkide bulunmaya devam edecek, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için idealizm olgunuzu güçlendirecek. Bu yıl Jüpiterle birlikte ilerleyecekleri için doğal olarak başkalarıyla ortak paylaşımlar konusu gayet değerli. Vizyonunuzu genişletmek için yapmanız gereken, değişimin sesine duyarsız kalmamak, eski düşünceler ve geleneksel bakış açınızdan ziyade, yenileşmeye açık olmaktır.

  Pluto Genel Etkileri

  Sevgili Yengeçler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Yengeçler, yakın ilişkiler, evlilik, iş ortaklığı veya rakipleriniz yoluyla dönüşümünüzü sağlayacak büyük bir güçtür. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet ağır hareket eden bir gezegen olduğundan etkisi bazı yıllarda ve aylarda oldukça yoğundur. Bu süreyi şöyle bir düşündüğünüzde bu etkinin de ancak zamanla oturacağını tahmin edebilirsiniz. Sizler bu zaman içinde, öncelikle karşı cinsle ciddi bir ilişki kurabilme, onun farklılıklarını kabullenme, paylaşmak ve bütünleşmek adına dengeli olmayı öğrenmek zorundasınız. Bu dönemde karşınıza çıkan ve ilişki kurduğunuz kişiler güç ve kontrolü ellerinde bulundurmak isteyen kişiler olabilirler. Birlikte olduğunuz kişinin sizin ve değerleriniz üzerinde baskınlığı söz konusu olabilir.

  Evliliğiniz uzun yıllar sürebilecek kadar güçlüdür ama bunun için partnerinizle aranızdaki görüş ayrılıklarını kabul ederek, eksiklerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu öyle bir süreçtir ki, kimileriniz doğum haritasındaki etkiler nispetinde birlikte olduğu kişi veya evliliği nedeniyle yavaş yavaş değişime uğradığını anlamaya başlayabilir. Öncelikle kendinizi gözden geçirmelisiniz. Beraberliklerinizde sorun çıkaran nedir, nasıl bir ilişki istemektesiniz ve siz hangi konular nedeniyle ilişkilerde zorluklar yaşamaktasınız. Bütün bunları ele alarak eksik kalan, yanlış olan ve hatalı davrandığınız herşeyi gönüllü bir şekilde düzeltmeye çalışmalısınız. Bu süreçte birlikte olduğunuz kişi yada olacağınız kişiyle aranızda zorlu deneyimler yaşansa da, bütün bunların gelişiminiz adına gerekli olduğunu biliniz.
  Eğer bir aksaklık varsa bilin ki, bu sizin yanlış seçiminizden yada kabullenmekte zorlandığınız bir durum nedeniyle oluşmaktadır. İlişki bir bütün olduğuna göre tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kişisel sorumluluklarınızın farkında olarak ne kendinizi fazla ezdirmeli ne de üste çıkmak adına gereksiz mücadelelere girmelisiniz. Evli olanlar ise yine sorunlarının altında yatan nedenler üzerine düşünmeli, değişmek ve yapılanmak adına yeni kararlar almalıdırlar. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmeniz halinde mutlu, huzurlu birliktelikler yaşayabilirsiniz.

  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Oca-2 Şubat : İlişkisi olmayanlar için yeni tanışmalar açısından önemli bir süreç.
  27 Aralık 2008- 3 Şubat 2009: Evli çiftler çekişmelerden uzak durmalı. Aralarındaki dengeyi korumaya özen göstermeli. Sorunları ılımlı bir şekilde çözmeye gayret göstermelidirler. Birbirinize özenli davranmanız halinde, bu süreci gayet olumlu geçirebilirsiniz.
  6 Mart-17 Nisan : Aşk hayatınızla alakalı konularda gecikmeler, yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Ani başlayan ilişkiler hakkında fazla iyimser düşünmemelisiniz. Temkinli hareket etmeye çalışmalısınız. İlişkinizle alakalı konularda da, beklemede kalmalı, tekrar gözden geçirmelerde bulunmalısınız.
  6 Haziran-4 Temmuz : İlişkisi olmayanlar için yılın ikinci şanslı dönemi.
  5 Temmuz-31 Temmuz: Yasak aşklar veya aşk konusunda karar vermekte zorluklar.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Aşk konusunda en olumlu devre. Şanslı zaman.
  23 Ekim-1 Aralık : Aşk konusunda yaratıcılık gücünüzün artışı, tutkuların yükselişi, sahip olma arzunuzun yoğunlaşması. Aşk hayatınız açısından derin düşünme, paylaşma zamanı. Bir o kadar da kıskançlıklara açık tarih aralığı. Cinselliğin ön planda olduğu aşklar yaşanabilir.
  8 Kasım-1 Aralık : Aşk konusunda tutkuların oldukça yüksek olacağı zaman. Kıskançlıklar görülebilir.
  22 Aralık 2009 sonrası ise : ciddi ilişkinizle alakalı konularda dengeyi korumanız, farklılıklarınız konusunda birbirinize saygı göstermeniz gerekebilir.

  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : Merkür geri hareketi. İletişim ve haberleşmede durgunluklar. Maddi konularda özellikle girişimlerden uzak durulmalı. Borç almak veya kredi başvurularında dikkatli olunmalı. Bu türden işlerinizi 8 Şubat sonrası veya 4 Ocak sonrası yapmalısınız.
  6 Mayıs-30 Mayıs : iletişim konularında durgunluk. Bazı sorunlar nedeniyle içe kapanma ve gözden geçirmelerde bulunma. Burcunuzda geri harekete başlayan Merkür geçmişinizle yüzleşmeniz ve kendinizi yeniden ele alarak düzenlemeniz adına zihinsel açıdan hassas olduğunuz bir dönemi göstermektedir. Ani kararlardan uzak durmalısınız.
  3 Temmuz-17 Temmuz : İletişim konularında olumlu devrelerden biri.
  3 Ağustos-25 Ağustos : İletişimsel olarak kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  6 Eylül-29 Eylül: Ailevi ilişkileriniz ve yuvanızla alakalı her türlü durumu gözden geçirerek, dengeyi sağlamaya çalışmalı. Ilımlı hareket etmelisiniz. Bu dönemde evinizle alakalı konularda geçmişte yaşananlar tekrar ön plana gelebilir, sizi düşündürebilir. Aile bireyleriyle aranızda iletişimsizlik baş gösterebilir. Sakin olmak, ani kararlardan uzak durmak lazımdır.
  16 Kasım- 26 Aralık: Çalışma hayatı açısından iletişimsel olarak güçlü devre.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  27 Aralık-3 Şubat : mesleki konularda oldukça aktif dönem. Bazı tersliklerle karşılaşsak bile bu enerji sayesinde yanlışlarınızı, eksiklerinizi görebilirsiniz. Bencilce davranmadan başka kişilerle iyi geçinmeye çalışmalı. İş hayatınızla alakalı konularda gerilimli tavırlar sergilemek yerine, enerjinizi gelişmek adına yönlendirmelisiniz. Gerilimli fakat yararlı bir zaman.
  3 Şubat-5 Haziran : İş hayatınızda hırslı, liderlik gücünüz yüksek. Fakat ne olursa olsun dikkatli olmak gerekebilir. İş ilişkilerinizde fazla bencil davranmamanız, süreci olumlu geçirmenizde son derece etkilidir.
  22 Nisan-30 Mayıs : iş konusunda güçlü enerjiler söz konusu. Hassasiyetinizi geri planda tutarak kendinizi mantıklı bir şekilde işinize odaklarsanız, mesleki konularda gayet başarılı girişimlerde bulunabilirsiniz.
  31 Mayıs-31 Temmuz: Hedefleriniz konusunda kararlı ve pratik hareket etme zamanı.
  25 Ağustos-15 Ekim : mücadele gücünüz yükselebilir. Değişkenlikten uzak durunuz, hedeflerinize odaklanınız. Girişimcilik konusunda etkili bir dönem. İsteklerinizi elde etmeniz için kararlı olmanız yeterli. Pasif tavırlar göstermeyiniz.
  16 Kasım-5 Aralık : Çalışma hayatınız açısından en yoğun devre. İş seyahatleri ve görüşmeler.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  4 Şubat-14 Mart : başkalarıyla ortak paylaşımlarınız konusunda esnek düşünmeye çalışmanız gereken süreç.
  5 Ağustos 2009 : Bu tarih başkalarıyla ortak maddi paylaşımlarınız konusunda dikkatli olmanız gereken en önemli zamanı gösteriyor.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010: Parasal konularda dikkatli hareket etmek gereken dönem. Mars geri harekette olduğu için, finansal olarak ani kararlardan uzak durmalı. Paranıza sahip çıkmalısınız.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak : Enerji düşüklüğü. Dinlenmeye çalışınız. Gerilimden uzak durunuz.
  21 Mart-19 Nisan : iş hayatının stresli temposu nedeniyle enerjiniz düşebilir. Gerginlikler baş gösterebilir. Sakin ve ılımlı davranmaya, hareket etmeye özen gösteriniz.
  22 Kasım-21 Aralık : İş hayatındaki yoğunluk, koşuşturmanın en yüksek zamanı.
  2009 yılının siz Yengeç burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Aslan Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009 itibariyle karşıt burcunuz Kovada ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni 18 Ocak 2010 tarihine kadar bu pozisyonunu sürdürecektir. Bu enerji özellikle ciddi ilişkiler ve evlilikle alakalı konularda beklenmedik gelişmelerin yaşanması açısından önemli gözüküyor. Jüpiter bundan önceki Kova burcu pozisyonunu 1997 Ocak ayında gerçekleştirmiş ve o zaman da yine siz Aslanlar için etkili bir zaman dilimi olmuştu. Şimdi o yıllara dönüp hatırlarsanız belki bir çoğunuz için ilginç bir sene olduğunu hatırlayabilirsiniz. Kova burcu özgürlük, arkadaşlık, sosyal ilişkiler kısaca orijinalliğin simgesi olduğu için, bu dönemde aynı bu tanıma uygun kişi veya kişilerin hayatınıza girmesi, eşiniz, partnerinizin bu tarz davranışlar sergilemeye başlaması, sizinle sevgili olmaktan ziyade bir arkadaş gibi paylaşımlarda bulunması mümkündür. Yani ilişkilerde uyum ve dengenin sağlanması için, her iki tarafın da birbirinin farklılıklarına saygı gösterecek şekilde ilişki kurması gerekmektedir. Zaten bu tarihler arasında genelde, karşınıza çıkan kişinin, kendi kimliğine sahip çıktığını, gerçekçi bir bakış açısına sahip olacağını söylemek mümkündür.
  Siz Aslanlar bu süreçte karşınızdaki kişinin sizi pohpohlamasını beklemek yerine, bir ilişki içinde eşit haklara sahip olduğunuzu ve partnerinizin yeri geldiğinde size karşı gayet gerçekçi davranacağını bilerek şimdiden kendinizi ayarlayınız. Bu süreçte evliliklerde özgür yaklaşımlar göze çarpabilir. Değişim aile yaşamınızdan tutun da, ilişkinizle alakalı her konuda önemli hale gelebilir. Kaldı ki, Satürn gezegeni 29 Ekim 2009 tarihinde evlilikle birebir alakalı Terazi burcunda seyrine başladığında zaten geleneksel aile kavramı üstünde önemli değişimlere neden olacağından, Jüpiterin Kova burcu seyri bu durumun ön provası anl***** gelebilir. Bu enerji altında yapılması gereken, her iki kişinin de, bir bütün oluşturduğu fikrini kabul etmektir. Yani evlilikte, bir tarafın diğeri üzerinde hakimiyet kurması veya taviz vermesi yerine her iki kişinin de kendi farklılıklarını ön planda tutacak şekilde hareket etmesi bu dönemin etkili oluşumlarından birisidir. Siz Aslanlar bu süre içinde oldukça bağımsız ve farklı bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Klasik evlilik modellerinden çok ayrı beraberlik yaşamanız bu enerji altında mümkündür. Birlikte olunan eş, orijinal, yaratıcı, yeniliklere açık, sizi değişimlere yöneltebilecek karakter yapısında olabilir. Evliliğinizde de eşinizin özgür tavırlar sergilemeye başlaması, hakları konusunda ısrarlı olması mümkündür. Bu tarihler arasında ilişki konusunda yaratıcı, arkadaşça, paylaşımcı davranmanız şarttır. Beraberliklerin imza altına alınması veya imza altına alınacak bir beraberlik yaşanması enderdir. Genelde bu süreçte evliliğe bakış açınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, özellikle evliliğiniz ve ciddi ilişkiniz konularında, ani kararlardan uzak durmanız, ilişkinizi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz açısından son derece önemlidir.

