2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 12 Toplam: 12

2009 yılı astro analizi

Astroloji ve Fal Kategorisi Rüya tabirleri Forumunda 2009 yılı astro analizi Konusununun içerigi kısaca ->> Kova Burcu 2009 Yılı Yorumu Jüpiter Genel Etkileri: 5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 yılları arasında, astrolojinin en iyicil gücü olan ...

 1. #11
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Kova Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:

  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 yılları arasında, astrolojinin en iyicil gücü olan Jüpiterin burcunuzda ilerleyecek oluşu doğaldır ki sizler açısından olumlu bir yılın ilk işareti olarak değer kazanıyor. Jüpiter biraz önce belirttiğim gibi, pozitif düşünmenin, iyi niyetli hareket etmenin, ayrıca fırsatların ve şansın önemli bir belirteci olarak astrolojiyi en az bilen kişilerin bile kulak aşinası olduğu bir gezegendir. Bu nedenle daima ilgi uyandırmış ve her seyri, insanoğlunun kendini geliştirmesi, büyütmesi ve genişletebilmesi açısından önem taşımıştır. Jüpiter buluşçu yanlarımızın ortaya çıkışının en önemli göstergesi olarak siz Kovalar için yıl boyunca yaşamınızı tekrar gözden geçirerek ileriye doğru hamlelerde bulunmanızı sağlamak üzere emrinize amadedir desek doğru bir tanımlamada bulunmuş oluruz. Böylesi önemli bir gücün burcunuzda seyrini sürdürecek oluşu başta yeteneklerinizi ve özgürlük duygunuzu tatmin edici ardından yaşam yolunda güç kazanarak kendinize yeni bir düzen kurmanız adına sizi destekleyicidir. Özgürlük olgusunun her zaman temsilcisi olan siz Kovalar bu enerjinin olumlu esintisi altında hem Satürn gezegeninin içsel arınma yolundaki baskılarıyla mücadele edebilir hem de geleceğinizi şekillendirmek adına Ekim 2009 tarihine kadar yeni girişimlerde bulunarak aydınlanabilirsiniz. Jüpiter gezegeninin burcunuzda size katacağı en önemli fayda, sürüye boyun eğmek zorunda kalmadan kendi yolunuzda ilerlemenizi sağlayacak oluşudur. Bilirsiniz Kovalar son derece orijinal kişilerdir. Onların olduğu bir yerde klasik düşünmek, geleneksel hareket etmek mümkün değildir. O her zaman çağı yakalamak düşüncesindedir. İşte şimdi Jüpiter sayesinde bunların tümünü gerçekleştirmek üzere, içinizdeki gücü uyandırmanın tam zamanıdır. Özellikle Kovalar için ben Ekim 2009 tarihini bir milad ama Temmuz 2010 tarihini çok daha olumlu olarak görmekteyim. Bunun nedeni, Satürn gezegeninin bu tarihe kadar olan Başak burcu seyri nedeniyledir. Birazdan aşağıda bu konuyla ilgili geniş bir açıklama bulabileceksiniz. Evet sevgili Kovalar sizlerin 2008 yılına oranla daha şanslı olduğunuzu düşündüğüm bu yıl boyunca Jüpiterin hızır gibi yetişen eli sayesinde, hem yeteneklerinizi hayata geçirebilecek ruhsal gücü kendinizde bulunabilir hem de geçmişte yaşananları geride bırakma yolunda çok daha fazla güç kazanabilirsiniz. Yani Satürn gezegeninin 2007 yılından bu yana üzerinizde oluşturduğu ve oluşturmaya devam edeceği baskı ve geçen yıl Jüpiterin Oğlak burcu geçişi nedeniyle iş hayatınızda yaşadığınız zorlukların üstesinden bu yıl çok daha kolaylıkla gelebilir, planlarınızı hayata geçirebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.
  Satürn Genel Etkileri:
  Hatırlarsanız, Eylül 2007 tarihinde Satürn Başak burcunda seyrine başladığında, o ayki yorumlarınızda ikinci yöneticiniz olan Satürn gezegeninden sizlere bahsetmiş ve, maddesel, duygusal, cinsel ve ruhsal olarak bir tür yenilenme deneyimleri yaşayabileceğinizi söylemiştim. 2008 yılının çoğunluğunda bu gezegeninin seyriyle alakalı gerek günlük ve gerekse aylık yorumlarınızda birçok defalar sizlere bilgiler sunmaya çalıştım. 2009 yılına girmek üzere olduğumuz şu günlerde görüyoruz ki, önümüzdeki Ekim ayına kadar hatta ileri geri seyri nedeniyle neredeyse Temmuz 2010 yılına kadar bu enerjinin etkisi altındasınız. Tabi bu yıl bu etkiyle mücadele ederken yanınızda büyük bir güç bulacaksınız. O gücün adı ise üst paragrafta sözünü ettiğim Jüpiter gezegeninin burcunuzdaki ilerleyişidir. O bölümde de söz ettiğim gibi bu yıl başınızı okşayacak, sen başarırsın diyebilecek ilahi bir güç hep yanınızda olacak. Bu nedenle ben birazdan aşağıda yazılanları okurken geçen yıla göre çok daha olumlu düşünmenizi istiyorum. Açıkçası sizin için geçen yıl olduğu kadar tedirgin düşünmediğimi belirtmeliyim. Şimdi gelin 29 Ekim 2009 tarihine kadar etkili olacak Satürn gezegenin yansımalarını ve dikkate almanız gerekenleri birlikte gözden geçirelim. Daha sonra Satürn gezegenin Terazi burcundaki etkisini ele alarak devam edelim.