  Satürn Genel Etkileri:
  Satürn gezegeninin Eylül 2007 yılından bu yana Başak burcunda devam eden etkisi, 29 Ekim 2009 yılına kadar devam edecektir. Bu enerjinin ne anlama geldiğini köşemizdeki günlük ve aylık yorumlarda sürekli tekrarlamaktayız. Tekrar hatırlarsak, kişisel değerler, maddi ve manevi kaynaklarınız, mallarınız, yetenekleriniz, fiziksel ihtiyaçlarınız kısaca finansal güvenliğiniz konularında eğitici olmak adına dersler vererek, engellerle karşılaştırarak ve zorluklar vererek sabırlı olmanız için baskıda bulanmaya devam edecektir. Sizler bu süreçte mantıklı bir düzen içinde, çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymalı ve cesur davranmalısınız. Parasal konularda harcamalarınızı kontrol altına almanız ve elinize geçen finansal geliri ise gerekli yatırımlarda kullanmaya özen göstermeniz faydalı olacaktır. Satürnün öğretmen kimliğini asla unutmadan bu sürece girmeniz gerekir diye devam etmiştim. Verdiği dersleri iyi öğrenmeniz halinde, bu sürecin sonunda geçeceğiniz sınavı başaracak ve gerçek dünyadaki maddi gücünüzün portresini çizecek ve yolunuza devam edeceksiniz. Bu yaşam alanının tek bir adı var dersem yanlış olmaz. O da parasal güvenliktir. Satürn bu eve geçtiği andan itibaren, artık birinci evdeki gibi kendinizle ilgilenmek diye bir kavram ortadan kalkar, artık ana konununuz üretken olabilmek adına çalışmaya ağırlık vermek zorunluluğudur. İşte bu neden, içinizde bir istek doğurarak, mantıklı bir düzen içinde, hizmet bilinciniz uyanmaya başlayacaktır. Çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymanız ve korkmamanız gerekir.
  31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
  29 Ekim 2009 tarihi itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni, bu enerji altında son derece güçlüdür. Parasal kazanımlarınız evindeki seyrinin ardından yakın çevreniz ve iletişim konularında etkili olacak Satürn bu enerji altında, kendi kişisel özelliklerinizin farkında olarak, yakın planda yer alan kişilerle daha uyumlu, sevgi dolu ve paylaşıma hareket etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Satürn doğası gereği, disiplin altına alıcı bir enerji yayar. Kişinin kendi karakter özelliklerinden taviz vermeden fakat eksiklerinin de bilincinde olarak kendini düzenlemesi yönünde bir baskı uygular. Doğal olarak sizler de bu tarihten itibaren, iletişim, haberleşme, çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurma, eğitim hayatınız, girişimleriniz, sözel ifadeniz olarak baskı altına alınabilirsiniz. Fakat başta da belirttiğim gibi Satürn gezegeni Terazi burcunda güçlü bir pozisyonda olduğundan eğer dikkatli bir şekilde düzenlemelerde bulunursanız, bu dönemi gayet rahat geçirebilirsiniz. Bu düzenlemelerde üzerinde en fazla duracağınız nokta, dengeli bir paylaşım ve uyumlu davranmak olmalıdır. İşbirliğinde bulunmaya istekli, kendi içinizdeki sevgiyi başkalarına sunma konusunda adil ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz lazımdır. Ortağınız, eşiniz, sevgiliniz, kardeşiniz, komşularınız hiç farketmez, siz Aslanlar bu enerji altında, ortaklaşa hareket etmeyi, sadece kendi fikirleriniz, inandıklarınız konusunda değil, başka kişilerin de inanç ve fikirlerine saygı göstermek durumundasınız. Bunu başarana kadar, Satürn gezegeninin baskısı altında olacağınızı biliniz. Aslanlar doğaları gereği, dışarıdan pek destek istemezler. Oysaki bu dönemde, diğer insanlarla kaynaşarak birlikte hareket etmeyi gerektiği yerde yardım istemeyi unutmamanız gerekiyor. Bu dönemde ilişkiniz, eğitim hayatınız, ortaklıklarınız, yakın çevrenizle ilgili konularda ciddi analizler yapmalı, kendinize güvenli, sağduyulu bir şekilde ilerlemeye çalışmalısınız.
  Uranüs Genel Etkileri
  Uranüs gezegeninin 2003 yılında başlayan ve 2011 yılına dek devam eden etkisi altında, 2009 yılı boyunca, yine kendi kazanımlarınız dışındaki gelirler, cinselliğiniz, sigorta, vergi, hukuk konularındaki davalarınız(nafaka,miras), eşinizden elde ettiğiniz paralar, banka borçları, vergi ödemeleriniz ve yine eş dolayısıyla yaşanan maddi sıkıntılar anlamında gelişmeler yaşaolabilir. Bu etkinlik bu yıl içinde de devam edeceğinden daha dikkatli hareket etmeye ve öncelikle kendinizi geliştirmeye, yenileştirmeye ve kaynaklarınızı dikkatle kullanmaya devam etmenizi öneriyorum. Özellikle bankalarla alakalı kredi, borçlarınız veya ortaklarınızla aranızdaki her türlü iş ve parasal konularda dikkatli hareket etmeniz mutlaka gerekmektedir.
  Neptün Genel Etkileri
  1998-2012 yılları arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Neptün gezegeninin değişkenlik veren ve bağımlılık yaratan enerjisi altında birdenbire aşık olma, hemen ilişkiye girme ve evlilik konusunda çabucak karar vererek hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olan enerjisi altında birlikte olduğunuz insanı daha iyi gözlemlemeli, mantıklı kararlar almalı ve her şeyden önce çok iyi tanımadan ciddi bir adım atmamaya 2009 yılında daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Çünkü bu yıl Neptün, Jüpiterle birlikte aynı yaşam alanında ilerleyeceği için, iyimserlik ve özgürlük arzusu iyice yoğunlaşabilir. Karşınıza çıkan kişiler veya partnerinizin ilişkiniz konusunda çok daha bağımsız hareket etmesi mümkün olabilir.
  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Aslanlar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi, astrolojik yapısı gereği son derece ağır ilerlemesi sebebiyle, kimi yıllar ve kimi aylarda gündelik iş hayatınız veya aktiviteleriniz, sağlığınız, birlikte çalıştığınız insanlar, hizmet ettiğiniz kişilerle ilgili konularda sizi yeniden yapılandıracak, dönüşüm adına baskıda bulunacak değişime gönüllü olmanız halinde size güçlü bir yaşam kurmanız adına destek olacaktır. Bu süreçte siz Aslanlar, öncelikle sorumluluklarınıza sahip çıkmak durumundasınız. Verimli bir iş yaşamı yada günlük yaşamınızda huzur, güvenlik bulabilmeniz için her şeyden önce kendinizi geliştirmek ve eksik yanlarınızı tamamlamak zorundasınız. Siz bunları kabul etmedikçe, ruhsal olarak baskılar yaşayabilir, sağlık olarak zorlanabilir, mutsuz ve doyumsuz bir yaşam sürebilirsiniz.
  Başkalarına hizmet veren bir sektörde görev alabilir yada siz bu yolu seçebilirsiniz. Hayat şartlarınız ve inandığınız değerler nedeniyle genel olarak insanlara yardımcı olmak ve onlara destek olmak içinizden gelen bir dürtü olabilir. Yaşamınızla ilgili genel olarak köklü değişimlerin yaşandığı alan iş hayatınızdır. Bütün bunlar oluşurken çevrenizde bulunan, birlikte çalıştığınız kişilerle bir takım güç mücadeleleri yaşanabilir. Onlar kendi fikirlerini kabul ettirmekten yana davranabilirler ve bu durum sizin üzerinizde yoğun bir baskı oluşturabilir. Yer almakta olduğunuz hizmet sektöründe yıllarca rakiplerinizle mücadele vererek güçlü olmayı öğrenebilir, bir ustanın yanında yetişerek hayatınızı kazanabilir, emek sarfederek işinizi en iyi şekilde öğrenmek adına güç sarfedebilirsiniz. Bu sürecin başlamasıyla birlikte sağlığınıza son derece dikkat etmeli, sigortalı iş yerlerinde çalışmalı veya durumunuz varsa özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Gerilim, stres konusunda eskiye oranla şimdi daha dikkatli olmalı ve kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde son derece olumlu bir dönem geçirerek, yepyeni bir hayatın içinde huzur dolu yaşayabilirsiniz.
  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  4 Şubat-14 Mart : Özellikle ciddi ilişkiniz ve evliliğiniz konusunda dikkatli olunması gereken zaman dilimi. Agresif tepkilerden uzak durmalı, birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışmalısınız. Gerginlikler oluşabilir. Tutkularınız son derece ön planda. Kopuşlar meydana gelebilir. Dikkatli olunuz.
  22 Nisan-30 Mayıs : Aşkta tutkulu ve deneyimsellik açısından oldukça etkili bir dönem. Özgür yaklaşımlar gösterebilir elde etmekten haz duyabilirsiniz.
  24 Nisan-5 Haziran : Aşk konusunda hareketli, istek dolu, keşifçi, tutkulu olduğunuz bir zaman dilimi. Aşk konusunda maceraya açık bir dönem. Kendi isteklerinizi daha fazla merkez alabilirsiniz. Uzak yollar ve ülkelerde bulunan kişilerle yakın ilişkiler kurabilme, maceraya açık bir dönem.
  7 Haziran 2009 : Aşk evinizdeki dolunay etkisi. Aş hayatınızla alakalı bir konuda, bir sonuçlanma zamanı. Ne zamandır üzerinde durduğunuz bir konu, bu tarih ve birkaç gün sonrasında netice almanızı sağlayabilir. Gayet olumlu bir tarih.
  5 Temmuz-31 Temmuz : iletişim ve haberleşme kanalıyla yeni kişilerle tanışma zamanı. İlişkinizde iletişimin önemi bu dönemde son derece büyük.
  22 Temmuz-23 Ağustos : Doğum günü evresi. Şansınız gayet açık. İlişki konusunda atak ve oldukça canlısınız.
  27 Ağustos-20 Eylül : Cazibeniz ve karizmanızın yükselişi. Dış dünyada dikkat çekme, fiziksel açıdan ilgiyi üzerinizde toplama dönemi. Aşk hayatınızla ilgili her konuda yılın en şanslı zamanı
  15 Ekim-7 Kasım : yakın çevrenizle iyi ilişkiler. Yeni kişilerle tanışma. İlişkinizde gayet olumlu bir zaman dilimi.
  22 Kasım-22 Aralık : kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilir. İlişkiler konusunda deneyimsel olmaktan keyif alabilirsiniz.
  2 Aralık-25 Aralık: Aşk hayatınızla alakalı konularda gayet olumlu bir dönem. Yeni insanlarla tanışabilir, ilişkiler kurabilirsiniz. İlişkinizde ise olumlu bir zaman. Maceralar, eğlenceli ve keyifli paylaşımlar sizi oldukça mutlu edebilir.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : İlişkinizle alakalı konularda iletişimin önemi. Çekişmelerden uzak durmak gerekebilir.
  14 Şubat-7 Mart : Aynı şekilde ilişkinizle alakalı konularda dikkatli olunması gereken dönem. 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında gözden geçirilen konuların ve kararların yürürlüğe konması zamanı.
  26 Mart-8 Nisan : İletişimsel konularda kendinize yönelik düşünmenin en yüksek olduğu zaman. Çatışmaya açık, hırslı ve iletişimde inatçılık gösterebileceğiniz bir süreç. Olgun ve hoşgörülü davranmalısınız.
  6 Mayıs-30 Mayıs : sosyal hayatta iletişimin önemi. Merkür geri harekette olduğu için, özellikle hedeflerinizle ilgili konularda ani kararlardan uzak durmanız gereken süreç.
  Bu devrede gözden geçirmelerde bulunmalı, planlarınızı 14 Haziran-2 Temmuz arasında uygulamaya koyabilirsiniz.
  18 Temmuz-2 Ağustos : Merkür burcunuzda geçişini sürdüreceğinden iletişim konularında şans sizden yana.
  6 Eylül-29 Eylül : Merkür geri hareketi. Yakın çevrenizle olan iletişiminiz ve girişimleriniz konusunda yavaşlama ve gecikmeler. Gözden geçirmelerde bulunmalı, planlarınız 10 Ekim-27 Ekim arası yürürlüğe koyabilirsiniz.
  16 Kasım-5 Aralık : İletişim ve haberleşmede yoğunluk, hızlılık zamanı. Kararlar alırken ne olursa olsun dikkatli hareket etmeli, iyi düşünmelisiniz.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  31 Mayıs-14 Temmuz : İş hayatınızla alakalı konularda inatlaşmalardan uzak durmalı, bu dönemde kendinizi savunmak durumunda kalabilir, girişim konusunda yavaşlayabilir, değişimde bulunmaktan çekinebilirsiniz. İçinizde öfke oluşabilir, tam olarak kendinizi ifade etmeniz zorlaşabilir. Sakin olmalı, mantıklı hareket etmeye çalışmalısınız. Etrafınızla olan ilişkinize son derece dikkat ediniz.
  6 Haziran-4 Temmuz : İş yaşamınızda başarılı olmanın yolu, etrafınızla iyi ilişkiler kurmanızdan geçebilir. Bu dönemde ilişkilerin önemi son derece önemli olabilir.
  5 temmuz-31 Temmuz : sosyal ilişkilerin canlanması ve hedefleriniz konusunda, iletişimsel yönde bağlantı kurmanın önemi son derece büyük.
  12 Temmuz-24 Ağustos : sosyal ilişkiler önemini koruyor. Hızlı hareket etme ve hızlı bağlantılar kurma. Yalnız dağılmamak için dikkatli olunması gereken bir dönem.
  27 Ağustos-20 Eylül : İlişkilerin, girişimlerinizde size rehberlik etmesi. İnsanlarla aranızdaki bağlantıları güçlü tutmanız gereken dönem.

  15 Ekim-7 Kasım : İlişkiniz, evliliğiniz veya ortaklarınızla aranızdaki ilişkinin gücü sayesinde girişimlerde bulunabilir, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  2 Aralık-25 Aralık : Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, girişimlerde bulunabilirsiniz. Yabancılarla olan iletişim, yolculuklar gelişiminiz adına son derece önemli.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Mars geri hareketi burcunuzda oluşacağından, yukarıdaki 2 Aralık-25 Aralık dönemi ne kadar olumlu duruyor olsa da, 20 Aralık sonrası dikkatli olunuz, önemli kararlarınızı 10 Mart hatta gölgeli günleri de hesaba katarsak 17 Mart 2010 tarihinden sonra almaya çalışınız.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  10 Mart 2009 : finans evinizde oluşacak dolunay özellikle maddi konularda ne zamandır uğraştığınız bir girişimin faydalı sonuçlanmasını sağlayabilir. Yani bu tarihten çok önce olumlu bir girişimde bulunduysanız şimdi bunun getirisi artı kazanç olarak size geri dönebilir.
  3 Ağustos -25 Ağustos : parasal konularda iletişim. Özellikle işinizle alakalı görüşmeler. Güçlü iletişim ve kendinizi ifade gücü, akıllı planlamalar size yarar getirebilir.
  23 Ağustos-23 Eylül : Finansal konularda yoğunluk, görüşmeler, planlamalar zamanı. Özellikle 18 Eylül tarihinde para evinizde oluşacak yeniay sizler açısından fırsat getirici olabilir.
  21 Eylül-14 Ekim : parasal konularda ilerlemenin yolu, iş çevrenizle olan ilişkilerinize bağlı.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  20 Ocak-18 Şubat : Güneş karşıt burcunuz Kovada ilerlediği için enerjinizin düşük zamanı. Dikkatli olmalı, sağlığınıza özen göstermeli, gerilimden uzak durmalısınız.
  20 Nisan-21 Mayıs : İş hayatınızdaki bazı gerilimli durumlar gerginlik yaratıcı olabilir. Sakin olmaya çalışmalı, kendinize dikkat etmeli. Öfkenizi içinize atmama çalışmalısınız.
  22 Temmuz-23 Ağustos : enerjiniz oldukça yüksek. Fiziksel açıdan gayet sağlıklı bir zaman.
  23 Ekim-21 Kasım : ailevi sorunlar, duygu dünyanızla alakalı meseleler gerginlik yaratıcı olabilir. Dikkatli hareket etmenizi öneriyorum.

  2009 yılının siz Aslan burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Başak Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni, yıl boyunca çalışma hayatınızla alakalı her konuda özgür yaklaşımlar içinde, orijinal ve sıradışı yeniliklere açık olmanız gerektiğinin işareti olarak son derece önemlidir. Bu senenin genelinde hakim olan en önemli olgu, çalıştığınız alanda kendinizi geliştirmeniz ve ustalık, beceri kazanmanızdır. Bu sizi hem işinizde tatmin olmanızı hem de değişimlerde bulunarak, çalıştığınız alanda lider konumunuza gelmenizi sağlayabilir. Buradan şunu da çıkarabiliriz. Yani artık, bilgisizlik ve deneyimsizlik yerine, bu işte ne kadar ehil olduğunuzu göstermeniz ve ifade etmeniz değer kazanmakta. Yine bu yılın bir önemli konusu, ekip halinde çalışmanın önemini gösteriyor. Tek başınıza hareketten ziyade, tecrübelerinizi belli bir kadro içinde yer alarak, yetersizlik hissettiğinizde sırf kendiniz adına değil, tüm ekibin yararına olacak şekilde geliştirmeniz gerekiyor. Orijinal işler bu yıla damgasını vurabilir. Özellikle sosyal organizasyonlar yaratıcılık ve özgürlük içeren meslekler, teknolojinin her alanda kullanıldığı alanlar dikkat çekiyor. Bilgi işlem bu yıla da damgasını vurmakta. İleri ve çağdaş olan, geleneksel kalıplar içinde sürmeyen, yeri geldiğinde radikal değişimlere açık sahalarda görev almak gayet yararlı olabilir. Biraz önce değindiğim, kendi alanınızda ustalaşma konusu son derece önemli. Konumunuz ne olursa olsun, daha ileri noktalara gelmek ve ileride üst düzeyde bir görev alabilmek için, mesleğinizle alakalı her konuda bir çırak gibi eğitimden geçmeli, uzman kişilerin izlediği yolları araştırmalı, açılan kurs, staj ve gelişiminizle alakalı olabilecek her türlü yeniliği öğrenmelisiniz. Bir yandan Satürn gezegeninin ince eleyip sık dokuyan enerjisine karşılık, çalışma hayatında hızlı hareket edebilme, sisteme ayak uydurma çabanız zorlayıcı gözüküyor. Fakat burada söz konusu olan ne olursa olsun geleceğinizi düşünerek kuvvetli adımlar atabilmeniz son derece önemli. Gruplarla temas bu yıl oldukça önemli. Sizinle aynı amacı paylaşan, aynı hedefe yol alan kişilerle temasta bulunmanız gelişiminiz açısından değerli. Hangi sistem içinde yer alırsanız alın, bulunduğunuz konu hakkında değişik fikirler ve yöntemler sunabilmeniz ve o alana değişimler getirecek plan ve projeler hazırlamanız, bunları kendinize güvenli bir şekilde sunmanız, sizi diğerlerinden birkaç adım öteye götürdüğü gibi, daha çabuk yükselmenizde de etkili olabilir. Eskinin yerini, yeniliklere bırakacağı bu sistemde geri kalmamak için işveren ve çalışan kesim olarak el ele hareket etmek değerli gözüküyor. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, özellikle çalışma hayatınız, iş ilişkileriniz ve gelişiminizle alakalı konularda ani kararlardan uzak durmanız, ilişkinizi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz açısından son derece önemlidir.

  Satürn Genel Etkileri:
  Sevgili Başaklar, Eylül 2007 yılından bu yana Satürn gezegeninin, geleceğiniz adına ne yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olduğunu ve nelerle sınanacağınızı, türlü zorluklarla öğrenmenizi sağlayan sınavlarını birçok Başak yaşamakta ve yaşamaya devam ediyor. 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek bu enerji, bu yılın tümünde etkili olmayı sürdürecektir. Yani dersler henüz bitmedi diyebiliriz. Evet o, öğretileri akıldan çıkmayacak değerli bir öğretmen gibi başınızda durmayı sürdürebilir. Fakat bu yıl, üst paragrafta belirttiğim gibi, Jüpiterin özgür enerjisi altında, hem çalışma hayatınızda gelişime açık olmalı, hem de disiplinli bir şekilde çalışmayı sürdürmelisiniz. Nasıl öğretmenlerimizin öğrettikleri veya başarısız olduğumuz zaman bize olan kızgınlıklarını, yıllar sonra, iyi ki kızmış, iyi ki kulağımı çekmiş veya iyi ki azarlamış diye anıyorsak, Satürn gezegeninin de derslerini aynı böyle hatırlayacağımızı söyleyebiliriz. Satürn gezegeni, astrolojik anlamı gecikmeler yaratarak kıymet bildirici, kısıtlayarak, engel çıkartarak kim olduğunuzu anlamanızı sağlayıcı ve sarsarak, kimi zaman eğerek sizi bilgeliğe ulaştırıcı olmasıdır. Evet dersleri, sınavları belki ağırdır ama bir şey var ki, onunla öğrendiğiniz hiçbir şeyi asla unutmazsınız. Bu dönem bittiğinde öğrendiğiniz her ne varsa, sizi olgunlaştırır, deneyim sahibi yapar ve bütün bunlarla hayata daha güvenli bakmanızı sağlar. Bu enerjinin olumsuz yanlarını bilerek, olumlu anlamda kullanmaya başladığınızda ise yaşamınızı en güvenli şekilde geçirmenizi sağlayan, bir iş ve düzene sahip olabilirsiniz.
  31 Aralık 2008 -16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Satürn gezegeni Başak burcunda geri hareket yapacak. Bu süreçte ani kararlar vermemenizi, bilgilerinizi tekrar gözden geçirmenizi, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi öneriyorum. Bu süreçte beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
  29 Ekim 2009 itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezeni, bu sefer de, maddi ve manevi kazanımlarınız konusunda etkili olmaya başlayacaktır. Satürn Terazi burcunda gayet güçlü bir enerji olduğu için, sizler yukarıda izah etmeye çalıştığım Başak burcu seyri altında edindiğiniz tecrübeler sayesinde paranızı daha dikkatli harcamayı, huzur ve güvenliğinizi daha fazla önemsemeyi, dengeli ve adil bir şekilde yaşamayı deneyimleyeceksiniz. Satürn gezegeninin Terazi burcunda tam olarak ilerlemesi ise, gezegeninin ileri geri hareketleri dolayısıyla Temmuz 2010 tarihini bulacaktır. Bu nedenle 29 Ekimde başlayacak Terazi geçişini ben parasal konulardaki ön prova olarak görmekteyim. Satürn Terazi burcunda oldukça güçlü bir enerji. Bu nedenle korkmanıza hiç gerek yok. Sadece yapmanız gereken harcamalarınızı belli bir sistem içinde düzene koymak, geleceğinizi düşünerek dikkatli hareket etmek, eskilerin tabiriyle ayağınızı yorganınıza göre uzatmak olmalıdır.

  Uranüs Genel Etkileri
  Uranüs gezegeninin 2003 yılından bu yana, evlilik, ciddi ilişkiler ve ortaklık konularındaki etkisinden köşemizde birçok kereler söz etmiştik. Ayrıca bu enerji diğer gezegenler tarafından görünüm altına alındığında sizlere geniş açıklamalarda bulunuyorum. 2011 yılına kadar devam edecek bu enerji, aşk konusunda kimi zaman alışkanlıklarınızın esiri olmanızı ve bağımlılıklarınızdan kurtulmakta zorluk çekmenizi sağladığı gibi, ilişkinizi evliliğe dönüştürme konusunda isteksizlikler görülmesine de neden olmakta. Kimi Başaklar ise tam tersine bir takım nedenlerle aniden evliliğe karar verebilirler. Evli olanlar ise bu süreçte bazı ani gelişmelerle karşılaşabilir, sorunlar yaşayabilir ve aralarındaki özgürlük mücadeleleri veya görüş farklılıkları sebebiyle karşı karşıya gelmeye devam edebilirler. Satürn gezegeninin burcunuzdaki ilerleyişi doğal olarak ilişkileri de kapsadığı için ve bu yıl iki kez, Uranüsle karşıtlık enerjisi yaptığı için şöyle tutarlı ve dengeli bir beraberlik yaşamak zor gibi. 2009 yılının ilk üç ayında ve Kasım, Aralık döneminde yine bu karşıtlığın neden olduğu problemler görülebilir. Bu enerjiyi doğru manada kullanmak için yapılması gereken, bilinçaltınızdaki sıkıntı ve korkularınızla yüzleşmek ve yeniye yer açmak. Yani ne yaşandıysa yaşandı bunları geride bırakınız, diğer yaşadıklarınızla kıyaslamayınız ve ilişki konusunda daha tutarlı seçimlerde bulunmaya çalışınız.