  Satürn Başak burcu geçişinde, geçmiş yaşantınızdaki hayat şartlarınız değişime uğrayacağını, aşırı isteklerinizi veya saplantılarınızı yeri geldiğinde, terk etmek durumunda kalacaksınız. Bunların tümüyle baş etmenin sırrı ise, sıkı sıkıya sarıldığınız değerlerinizin sizin için ne kadar önemli olduğu ve nelerden vazgeçebileceğiniz, neler olmazsa yine ayakta kalabileceksiniz olgusuyla sıkı sıkıya bağlıdır. Yani siz bağımlılıklarınızdan taviz vermezseniz yaşadığınız deneyimler sizi onlardan uzaklaştıracaktır. Eğer eşinizin parasına güvendiğiniz bir yaşam sürüyorsanız, bu parayı elde etmeniz güçleşecek, ailenizin desteğiyle ayakta duruyorsanız bundan eskisi gibi yararlanmanız mümkün olmayacak, çalışmadan etmeden birilerine sığınarak yaşıyorsanız artık bu durum sona erecek ve hırsla çalışmak zorunda kalacaksınız. Ek gelir kaynaklarınız elinizden çıkabilecek ve siz iki kat kazanmak zorunda kalacaksınız. Cinselliğinize aşırı düşkün bir yaşam sürüyorsanız buna bir son vermek ve belirli bir düzende yaşamak zorunda kalacaksınız. Finansal borçlarınız olduğu halde aşırı harcama yapıyorsanız, bankalarla sorunlarınız nedeniyle tutumlu olmayı öğreneceksiniz. Krediler alarak hayatınızı geçindiriyor ve işinizi ayakta tutmaya çalıştığınız halde, gelir düzeyiniz tam tersi bir yaşam sürüyorsanız, eskisi gibi bu kredileri temin edemediğiniz için, daha fazla emek sarfederek işinizi ayakta tutmaya özen göstereceksiniz. Kısaca neye güvenip bel bağladıysanız fakat karşılığında bir şey yapmadan tembel oturuyorsanız bilin ki, Satürn bir gölge gibi tepenizde olacaktır diye devam etmiş ve bu süreç size her ne kadar zorlu gelse de, çalışan, çalıştığı emeğin karşılığında düzgün yaşam süren, her türlü gelirine karşı mütevazi olmasını bilen, içgüdüsel arzularını iradesine yenilmeden dengede tutabilen, yan gelip yatmadan kimseye güvenmeden çabalayan, hakkı olmayana el uzatmayan, hiç kimse Satürn gezegeninin yaratacağı etkilerden ürkmemeli, yaşamını aynen sürdürmeli ve ödüllerini beklemelidir. Doğru düzgün yaşayan hiç kimse bu enerjilerden kötü bir şekilde nasibini almayacaktır. Satürn öğretmendir ve dersini alan kişiye ise sağlam temelli ödüller sunar ve Satürn gezegeninin ödülü geçici değil kalıcıdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Umarım sizin için bu iki buçuk yıl oldukça mutlu huzurlu ve sağlam deneyimler şeklinde yaşanır diyerek bitirmiştim.
  İşte 31 Aralık 2008 tarihinde başlayacak, Satürn gezegeninin ikinci geri hareketi 16 Mayıs 2009 tarihine devam edeceğinden siz Kovaların bu süreç içinde yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek geri hareketin bitim tarihinde, sizlerin yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, parasal konularda da, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
  Hatırlarsanız yukarıdaki paragrafta, 29 Ekim 2009 tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni, bana göre siz Kovalar için yeni bir milat anlamı taşıyor demiştim. Bunun nedeni hem Jüpiter gezegeninin bu tarihler arasında burcunuzda ilerliyor oluşu hem de Satürn Başak burcu etkisinden biraz daha uzaklaşarak derin bir nefes alacak oluşunuzdur. Tabi ki henüz bu enerjinin etkisi bu tarih geldiğinde bitmiş değil. Döngüsü gereği Satürn ancak Temmuz 2010 tarihinden itibaren sizleri rahat bırakmaya başlayacak. Fakat ne olursa olsun 2009 yılının sonbahar ayları her açıdan kendinizi rahat hissetmeye başlayacağınız bir süreç. Peki Terazi burcundaki Satürn gezegeninin size olan yansıması ne olabilir. Şimdi bunu birlikte ele alalım. Herşeyden önce özgürce seçimlerde bulunmak adına son derece etkili bir zaman. Kimlik duygunuzu dış dünyada ifadelendirmeniz adına etkili bir zaman dilimi. Bu tarihte birçok Kova burcu kişisi yüksek okul, mesleki ihtisas, evlilik, yurtdışıyla temas, gelişim ve büyümeleri adına güç kazanmaya başlayabilirler.Yenileşmek ve genişlemek adına bu tarih gayet etkili. Satürn Başak burcu seyrinde, kendinizi gözden geçirerek gerekli elemeleri yaptığınız ve elinizde kalan asıl özü, hayata sunacağınız bir zaman olarak gayet yararlı. Eşit ilişkiler kurabilmek ve hayatın her alanında eşitlik ilkesi içinde hareket edebilmek adına, tarih olarak da değerli gözüküyor. Paylaşımlar bu süreçte fazlasıyla önemli. sizinle aynı yol ve amaç üzerinde fikir birliğinde bulunacağınız kişilerle tanışabilir, ortaklıklar kurabilir, standartlarınızı yüksek tutarak hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. İşte bütün bunlar tam anlamıyla gerçekleşmesi için Ekim 2009 başta olmak üzere, 2010 yılının Temmuz ayını beklemek gerekiyor. Şimdi size düşen, hala devam eden Satürn Başak burcu seyrinin size baskıda bulunarak düzenlemenizi istediği konuları gözden geçirmek ve bu yıl burcunuzu aydınlatacak Jüpiterin sayesinde, yaşamınızla alakalı her konuda güvenli bir şekilde geleceğinizi şekillendirmeye çalışmaktır.