  Neptün Genel Etkileri
  1998 yılından bu yana çalışma hayatınızla ilgili yaşam alanında ilerlemekte olan Neptün gezegeni, ideallerinizi hayata geçirme konusunda kimi zamanlar dağınıklık, yanılma, hayal kırıklığı ve belirsizlikler yaşatıyor olsa da, bu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak öncelikle gerçekçi bir şekilde hareket etmek, kimliğinize sahip çıkmak, şüphe ve korkular içinde kalmadan hedeflerinizi iyici belirlemek ve üzerine gitmektir. Neptün doğası gereği sanatla uğraşan Başak burçları için çarpıcı ve yenilikçi fikirlerin tasarıma dönüşmesi hususiyetinde son derece faydalı olurken, diğer meslek mensupları için yanıltıcı bir enerji anl***** gelebilir. Öncelikle yapmanız gereken bu enerjinin devam edeceği 2012 tarihine kadar, karşınıza çıkabilecek iş fırsatları veya şu an bulunduğunuz konumda, kararlı ve dinamik bir şekilde ilerlemekten asla vazgeçmemenizdir. Fırsatlar ne kadar renkli ve göz alıcı olursa olsun, hep ileriyi daha ileriyi düşünerek hareket etmeye çalışınız. Günlük veya aylık başarılar için değil, yarınlarınızı garanti altına alabilecek işlerin ve hedeflerin peşinde olunuz. Açıkgözlü hareket ediniz ve herşeyden önemlisi kendinizi iyi tanıyınız. Çünkü kişi kendini bildiği zaman, seçimde bulunacağı veya ilerleyeceği yolun sonunu görmesi mümkündür. Beklentilerinizi gerçekçi sınırlar içinde tutmaya çalışınız ve sağlam olarak yere bastığınızdan emin olunuz. Yeniliklere açık olunuz, değişimlere kendinizi kapatmayınız.Gerisi gayet kolay. Bu yıl Jüpiterin Neptünle beraber iş alanınızda ilerleyecek oluşu, iş yaşamınız açısından gayet olumlu. Siz hedefinizde ne kadar ısrarlı ve gelişime ne kadar açık olursanız, gerek Neptün ve gerekse Jüpiter vizyonunuzu yükseltmenizde size destek olacaktır.

  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Başaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Başaklar, yaratıcı faaliyetleriniz. çocuklarınız ve aşk ilişkileriniz yoluyla dönüşümünüzü gerçekleştirmek üzere deneyimler yaşatabilir. Kendinizi dış dünyada ifade edebilmek adına son derece istekli olacağınız bu süreçte, iyi bir şekilde tanınmak ve en iyi olmak adına azimle yol almanız mümkündür. kimileriniz için bu süreçte çocuk sahibi olmak isteği oldukça baskındır. Bu amaçla tüm yöntemleri denemekten yana olabilirsiniz. Eğer siz bu süreçte bu konuları ölüm kalım haline getirmeden, belirli bir olgunlukta ilerleyerek durumunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirip düzenleyebilirseniz sonuç gerçekten olumlu olabilir. İçinizde hissettiğiniz baskının tümünde kendinizi gösterme hevesi yer aldığı için farkında bile olmadan tuhaf davranışlarda bulunabilirsiniz.
  Bunun için öncelikle sorumluluklarınızı bilmeli, eksiklerinizi tamamlamalı, yanlışlarınızı düzeltme yoluna gitmelisiniz. İlişkilerinizde baskı kurmak, yönlendirmeye çalışmak yada isteklerinize uyulması yönünde direktifler vermek son derece yanlıştır. Bu dönemde çocuklarınız yoluyla dönüşümde bulunabilir, onlar aracılığıyla hayatın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız aşk ilişkilerinde cinsellik teması oldukça yüksektir ama dikkatli seçimlerde bulunmak kesinlikle gereklidir. Bu dönemde öncelikle kendi içinizdeki yeteneklerinizi hayata geçirmeli, ruhsal olarak güçlü olmayı başarmalı ve ya hep ya hiç tarzı, saplantılı davranışlar içine girmemeli ve kimsenin sizin gibi düşünmesini beklememelisiniz.
  Önemli olan size verilecek gücü gerekli alanlarda gerektiği zamanlarda ve dozajında kullanmaktır. Enerjinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz takdirde hakikaten başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gelişiminizi sağladığı gibi, kendinizdeki eksikleri tamamlamak adına da son derece önemlidir. Böylece siz, kendinizi yeniden oluşturabilecek ve kaderinizi yeniden çizebileceksiniz.

  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  27 Aralık 2008-3 Şubat 2009: Aşkta sağlamlık ve tutarlılık arayışı. Kararlarınızı verirken ciddi ve sorumluluk içinde hareket etmeye özen göstereceğiniz tarih aralığı olarak dikkat çekiyor.
  3 Ocak-2 Şubat : Özellikle ciddi ilişkiler konusunda yılın en olumlu tarihlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Sevgide paylaşım, özverili tutum ve partnerinizin size daha fazla sevgi ve samimiyet içinde olduğu zaman dilimi.
  15 Mart-21 Nisan : Ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle ilgili konularda çatışmaya açık, gergin bir dönem. Sabırsızlık, kararsızlık ve duygusal açıdan kontrolün en düşük olduğu zaman dilimi.
  6 Mart -17 Nisan : ilişkiniz konusunda ani kararlardan uzak durmalı, herşeyi bir kez daha gözden geçirmelisiniz.
  22 Nisan-5 Haziran : Cinsellik konusunda yılın en etkili tarihi. Paylaşımlarda tensel arzular ön planda.Deneyimselliğe yatkınlık. İlişkide arzuların en coşkulu ve aktif olduğu zaman dilimi.
  6 Haziran-4 Temmuz : Aşk konusunda olumlu bir tarih. Değerlerinize aşırı şekilde sahip çıktığınız bir dönem. İlişkiler açısından sağlam ve sadık olana yönelme zamanı.
  1 Ağustos-26 Ağustos : aşkta sahiplenme, koruma ve kollama içgüdünüzün yükselişi ve sosyal hayatta, bu özelliklere sahip kişilerle arkadaşlıklar kurma.
  21 Eylül-14 Ekim : Aşk konusunda ve her alanda yılın önemli ikinci tarihi. Aşkta seçicilik ve mükemmeli arama, arzulama dönemi.
  8 Kasım-1 Aralık : İlişkilerinizde kıskançlık, sahiplenme, kuruntulu ve kuşkulu davranışlar sergileyebilirsiniz.
  2 Aralık-25 Aralık: ailevi ilişkiler açısından abartılı tepkilerden uzak durmanız gereken tarih.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : İş hayatının yoğun temposuyla alakalı konularda ani kararlardan uzak durulmalı. Merkürün 2009 yılındaki ilk geri hareketi. Yönetici gezegeninizin bu geri hareketinde çalışma yaşamınızda yanlış anlaşılmalar, organizasyonlarda gecikmeler, bağlantı kurmada sorunlar yaşanabilir.
  14 Şubat -7 Mart : çalışma hayatınızla alakalı konularda herşey rayına oturmaya başlar. İletişimsel zorlukların üstesinden gelinilir, sorunlarınızı daha iyi bir iletişim kurarak, sosyalleşerek giderebilirsiniz. İş ilişkileri açısından olumlu bir zaman.
  8 Mart-25 Mart : İletişimle alakalı konularda gerginlikler yaşanabilir. Özellikle ilişkilerinize dikkat ediniz.
  6 Mayıs-30 Mayıs : Yönetici gezegeniniz Merkürün ikinci geri hareketi. İş hayatınızla alakalı konularda dikkatli yaklaşımlar, ani kararlar konusunda temkinli olmak gerekebilir.
  6 Eylül-29 Eylül : Yılın üçüncü geri hareketi. Parasal konularda dikkatli olmalı, ani kararlar almamaya çalışmalısınız. Ayrıca ilişkinizle alakalı konularda da temkinli olma zamanı.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  20 Ocak-18 Şubat : Çalışma hayatınızda yeniliklerde bulunma, sosyalleşme, çevrenizle bağlantılar kurma, liderliğinizi gösterme dönemi.
  4 Şubat-14 Mart : iş hayatınızın gündelik temposunda, yenilikler adına hızlı bir dönem. Özgür yaklaşımlar içinde daha hızlı kararlar verebilir ve üzerinizde denetim uygulanmasına karşı çıkabilirsiniz. Sıradışı ve orijinal işler ön planda.
  21 Mayıs -21 Haziran : İş hayatınızla alakalı konularda yoğun iletişim, hareket ve aktivite zamanı. Görüşmeler ön planda. Yalnız bu devrede Merkür geri hareket yapacağı için, karar alma konusunda 21-30 Mayıs arası beklemede kalmanız faydalıdır. Görüşmelerde alınan kararları gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran sonrasına bırakmanız faydalı olabilir.
  5 Temmuz-31 Temmuz : iş hayatında yoğun iletişim ve ilişkiler kurma zamanı.
  12 Temmuz-24 Ağustos : Kariyer konusunda hızlı, aktif ve istekleriniz konusunda zekanızla parlayacağınız, aynı anda birden fazla işle uğraşacağınız zaman dilimi. İyi bir planlama ile işlerinizde başarılı olabilir. Girişimlerde başarıya ulaşabilirsiniz. Yeni iş imkanları ve görüşmeleri bu tarih aralığında yoğunlaşabilir.
  23 Ağustos-23 Eylül : doğum günü evreniz. Girişimlerde aktif olma zamanı. Yeni başlangıçlarda bulunma, kendinizi ifade gücü kazanma dönemi.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Geriye çekilme, herşeyi gözden geçirme zamanı. Ani kararlar ve girişimlerden uzak durulmalı, planlar yeniden gözden geçirilmeli, eksikler tamamlanmalıdır.
  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  22 Nisan-5 Haziran : Parasal konularda destek bulmak, kaynak arayışı içinde olma zamanı. Agresif davranmamanız halinde yararlı sonuçlar elde edebilirsiniz. İlişkilerinize dikkat edin. Maddi ve manevi anlamda yılın en tutkulu olduğunuz zaman aralığı.
  23 Eylül-22 Ekim : parasal konularda ilişkilerin önemi. Ortaklık yoluyla kazançlar. Sözleşme yenileme görüşmeleri.
  15 Ekim-7 Kasım : parasal konularda yılın olumlu tarihlerinden birisi. İlişkiler aracılığıyla kazanımlar elde etme, eş ve sevgiliden destek görme.
  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  20 Ocak-18 Şubat : yoğun çalışma dönemi. Stres ve yorgunluklar hissedilebilir.
  22 Temmuz-23 Ağustos : Kalp sağlığınıza dikkat. Yorgunluklar baş gösterebilir. Kendinizi güçlü bir şekilde göstermeye çalışma fakat içinde bulunduğunuz durum nedeniyle geri planda kalmanın getirdiği stres. Dinlenmeyi ihmal etmeyin.
  2009 yılının siz Başak burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Terazi Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  Sevgili Teraziler 5 Ocak 2009 tarihinde aşk hayatınızla alakalı yaşam alanınızda transitini sürdürmeye başlayacak Jüpiter gezegeni, bu yılın aşkta en şanslı burçlarından biri olarak sizleri taçlandırıyor. Kova burcu özgürlük, sıradışı ve orijinallik anlamında bir burç olduğundan siz Teraziler astrolojinin en önemli gücü olan Jüpiter sayesinde bu yıl bağımsız ve oldukça çarpıcı aşklar yaşamaya başlayabilirsiniz. Bana göre 2009 yılı sizler için on iki yıl sonra gelen büyük bir şans. Belki tek eşlilik kavr***** uymayan bir dönem olabilir. Yani tek bir kişiye endeksli bir aşk yaşamanız mümkün olmayabilir fakat yaşadığınız deneyimler size inanılmaz bir zenginlik kazandırabilir. Özellikle arkadaşlık olgusu içinde başlayan ve devam eden aşklar 2009 yılına damganızı vurmanızı sağlayıcıdır. Bu dönem, uzun zamandır devam eden ilişkiniz açısından da olumlu gözüküyor. Birbirinizin farklılıklarınızı keşfedeceğiniz ve aşk konusunda eskiyi unutarak, yeniye yer açacağınız bu zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmenin yolu, herşeyden önce bireyselliğinize önem vermenizden geçiyor. Yani bağımlılıklarınızın esiri olmadan, hayatın güzelliklerinin tadına varmaya çalışmalısınız. Sizler uzun zamandır gerçek bir aşkın özlemi içinde yaşayanlardansınız, işte beklenen fırsat kapınızı çalmak üzere. Şimdi kimliğinize sahip çıkarak, kimseye eğilmeden bükülmeden gelen aşkı buyur ediniz. Karşınıza çıkacak ilginç kişi sayesinde yaşamın ilginç yanlarını paylaşabilecek, yaratıcı yanlarınızı birlikte saptayacak ve kafaca anlaşmanın, fikirlerinizi paylaşmanın tadına varabileceksiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için yapılması gereken en önemli şey, gerçekten kim olduğunuzu saptamak ve kendinizi doğru anlamda ifade etmektir. Alışılmadık yollar, beklenmeyen sürprizler yaşamanızın mümkün olduğu bu zaman diliminde, yıllar sonra aşkın ne olduğunu bir kez daha hatırlayabilir ve yüreğinizin içinde her yaşanan güzelliği demleyebilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte aynı amaç birliğinde olduğunuz kişilerle bir araya gelebilir, sanatsal ve yaratıcılık gerektiren çalışmalarda organize hareket edebilir, yeni gruplar içinde yer alabilir, yeteneklerinizi hayata geçirebilirsiniz. Böylece Satürn gezegeninin üzerinizdeki baskısından da büyük ölçüde kurtularak, yaşamınıza yeni bir çizgi çekebilirsiniz. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, aşk hayatınız, sanatsal faaliyetleriniz kısaca yaratıcılık gerektiren konularda yeni düzenlemelerde bulunmak adına kendi içinize dönerek kendinizi gözden geçireceğiniz tarih aralığıdır. Bu dönemde aksayan noktaları kolaylıkla tespit edebilir, geri hareketin bitiminden sonra bu konularda çok daha ileri adımlar atabilirsiniz. Bu dönem içinde, ani kararlardan uzak durmanız, herşeyi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz gayet yararlıdır.

  Satürn Genel Etkileri:
  Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerlemesini sürdüren Satürn gezegeni sizler için, içsel korkularınızla yüzleşmek, mesleki konularda gelişim için sıkı çalışmak, kendinize olan güveninizi geliştirmek amaçlı deneyimlerle karşılaşmanız anlamında önemliydi. 29 Ekim 2009 tarihine kadar da bu pozisyonunu sürdüreceğinden aşağıdaki konuları tekrarlamanız gayet faydalı olabilir. Bu sürecin sonunda, kendinizi yeniden keşfederek, olgunlaşmış, sorumluluklarınızın kesinlikle bilincinde olarak yeni bir yaşama adım atarak, bütün öğrendiklerinizi uygulamak isteğiyle dolu olabilirsiniz. Bu etki altında, içsel olarak yalnızlığa yatkın olmanıza rağmen, kimi zamanlarda oldukça neşeli, fazlasıyla çalışan fakat hayatın eğlenceli yanlarını yaşamaktan hoşlanan biri gibi davranabilirsiniz, bunun altında yatan sebep ise, içinizdeki korkuları bastırmak ve etrafınıza ne kadar güvende ve mutlu olduğunuzu hissettirmektir. Bu bir yerde iyi bir davranış olabilir ama sorunlarınızı paylaşmak istemediğiniz ve bilinmesi durumunda aciz gözükeceğinizi düşünmeniz en büyük yanlışlardan biri olacağı için, yüreğinizdeki tutsaklık daha fazla yükselecek ve sonunda iyice yalnız kalabilirsiniz. Onun yerine, sevdiğiniz güvendiğiniz insanlara ruhunuzu paylaşıma açık tutmak, onların desteğini almak ve sorunlarınızı bölüşmek hem sizi boşluktan kurtaracak hem de içsel olarak huzur verecektir. Ayrıca 2009 yılında Jüpiterin burcunuzla oluşturacağı olumlu görünüm, Satürn gezegeninin derslerini daha iyi başarmanız ve anlamanız adına son derece etkilidir. Yani geçen yıla göre, bu yıl Satürn gezegeni sizi daha az yoracağa benziyor.
  29 Ekim tarihinden sonra ise sizler açısından gayet parlak bir dönem başlıyor dersek abartmamış olurum. Satürn gezegeni burcunuzda son derece olumlu bir enerji etkinliğidir. Yani sizler için Ekim sonrası her alanda rahat bir dönem başlayacak diyebiliriz. Satürn bu tarih itibariyle hem dış dünyada kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz adına hem de Eylül 2007 den bu yana yaşadığınız sıkıntıların son bulması ve edindiğiniz dersler ve tecrübeler sayesinde hayata daha farklı bir şekilde bakmanızda da etkili olacaktır. Bu tarih itibariyle sizler, yaşamınıza yeni bir yön çizebilir ve güçlü adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Satürn 29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlasa da, 2010 yılında son bir ters hareketle Başak burcuna tekrar geri dönecek, aksayan noktaları bir kez daha gözden geçirerek son düzenlemeleri yapmanızdan sonra asıl Temmuz 2010 itibariyle artık sizin emrinize amade olmaya başlayacaktır. Fakat yine de 29 Ekim tarihi sizler için yeni bir miladın başlangıcı olarak gayet önemli bir tarih ve yaşamınızla alakalı yeni gelişmelerin bir ön provası olarak kıymetlidir.
  Astroloji köşemizde hatırlarsanız Aralık 2008 yorumunuzda 31 Aralık 2008-15 Mayıs 2009 tarihleri arasında Satürn gezegeninin geri hareketiyle ilgili geniş bir bilgi vermiştim. Bu yorumu tekrar gözden geçirmeniz gayet faydalıdır. Her geri hareket aslında, aksayan noktaların gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi adına bana göre fırsat ve onarım zamanlarıdır. Bu tarihler arası iyi değerlendirildiği zaman, geri hareketin bitiminden sonra çok daha mantıklı ve çok daha olumlu kararlar verilebilir. Bu nedenle tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

  Uranüs Genel Etkileri
  2003 tarihinden bu yana Balık burcunda ilerlemesini sürdüren Uranüs gezegeni, bu seyrini 2011 yılına kadar devam ettirecektir. Uranüs ağır seyreden bir gezegeni olduğu için, bu süreçte yaşanabilecek gelişmeler geçen yılın etkileriyle hemen hemen aynı olabilir. Kimileriniz bu etki altında yıllardır beklediğiniz emekliliğiniz tadını çıkarırken, kimileriniz ilk kez çalışma hayatının içinde yer alabilmenin heyecanı tadıyor olabilirsiniz. Uranüs gezegeninin etkisi bu yıl geçen yıl oranla daha az yorucu olabilir. Çünkü bu sene Jüpiter burcunuzla gayet olumlu bir görünümde. Bu yaratıcılık konularında sizi destekleyici olduğundan, yeni iş alanları keşfedebilmeniz açısından olumlu gelişmeler yaşanması mümkün. Bu nedenle gündelik iş temponuzla alakalı konularda bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacak gelişmeler yaşanabilir. Mesleki kariyerinizi yükseltmek için usta çırak ilişkisi tarzında, gündelik temponun yoğun olarak yaşandığı işler gündemde olabilir. Sağlığınıza özellikle dikkat etmeli, rutin kontrollerinizi yaptırmalı ve stres yaratabilecek ortamlarda çalışıyorsanız elinizden geldiğince sakin kalmaya özen göstermelisiniz. İşinizle ilgili beklenmedik değişimler de yine bu sürecin yansımaları arasında yer alıyor. Senenin ilk üç ayında değişimler yaşanması mümkün. Yani Uranüsün zorlu enerjisini en yoğun yaşayacağınız süreç olarak göze çarpıyor. Fakat dediğim gibi bu yıl Jüpiterin desteğini daha fazla hissedeceğiniz için bu zorlu durumların üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorum.
  Neptün Genel Etkileri
  Neptün gezegeni ise 2009 yılında aşk hayatınız, çocuklarınızla ilişkileriniz, hayatın keyifli yanlarını hissetmenizle alakalı mevzularda bağımlılık yaratabilecek ilişkilere sebep olabilir. ilişki kurduğunuz insanlar ve diğer konularda hayalkırıklığı yaşamamak için tedbirli olmanız, sorunlara pembe gözlüklerle bakmamanız gerekmektedir. Bu cümleleri 2008 yıllık yorumlarınızda sizlere belirtmiştim. Tabi ki Neptün gezegeni yanılsamalar yaratabilen bir etkiye sahip olduğundan yine aynı cümleleri kullanmak gereği duyuyorum. Fakat yorumun başından beri belirttiğim gibi, bu sene aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızda ilerleyecek Jüpiter, kimliğinize sahip çıkmanız halinde bütün güçlüklerin üstesinden gelebilmenizde size yardımcıdır. Eğer siz kendinizden eminseniz, seçimlerinizi kendi yaşam hedeflerinize ve kişiliğinize uygun kişilerden yana kullanıyorsanız, hiçbir enerjinin sizi zorlaması mümkün değildir. Neptün bağımlılıklar konusunda gayet etkili bir gezegendir. Fakat bu yıl Jüpiterin özgürlük içeren yansımalarını, bilinçli kararlar vermeniz yolunda kullanırsanız, sizin için hiçbir faydası olmayan kişiler için üzülmeyi boş verir, daha akıllı kararlar vererek mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Teraziler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi, Plutonun Dünyaya uzaklığı nedeniyle son derece ağır ilerlemekte ve kişiyi gayet yavaş ve derinden etkileyerek, kimi aylar ve yıllarda son derece baskın zamanlar anl***** gelmektedir. Siz Teraziler bu dönem içinde, eviniz, aile ilişkileriniz, duygusal güvencenizle alakalı konularda değişim ve dönüşümden geçecek ve yaşadığınız deneyimler sayesinde olgunlaşarak hayatınızın ileriki yıllarına hazırlanacaksınız. Pluto astrolojik yapısı gereği kişiye her türlü içsel baskı yaşatarak, ya hep ya hiç tarzı bir düşünce içinde hareket etmesine neden olabilir.
  Duygusal derinliklerinizde bir korku, geleceğinizle alakalı mevzularda kuşkular yaratarak, aslında sizi değişime zorlamaktadır. Bunun şimdiden bilincinde olmanız, kendi yaşamınızı düzenlemeniz açısından gayet olumlu olabilir. Siz herhangi bir şekilde bu baskıya boyun eğerek isyan noktasında kalmaya devam ederseniz, bilin ki o daha fazla baskıda bulunarak sizi sınayacaktır. Yapılması gereken iradenizi her zaman devrede tutmak, olumsuzluklardan ders çıkarmak ve kendinizi gerçekçi bir şekilde yönlendirmektir. Eğer bugüne dek, kendinizle alakalı bir yenilikte yada gelişimde bulunmadıysanız, yaşadığınız olaylar sebebiyle bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz. Şimdi hayat sizden, kendi kendinizin sorumluluklarına sahip çıkarak değişimde bulunmanızı istemektedir.
  Güvenliğinizi muhakkak elinize almalı, tartışmalardan, çatışmalardan uzak kalarak evinizin sınırları içindeki insanlarla iyi geçinmek adına çaba sarfetmelisiniz. Bu dönemde huzurlu bir ev yaşamı sürmek, kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız öncelikle bunu gerçekleştirmek adına hedefler belirlemeli, kendi ideallerinize sahip çıkmalı, bilinçaltınızda size baskı uygulayan, geçmişte yaşanan sorunları artık devredışı bırakmaya istekli olmalısınız. siz geçmişle uğraşmaya devam ettikçe, kendinizi ve çevrenizi daha fazla suçlayabilir, geleceğinizi yönlendirmekten uzak durabilirsiniz. Son cümle ise, şu anda yaşadığınız şartlar sizi tatmin etmiyorsa ve zorluklar içinde iseniz, bundan sonrası adına nasıl bir düzen kurmanız gerektiğini düşünmeli ve bunun için şimdiden kendinize yeni hedefler saptamalısınız.

  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  27 Aralık 2008 -3 Şubat 2009: Cinsel dürtüleriniz mesafeli ve soğuk olabilir. İlişkilerinizde kontrollü hareket etmeyi tercih edebilirsiniz.
  6 Mart-17 Nisan : Venüs gezegeninin geri hareketi. Aşk hayatınızla alakalı konularda, ani kararlardan uzak durma, geçmişe ait bazı mevzuların gündeme gelmesi.
  24 Nisan-5 Haziran : Ciddi ilişkiniz, evliliğiniz ve aşk hayatınızla alakalı konularda partnerinizle aranızdaki farklılıklar konusunda daha dikkatli hareket etmeli. Çatışma, karmaşa ve gerginlikler karşısında dikkatli olmanız gereken zaman dilimidir. Bu dönemde eşiniz veya sevgiliniz baskın olmaya çalışabilir. Agresif tepkiler verebilir, üzerinizde kontrol kurmaya kalkabilir. Beraberlik konusunda sakin olunması gereken zaman dilimi.
  5 Temmuz-31 Temmuz: Aşkta iletişim, meraklılık, yeni tanışmalar, bağlantılar kurma, yaz aşkları zamanı. Özellikle kendinizden yaşça küçüklerle iletişim açısından etkili dönem. Yolculuklar.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Duygusal konularda hassas dönem. Geçmişle alakalı bazı mevzuların gündeme gelmesi ve bunlar nedeniyle keyifsizlik hissetme.
  27 Ağustos-20 Eylül : Aşkta sosyalleşme zamanı. Yeni arkadaşlıklar, yenilikler, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme dönemi.
  15 Ekim-7 Kasım : Aşk açısından gayet olumlu, şanslı bir devre. Cazibeniz yüksek ve karşı cins üzerinde gayet etkilisiniz.
  2 Aralık-25 Aralık: Yakın çevrenizde hareketlilik, yeni tanışmalar, keşfetmeye ve kendinizi iletişimsel olarak ifade etmeye en açık olduğunuz zaman dilimi.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : yılın ilk Merkür geri hareketi. Sizler için anlamı özellikle aşk hayatınızla alakalı konularda acil kararlar almamanız, gözden geçirmelerde bulunmanız, iletişimsel sorunlarınızı daha ılımlı yaklaşımlar içinde çözmeniz gerektiğini gösteriyor.
  14 Şubat-7 Mart : Aşk hayatınızla alakalı konularda iletişimsel olarak gayet olumlu bir zaman. Sorunları konuşarak çözümleyebilirsiniz. Yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Özgürlüğünüz sözlerinize kolaylıkla yansıyabilir. Kendinizi gayet iyi ifade edebilirsiniz.
  26 Mart-8 Nisan : ciddi ilişkinizle alakalı konularda iletişimsel olarak zorlu bir dönem. Birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız gerekebilir. Sözel atışmalar meydana gelebilir.
  6-30 Mayıs : Merkür gezegeninin ikinci geri hareketi. Eğitim hayatınız başta olmak üzere, her türlü girişim, mesleki ihtisas, yolculuklar, haberleşme, yabancılarla bağlantı ve yurt dışıyla alakalı konularda gecikmeler, sorunlar, yavaşlamalar meydana gelebilir. Ani kararlar almamak, herşeyi yeniden gözden geçirmek gerekiyor.
  14 Haziran-2 Temmuz : iş hayatınızla alakalı konularda iletişimsel olarak yoğun bir devre.
  6-29 Eylül : yılın son Merkür geri hareketi. Burcunuzda oluştuğu için, yeni girişimler için eskinin gözden geçirilmesi zamanı. Bu devrede yapacağınız iç gözlem, geri hareketin bitiminde ve gölgeli günlerden sonra özellikle Ekim ayında faydalı girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir. Geri hareket boyunca terslikler oluşabilir, gecikmeler meydana gelebilir. Çevrenizle aranızda yanlış anlaşılmalar nedeniyle sorun oluşabilir. Sakin olmalı ve ani kararlar almamaya çalışmalısınız.
  10 Ekim-15 Kasım : iletişim konularında yılın şanslı zamanlarından biri. Burcunuzda ilerleyen Merkür bilgilenmeniz ve aydınlanmanız konularında sizi destekleyicidir.
  6 Aralık-26 Aralık : ailevi konularda iletişimsel olarak zorlu bir dönem.

  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  27 Aralık 2008-3 Şubat 2009: Gerek iş ve gerekse ailevi yaşamınızla alakalı konularda sakin olmanız gereken zaman. Engellemelerle karşılaşabilir, fazladan sorumluluklar alabilir veya iş hayatınızla alakalı konularda kendinizi engellenmiş hissedebilirsiniz. Fakat 20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında yaratıcı enerjilerinizin devreye girişiyle kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuz yükselebilir. Böylece engellemelerin üstesinden gelebilirsiniz.
  4 Şubat -14 Mart : Sıradışı fikirlerinizi ifade ederek, mücadelenizde başarılı olabilirsiniz. Bireyliğinizi gösterebilmek adına güçlü olduğunuz bir tarih.Ne olursa olsun popülerliğinizin yüksek olduğu bir zaman. Yapmanız gereken bağımsızlığınıza sahip çıkarak yeni adımlar atabilmek adına istekli olmanızdır.
  19 Şubat-20 Mart : çalışma hayatınızla alakalı konularda, alışkanlıklarınıza olan düşkünlüğünüz gözlerden kaçmaz. Karar vermekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Gerçekçi olmanız gereken zaman dilimi.
  15 Mart-21 Nisan : Yine çalışma hayatınızla alakalı konularda, kontrolün zayıflaması, kendinizi ortaya koymakta zorluklar yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken her türlü engellemeye rağmen işlerinizi düzgün bir şekilde yapmayı sürdürmeniz, dışarıdan gelebilecek etkilere kafanızı takmadan ilerlemenizdir. Bırakın su yolunda akıp gitsin.
  14 Haziran-2 Temmuz : iş hayatınızla alakalı konularda iletişimsel olarak yoğun bir devre.
  12 Temmuz-24 Ağustos : Fikirlerinizi hayata geçirme ve mesleki ihtisas konularında hızlılık ve aktivite dönemi. Aklınız ve sözel ifadeniz bu dönemde, her türlü mücadelenizde sizi destekleyici bir unsurdur.
  25 Ağustos-15 Ekim : iş hayatında zayıf enerji dönemi. Hedeflerinize ulaşmada zorluklar yaşama. İsteklerinizin peşinden gitmede pasiflik. Otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkinizde zorlanabileceğiniz tarih aralığı. Geçmiş sorunların gündeme gelmesi ve bunların sizi oldukça durgunlaştırması. Tarafsız olmakta zorlanabilir, eleştirilere ters tepkiler gösterebilirsiniz. 15 Ekim-22 Ekim dönemi rahatlamanız mümkündür. Ayrıca 23 Eylül-22 Ekim döneminde Güneşin burcunuzda ilerleyişi iş hayatınızla alakalı sorunlarda sizi destekleyicidir.
  20 Aralık-10 Mart 2010: Mars geri hareketi. Bu dönemde hedeflerinizle alakalı konularda yeniden gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz. Ani karar ve girişimlerden uzak durunuz.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  24 Nisan-5 Haziran : paranıza sahip çıkmalı, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.
  6 Haziran-4 Temmuz: Parasal konularda dışarıdan destek bulmanız kolay olabilir. Paranıza sahip çıkabilirsiniz.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Güvencenize özel önem verdiğiniz veya parasal konularda yarınlarınız adına hassas olduğunuz zaman dilimi.
  16 Kasım : finans evinizdeki yeniay enerjisi parasal konularda güç ve kontrol arzunuzun yoğunlaşmasıdır. Bu enerji sayesinde kendinizi toparlamanız mümkün.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  4 Şubat-14 Mart : İnatçılık, bağımsız hareket etme isteği ve kendinizi ifade etme yolundaki aşırı çabanız sizi gerilim altına alabilir. Sakin olmakta fayda var.
  24 Şubat : Sağlığınızla alakalı konularda özellikle rahatlatıcı egzersizler, ruhsal olarak sizi dinlendirebilir ve sakinleşmenizi sağlayabilir. Durumunuz müsaitse bu türden programlara katılabilirsiniz.
  15 Mart-21 Nisan : Duygusal konulardaki hassasiyetiniz çalışma hayatınızda etkili olabilir. Dayanıklılığınız düşebilir, kendinizi motive etmede zorluklar çekebilirsiniz. Pasifleşebilirsiniz. Dikkatli olmalı gerilim veya tam tersi hareketsizlikten uzak durmalısınız.
  12 Temmuz-24 Ağustos: zihinsel yorgunluklar, meydan okumalar sizi yorgun düşürebilir. Aynı anda birçok şeyle uğraşmak sizi yorabilir.

  2009 yılının siz Terazi burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Akrep Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  Sevgili Akrepler 5 Ocak 2009 tarihi itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni 18 Ocak 2010 tarihine kadar bu pozisyonunu sürdürecektir. Jüpiterin bu dönemde özgür yaklaşımlarda bulunmanızı sağlayan enerjisi altında, duygusal güvenliğinizle alakalı konular başta olmak üzere, yarınlarınız adına daha rahat ve bağımsız davranma arzunuz yoğunlaşabilir. Değişim isteğiniz bu tarihler arasında son derece yüksektir. Bu yükseliş, genç yaşta olan Akrepler için evden ayrılarak kendilerine yeni bir düzen kurma anlamında olabilir. Kimileriniz için bu evlilik veya bir çoğunuz için ayrı bir eve taşınma, yeni bir düzen kurma anlamında gerçekleşebilir. İç dünyanızda kendinizi keşfetmenizi, daha büyük bir mutluluk için yeni düzenlemelerde bulunmanızı sağlayan bu etki altında önemli olan, farklı yönlerinizi ortaya çıkarmak veya yeniden kendinizi gözden geçirerek eksiklerinizi düzenlemektir. Bu düzenleme bireysel kimliğinizin de oluşumunda son derece önemlidir. 2009 yılının Jüpiter Kova burcu etkisi altında size sağlayacağı bir başka yansıması ise, ev sahibi olma konusundaki etkisidir. Özellikle ellerinde yatırım olarak tuttukları paralarını bu şekilde değerlendirmeleri yarınları adına gayet yararlı olabilir. Satürn gezegeninin Başak burcundaki transiti hala devam ettiği için öncelikle şu noktayı belirtmek isterim ki, evden ayrılarak yeni bir düzen kurma konusunda, Jüpiterin bu destekleyicisi enerjisine rağmen, ben çok iyi düşünmenizi öneriyorum. Yani ne olursa olsun, yeni bir sosyal çevreye alışma ve yeni arkadaşlıklar kurma konusunda yaşanabilecek zorlukları da göz önüne almanız gerekir kanaatindeyim. Çünkü alışılan bir ortamdan uzaklaşan kişinin adaptasyon sorunları yaşaması mümkündür. Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyri devam ederken, Satürn gezegeninin
  31 Aralık-16 Mayıs tarihleri arasında geri harekette olacağını düşünürsek yılın ilk beş ayı itibariyle amaçlarınız konusunda biraz geri planda kalarak düşünmeniz yerinde olabilir. Ancak hedef olarak belirlediğiniz durum tam anlamıyla yerine oturduğunda evlilik veya evden ayrılmak, ev satın almak veya başka bir eve taşınmak konularında yılın ortalarında harekete geçmenin çok daha akıllıca olduğunu düşünüyorum.
  Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyrinin bir diğer etkisi ise, güç ve kontrolden hoşlanan siz Akrepler için özgürlük arzusunun öncelikle aile içinde ve yuvanız sınırlarında etkili olduğunu görmekteyiz. Bir diğer durum ise, parasal kazanımlar konusunda ne kadar özgür iseniz, yani kazancınız ne kadar belirgin ve düzgün ise, özgürlük bayrağını elinize alarak, ben bunu istiyorum ve yapmaya kararlıyım demeniz de o kadar kolay olur. Düzensiz bir gelirle, ne evlilik, ne aile yuvasından ayrılmak ne de belli bir yatırım için ödeme planı hazırlamak mümkün değildir. Yani Astrolojiyi gerçek hayatın içindeki mantıksal düşünceden ayırmamak gerekiyor. Jüpiter Kova burcundan geçiyor diye, tüm Akreplerin aynı şartlar altında, aynı kararları vermesini beklemeyiz. Yaş aralıklarınız nedeniyle hissedilen sonuç farklı olabilir. Kimi Akrepler için Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyri, eskisine oranla daha özgür düşünmeniz ve geleceğini kurmak adına daha güvenli hareket etmeniz şeklinde de olabilir. Örneğin henüz buluğ çağında olan bir Akrep için bu enerji, bağımsız hareket etmek, tüm sınırlamalardan kurtulmak ve aile baskısına karşı çıkarak kendi yolunu çizmek isteğinin de bir sonucu olur ki, bu durumda ailenizle olan ilişkinizde sorunlar yaşanması mümkündür. Bazılarınız ise yuvanızda mutsuzsunuzdur. İyi bir evliliğiniz yoktur. Bu enerji size evliliğiniz sürse dahi, sizin evle pek alakanız olmayışının da belirtisi olabilir. O nedenle ben, Jüpiterin Kova burcu enerjisini olumlu ve mantıklı bir şekilde, sınırlarınızın bilincinde ve doğru kararlar alarak kullanmanızı öneriyorum. Yani özgürlük, iyi temeller üzerine kurulmuyorsa bunun daha büyük bir esarete yol açacağı hesabını iyi yapmanız lazımdır. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda bahsedilen hususların tekrar gözden geçirilmesi adına son derece önemlidir. Yani hangi kararları verecekseniz bunları bu süreçte bir daha düşünmeniz size yeni atacağınız veya attığınız adımlar konusunda rehber olabilir. Ayrıca 29 Ekim 2009 günü Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni öncesi, hakikaten faydalı olabilir.