  Uranüs Genel Etkileri(2003-2011)
  Yönetici gezegeniniz Uranüs yukarıdaki tarihler arasında, parayı orijinal ve yaratıcı yollardan kazanmanıza destek olacaktır. Para, mal ve maddi kazançlar beklenmedik yollardan aniden gelebilir yada aniden elinizden çıkabilir. Maddi durumunuzda anormal ve karmaşık durumlar görülebilir. İçsel kabiliyetlerinizi sürdürmek için özgürlüğe gerek duyar ve bunu da paranın sağlayacağını bu dönemde düşünebilirsiniz. Parasal sorunların zararından kurtulmak için kabiliyetleriniz vardır. Bu süreçte maddi bağımsızlık duygunuz güçlü hale gelir ve siz para kazanma, harcama konularında olağandışı yollar izleyebilirsiniz. Banka hesabınız önemli ölçüde dalgalanabilir. Yeni alanlar keşfetmek ve denemek cesaretini de yine bu süreçte deneyebilirsiniz. Kendinizi başka insanlardan farklı hissetme sonucu maddi sorunlara da neden olabilirsiniz. Özgürlük sevginizin yoğunluğu güvenilir olmaktan daha önemli gözükebilir. Bazı durumlarda söz verdiğiniz halde yerine getiremediğiniz olabilir.
  Neptün Genel Etkileri(1998-2012)
  Neptün gezegeni yukarıdaki tarih aralığı içindeki etkileri sayesinde, özellikle sanatsal konularda idealist bakış açısı içinde çevrenize karşı yoğun duygusal bağlarla çevrili olmanızı sağlayabilir. Kimi zamanlarda hayallerinizin gerçekleşmemesi sizi bezgin, huzursuz, dengesiz ve mantıksız hale getirebilir. Düşkün ve muhtaç insanlar ilginizi çekebilir ve onların hikayeleri özellikle dikkatli dinlersiniz. Kendinizi bazı zamanlarda bir kurtarıcı gibi düşünebilirsiniz. Çevrenizdeki her olayın etkilerini içinize çeker ve müthiş üzülebilirsiniz. Duyarlılığınız da yine bu dönemde artabilir. Davranışlarınız başkaları tarafından hayalci, kendinden geçmiş, çok hassas olarak görülebilir. Sezgileriniz artar ve doğru olan yolu, doğru zamanda bulabilirsiniz.
  Bu süreçte ilaç ve uyuşturucu bağımlılığı, bazı Kova burcu harita sahiplerinde görülebilir. Bu gibi maddelerden özellikle uzak durmanızı öneriyorum. Bunu kullanan kişilere sırf acıdığınız için ilgilenebilir onlarla dostluk kurabilir ve sizde bir zayıf anınızda kullanabilme riskinizi göz önüne alarak dikkatli davranınız. Dalgınlık ve unutkanlık görüleceğinden özellikle araba kullanırken veya önemli işlerde bu etkilerin de bilincinde olmanızı tavsiye ediyorum.