  Satürn Genel Etkileri:
  Sevgili Akrepler Eylül 2007 yılından bu yana ileriye yönelik hedefler, sosyal ilişkiler, gelecekle alakalı planlarınız üzerinde etkili olan Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliği 29 Ekim 2009 yılına kadar devam edecektir. O nedenle bu yılın neredeyse tümünde bu enerjinin yansımalarını, tüm burçlar gibi siz de yaşamaya devam edeceksiniz. Şimdi tekrar Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliğini bir kez daha hatırlayalım ve daha sonra Terazi burcunda olabilecek yansımasını beraber inceleyelim. Satürn, astrolojik anlamı olarak, temel kurma, temeli sağlamlaştırma, disiplinli bir çaba ile yaşamınızın kontrolünü elinizde tutma, somut başarılar elde ederek güvenliğinizi sağlama konularında etkili, eğitici, öğretici ve dersler vererek olgunlaştırıcı bir enerjidir. Astrolojiyle ilgili olan veya olmayan kişilerin bile tedirginlik duyduğu ve olumsuz olarak bildikleri bu gezegenin enerjilerini doğru anlamda kullandığımızda, hem dış dünyada hem de kendi içinizde, yaşamınızın kontrolünü ele geçirebilir ve amaçlarınızı arzuladığınız şekilde elde edebilirsiniz. Peki Satürn neden böylesine zorlu bilinmektedir. Çünkü Satürn emek sarfetmeyen, sorumluluklarını yerine getirmeyen, sadakat hissi olmayan, öylesine yaşayan, disiplinsiz bir şekilde hayatını sürdüren, bencil bir hayat süren insanlar için hakikaten bir kılıç kadar keskin ve yaralayıcı olabilir. Oysaki, bunun tam tersi hareket eden insanların gerek iş gerekse özel hayatlarında doğru ve yerinde seçimlerde bulundukları için başarılı olduklarını görmekteyiz. Bu yüzden insanoğlunun en önemli yaş döngülerinde onun terbiye edici etkisini görebiliriz. Örneğin 14, 21, 28, 35,42 yaş gibi. Şöyle bir düşünürseniz hemen hemen hepimiz bu yaşlarda belli sınavlardan geçtik veya geçeceğiz ve kendimizi ispat etmeye çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Sizlerle bu bilgileri paylaşmak öyle hoş ki, bazen karşımdaymışsınız gibi düşünerek sözü uzatmaktayım ama astrolojiye meraklı olanlarınızın bunları okurken keyif alacaklarını tahmin ediyorum.
  Evet önce Satürn gezegeninin Başak burcunda 2010 yılına kadar devam edecek seyrinin size olan etkilerini bir daha hatırlayalım ve geri harekette nelere dikkat etmeliyiz onu gözden geçirelim. Satürn gezegeni siz Akrepler için, amaçlarınızı kişisel seviyede geliştireceğiniz bu süreçte, gerçek dostlarınızın kim olduğunu anlayacağınız sınavlar yaşayacak, kendinizden daha olgun kişilerle tanışarak, onların deneyimlerinden yararlanacaksınız. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda, iyi bir işbirliği ve ilişkiler ağı kurabildiğiniz takdirde, bu insanlarda büyük destek görebilirsiniz. İş yeri dostlukları, beraber çalıştığınız insanlarla güçlü ilişkiler sayesinde hem güvenlik duygusu elde edecek hem de huzurlu bir ortamda çalışmanın hazzını yaşayacaksınız. Bu dönemde tabi ki zorlanacağınız aylar hatta günler olacaktır. İşte bu durumlarda kesinlikle ego saplantılarından uzak kalmalısınız. Fakat bu, kendinizi ezdirmek, başkaları yararına çalışırken kendinizden ödün vererek mutsuz olmak tarzında olmamalıdır. Bu dengeyi iyi kuramadığınız takdirde hedef duygunuzda sapmalar meydana gelebilir ve zaman kaybedebilirsiniz.
  Bu dönemde organizasyonla ilgili meslekler, insanları grup halinde bir araya getirmenizi sağlayacak girişimler, sizinle aynı fikirde olan insanlarla beraber yapılan ekip çalışmaları önemli bir yer tutar. Satürn enerjisinin ders verici özelliği nedeniyle kimi zaman insanlarla olan işbirliğinizde büyük sorunlar çıkabilir, anlaşmazlıklar yüksek boyutlara ulaşarak sizi devre dışı bırakacak hale gelse de, kesinlikle kendinize olan güveninizi kaybetmeden, birey olarak amaçlarınızdan uzaklaşmadan yolunuza devam edin. Bütün bunların oluşma nedeninin kendinizi geliştirmek adına olduğunu unutmayın. Başka yollar deneyerek, girişimlerde bulunarak belki biraz daha yolunuzu uzatarak, amacınız için ter dökmeye devam edin. Sizi yolunuzdan çevirmeye kalkacak kişilere en güzel cevabın, özgüvenli ve sabırlı bir şekilde çalışmak ve hedeflerinizi gerçekleştirmek olduğunu kesinlikle unutmayınız demiştim. Satürn gezegeninin bu enerjisini fırsat bulduğunuzda Aylık yorum köşemizde tekrar okumanız faydalı olacaktır.
  31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.

  29 Ekim 2009 tarihi itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni siz Akrepler için son derece önemli. Geçtiği yaşam alanı nedeniyle, geçmişin bir muhasebesi anl***** gelecek bu döngü oldukça zorludur. Her ne kadar Satürn Terazi burcunda güçlü bir enerji olsa da, siz Akrepler için arınmak, ruhsal temizlikte bulunmak, yaşadıklarınızı gözden geçirerek kendinizdeki eksikleri belirlemek adına Satürn gezegeninin bu enerjisini çok iyi değerlendirmek lazımdır. Bana göre Akrepler için Satürn Terazi burcu geçişi son derece önemli. Hayatınızla alakalı her konuda uyum ve huzur içinde yaşamak için, başta ilişkileriniz olmak üzere, sosyal davranışlarınız, arkadaşlık ve evlilik ilişkiniz, ortaklıklarınız, kişisel her türlü beraberliğiniz, gizli ve yasak olan mahrem duygularınız, özgürlüğünüz mevzularını muhakkak ele almalı ve bu enerjiyi doğru yönde kullanmak için, mantıklı kararlar vermeye çalışmalısınız. Bu enerji altında sağlığınız son derece önemli. Hatta iş gücü kaybı yaşamamak için bu konuya özellikle önem vermeniz lazım. Bir adım ileri gitmeniz gerekirken, bu süreçte on kez düşünmeniz mümkündür. Çünkü duygusal ve ruhsal açıdan güvenliğinizi fazlasıyla önemsemeniz gereken zaman dilimidir. Bana göre, Satürn Terazi burcu döneminin dersleri alınmadan ve gerekli ayarlamalar yapılmadan bir Akrep için tam anlamıyla rahatlık söz konusu olamaz. O nedenle Jüpiter Kova burcu seyrinin özgürlük yaratan dürtüsü, Satürn gezegeninin Başak süreci ve ardından Terazi burcu etkinliği nedeniyle ben Akrepler için en öncelikle kendilerini iyice gözden geçirerek hedeflerini ve amaçlarını bu sene iyice belirlemeleri gerektiğini düşünmekteyim. Açıkçası 2009 yılı sizler için zorlu ama olgunlaştırıcı bir yıl olabilir kanaatindeyim.

  Uranüs Genel Etkileri
  2003-2011 yılları arasında devam edecek kuşak(sizinle aynı tarihte doğmuş ve Uranüsün döngüsü icabı aranızda 7 yıl fark olan kişilerle siz, kuşak oluşturursunuz) gezegeni Uranüsün Balık burcundaki seyri uzun yıllar devam edeceği için, yıllık yorum köşemizdeki anlamı yine aynı özellikler taşıyıcıdır. Şimdi bu etkileri tekrar bir hatırlayalım. Uranüs Balık burcu seyri orjinal yaratıcılığa sahip olmasını sağlayacaktır. Hobileriniz ilginç ve farklı konularda toplanacaktır. Özgürlük ve bağımsızlık arzunuz aşk ilişkilerinizi ve çocuklarla ilişkinizi bozabilir. Bu durumlarda karşınızdaki insanları anlamanız da güçleşir. Bu süreçte toplumsal ilişkilerle fazla ilgilenmez, sadece kendi eğilimlerinize önem verebilirsiniz. Spekülasyonlardan yine bu dönemde sakınmanızı öneriyorum. Aniden gelen kazançlar ve aniden gelen kayıplar görülebilir. Kimi zaman da hiç emek sarfetmeden beklenmedik kazançlar görülebilir. Aşk hayatınız da benzersiz ve çok sıradışıdır. Bazen çok iyi giden ilişkiniz biranda tuhaflaşabilir. Romantizme yaklaşımınız ve flört anlayışınız biraz geleneklere karşıt, isyankar ve serbest tarzda gelişebilir.
  Uranüs gezegenin bir diğer etkisi de, çocukları olan akrep burçları için etkisidir. Çocuklarınızı olan yaklaşımınız ilerici ve bazen değişken enerjiler altında olabilir. Çocuklarınızı kimi zaman sizi kısıtlayan bir yük gibi görebilirsiniz. Bu dönemde siz Akrepler, çılgınlıklardan, çeşitlilikten, flört etmekten, fakat herşeyden fazla kişisel özgürlükten hoşlanırsınız. Aşkta ve yaşamda kendi kurallarınız ile oynamaktan yana olursunuz. Her zaman göz kamaştırıcı bir yanınız vardır. Özgün ve spontan bir görünüm sunmaya çalışırsınız. Bunun sonucunda kalıplaşmış düzenlerden ve zorunluluklardan kaçabilirsiniz. Süprizler beklenmedik anda oluşabilir. Bunlara şimdiden hazırlıklı olunuz. Bu dönemde fazla bağımsız halinizle tek bir konuya odaklanmaz ve her ilişkinin bir şekilde ayrılıkla biteceğini düşünerek güvensiz ve kuşkucu hale gelebilirsiniz. Durum böyle olunca kimseye tam güvenemez ve kimseyi de sevemezsiniz. Sonuçta hayal kırıklığına uğramanız mümkün olduğu kadar, siz daha fazla hayalkırıklıkları yaşatabilirsiniz. Ve sonunda yalnızlıklar hissedebilirsiniz.
  Neptün Genel Etkileri
  Neptün gezegeni 1998-2012 yılları arasında etkili olacağı Kova burcundaki seyrini sürdürüyor. Bu enerji uzun yıllar boyu devam edeceği için yansımaları 2012 yılına kadar hemen hemen aynı anlamı taşıyor. O nedenle yıllık yorum köşemizdeki önceki bilgileri tekrarlamak en doğrusu olacaktır. Sizler bu süreç içinde, içsel bir belirsizlik, güvensizlik ve kafa karışıklığı duyguları deneyimlemenize neden olabilir. Açıklanamaz korkular ve kaygılar sizi yaşam heyacanınızdan koparabilir. Yuvanızı fazlasıyla idealize edebilir ve bu konuda gerçek olmaktan ziyade hayaller kurabilirsiniz. Ailenizdeki kişilerden yada ebeveynlerinizden birine psikolojik bağlanma olasılığınız artabilir. Beklenmedik bir kararla deniz kenarında yaşama isteğiniz yoğunlaşır ve herşeyi bırakıp gidebilirsiniz de. Aile köklerinizle alakalı anılarınız belirsizleşebilir ve bu da sizde zorluklara neden olabilir. Bilinçaltınızda doğal ve sezgisel güçler uyanır ve siz bazı şeyleri hissedebilirsiniz. Genelde rüya aleminde yaşamak daha çok hoşunuza gidebilir, gerçeklere pek dayanamazsınız. Bütün bunlar aileniz ve iç dünyanızla alakalı konularda oluşabilir. Bu dönem içinde sağlam zeminler kurmaya ve hayalcilikten uzak kalmaya dikkat etmelisiniz.
  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Akrepler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Pluto, kişiyi dönüşümde bulunmaya, yenileştirmeye ve yapılandırmaya yönelten bu astrolojik güç, bunun tam tersini yapmanız halinde sizi oldukça zorlayarak bütün bunları gerçekleştirmeniz adına baskıda bulunabilecektir. Bu süreçte yaşanan olayların temelinde değişim yatmaktadır. Eğitim hayatınız ve bununla ilgili her konuda, kardeşlerinizle ilgili tüm meselelerde, yakın çevreniz ve iletişimde bulunduğunuz insanlarla olan ilişkinizde, haberleşme, seyahat konularında sizi yenileştirmeye devam edecek yönetici gezegeniniz Pluto doğal olarak sizler adınıza çok daha olumlu bir dönemi başlatmış olacaktır. Eğer bugüne dek sırf sorumsuzluk nedeniyle eğitim hayatınızda sorunlar yaşadıysanız şimdi kendinizdeki yanlışların farkına vararak sorumluluklarınızı gerçekleştirmek adına kararlar almalısınız.
  Bu dönemde çevrenizle ilgili değişimlerin yaşanması kendiniz adına yararlı olabilecek yeni bir ortam yaratmanız gibi değişimlerde bulunabilir, her olayın altında yatan asıl gerçeğe ulaşmak adına çaba sarfedebilirsiniz. Yakın akrabalarınız ve komşularınızla eskisi gibi birlikte olmak yerine daha meseafeli durabilir, kendi kafanıza uygun insanlarla bir araya gelmeye çalışabilirsiniz. Fikirlerinizi bu süreçte kimi zamanlar oldukça sert bir şekilde ifade edebilir, etrafınızdaki insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışabilir, liderliğinizi ispat etmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda muhakkak iradenizi devrede tutmalı, daha dikkatli hareket etmeye çalışmalı, başkalarınca sert, anlaşılmaz ve takıntılı bir insan olarak görülmemek adına dikkatli olmalısınız.
  Eğitim hayatınız açısından araştırma konularına daha fazla önem verebilir, hatta bu konuda ileri noktalara gelebilirsiniz. İnternet dünyası başta olmak üzere her türlü iletişim aracından bu dönemde faydalanmanız kolaydır. Ayrıca eğitim hayatı içinde iyi bir eğitmen olarak yer alabilir, seyahat, gezi gibi konularda da etkin pozisyonlara gelebilirsiniz. Bu süreçte duygu dünyanızla ilgili meselelerde kendi fikirlerinizi baskı yoluyla göstermeye çalışmak, her konuda haklı olduğunuzu düşünmek yerine dinlemeyi bilmeniz son derece önemlidir. İnsanlarla olan ilişkilerinize özellikle bu dönemde dikkat etmeli, kendi yanlışınız konusunda da bir yargıç gibi gerçekçi olmaya çalışmalısınız.
  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat: Venüs Balık burcunda. Bu enerji sizler için gayet olumlu. Sevgi dolu paylaşımlar. Aşkta özverili davranışlar. Bağımlılık hissiyatının güçlenmesi.
  6 Mart-17 Nisan : Venüs geri hareketi. Aşk hayatınızla alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunulması ve herşeyin tekrar ele alınması gerekebilir. Bu tarihler arasında karşınıza çıkabilecek kişi konusunda acil karar vermemeli, ilişkinizle alakalı sorunlar üzerinde tekrar düşünmeli ve bu devrede yanlış kararlar vermemek için temkinli hareket edilmesi gerekmektedir.
  6 Haziran-4 Temmuz : ciddi ilişkiniz konusunda farklılıklarınızın yaratabileceği sorunlarda sevgi birliği içinde hareket edilmesi lazımdır. Bu enerji bana göre gayet olumludur. Eğer istenirse taraflar birbirlerine duydukları sevgiyi böyle bir enerji altında sağlamlaştırma fırsatı bulabilirler. Evlilik konusunda olumlu bir tarih.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Güçlü duygusal bağlar kurma dönemi. Evlilik konusunda olumlu bir tarih denilebilir. Bu dönemde sevgi bağı oldukça güçlüdür. Koruyucu, kollayıcı ve ilgi dolu davranabilirsiniz.
  21 Eylül-14 Ekim : Aşkta seçicilik ve mükemmeli arama zamanı. Kolay kolay bağlanmaz, yaşadığınız ilişki hakkında inceden inceye düşünme gereği duyabilirsiniz.
  15 Ekim -7 Kasım : gizli ilişkiler, yasak duygular, aşkta mahremiyetin önemsendiği zaman dilimi. Duygular son derece güçlü. Özellikle evli olup yasak ilişki yaşayanlar için etkili bir zaman.
  8 Kasım-1 Aralık : Aşk konusunda yılın en tutkulu ve özel zamanı. Sizler için aşkta şanslı olunan bir zaman. Venüs burcunuzda olduğu için, diğer burçlar için zorlayıcı olan bu zaman dilimi sizin açınızdan gayet olumludur.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : Tüm burçlar üzerinde etkili olacak yılın ilk Merkür geri hareketi. Bu enerji altında sizler iç güvenliğiniz konularında yoğunluk yaşayabilirsiniz. Aileniz, eşiniz veya aynı evi paylaştığınız kişilerle aranızda iletişimsel zorluklar yaşanabilir. Sakin olmaya çalışınız.
  14 Şubat-7 Mart : yukarıdaki durumlar yoluna girmeye başlar. Eviniz, aileniz veya yuvanızla alakalı sorunlar konuşularak çözüme kavuşturulabilir. Bu konularda önceden düşündüğünüz planladığınız işler yürürlüğe konabilir.
  8 Mart-25 Mart : Aşk konusunda iletişimsel açıdan olumlu bir zaman dilimi. Fakat mantıklı düşünülmesi de gerekmektedir.
  6-30 Mayıs : tüm burçlar üzerinde etkili olacak, yılın ikinci Merkür geri hareketi. Sizler açısından özellikle parasal konularda etkilidir. Acil kararlar almamalı, bütçenizle alakalı konularda dikkatli olunmalıdır.
  30 Mayıs-13 Haziran: İletişimsel konuların en yoğun görüldüğü alan ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle alakalı meselelerdir. Dikkatli konuşmalı, sakin ve olgun yaklaşımlarda bulunmalıdır.
  14 Haziran-2 Temmuz: İletişimde hızlılık, maddi konularda girişim. Yoğun görüşmeler, finansal kaynak arayışı konusunda aktif bağlantılar kurabilmek için sözel ifadenin en güçlü olduğu devre.
  18 Temmuz-2 Ağustos : istekleriniz ile düşünceleriniz arasında oluşan farklılıklar gerilime sebebiyet verebilir. Sakin olmak gereken bir zaman.
  6-29 Eylül : yılın üçüncü ve son Merkür geri hareketi. Sosyal hayatınız, hedefleriniz konusunda daha dikkatli düşünmeniz gerekmektedir. Acil kararlar almayınız. Beklemede kalarak inceleyiniz. Karşınıza çıkan fırsatlar ve bu dönemde diğer enerjiler ne kadar yüksek olursa olsun, gerçekçi düşünmek sağlıklıdır.
  10 Ekim-27 Ekim: bir önceki paragraftaki konularda rahatlama dönemi. İletişimsel açıdan sosyallik ön planda.
  28 Ekim-15 Kasım : iletişimsel açıdan yılın sizler açısından en olumlu dönemi. Sözlerinizle karşınızdaki kişileri kolaylıkla etkileyebilirsiniz.

  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  27 Aralık-3 Şubat : Her türlü mücadelenizde güçlü kararlar verme, isteklerinizi mantıklı bir şekilde planlayarak elde etme, disiplin ve sorumluluk içinde hareket edebilmek dönemi. Temkinli ve oldukça kontrollü davranacağınız bir zaman dilimi.
  4 Şubat-14 Mart : Ailevi konularda gergin bir dönem. Dikkatli olunması gereken zaman.
  15 Mart-21 Nisan : Aşk ve yaratıcı ifadenizle alakalı konularda bağımlılıklarınız nedeniyle tam olarak karar vermekte zorlanma. Fakat olumlu bir dönem.
  22 Nisan-30 Mayıs : iş hayatında etkili bir dönem. Fakat gerginlik içerebilir. Agresif tepkiler verebilirsiniz. Dikkatli olarak işlerinizi planladığınız takdirde bu enerji, yararlı sonuçlar almanızda faydalar getirebilir.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010: iş hayatınız ve kariyerinizle alakalı konularda tekrar gözden geçirmeler. Hırslı ve kendinizi gösterme konusunda en hevesli olduğunuz dönem.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  14 Haziran-2 Temmuz : Maddi açıdan parasal destek bulmak adına yoğun iletişim zamanı. Görüşmelerde bulunabilirsiniz.
  12 Temmuz-24 Ağustos: Maddi kaynak arayışı konusunda oldukça yoğun aktivite zamanı. İki ayrı hedef için, paraya olan ihtiyacınız çoğalabilir. Bu durum sert tepkiler göstermenize neden olabilir. Dikkatli olunuz.
  16 Kasım-5 Aralık: Parasal kazancınızla alakalı konularda aktif bir zaman dilimi. Daha hızlı düşünebilir daha hızlı hareket edebilirsiniz fakat dikkatli olmak gerekebilir. Maceraperest davranmamak, mantıklı olmak gerekebilir.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  20 Ocak-18 Şubat : Düşük enerjili bir zaman dilimi. Hareketlilik ve beklenmeyen gelişmeler olsa da Jüpiterin desteğiyle bunların tümünü aşabilirsiniz.
  20 Nisan-21 Mayıs: Enerjinizin düşük olduğu zaman dilimi. Güneş karşıt burcunuz Boğadan geçtiği için doğal olarak belli bir gerilim oluşabilir. Sakinlik son derece önemli. Gerilimden uzak durmalısınız. İsterseniz bu dönemi gayet güçlü bir şekilde geçirecek düzenlemelerde bulunabilirsiniz.
  22 Temmuz-23 Ağustos : Enerjinizde düşüşler olsa dahi. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizi sağlayan enerjilere sahip olduğunuz zaman aralığı.
  23 Ekim-21 Kasım : Güneş burcunuzda. Enerjinin en yüksek zamanı. Sağlığınız açısından da olumlu bir dönem.

  2009 yılının siz Akrep burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Yay Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:

  5 Ocak 2009 tarihi itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak yönetici gezegeniniz Jüpiter bu seyrini, 18 Ocak 2010 tarihine kadar devam ettirecektir. Bu enerji siz Yaylar için
  Özellikle iletişim, haberleşme ve gündelik hayat içindeki tüm temaslarınızda, ifade gücünüz ve kültürel yeteneklerinizde, eğitim hayatınız ve çevrenizle olan temaslarınızda sizler açısından gayet etkili bir enerji olup, fikirlerinizi özgür bir biçimde dünyaya sunacağınız, başka insanlarla kolaylıkla temasa geçmenizi sağlayacak aktivitelerde bulunacağınız bir zaman dilimi anlamındadır. Jüpiter astrolojik açıdan en iyicil güce sahip gezegendir. Onun titreşimlerinde genişleme, ferahlama, inanç bulan insanoğlu, hem hayatı daha iyimser açıdan gözlemler hem de kendini yeniden keşfederek, yanlışları ve eksiklerini düzenler. Jüpiterin bu burçtaki ilerleyişinin sizlere olan etkisini anlamak için öncelikle Kova burcunu çok iyi analiz etmek gerekir. Kova burcu sürecinde en önemli nokta eşitlik kavramıdır. Yani kişiler arasında ast veya üst kavramı yoktur. Herkes kardeştir, candır.
  Durum böyle olunca yöneticiniz Jüpiter Kova burcunda ilerlerken doğal olarak sizler, çevrenizle olan her türlü iletişiminizde bu eşitlikçi görüş altında hareket edebilirsiniz. Kova burcu sürecinin bir başka yansıması özgürlük ve eskinin yerine yenisini koyabilmek için keşifte bulunmaktır. Demek oluyor ki, siz Yaylar bu süreçte tarafsız bir bakış açısıyla hareket ederek önce kendinizi daha sonra ise çevrenizi gözlemleyecek ve yenilikte bulunmak adına çaba sarfedeceksiniz. Tabi ki bu çabada Jüpiterin iyicil enerjileri ve inanç gücü yanınızda olacaktır. Sadece yapmanız gereken öncelikle inancınızı güçlü tutmak. Kova burcu dönemlerinde her insan kardeş, can kabul edildiğine göre, sizler de din,dil,ırk, kültür farkı gözetmeksizin insanca yaklaşımlar içinde diğer kişilere yardım edecek onları kucaklayacaksınız. Jüpiterin bu ışığı altında ilerlemenin yolu öncelikle sevgiden geçiyor. Kim olursanız olun, kartvizitinizde ne yazıyorsa yazsın, öncelikle insan olduğunuz gerçeğini unutmayınız. Bu enerji altında, siz Yaylar özgür olmak adına öncelikle sizi zincirleyen olguları ve ayakbağı olup gelişiminizi engelleyen herşeyi gözden geçirerek kibirlenmeden, mütevazi şekilde kabul ederek düzenlemeyi bilmelisiniz. Bu süreçte kardeşleriniz, komşularınız, selam verdikleriniz, bir şekilde irtibatta bulunduğunuz veya bulunacağınız insanlarla daha yakından temas edecek düzene sahip olabilirsiniz .Bu kimileriniz için yeni girişimlerdir, kimileriniz için medya, yayıncılık sektöründe görev almaktır, bazılarınız için yeni bir çevredir, çoğunluğunuz için değişimdir. Nasıl olduğundan ziyade, ne olduğu daha önemlidir. Sizler bu tarihler arasında, yaratıcılık ve hareket özgürlüğüne sahip olacak değişimlerde bulunabilir, sosyalleşebilir, organize faaliyetlerde bulunabilir ve yeni gelişmeleri sıkı sıkıya takip edebilirsiniz. Bilim, danışmanlık, astroloji, alternatif teknikler, bilgi işlem gibi konularda eğitim görebilir veya hizmet verebilirsiniz. Bu dönemin sizin için, aydınlandığınız ve edindiğiniz bilgileri insanlara ulaştırdığınız, kendinizi geliştirdiğiniz bir süreç olarak gayet faydalı olacağı kanaatindeyim. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda bahsedilen hususların tekrar gözden geçirilmesi adına son derece önemlidir. Yani hangi kararları verecekseniz bunları bu süreçte bir daha düşünmeniz size yeni atacağınız veya attığınız adımlar konusunda rehber olabilir.

  Satürn Genel Etkileri:
  29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeninin etkisinden söz etmeden önce, yılın on ayı boyunca etkili olacağı Başak burcu seyri ve 31 Aralık tarihinde yapacağı geri hareket hakkındaki bilgileri tekrar hatırlamak gerekiyor. Bu etki hakkında, astroloji köşemizdeki yorumlarda birçok kereler geniş bilgiler sunmuştum. Şimdi o bilgileri tekrarlayalım ve daha sonra Terazi burcunda 29 Ekim tarihinde ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeninin etkisinden söz edelim. Yani yeni bir yıla giriyoruz diye, Başak burcundaki yansımalarından henüz kurtulmuş değiliz. Yani dersimiz devam ediyor.
  Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda yani kariyer evinizde seyrine başladığında sizlere bu konuda geniş bir bilgi sunmuş ve sizlerin yaşamında gayet önemli hale geleceğini belirterek, öncelikle seçmiş olduğunuz meslek, eğer sizin amaçlarınıza ve almış olduğunuz eğitim ve yeteneklerinize uygunsa, bu dönemin başlangıcında iyi bir iş ortamında bulunarak kendinizi başarılı kılmak isteğiniz önemlidir. İş girişimlerinde bulunarak, kendinize en uygun bir kurum veya şirkette işe başlamak isteğiniz ön plandadır. Eğer, seçtiğiniz meslek sizin pek arzularınıza uygun değilse, bu sürecin başlangıcında oldukça zorlanabilirsiniz. Hiç arzulamadığınız bir mesleği sürdürmek zorunluluğu içinde iş aramakta olabilirsiniz. Her iki durumda da işiniz zor olabilir. Bunun dışında hali hazırda çalışan biri iseniz, otorite konumundaki kişiler veya işinizden elde ettiğiniz gelirin sizin toplum içindeki yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak cinsten olması gerekir. Bu dönem içinde, kimileriniz patronlarınızla anlaşmazlık yaşayarak, sizden daha güçlü kişilerin egemenliği altında kendinizi ifade etmeye çalışarak bir mücadele verirsiniz, kimileriniz ise kariyer yapmanızı sağlayacak bir yer bulana kadar zorlanabilir, kimileriniz ise arzu etmediği bir meslekte binbin zorlukla mücadele ederek keyifsiz bir iş yaşamını sürdürüyordur demiştim.
  Ne durumda olursanız olun, bu dönemi en başarılı şekilde geçirmek ve Satürn enerjisini olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmelisiniz. İsteklerinizin gerçeğe uygun olup olmadığını, arzularınızın sizi yenerek kişiliğinizin önüne geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu süreçte oldukça zorlanacağınızı düşünseniz de, en önemli engellerin sizin kendi içinizden kaynaklandığını kesinlikle unutmayınız. Çünkü ihtiraslarınızı belirli bir dengede tutmayı başaranlar, amaçlarını gerçekçi temellere oturtabilmiş kişiler ve beklentileri hayalcilikle süslü insanlar, doğal olarak oldukça zorlu dersler alarak, ne yapmaları gerektiğini öğreneceklerdir. O nedenle her ne olursa olsun, kişisel hedeflerinizi, içinde bulunduğunuz toplumun şartlarına göre hareket ederek gerçekçi bir şekilde ele alırsanız bu dönem sizin son derece parlak geçecek ve ideallerinizin bile ötesinde bir iş sahibi olacaksınız. Çalışmalı, sabırlı olmalı, sorumluluk almalı ve ütopik fikirler yerine, ham gerçeklerle, mantıklı bir şekilde düşünmelisiniz demiştim.
  31 Aralık 2008 günü gerçekleşecek Satürn gezegeninin ikinci geri hareketi 16 Mayıs 2009 tarihine kadar süreceği için yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi mesleki anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Satürn gezegeninin Başak burcu etkinliği ileri-geri hareketle 2010 yılının 21 Temmuz tarihine kadar devam edecek ve 2010 yılının bahar aylarında üçüncü geri hareketinden sonra Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Şimdi size düşen, bu tarihe kadar yaşamınızla alakalı konularda özellikle iş anlamında gereken noktaları saptamak ve sorumluluk içinde hayatınızı geçirmektir.
  29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni siz Yaylar için, sosyalleşme yolunda son derece etkili ve kuvvetli bir zaman dilimi olup, burcunuzla olan uyumlu görünümü sayesinde gayet olumlu tesirler vericidir. Terazi burcu sürecinde siz Yaylar, kimseyle sürtüşmeye girmeden başka insanların haklarına saygılı, nazik ve düşünceli, girişimci ve sosyalliğin ön planda olduğu bir zaman geçirebilirsiniz. Hedefleriniz ve amaçlarınız için belli bir planlamada bulunarak bunları hayata geçirebilir, yeniliklere açık bir görüşle yaşamınızı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca bu enerji altında, arkadaşlıktan doğan bir ilişki özel yakınlığa dönüşebilir ve sizinle aynı dünya görüşüne sahip bir kişiyle yaşamınızı birlikte geçirmeyi düşünebilirsiniz. Yine bu dönemde devam etmekte olan bir ilişkiniz varsa, bu beraberliğinizin temelinin güçlendirilmesi adına son derece önemli bir tarih olup, aranızdaki sevgi birliğinin yoğunlaşmasını sağlayabilir.
  Uranüs Genel Etkileri
  2003-2011 tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek Uranüs, doğası gereği ağır seyreden bir gezegen olduğundan etkilerinin geniş bir zaman içinde gerçekleşebileceği düşünülmeli ve bu bakış açısıyla değerlendirilmelidir. Uranüsün Balık burcunda ilerleyişi esnasında, herhangi bir gezegen tarafından görünüm altına alındığında sizlere ne gibi yansımaları olacağını köşemizdeki günlük ve aylık yorumlarda geniş bir şekilde açıklamaktayım. Şimdi bu enerjinin genel olarak anlamı eski bilgilerimizi tazeleyerek yeniden hatırlayalım. Uranüs gezegeni, bu süreçte sizler açısından, düzensiz ev yaşamı veya aile hayatı anl***** gelebilir. Olaylar genellikle oldukça beklenmedik ve ani gelişmelerle ortaya çıkabilirler. Aile mirası diyebileceğimiz bu durumlar çok enteresan veya alışık olmadık tarzda olabilir. Yaşadığınız yeri değiştirme isteği ve arzusu güçlenebilir ve bunu yapamadığınız takdirde yoğun bir huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Ailenizden veya ebeveynlerinizden birinden gelen etkiler de sizi değişime zorlayabilir iyiye veya tam tersi durumlar içine de sokabilir. Evden veya başka bir yerden ayrı özgür olma meyliniz yükselebilir. Oldukça farklı, geleneksel olandan uzaklaşabilir veya başka insanların ne düşündüğüne aldırmayan bir yaşama adım atabilirsiniz. Okültizm, astroloji ve metafizik konularına meyilli olmaya başlar ve bunlarla bizzat ilgilenebilirsiniz.
  Hiçbir yerle hiçbir bağlantı istemez bir ruh hali de sizi sarabilir ve durup dururken evinizi terkedebilirsiniz. Amacınız tümüyle bağlarınızdan kopmaktır ve özgürlük sizde yoğun bir tutku haline gelebilir. Oldukça bireysel ve sıradışı bir ortamda yaşamak arzusu yoğunlaşır. Daima hareket halinde olacağınız bir yaşam kurabilirsiniz. Beklenmedik ani girişimlerde bulunabilirsiniz. Ve kimsenin de size hesap sormasından hoşlanmazsınız. Bu sürecin genel etkilerinin bilincinde olarak kendinizi dengeli bir şekilde yaşamaya alıştırmalısınız. Marjinal düşüncelerinizi uygulanabilirlik olarak ayırırsanız etrafınızdaki insanları da huzursuz ve mutsuz etmemiş olursunuz. Tam tersi durumda hiçbir yerde durmayan oturmaya bir gezgine dönüşebilirsiniz. Tabii bu sizin ne kadar kesin hatlarla istediğinizle de değişebilir. Doğum haritanızda bu tür bir oluşumu destekleyecek enerjiler varsa, bu yorum genelden çok özele dönüşebilir anlamı taşır.
  Neptün Genel Etkileri
  Neptün gezegeninin 1998-2012 yılları arasında Kova burcunda devam edecek seyri, biraz önce Uranüs gezegeninin giriş bölümünde de söz ettiğim gibi, geniş bir zaman dilimine yayıldığı için hemen hemen her yıl dikkate alınması gereken genel bir enerjidir. Şimdi beraber bu enerjinin yansımalarını birlikte tekrar hatırlayalım. Neptün bu süreçte, siz Yaylara, idealist ve sanatkarlık enerjileri sunmakta. Bu süreçte, zihininiz kaba kuvvetlerden ziyade bilgiye daha açık olacaktır. Birşeyi canlandırma ve hayal etme gücünüz oldukça yükselecektir. Başka insanların kafasından geçenleri okumanız veya anlamanız kolaylaşacak, konsantrasyon gücünüz yükselecektir. Yakın komşularınıza veya akrabalarınıza karşı sorumluluklar duyacak onlara elinizden gelen yardımları esirgemeyeceksiniz. Yine bu dönemde güvensizlik duygunuz olabilir. Sinirsel bozukluklarınız görülebilir. Özellikle kendinizi güvende hissetmediğinizde daha fazla gerilimli olabilirsiniz. Sanat yönünüz kuvvetlenir, eğer bu meslekte uğraşınız varsa çok başarılı eserler vermeye başlarsınız. Derinlerden gelen bilgiler, durugörüler, gaipten haberler veren insanlar gibi değişik özellikler hissetmeye başlayabilirsiniz. Konuşma tarzınız ilham dolu, yaratıcı, resim gibi ifade eden ve kandırıcı özelliklerle dolu olmaya başlayabilir. Düşüncelerinizi derinlikli ve hayal gücünüz de yüksek olabilir. Yazarken, konuşurken yada birşey anlatırken içinizden gelen esinle davranırsınız. Yakın çevreniz ile mistik bir özdeşleşme geliştirirsiniz. Nerede olursanız olun, yolunuzu kolay bulabilirsiniz. Yine bu süreçte farklı rollere bürünmekte üstünüze yoktur. Özellikle tiyatro yada sinemayla uğraşıyorsanız bu dönemde rol gücünüz yükselir ve başarılı çalışmalarda ödüller alırsınız. Yazarsanız anonim yapıtlar sergiler veya yazılarınızı takma bir isimle gerçekleştirirsiniz.Bu süreçte etrafınızda ilaç bağımlısı veya içki, uyuşturucu bağımlısı enteresan komşular yada değişik insanlar olabilir. Bu nedenle görüştüğünüz insanlara dikkat ediniz ve özellikle bu dönemde seçici davranmaya özen gösteriniz. Kafanızı karıştıran fikirlere sahip insanlara mesafe koyunuz ve alkollü araba kullanma konusunda özellikle dikkat ediniz.
  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Yaylar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. 26 Ocak 2008 tarihinde Oğlak burcunda seyretmeye başlayacak değişim, yenilenme ve dönüşüm konularında etkili olan Pluto gezegeni 1995 yılından bu yana burcunuzda ilerlemekteydi. O tarihten bugüne kadar, kendi kimliğinizi dış dünyada ifade edebilmek adına kimbilir ne mücadeleler verdiniz. Bundan sonra ise maddi kazanımlarınız, işinizden elde ettiğiniz gelir, sahip olduğunuz değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmayı, kendinizi yeniden yapılandırmayı öğrenmeye başlayacaksınız. Bu süreçte güç ve kontrol elde etmek üzere maddiyatla ilgili konulara fazlasıyla önem vermeye başlayabilirsiniz. Bu durumun normalde tabi ki bir zararı yoktur, ama siz bunu kendi içinizde bir savaş haline getirmeye başlayarak psikolojik açıdan kendinize ve çevrenize bir baskı aracı olarak kullanmak adına istiyorsanız işte o zaman sorunlar baş göstermeye başlar.
  Yapılması gereken öncelikle içsel huzurunuzu temin etmek, kendinizle barışık olmak, güven duygunuzu kesinlikle kaybetmemektir. Değer verdiğiniz olgular üzerinde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında sert tepkiler göstermek yerine nerelerde eksik kalmaktasınız yada yanlışlar yapmaktasınız bunu tespit etmek gerekir. Değerler sisteminizi yeniden gözden geçirerek gücü kontrollü bir şekilde elinizde tutmayı mutlaka başarmalısınız. Yani siz ısınmak istiyorsanız bir çakmakla odun da yakabilirsiniz, yangın da çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan gücün nerde, nasıl ve ne yöntemle kullanarak hedefe vardığınızdır. İşte pluto böylesine kuvvetli bir enerjidir. Bu dönemde kafanızın içindeki hayat görüşünüze göre neler yapmanız gerektiğini saptamalı, geleceğinizi şekillendirmek adına paranıza sahip çıkmalı, ileriyi düşünerek elinize geçen maddi gücü belirli bir alanda değerlendirme yoluna gitmelisiniz.
  Yalnız bu değerlendirmede yanlış yollara sapmak, kısa yoldan zengin olmaya çalışmak veya paranız var diye gereksiz lükse kaçmak hakikaten umulmadık bir zamanda kötü sonuçlara neden olabilir. Kimileriniz doğum haritasında etkiler nispetinde bu dönemde maddi açıdan oldukça kuvvetli bir konuma gelebildiği gibi sorumsuz yaşadığı anda birdenbire her şeyini kaybedecek hali de görebilir. Kimileriniz ise bu dönemde çalışarak, sorumluluk sahibi olarak, emeğinin hakkıyla hareket ederek, kimsenin üzerinde hakimiyet kurmadan mütevazi koşullarda yaşaması halinde tahmininden bile daha çok büyüyebilir. Dediğim gibi bu durum, gücü nasıl kullandığınıza ve ne emek sarfettiğinize bağlı olarak gelişecektir.
  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat : Aşk konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için dikkatli olmalı, aldatma ve aldatılma konularında azami özen gösterilmelidir. Platonik aşklar zamanı diyebiliriz. Siz veya partneriniz temkinli hareket etmek zorundasınız.
  6 Mart-17 Nisan : Yukarıdaki konuların tekrar gözden geçirilmesi, yaşadığınız ilişki konusunda yeniden gözlemde bulunacağınız zaman dilimi. Ani kararlar vermemeli, dikkatli olmalısınız.
  22 Nisan-5 Haziran : Aşk ve flört ilişkilerinde yılın en aktif ve ateşli zamanlarından biri. Tutkuların yoğunlaşması. Erotizm olgusu ön planda.
  5 Temmuz-31 Temmuz : Ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle ilgili mevzularda dikkatli olmalı, çekişmelerden uzak durulmalıdır. İlişkinizde iletişimi önemsemeli, sorunları karşılıklı olarak çözüme kavuşturmak adına her iki taraf da fedakarlıkta bulunmalıdır.
  27 Ağustos-20 Eylül : Sıcak ve candan paylaşımlar, yaşama aşkla bakma, aşka yakın olma, yeni insanlarla tanışma ve ilişkinizde sevgi olgusunu fazlasıyla önemseme zamanı. Karşı cinse yönelimin en yüksek olduğu dönem. Aşkta ateşli davranışlar sergileme.
  21 Eylül-14 Ekim : Aşk konusunda zorlu bir dönem. Yaşadığınız ilişkiyi sorgulama, yaşadığınız ilişkiyi fazlasıyla inceleme, eleştirme zamanı. Sakin olmakta fayda var.
  15 Ekim-7 Kasım : Aşk konusunda gayet uyumlu, dengeli paylaşımlar zamanı. Huzur duygusunu ilişkinizde en yoğun şekilde arzulayacağınız tarih aralığı. Yeni arkadaşlıklar edinme yoluyla sosyal çevrenin zenginleşmesi.
  2 Aralık-25 Aralık : Aşk hayatınızla alakalı konularda yılın en şanslı zaman dilimi.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : Merkür gezegeninin 2009 yılı ilk geri hareketi. Tüm burçlar için etkili olan bu enerjinin sizler için anlamı, yakın çevrenizle olan temasınız, girişimleriniz, haberleşme kısaca iletişimsel açıdan gözden geçirmelerin yapılacağı, ani kararlardan uzak durulması gereken bir zaman dilimi. Eskiye ait mevzular çözüme kavuşturulabilir.
  14 Şubat -7 Mart : yukarıdaki geri hareket döneminde yapılan gözden geçirmelerin ve planların uygulanmaya başlandığı zaman dilimi.
  8 Mart-25 Mart : iletişimle alakalı her konuda dikkatli ve temkinli olunması gereken zaman.
  26 Mart-8 Nisan : İletişimsel konularda hızlı ve aktif zaman. İsteklerinizi elde etmek adına sözel iletişiminizde bencil tavırlar sergileyebilirsiniz.
  6 Mayıs-30 Mayıs : yılın ikinci Merkür geri hareketi. Özellikle evliliğiniz, ilişkiniz konularında ani kararlardan uzak durulmalı. Konuşmalarınıza dikkat etmeli, aranızdaki saygı ve sevginin bozulmaması adına dikkatli olma zamanı. Gözden geçirmelerde bulununuz. Beklemede kalınız.
  14 Haziran-2 Temmuz : yukarıdaki konularda gözden geçirdiğiniz ve eksiklerinizi saptayarak belli bir çerçeve içine aldığınız konuları uygulama zamanı.
  18 Temmuz-2 Ağustos : İletişim açısından kendinizi güçlü bir şekilde ifade ve girişimci düşünme zamanı.
  3 Ağustos-25 Ağustos : kariyerinizle alakalı konularda gerçekçi düşünme ve hareket etme zamanı olarak önemlidir. Aksayan noktalar çözüme kavuşturulabilir. İşinizle alakalı sorunlar belli bir planlama içinde çözüme kavuşturulabilir. Bu süreçte iletişim çok önemli.
  6-29 Eylül: Yılın son Merkür geri hareketi. Hedef, plan ve projelerinizle alakalı konularda dikkatli olunması gereken, acil kararlardan uzak durmanız gereken zaman aralığı.
  16 Kasım-5 Aralık : iletişimsel olarak yılın en güçlü dönemi. Kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.