  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Kovalar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Geçtiği yaşam alanı sebebiyle kendinizi yeniden oluşturmak ve dönüştürmek için her şeyden önce bilinçaltınızdaki tüm korkulardan, olumsuzluklardan ve yargılamalardan uzak durmanız gerekecektir. Öncelikle kendinizi arındırmalı, yanlışlarınızı net bir şekilde ortaya koyarak kabullenmeli, ve eksiklerinizi gözden geçirmelisiniz. Kendi içinizdeki gücü ortaya çıkarmaktan korkmak yerine, bu gücü yaşamınızın hangi alanında kullanmanız gerekiyor önce bunu saptamalısınız. Bunu yapmanızın yolu ise, içinizdeki inancı açığa çıkarmak ve sizden daha büyük bir gücün varlığını yüreğinizin içinde hissetmekle olabilir.
  Siz olumsuz düşünmeye ve yaşamın gerçekleriyle yüzleşmemeye devam edecek olursanız, Pluto bu süreçte kimi aylarda sizi oldukça zorlayabilir ve siz bu içsel baskı sonucu bu dersi öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. Sizler bu dönem içinde geriye çekilmek, inzivada yaşamak ve insanlarla fazla temas halinde olmak yerine kendi içinize yönelebilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizi ve yaşadığınız her şeyi geçmişe dönerek öyle bir yargılamaya başlarsınız ki, kendinizin yargıcı gibi davranarak cezalandırmaya kalkışabilirsiniz.
  Eğer doğum haritanızda Pluto zorlu enerjiler altında ise, bu süreç aynı bu şekilde bir özellik gösterebilir. Eğer tam tersi durumda ise, o zaman siz kendi içinizdeki arınmayı ve düzeltmeyi daha kolay başarabilirsiniz. Oysaki ne etkiler altında olursanız olun yapmanız gereken tek şey geçmişin gölgesi altında kalarak, üzülmek, hayıflanmak yerine kendi içinizdeki özgür insanı ortaya çıkarmak adına arınmak olmalıdır. Ayrıca bu süreçte etrafınızdaki insanları iyice tanımadan, insancıl duygular içinde hareket ederek sırlarınızı kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Elinizdeki bilgileri, emek sarfettiğiniz herşeyi ve size ait olan ahremiyetinizi korumaya çalışmalı, başkalarının sizi yönlendirmesine izin vermemelisiniz.
  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat : Sizin gibi özgür kişiler için bu devre, hassasiyet nedeniyle bazı anlarda oldukça rahatsız edici gelebilir. Çünkü siz daha rahat hareket etmek isterken, içinde bulunduğunuz koşullar nedeniyle fazlasıyla hassas davranmanız lazımdır.
  4 Şubat-14 Mart : Aşk hayatınızla alakalı konularda bireyliğinizi ön planda tuttuğunuz zaman dilimi.Özgür yaklaşımlar içeren beraberlikler daha fazla ilginizi çekebilir. Olumlu zaman. Yalnız 6 Mart itibariyle Venüs geri harekette olacağı için, acil kararlar vermemelisiniz.
  6 Mart-17 Nisan : Venüs geri hareketi. Maddi ve manevi değerleriniz konusunda içe dönerek yaratıcı ve keşifçi yanlarınızı ortaya çıkaracağınız zaman dilimi.Aşk konusunda olduğu gibi her konuda duyarlılığın yüksek olduğu zaman dilimi. Fakat acil kararlar almamanız gerekiyor.
  22 Nisan-30 Mayıs : İsteklerinizi eyleme dökebileceğiniz, tutkularınızı elde etmeye yönelik tavırlar içinde olacağınız tarih aralığı. Yalnız 6 Mayıs-30 Mayıs arası Merkür geri harekette olacağı için iletişimsel konularda ani kararlar vermemeye çalışmanız gerekebilir.
  24 Nisan-5 Haziran : Aşk konusunda daha istekli ve tutkulu olduğunuz süreç. Yakın çevrenizle olan ilişkinizde özgürlük olgusu fazlasıyla ön planda. Bu süreçte kısa süreli ama etkisi fazla olmayan maceralar yaşanabilir.
  6 Haziran-4 Temmuz : duygusal yaşamınızla alakalı konularda olumlu bir zaman dilimi. Fakat sabit görüş yapısı içinde hareket edeceğiniz için, aşkta kendi isteklerinizi daha fazla ön planda tutabilirsiniz.
  5 Temmuz-31 Temmuz : yılın en hoş zaman dilimi. Aşkta iki yönlü hareket etmeniz mümkün. Oldukça özgür ilişkiler yaşayabilir, aşkta hızlı bir dönem geçirebilirsiniz.
  27 Ağustos-20 Eylül : İkili ilişkilerde partnerinizin üzerinizde hakimiyet kurmaya çalıştığı, her ikinizin de kendi bakış açınızı ön planda tutacağınız bir zaman dilimi. Dengeyi sağlamaya çalışmalısınız. İlişkisi olmayan Kovalar için bu süreç, sizin aşka bakış açınız ve hayata yaklaşımınız ile, karşınıza çıkacak kişinin ilişki yaşama biçimi arasındaki taban tabana zıtlığın yaratacağı heyecanın göstergesi olarak son derece önemlidir.
  15 Ekim-7 Kasım: Aşk hayatınızla alakalı her konuda olumlu devrelerden biri. Yeni ilişkiler, yeni deneyimler yaşayabilmek açısından etkili bir zaman. Devam eden ilişkinizde uyum ve paylaşım duygunuz yoğun.
  2 Aralık-25 Aralık : Sosyalliğin ön planda olduğu gayet olumlu bir devre. Maceralara açık bir dönem. Yeni tanışmalar, ilişki kurmaya açık olduğunuz zaman dilimi.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  1 Ocak-11 Ocak: Merkür burcunuzda. Bu sizler açısından iletişimsel konularda güçlü bir zaman gibi gözükse de, 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Merkür geri hareket yapacağı için temkinli olmayı mutlaka başarmalısınız. Bu enerji altında girişimlerinizle alakalı konularda tekrar gözden geçirmelerde bulunmalı, saptadıklarınızı, gölgeli günleri de hesaba katarsak 8 Şubat sonrası devreye koymalısınız. Benim önerim 4 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında ani kararlardan uzak durmalı, iletişim ve haberleşme konusunda olabilecek gecikmeler konusunda mantıklı düşünmeye çalışmalısınız.
  14 Şubat-7 Mart : Merkür geri hareketi nedeniyle saptadıklarınızı bu tarih itibariyle yürürlüğe koymanız mümkündür. Yeniliklerde bulunma ve girişimler açısından olumlu bir tarih.
  26 Mart-8 Nisan : iletişimsel konularda direkt yaklaşımlar, kendinize yönelik düşünme, düşüncelerde ve yargıya varmada aceleci tutum içinde olma zamanı.Yepyeni fikirleri hayata geçirmede sabırsızlık.
  6 Mayıs-30 Mayıs: Merkür gezegeninin ikinci geri hareketi. İletişimsel konularda dikkatli olmalı, ani kararlardan uzak durulmalıdır.
  14 Haziran-2 Temmuz : iletişim hayatınızla alakalı konularda geri hareket döneminde karar verdiğiniz konuları eyleme geçirebileceğiniz tarih aralığı.
  18 Temmuz-2 Ağustos : Sözleşme, kontrat, ilişkiniz ve ortaklık konularında egosontrik yaklaşımlar gösterebilir, bu yüzden karşınızda bulunan kişi veya kişilerle problem yaşayabilirsiniz. Bu dönemde problemlerinizi yaratıcılık gücünüzü devreye sokarak çözüme kavuşturmanızı öneriyorum. Yani çekişmelerle vakit kaybetmemek, dengeli paylaşımlarda bulunmak çok daha olumlu sonuçlar verebilir.
  6 Eylül-29 Eylül: Merkürün 3.geri hareketi. Tüm burçlar gibi siz de iletişim konularında ani kararlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Bu süreçte mesleki ihtisas, öğrenim hayatınızla alakalı konularda herşeyi tekrar gözden geçirmeli, eksiklerinizi saptamalısınız.
  10 Ekim-27 Ekim : İletişimsel konularda uyum ve dengenin ön planda olduğu, sizler açısından yılın olumlu zamanı.
  16 Kasım-5 Aralık : sosyal ilişkiler açısından olumlu ve bu konularda iletişimsel olarak kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz bir dönem. Yolculuklar konusunda favori bir süreç.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  20 Ocak-18 Şubat : Girişim gücü, mesleki konular başta olmak üzere her alanda fiziksel ve ruhsal açıdan önemli bir dönem. Yalnız bu süreçte Merkür geri harekette olacağı için, temkinli olmakta fayda var. Saptadığınız noktaları, 8 Şubat sonrası yürürlüğe koyabilirsiniz. Böylece bu zaman aralığını daha olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

  4 Şubat-14 Mart : Mars burcunuzda fakat Merkürün geri harekette olması dolayısıyla, ancak 8 Şubattan sonra isteklerinizi elde edebilecek mücadelede bulunabilirsiniz.
  21 Mart -19 Nisan : İletişim, girişim, bilgi toplama, kendinizi ifade etme konularında aktif bir dönem. Çevrenizle güçlü bağlar kurabilirsiniz. Sözleriniz, duruşunuzla kendinizi olumlu bir şekilde lanse edilebilirsiniz.

  22 Nisan-30 Mayıs : Mars Koç burcunda. Sizler açısından gayet olumlu bir dönem. İsteklerinizi elde etmede gayet güçlü, kendinizi ortaya koyma dürtünüzün en yüksek olduğu devre.
  12 Temmuz-24 Ağustos : Mars İkizler burcunda. Bir çok konuyla birden uğraşma. Yaratıcılık gerektiren konularda hızlı ifade gücü. Yalnız karar vermekte zorlanmalar oluşabilir. Belli bir plan dahilinde hareket edebilirseniz bu enerjiyi, hedeflerinizi elde etme adına kullanabilir, başarılı olabilirsiniz. Sistemli hareket etmek gayet önemli.
  8 Kasım-1 Aralık : Kariyer yaşamınız açısından son derece önemli bir süreç.

  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat : Kazanımlarınız konusunda oldukça duyarlı bir zaman dilimi. Alışkanlıklarınızı sürdürmek ihtiyacınız yoğun. Bu nedenle parasal mevzularda daha hassas tepkiler verebilirsiniz.
  6 Mart-17 Nisan : parasal konularda tekrar düşünme, eksiklerinizi gözden geçirme ve bazı yanlışlarınızı düzenleme yoluna gitme. Bu devrede harcamalarınıza dikkat etmeli, ani kararlar vermemeye çalışmalısınız.
  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  21 Haziran-21 Temmuz : sağlık konusunda dikkatli olunması gereken zaman dilimi. İçe kapanıklık, belirsizliklerin yol açtığı duyarlılık ön planda olabilir. Sağlık kontrollerini yaptırmakta fayda var.
  20 Nisan-21 Mayıs : Güneş Boğa burcunda. Burcunuzla zorlu bir görünüm oluşması nedeniyle, içsel yönden öfkelenmeye hazır bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Özellikle iş ilişkilerinde sakin yaklaşımlar içinde olmak gerekiyor. Bu sizi stresten koruyabilir.
  22 Temmuz-23 Ağustos : Fiziksel enerjinin en düşük olduğu zaman dilimi. Yıllık izninizi bu tarih aralığında yapmaya çalışınız. Hem dinlenmiş hem de güç toplamış olabilirsiniz.
  23 Ekim-21 Kasım : gerginlikler. Özellikle iş hayatınızla alakalı konular nedeniyle. Güçlü ve başarılı olmak adına sarfedilen çabaların yorgunluklara neden olması. Bu ise gerilim yaratıcı olabilir.Baskı ve sorumlulukların artışı doğal olarak stres anl***** gelebilir.