  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  20 Ocak-18 Şubat : Yakın çevreniz, girişimleriniz ve gündelik hayatın içinde özgür seçimlerde bulunma zamanı.
  4 Şubat-14 Mart : Kendi kimliğinizi dış dünyada gösterme, ifade etme, savaşma zamanı.Farklılıklarınızı ortaya koyabilmek adına gayet aktif hareket etmeye çalıştığınız zaman. Yeteneklerinizi sosyal hayatla entegre olarak yürürlüğe koyabilirsiniz. Bağımsız hareket etmekten hoşlanabilirsiniz.
  22 Nisan-30 Mayıs : Kendinizi güçlü bir gösterme hevesiniz yoğundur. Fakat dikkatli olmak gerekebilir. Çünkü bu tarihlerde Merkür gezegeni geri harekette olacağı için yürürlüğe sokmaya çalıştığınız herşey daha sonra sorun oluşturabilir. O nedenle gözlemde bulunun fakat hemen karar vermemeye çalışın.
  31 Mayıs-11 Temmuz : Çalışma hayatınızla alakalı konularda kendinizi savunmak zorunda kalabilir,güvenliğiniz adına daha dikkatli hareket etmeniz gerekebilir.
  12 Temmuz-24 Ağustos : sözleşme, yeni kontratlar, ortaklık ilişkileri konularında dikkatli hareket edilmesi gereken zaman dilimi.
  23 Ağustos-23 Eylül : İş hayatınızla ilgili konularda titiz çalışma, ince eleyip sık dokuma zamanı. İşverenlerle görüşmeler, staj dönemi. İhtisasla alakalı konular. Detaylı düşünme ve hareket etme zamanı.
  23 Eylül-22 Ekim : hedeflerinizle alakalı konularda sosyalleşme zamanı.
  22 Kasım-21 Aralık : Aktif girişimde bulunma dönemi, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme ve girişimlerde bulunma zamanı.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : parasal konularda kazanımlarınızın artışı, görüşmeler ve sağlam somut adımların belirlendiği, bütçenizin düzenlenmesi açısından önemli tarih.
  3 Ocak-2 Şubat : parasal konularda pratik yaklaşımların pek fazla ön planda olmadığı zaman dilimi. Parayla alakalı konularda kayıtsız davranabilirsiniz.
  24 Nisan-5 Haziran : parasal konularda harcamalar açısından aktif bir dönem. Kazancınızın artışı fakat hızlıca tüketilmesi.
  6 Haziran-4 Temmuz : para konusunda daha dikkatli olunması halinde kazanımlarınızı arttırabilir ve elinizde tutabilirsiniz. Sizler bu etki altında elinizdekilere sahip çıkmayı mutlaka başarmalısınız.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Birikimleriniz konusunda hassasiyet dönemi. Kaynaklarınızı doğru bir biçimde kullanma, geleceğiniz adına tutumlu olma zamanınız.
  22 Kasım-21 Aralık : Finansal konularda aktif bir dönem.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  19 Şubat-20 Mart : Sağlığınız konularında enerjinizin düşmeye başladığı zaman dilimi. Güvence konuları ve ailevi meseleler sizi belli noktalarda kaçışta bulunmaya zorlayabilir. İsteklerinizle duygularınız arasındaki sınırı iyi çizebilirseniz bu sürecin zorluklarını kolayca aşabilirsiniz.
  21 Mayıs-21 Haziran : ilişkiniz, ortaklık konuları veya genel anlamdaki yoğunluk nedeniyle enerjinizin en düşük olduğu zaman dilimi. Çatışmalardan uzak kalmak sağlığınız açısından son derece önemli.
  23 Ağustos-23 Eylül : Çalışma hayatı, eğitim veya diğer nedenlerle yorgunluklar görülebilir. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.
  22 Kasım-21 Aralık : yılın en enerjik ve en olumlu zamanı. Aktif, cesur ve fiziksel açıdan canlılığınız ön planda. Performansınız oldukça yüksek.

  2009 yılının siz Yay burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Oğlak Burcu 2009 Yılı Yorumu
  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009 itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni bu seyrini
  18 Ocak 2010 yılına kadar devam ettirecektir. Bu enerji altında siz Oğlaklar özellikle finansal konularda, genişleme, büyüme ve eskisine oranla daha fazla özgür hareket edebilme imkanına kavuşabilirsiniz. Kova burcunda ilerleyen bir gezegeninin kişiye olan en önemli katkısı kişinin önüne, fırsatlar çıkararak yeni bir bakış açısıyla, eskiyi düzenlemesine yardımcı olmaktır. Bu durumda Oğlak gibi geleneksel hareket etmekten hoşlanan bir burcun, karşısına çıkabilecek yenilikleri önemsemesi ve dar kalıplar içinde düşünmek yerine orijinal ve çağa uygun metotları deneyebilmesidir. Yani bulunduğunuz konumda ilerlemeyi, hızlı hareket etmeyi, bilgi sahibi olmayı ve yeteneklerinizi ortaya koyarak para kazanmayı başarmanız gerekiyor. Hangi yolla maddi kazanç elde ediyorsanız, şimdi bu kazancınızı yükseltmek için, gelişmeniz eksiklerinizi tamamlamanız lazım. Bu durum sizi mesleğinizde üst noktalara taşıdığından doğal olarak gelir düzeyiniz de yükselmeye başlayacaktır. Tabi ki Jüpiter astrolojik doğası gereği, her zaman teşvik edicidir. İnsana güven duygusu aşılayarak, onu zorluklardan koruyabilir. Bunu zor anınızda yetişen bir dost eline benzetebilirsiniz.
  İşte 2009 yılında Jüpiter emeğinizin hakkını almanızda bir yıl boyunca yanınızda olacak gölgeniz gibidir. Bu süreç içinde, yönetici gezegeniniz Satürnün Başak burcundaki ilerleyişi ve yapacağı geri hareket iş hayatınızla alakalı konularda fazlasıyla yorulmanız, bilgi dağarcığınızı genişletmek adına çaba sarfetmeye devam etmeniz anl***** geliyor. Bu durumda Jüpiter emeğinizin karşılık bulmasını sağlayabilir. Oğlaklar Jüpiter Kova burcu sürecinde, modern, sıradışı ve yaratıcılık gerektiren mesleklerde parasal açıdan çok daha şanslılar. Örneğin reklamcılık, halkla ilişkiler, sosyal organizasyonlar, astroloji, danışmanlık, yeni alternatif tıp, yüksek teknolojik gelişmeleri içeren alanlar, bilim, araştırma bunların başında yer alıyor. Bu enerjiyi doğru anlamda kullanmanın yolu ise, herşeyi sadece kendinizin bildiğini sanarak büyüklük taslamamanız, kenarda köşede birilerinin sizi keşfetmesini beklemek yerine ben buradayım diyebilmeniz, insanlarla aranıza mesafe koymak yerine bilakis insanlarla beraber olmayı tercih etmenizdir. Bunları uyguladığınız takdirde bu sürecin özellikle yöneticiniz Satürn gezegeninin aşağıda açıklayacağım enerjisini güce dönüştürebilir, 2009 sonbahar aylarından itibaren mesleğinizde zirveye çıkabilirsiniz.

  Satürn Genel Etkileri:
  2009 yılının on ayı boyunca Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek Satürn gezegeni doğal olarak bu yıla yine damgası vurmaya devam edecek. Yani Jüpiter Kova burcunda parasal imkanlar açısından olumlu bir enerji olsa dahi, yine de sorumluluklar açısından ve kendinizi mesleki alanda geliştirmeniz adına emek sarfetmeye ve çaba göstermeye devam etmeniz gerekiyor. O nedenle Satürn Başak burcu etkinliğini es geçemeyiz. Şimdi gelin bu etkileri birlikte tekrar gözden geçirelim ve 2009 yılında nelere dikkat etmemiz gerektiğini tam olarak algılayalım. Satürn Eylül 2007 tarihinden bu yana, yaşama bakış açınız ve dünyayı algılayışınız, özgürlük düşünceniz ve kendi bireyliğinizi bağımsız bir şekilde dünyaya gösterme gücünüz, normal düzeninin dışına çıkarak önce çevrenizi sonra da tüm dünyayı keşfetme isteğinizle alakalı dersler görme ve sonunda kendinize ait bir düzeni kurabilmek için verilen mücadelenizin belirtisi olacaktır. Bu süreçte siz, bugüne dek yaşadıklarınızı ve bu süreçte yaşayacağınız her tecrübeyi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yaşam felsefenizi genişletecek veya yeniden oluşturmak için çaba sarfedeceksiniz. Bütün yaşanacakların kısaca özeti, kimliğinizin özünün değişime uğrayarak, kendinizi yeniden keşfetmeniz ve oluşturmanızdır. Tabi ki bu dönemde, bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler çok önemlidir. Orta yaşın üzerindekiler benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır, henüz yolun başındakiler için bu, kişiliğin, bundan sonraki yıllarda göreceği dersler adına kendini geliştirmesi anlamı taşımaktadır. Bu çeşitli yollarla olur. Kimileriniz yüksek eğitim, kimileriniz evlilik, kimileriniz bir başka ülkenin topraklarında çalışarak, kimileriniz ise yeni bir çevrede yeni bir hayata başlayarak bunu oluşturmak durumundadırlar.
  Bu dönem bir keşif süreci olduğu için, birçok konuda olduğu gibi, iç aleminizdeki inanç sistemini yeniden gözden geçirmenizi sağlayan deneyimler yaşayabilirsiniz. Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlar, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Öyle durumlar oluşur ki, yaşadığınız hayata ve kendinize olan inancınızın kimi zamanlarda sarsılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu dönemde Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin güneşinizle olumlu bir görünüm yapacağından deneyimlerinizin özünde, sizi hayatın yerden yere vurması diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yaşadıklarınız, kimliğinizin bundan sonraki yaşam adına pozitif yönde gelişmesi için gerekli derslerdir. Çalışma temponuzu metafizik veya mistik çalışmalar, araştırmalar veya bu yönde alınan eğitimler, öğretiler oluşturabilir. Tabi ki bu çalışmaların fanatizm düzeyinde olması normal dışı olacağından, enerjinin bilincinde olarak, aşırılıklara kaçmamak en doğrusudur. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmelerin ister yüksek okul isterse başka yollarla olsun, bu dönemde önemi oldukça fazladır. Kişi türlü zorluklarla karşılaşsa da, eğitim sürecini ustalaşmak adına ve insana hizmet amaçlı düşünmeye başlayacaktır. Sabır sizin anahtarınız olduğuna göre bu süreçte, yılmadan yorulmadan ve inatla gerçeği bulmaya, hayatın özünü anlamaya çalışmak, dönemin faydalı bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.
  Süreç içinde, mükemmellik anlayışınız ileri derecede artacağından, öğrendiklerinizi yetersiz bularak, tekrar tekrar gözden geçirmek, bilgilerinizi yetersiz bulup daha fazlasını öğrenmeye çalışmak yine enerjinin etkilerindendir. Bunun altında yatan en önemli duygu ise, hedeflerinize erişmek ve toplum içinde kendinize güçlü bir yer edinmek isteğiniz yatmaktadır. Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, ne kadar çok şey deneyimlerseniz o denli başarılı olacağınızı düşünmektesinizdir. Bundan önceki ikibuçuk yıllık süreçte oldukça zorlanan ve türlü tersliklerin üstesinden gelen bir kişinin, bu süreçte bu kadar çok güç istemesini tuhaf bulmamak lazım.Hakikaten maddi ve manevi anlamda ve birçok alanda o kadar çok savaşlar yaşadınız ki, şimdi bu süreçte tek yapmanız gereken şey, her zaman olduğu gibi bütün bu öğrendiklerinizi yaşama geçirmenizi sağlayacak bilgiler edinmek, aşırılıklara kaçmadan, kendinize olan güveninizi yitirmeden, acizlik veya güçsüzlük gibi duygulara hayatınızda yer vermeden kimliğinizi dış dünyada göstermenizi sağlayacak gücü kazanmak olmalıdır demiştim.
  31 Aralık 2008-16 Mayıs 2009 tarihleri arasındaki yöneticiniz Satürnün ikinci geri hareketi, yine güneşinizle olumlu bir görünüm yapacak ve bu esnada Jüpiter Kova burcunda bulunacak. Bu iki enerjinin anlamı, bilgi ve tecrübelerinizi mesleki ihtisas konularında azimli bir şekilde geliştirmenizin size maddi konularda olabilecek yüksek katkısıdır. Geri hareket süresince, doğru hamlelerde bulunmak, hayatınızı yeniden yapılandırmak, yeni kararlar almak için herşeyi tekrar gözden geçirmeye çalışmanız son derece önemli. Yukarıdaki konularda eksiklerinizi tamamlayarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Yalnız bunları hayata geçirmeden önce geri hareketin bitişini beklemek doğru olabilir. Tabi ki daha önceden karar verilmiş, saptanmış, gözden geçirmelerde bulunmuş durumlar, geri harekette yürürlüğe konabilir. Ama yeni olarak uygulamak istediğiniz herşeyde şöyle bir durup düşünmek hatta gerekirse beklemek faydalıdır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almamalı, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmelisiniz. Bütün bu saptamalar, planlar ve projeler, geri hareketin ardından hayat geçirilmeye başlanabilir.
  29 Ekim 2009 tarihinde Satürn Terazi burcunda ilerlemeye başladığı, şu ana kadar açıkladığımız herşey tam olarak yerine oturmaya başlayabilir ve sizler mesleki alanda isminizi en üst noktalara taşımış olabilirsiniz. Satürn Terazi burcunda ve iş hayatınızla ilgili yaşam evinde transitine başladığında Oğlakların sesini, toplumun her alanında görebilmek mümkündür. Çünkü artık önünüzdeki engeller birer birer safdışı kalmış olacaktır. Yöneticiniz bu burçta size herşeyin belli bir dengeye oturmasını, girişimci ve hoşgörülü bir şekilde bulunduğunuz yerde güçlü bir konuma gelmenizi sağlayıcıdır. İşte o zaman duruşunuz, tecrübeniz ve o güne dek yaşadıklarınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilir, konumunuzun size sağladığı prestijin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdi size düşen, Jüpiterin Kova burcundaki yenileşme hareketine kulak vermek, yöneticiniz Satürnün gösterdiği yolda ilerlemek için planlı ve programlı çalışmak ve kendinize olan güven duygunuzu ön planda tutmaktır.