  2009 yılının siz Kova burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

 2. #12
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: 2009 yılı astro analizi

  Balık Burcu 2009 Yılı Yorumu

  Jüpiter Genel Etkileri:
  5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegenin bu tarihler arasındaki etkisinin, sizlerin duygusal ve ruhsal düzeyde arınmanızı hayatı tam anlamıyla öğrenmenizi, kendinizi her konuda düzenlemenizi, geçmişle aranızdaki tüm sorunları ele alarak yeniden gözden geçirmenizi sağlayıcı yanını düşünürsek hakikaten yararlı olacağını söyleyebiliriz.
  Belki bir çoğunuz bunları okurken yine mi diyebilirsiniz. Fakat bu süreci tam olarak algılayabilmek için öncelikle, sizi sınırlayan ve arzuladığınız mutluluğa kavuşmanıza engel olan konuları, geçmişle alakalı herşeyi, beklentilerinizi kısaca kendinizi bir düşünün. İşte bu süreç, bütün bu konularda aydınlatıcı ve son derece renklendirici bir zaman aralığıdır. Bu şekilde değerlendirir ve bu yönüyle düşünürseniz, böyle bir iç huzura kavuşmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz Kaldı ki son yıllarda başta ilişki konusu olmak üzere her alanda zorlandığınızı düşünürsek, ilerisi adına sizi daha iyi seçimlerde bulunmanız adına eğitici olacak Jüpiter Kova burcunun inanılmaz bir ruhsal zenginliğe sizi kavuşturması halinde, bugün çırpındığınız hatta kimi zaman isyan ettiğiniz tüm sorunları bu enerjinin olumlu etkisi altında çözebilir ve birçok şeye artık rahatlıkla dur diyebilirsiniz. Haziran ortalarında yönetici gezegeniniz Neptünle kolkola ilerleyecek Jüpiter, vizyonunuz açısından etkili olabilir. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, ne olursa olsun aşırılıklardan sakınmanızdır. Yargılayıcı ve fanatik yaklaşımlar gelişiminizin önünde set oluşturabilir.
  Kova burcu süreçleri genel olarak özgürlük olgusuyla birebir alakalı olduğu için, doğal olarak sizler açısından bu dönem, kendi iç dünyanızdaki zenginlikleri güce dönüştürmeniz anlamında da yararlı olabilir. Her enerjinin nasıl olumlu-olumsuz kullanımı varsa, sizler de bu sessiz ama kendi içinde inanılmaz yansımalar taşıyan Jüpiter Kova burcu sürecinde, kendi içinizde asıl zenginlikleri dünyaya sunmak için çığlık çığlığa bağırmayı öğreneceksiniz. Ayrıca Satürn gezegeninin 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek etkisi altında kişisel ilişkilerinizde kendi kimliğinizi oturtmaya çalışırken, Jüpiter Kova burcu enerjisi size, kendi eşsizliğiniz ve farkındalığınızı keşfetmeniz adına büyük faydalar sağlayabilir. Sizin açınızdan bu dönem, her ne kadar sosyal hayatla bağlarınızın biraz daha azalması anl***** gelse de, iç dünyanızda öyle renkli ve öyle zengin deneyimler yaşarsınız ki, bugüne dek farkına bile varamadığınız bazı gerçekleri ve hayatın ilginç yanlarını kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Özellikle mesleği yazarlık, sanat, astroloji, buluşçuluk, araştırma, keşif, ruhsal danışmanlık olan kişiler için, bu süreç gerçekten harika geçebilir kanaatindeyim. Yine bu enerji altında gizli organize faaliyetlerin ön plana gelmesi mümkündür. Yani bazı değişimler ve yenilikler için bir takım insanlarla bir araya gelerek ortak çalışmalarda bulunmak isteyebilirsiniz. Fakat bütün bunlar için 2009 yılı açıkçası pek güçlü görünmüyor. Ancak geri planda bireysel olarak kendinizi geliştirme yönünde yapacağınız çalışmalar çok daha olumlu. Bu etki altında bir diğer konu ise, sağlığınıza dikkat etmeniz. Sinirsel gerilimlerden uzak durmaya çalışmalısınız. Kısaca bu süreçte birçok ilginç gelişme sayesinde, ruhsal farkındalığınızın güçlenmesi mümkündür. Benim kaanatimce bu enerjinin size olan tüm katkısı 29 Ekim tarihinden sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacak ve Ocak 2010 tarihi sizlerin yeniden dünyaya gelmeniz anl***** gelecektir.

  Satürn Genel Etkileri:
  Satürn gezegeni, 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda ilerlemeye başladığında siz Balıklar için, ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularının bundan sonra daha bir ciddiyetle ele alınması gerektiğinden söz etmiştim. Bu nedenle 2008 yılının kimi Balıklar için gayet mutlu, kimi Balıklar için zorlayıcı olabileceğini tahmin ediyordum. Sonra yine enerjiyi açıklamaya devam etmiş ve bu sürecin başlamasıyla beraber, bugüne dek yaşadığınız ilişkilerden farklı bir sorumluluk anlayışı sizi sarmaya başlayacaktır. İlişkisi olanlar bu süreçte birlikte oldukları kişiye karşı daha fazla bağlılık gösterdikleri gibi beraber oldukları kişi de aynı şekilde davranmaya başlayabilir. İlişkisi olmayanlar ise, karşılarına çıkan kişinin yaşça deneyimli, olgun ve hoşgörülü tarzda olmasına dikkat edecektir. Genelde kendinizden küçük veya oldukça büyük kişiler (yaş farkı) dikkatinizi çekmeye başlar. Bu durum yaş olarak görüleceği gibi, kişinin düşünce yapısının yaşıtlarına oranla farklılığı olarak da ele alınabilir. Hatta ilişki açısından gayet kısıtlı bir yıl olabileceğini belirtmiştim. Genel anlamda hayatınıza girecek kişi veya kişiler ile, yaşamınızda olan insanın öncelikle hayatı çok daha farklı şekilde algılamanızı sağladığı gibi, kimi zamanlarda sizi oldukça üzebileceğini, köşemizdeki tüm yorumlarda sizlere ifade etmeye çalışmıştım.
  Satürn gezegeni 2009 yılının 29 Ekim tarihine kadar düz seyrinde ve yine Başak burcunda ilerlemesini sürdürecektir. Bu nedenle tüm burçlar üzerinde olduğu gibi sizler açısından da ilişki, iş hayatı, ortaklık ve diğer alanlarda henüz baskılar bitmiş değil. Yalnız şu var ki, bu yıl Jüpiterin Kova burcu seyri nedeniyle özgürlük duygusu biraz daha ruhsal alanlarda gerçekleşebileceğinden, dünyanın karmaşası yerine kendi dünyanızda moral duygunuzu güçlü tutmaya çalışarak kendinizi motive edebilirsiniz. Bu tarihe kadar devam edecek Satürn Başak burcu seyri altında öğreneceğiniz en büyük ders, yaşadığınız ilişkiyi her ne olursa olsun abartmamanız, karşınızdaki insanı kendiniz gibi görme yerine, onu bir birey olarak kimliğini net olarak saptamanızdır. Unutmamalısınız ki, onu ne kadar gerçekçi bir şekilde düşünürseniz yanılma payınız o denli düşük olacaktır. Bu evli olanlar için de geçerli bir durumdur. Eşiniz nasıl biridir, ilişkinizde aksayan yönler nelerdir, huzursuzluk ve mutsuzluğunuzun sebebi nedir ve bunların düzeltilmesi yolunda kim kendi payına ne yapmaktadır gibi soruların cevaplarını tam olarak vermelisiniz. Bütün bunların kafanızda oturma süreci ikibuçuk yıllık zaman dilimidir. Bu dönemin sonunda hakikatler yerine oturacak, temeli kuvvetli olan evlilikler sürecek, yıllardır kanayan yara gibi devam eden ve kangren halini alan kimi evlilikler de bitecektir. O nedenle o güzelim iyi niyetinizi sınırda tutmayı, kendinizi ve onu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeyi ve yaşamınız adına yeni bir yön çizmeyi asla ihmal etmeyiniz. Kısaca eğer yaşadığınız beraberlik sizin içsel huzurunuz ve güvenliğinizi tam olarak sağlamıyorsa ve evlilik, ilişki bağınız kuvvetli değilse, bir sürü zorlukla baş etmenizi sağlamıyorsa ve garip bir şekilde güven oluşturmuyorsa sonuç olumsuz demektir. Tabi ki bunu tam olarak anlamak yukarıda da belirttiğim gibi bu süreç sonunda gerçekleşecektir diyerek bitirmiştim.
  İşte şimdi, 31 Aralık günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi ilişki veya evlilik anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
  29 Ekim 2009 tarihi itibariyle Terazi burcunda seyretmeye başlayacak Satürn gezegeni sonbahar aylarının maddi ve manevi güvenliğiniz konularında özellikle evlilik veya güçlü bir insanın himayesi altında kendi hayatınızı garanti altına alma ihtiyacınızın göstergesi olarak önemlidir. Bu tarih itibariyle hem sosyal ilişkileriniz hem de ortaklaşa kurulan konularda daha iyi imkanlara sahip olmanız mümkündür. Satürn Terazi burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Ben bu enerjinin sonbahar aylarından itibaren size faydalı olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca ortaklık evinizdeki Satürn Başak burcu etkisi yılın bu aylarından itibaren azalmaya başlayacağından hem maddi hem de manevi anlamda biraz daha rahatlayacağınızı söyleyebilirim. Tabi ki bütün bunlar yıllık genel enerjilerinizdir. O nedenle aşağıdaki çizelgelerinizde güçlü enerjilere sahip olacağınız tarih aralıklarını göz önüne alarak bu yılı değerlendirmeniz faydalıdır.