  Uranüs Genel Etkileri
  Uranüs gezegeninin 2003-2011 yılları arasındaki Balık burcu seyri hala devam etmekte. Şimdi bu enerjinin size olan yansımasını bir kez daha gözden geçirelim. Uranüs 2009 yılında çevrenize karşı olan tepkilerinizde, bağımsızlığınızı, orjinalliğinizi, yaratıcılığınızı, geleneksel olmayan, tuhaf ve biraz da eksantrik bir şekilde davranmanıza neden olacaktır. Çevrenizdeki insanlar sizi anlayamayacak ve neden bu yollarla düşüncelerinizi açıkladığınızı bir türlü algılayamayacaklardır. Zamanın ilerisinde düşünecek bazı anlarda zihniniz huzursuz ve çatışmaya hevesli hale gelebilecektir. Akrabalarınızla, komşularınızla ilişkilerinizde farklılıklar, ara sıra gerilimler olacaktır. Entellektüel birikiminize önem verecek, özgürlüğünüzü ne pahasına olursa olsun korumaya özen göstereceksiniz. Konuşma tarzınız spontan, orijinal, canlı, farklı va kaprisli olabilir, bazı zamanlarda ise tamamen kararsız ve sabırsız bir düşünme tarzı göze çarpabilir. Aniden ortaya çıkan fikirler, algılar ve buluşlarınız olabilir. Hiçbir geleneksel konuşma kavr***** uymayan doğal bir konuşmacı haline de gelebilirsiniz. Herşeyi çabucak kavrama ve çoğunlukla alışılmamış tarzda öğretme de etkiler arasında yer alacaktır. Bu dönemde insanlardan kaçma meyliniz oluşabilir. Soyutlanmış bir yabancı, özeleştirileri ile kendisine eziyet eden biri haline de gelebilirsiniz. Tüm gelenek ve kuralları hiçe sayan çılgın ve uçuk bir düşünür hali de yine etkiler arasında yer alabilir. Zihninizi toparlamayı ve konsantre olmayı muhakkak başarmalısınız. Aynı anda birçok şeyi düşündüğünüz için de yorgunluklar baş gösterebilir.

  Neptün Genel Etkileri
  Neptün gezegeni de Uranüs gibi uzun yıllara yayılan yavaş ama içten içe etkisi hissedilen bir enerji olduğu için 2012 yılına kadar siz Oğlakların, yüksek bir hayal gücü ve ruhsal duyarlılık içinde, kabiliyetlerinizi ortaya koymanız adına son derece önemlidir. Bu yıl Jüpiterle kolkola ilerleyecekleri için, doğal olarak etkileri kimi aylarda daha fazla yoğunlaşabilir. Bu süreçte sezgisel içe doğmalarınız ve canlı rüyalarınız olacaktır. Güzel olan herşeye karşı hayranlık duyacaksınız. Parasal konularda genelde endişeler verebilir, çünkü finans olaylarını karmaşık ve sorunlu hale getiren bir enerjisi vardır. Bu süreç içinde çok yoğun cömertlik etkileri sunacaktır. İnsanlara karşı yardımsever olacak ve onları maddi olarak gözeteceksiniz. Genelde hırsızlık, dolandırıcılık ve yalancılık nedeniyle para kayıplarına sebep olabilir. Bu nedenle çevrenizdeki insanlara çok dikkat etmelisiniz. Riskli yatırımlardan ve spekülasyonlardan uzak durmaya çalışmalısınız.
  Bu süreçte, hayalci veya bulanık ilişkilere girebilirsiniz. İsteğiniz ruhsal güvence olduğu halde karşınıza çıkan kişiler çok garip insanlar olabilirler ve sizi kandırmaya müsait davranırlar. Genel etkiler olarak bağımsız, açıklanması zor bir güvence isteğiniz vardır. Desteklendiğiniz zaman hertürlü güçlüğü yenebileceğinizi düşünürsünüz. Ve siz de her türlü zorluk karşısında dirençli bir insan haline gelirsiniz. Medyumluk yetenekleri ile para kazanırsınız. Para konularında iyi koku alırsınız. bu süreçte etrafınızdaki insanlara dikkat etmeye, paranızı kesin ve güvenilir olduğu ispatlanmayan kişilere yada yerlere yatırmamaya özellikle dikkat etmelisiniz.
  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Oğlaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Dönüşüm, yenilenme ve değişim olgularının astrolojik fenomeni, Pluto gezegeni siz Oğlaklar için hakikaten bu yılın diğer önemli gelişim transitlerinden birisi olarak yaşamınızda içten içe işlemeye başlayacaktır. Pluto dünyaya uzaklığı nedeniyle son derece ağır ilerleyen bir seyire sahiptir. Bu nedenle transiti 2024 yılına devam edecek, kimi aylarda ve yıllarda doğum haritanızdaki etkiler nispetinde size güç ve kontrol arzusu tattıracaktır. Doğduğunuz günkü gezegen pozisyonlarınızı sırasıyla ziyaret edecek ve kavuşum gibi güçlü bir enerjiyle tetiklemeye başlayacaktır. Bu dönemde sizler, kendinizi dış dünyada ortaya koyabilmek adına güçlü deneyimler yaşayarak kendinizi yeniden keşfetmeyi, yapılandırmayı, eksiklerinizi tamamlamayı öğrenebilir ve sanki yeniden doğmuş gibi hayata daha farklı bir açıdan fakat bugüne dek edindiğiniz deneyimlerin ışığında devam edebilirsiniz.
  Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta, eski yanlışları kesinlikle tekrarlamamak, kendisine ait her türlü olguyu yeniden gözden geçirmek olmalıdır. Siz oğlaklar sorumluluklarına her zaman sahip çıkan kişilersinizdir. İşte şimdi bu özelliğinizi Plutonun size sunacağı güçle harmanlayacak ve yaşamınızı bir hamur gibi şekillendirmeyi başarabileceksiniz. Bu dönemde gücü elinizde bulundururken dikkatli olmayı, kimse üzerinde hakimiyet kurmak adına kullanmamayı, kendinizi geliştirmeyi bilmeniz gerekmekte. Pluto gezegeni bu uzun süreçte size öyle etkili dönemler yaşatıri ve öyle büyük bir enerji sunar ki, siz bu enerjiyi yönlendirmeyi, gerekli alanlarda kullanmayı ve bunu yaparken de mütevazi düşünmeyi başarmadığınız takdirde hakikaten sizi toplum dışı olmaya varacak derecede etkileyebilir. Yükselen burcunuza göre bu dönemin etkinliği daha fazla hissedileceğinden özellikle yükseleninizin yorumlarını okuyarak ta kendinizi şimdiden hazırlamanız yerinde olabilir.

  Ayrıca yine bu süreçte korku, endişe, saplantılı düşünme, kendinizden şüphe etmek gibi psikolojik olumsuzluklar karşısında kesinlikle kendinize güven duymalı, otokontrolünüzü kaybetmemelisiniz. İnsanlarla işbirliği içinde olmalı, ne kadar bilgili olursanız olun mütevazi düşünmeyi bilmelisiniz. Siz enerjinizi yaratıcı biçimde kullanır, gerektiğinde sizden daha büyük bir gücün varlığını kabul eder, insanların kendiniz hakkında ne düşündüğünü merak etmek yerine, siz kendiniz hakkında ne düşünüyorsunuz bunu dürüstçe kabul eder ve kendinizi geliştirmeyi sürdürür ve elinizdeki güce rağmen alçakgönüllü davranmayı başarırsanız işte o zaman kendi içinizdeki asıl öze ulaşmışsınız demektir.
  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat : Aşka bakış açınızın değişimi, daha sıcak, özverili tavırlar içinde sevdiklerinizi kucaklayabilirsiniz.
  6 Mart-17 nisan : Venüs geri hareketi. Yakın çevrenizde bulunan kişilerle temasınızda, sevgi ve paylaşımların ön plana gelişi.
  20 Nisan-21 Mayıs : Aşk hayatınızla alakalı konularda yılın olumlu devrelerden biri. Aşkta oldukça seçicisiniz ve sadakat duygunuz gayet yüksek. Ayrıca yaşamsal açıdan kendinizi gayet güçlü hissedebilirsiniz.
  24 Nisan-5 Haziran : Aşk hayatınızla alakalı konularda gerilimli ve isteklerinize daha fazla düşkünlük göstereceğiniz dönem.
  6 Haziran-11 Temmuz : Aşk hayatınızla alakalık konularda yılın en olumlu ve hoş devresi. Değerlerinize sahip çıkma ve size de sahip çıkılacağı bir süreç.
  1 Ağustos-26 Ağustos : ikili ilişkilerde sevgi alış verişinin kimi zaman gerginliklere yol açsa dahi, sahiplenme ve korunma konusunda son derece hassas olduğunuz zaman dilimi.
  15 Ekim-7 Kasım : Aşk konusunda karşılıklı alışverişi önemsediğiniz, bunu bulamadığınızda kendinizi pek rahat hissetmeyeceğiniz bir süreç. İlişkinizi belli bir dengede tutmak adına daha dikkatli davranmaya çalışacağınız bir dönem.
  2 Aralık-25 Aralık : ilişki konusunda iyimser fakat bir o kadar deneyimselliğe açık bir süreç. Tabi ki bir Oğlak deneyimsellik konusunda bu süreç içinde düşünceli olabilir. Yaşadığı beraberliği ve aşkla ilgili herşeyi belli bir süzgeçten geçirebilir.

  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : Yılın ilk Merkür geri hareketi. Özellikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda beklemede kalmaya çalışın ve planlarınızı tekrar gözden geçiriniz.
  21 Ocak-13 Şubat : girişimlerinizde sözel açıdan güçlü devre. Yılın ilk olumlu süreci. Kendinizi iş ve genel anlamda güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  14 Şubat-7 Mart : Parasal konulardaki sorunların iletişimle çözülür hale gelmesi.
  8 Mart-25 Mart : Çevrenizle olan her türlü iletişiminizde sözelliğin önemi son derece büyük. Farklı yol ve kanallar aracılığıyla kendinizi ifade etme olanağı bulabilirsiniz.
  26 Mart-8 Nisan : sert bir ifade tarzı, ev alanı içinde sözel yönden hakimiyet kurma isteği.
  6 Mayıs-30 Mayıs : Merkür gezegeninin ikinci geri hareketi. İş ve ilişkiler konusunda bazı durumların tekrar gözden geçirilmesi. Ani kararlardan uzak durmak gerekiyor.
  14 Haziran-2 Temmuz : iş hayatınızda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, belirsizliklerle mücadele edebilmenizde zekanız son derece önemli bir paya sahip. Girişimler ve görüşmelerin yoğun olduğu zaman dilimi.
  3 Temmuz-17 Temmuz : ilişkiniz, ortaklığınız konularında iletişimsel olarak dikkatli olmanız gereken zaman dilimi.
  3 Ağustos-25 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda yoğun irtibatlar. Sorun çıkaran noktaların görüşülerek çözüme bağlanmasını sağlayan güçlü iletişim zamanı.
  6 Eylül-29 Eylül : Yılın üçüncü Merkür geri hareketi. Bu dönemde iş yaşamınızda bazı noktalar pürüz yaratıcı olabilir. İletişimsel zorluklar yaşanabilir. Sakin olmak ve beklemede kalmak gayet yararlıdır.
  10 Ekim-27 Ekim : yukarıdaki konularda beklenen düzenlemeler güçlü bir iletişimle yoluna girebilir. Dengeli hareket etmek, görüş alışverişinde bulunurken uyumu merkez almak yararlı olabilir.
  6 Aralık-26 Aralığa kadar: kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade etme olanağı bulabilirsiniz. 26 Aralıkta Merkür geri hareketine başlayacağı için temkinli hareket etmeye özen göstermek lazımdır.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : doğum günü evreniz. Her konuda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz süreç.
  27 Aralık 2008-3 Şubat 2009 : iş hayatı ve girişimlerinizle alakalı konularda son derece güçlü bir şekilde kendinizi ifade edebilir ve üst konumunda bulunan kişilerle işinize ait gelişmeler konusunda anlaşma sağlayabilirsiniz. 2009 yılının mücadeleniz, hedefleriniz konusunda size yardımcı olacak en olumlu enerjisi. Savaşım gücünüz temkinli, sorumluluklarınızı sahiplenişiniz takdire değer. Çalışma hayatında kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Başarınız dışarıdaki insanlar tarafından rahatlıkla kabul görebilir.
  22 Nisan-30 Mayıs : Yılın en etkili devresi. Mars Koç burcunda ve bu güçlü enerji sayesinde hem duygusal hem de mesleki konularda öne atılmaya hazır ateşli bir ifade gücüne sahipsiniz. Tabi bu enerji agresif bir özellik de taşıdığı için, hangi konuda kendinizi öne çıkarmanız gerektiğini muhakkak belirlemeniz lazımdır. Yoksa sorunlara neden olması mümkündür.
  14 Haziran-2 Temmuz : iş hayatınızda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, belirsizliklerle mücadele edebilmenizde zekanız son derece önemli bir paya sahip. Girişimler ve görüşmelerin yoğun olduğu zaman dilimi.
  12 Temmuz-24 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda aynı anda birden çok işle uğraşmanız gereken zaman dilimi. Bu durum aşırı yorgunluk ve gerilimlere neden olabilir.
  23 Eylül-22 Ekim : iş hayatınızla alakalı konularda yoğunluk. Dengeli bir iş birliği, patronlarınızla güçlü bir iletişim size yararlar getirebilir. Yeni ortaklık ilişkileri, yeni girişimler.
  23 Ekim-21 Kasım : bilgi ve deneyimlerinizi sosyal hayatın içinde ifade edebilme ve diğer kişilerle bir araya gelerek liderlik gücünüzü gösterebilme fırsatı bulma. Yalnız bu dönemde baskın olmaya çalışmamalı, yeri geldiğinde esnek düşünmeyi bilmelisiniz.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  11 Ocak-1 Şubat : Yılın ilk Merkür geri hareketi. Özellikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda beklemede kalmaya çalışın ve planlarınızı tekrar gözden geçiriniz. 14 Şubat-7 Mart arasında parasal konulardaki sorunlarınız çözülür hale gelebilir.
  4 Şubat-14 Mart : parasal konularda sıradışı yeteneklerinizi hayata geçirerek, güç elde etmeye çalışacağınız zaman dilimi.
  22 Nisan-30 Mayıs : güvenliğinizi elinizde tutmak ve kimsenin üzerinizde hakimiyet kurmasına izin vermemek için, hedeflerinize kitlenmenizi sağlayan oldukça aktif bir dönem.
  18 Temmuz-2 Ağustos : dışarıdan maddi destek bulma konusunda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, ilgili kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : Enerjinizin yüksek olduğu ve kendinizi daha rahat ifade edebilmenin moral duygunuz üzerinde etkili olduğu zaman.
  21 Mart-19 Nisan : Yüksek enerjinizi belli işler ve planlar dahilinde yönlendirmeniz gereken zaman. Bunu yapmadığınız takdirde gerilim altında kalabilir, baş ağrısı, tansiyon ve ateşlenme gibi durumlar yaşayabilirsiniz. sporla uğraşmak, müzik dinlemek üzerinizdeki enerjiyi boşaltabilmenizde etkili olabilir.
  21 Haziran-22 Temmuz: Fiziksel açıdan cansızlık, enerjinin düşük olduğu zaman. Dinlenmeye, gerilimden uzak durmaya çalışınız.
  12 Temmuz-24 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda aynı anda birden çok işle uğraşmanız gereken zaman dilimi. Bu durum aşırı yorgunluk ve gerilimlere neden olabilir.
  23 Eylül-22 Ekim : İş hayatındaki yoğunluk ve hep bir şeyleri dengelemek zorunda kalışınız enerjinizi düşürebilir. Kendinize özen göstermeniz gereken süreç.
  22 Aralık sonrası: Enerjiniz yavaş yavaş yükselmeye başlayabilir.

  2009 yılının siz Oğlak burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Uzman Jandarma Okulu 2009 yılı Giriş Sınavı Soruları
  dogangunes Tarafından Diğer Sınavlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-09-2014, 04:35 PM
 2. Öküz Yılı 2009
  YukseLL Tarafından Astroloji (burçlar) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-10-2009, 06:36 PM
 3. 2009 yılı dini günler listesi
  YukseLL Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-07-2009, 03:34 PM
 4. 2009-2010 yılı öğrenci harçları
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 09-07-2009, 03:29 AM
 5. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatili
  carpediemcan Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-01-2009, 09:29 PM
Yukarı Çık