  Uranüs Genel Etkileri(2003-2011)
  Sevgili Balıklar Uranüs gezegeninin yukarıdaki tarihler arasında devam edecek etkisi altında, sizler iradenizi güçlendirici, bağımsız, özgün, sezgili olmanızı sağlayacak etkilerle dolu bir süreç yaşayabilirsiniz. Heyecanlı ve teşvik edici kişiliğiniz ile insanları kendinize çekeceğiniz bu dönemde, düşüncelerinizde inatçılık, kaygılı olma hali, heyecanlılık ve sinirlilik görülebilir. Huzursuzluk ve yalnızlık duyguları bulunabilir. Kendinize hoş gelen geleneksel fikirlerinizi açıklamak için alışılmadık yollar arayabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenir ve bu durumdan fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Zihniniz çok büyük düşünceler ile doludur. Fiziksel görünüşünüze pek aldırmazsınız. Davranışlarınız eksantrik, uyanık ve huzursuz etkilerle dolu olabilir. Özgürlüğünüz sizin için en değerli olgunuz hale gelecektir. Davranışlarınızla dikkat çekecek ve sıradan bir insan olmadığınızı herkese göstereceksiniz. Birçok deneyimler yaşayacak, gelenek dışı, orjinal, çabuk karar veren etkiler altında olacaksınız. Kısıtlanmalara ve zorla yüklenen görevlere tahammülünüz olmayacak, kendi orjinalliğinize ve öneminize olan inancınızı koruyacaksınız. Sadece kendi özgür iradenizle hareket edeceksiniz.

  Neptün Genel Etkileri(1998-2012)
  Sevgili Balıklar yavaş seyreden gezegenlerin etkileri daima içten içe geri planda devam ettiği için, yönetici gezegeniniz Neptünün yansımalarını bu bakış açısı altında değerlendirmeniz gerekebilir. Yukarıdaki tarih aralığında sizlere düşünceli bir tavır ve sezgili bir ruh hali sunacak olan Neptün, bilinçaltınızda ruhsal yeteneklerinizin artışını sağlayabilir. Özel bir yalnızlık duygusu ve belirli bir insana tutsaklık halinde bağlanmak gibi etkiler altında olabilirsiniz. Yüksek bir gücün varlığına inancınız gelişecek, tüm yaşamın benzersiz bir parçası olmayı hedefleyeceksiniz. Mistik alanlar dikkatinizi çekecek ve özel bir şekilde ilgilenme gereği duyacaksınız. Düşkün ve muhtaç kişilere, yatağa bağlı bir insana hizmet etmeniz gibi zorlu enerjiler de (doğum haritanızdaki etkiye bağlı olarak) bu devrede görülebilir. İnsanlara yardımcı olmak sizin için en önemli olgu haline gelecektir. Bu süreçte gizli düşmanlarınıza karşı tetikte olmanız da gerekebilir.
  Bu süreçte, vizyon sahibi olmanız doğal olarak gerçekleşecektir. Dış ortamlarda olsun çevrenizde olsun sizdeki farklı duruş göze çarpacaktır. Bu dönemde farklı inanışlar ilginizi çekecek, yaşamın üst boyutları hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Sanatla uğraşıyorsanız bu dönemde önemli eserler verebilirsiniz. Edebiyat alanıyla uğraşıyorsanız büyük bir ödülün sahibi olabilirsiniz. Tüm sınırların ötesinde yaşamak isteğiniz güçlenecek, vizyonlarınız renkli ve etkili hale gelecek.

  Pluto Genel Etkileri
  Sevgili Balıklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi siz Balıklar için yaşamınızı yönlendirme ve bundan sonrasını planlamak adına son derece etkili bir transit anlamı taşıyabilir. Bu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak için artık eskiye bir dur demek ve kendinizi güçlü bir duruşa ve psikolojik açıdan düzenlemeye muhakkak gönüllü olmanız gerekmektedir. Pluto dünyaya olan uzaklığı nedeniyle son derece ağır seyreden ve bir burçtan geçişi kimi zaman onlarca yılı bulabilen bir gezegendir. O nedenle hemen etkisini göstermesi ve yaşamınızı hızlı bir şekilde değiştirmesi mümkün değildir. O, yavaş ve son derece itinalı bir şekilde bir oya gibi yaşamınızı işlemeye devam ederken, yıllar sonra geriye dönüp baktığınızda inanılmaz bir değişimden geçtiğinizi ve şu an bulunduğunuz konumun, transitin başladığı o ilk yıllarla hiç alakası olmadığını anlayabilirsiniz.Siz Balıklar bu süreçte, öncelikle dostlarınız, sosyal aktiviteleriniz ve ekip çalışmaları yoluyla edineceğiniz deneyimler sayesinde büyük bir dönüşüme hazırlanacaksınız. Tabiri caizse, bir balık olarak sadece kendi sularınızda yaşamak yerine, diğer denizleri ve okyonusları keşfedeceksiniz. Bunun için yapmanız gereken kendinizi geliştirmek, büyütmek ve kendinize güven duyarak gözünüzü büyük bir hedefe doğru kitlemek olmalıdır.
  Pluto gezegeninin bu süreçte burcunuzla olan olumlu enerjisi sayesinde karşınıza çıkacak fırsatlar belki de şimdiye dek görmediğiniz kadar yüksek olabilir. Fakat bu fırsatlardan yararlanmak için herşeyden önce bilgi sahibi olmanız, kendinizi tanıtmanız ve sosyal aktivitelere katılmanız gerekecektir. Organizasyonlar, grup faaliyetleri, sizin aynı amacı paylaşan insanlarla bir araya gelmeye çalışmak, sadece dar bir alanda sıkışmak yerine daha geniş bir çerçeve içinde bulunmak adına istekli olmak bu güçlü enerjinin olumlu anlamda kullanılması adına kesinlikle şarttır. Benim size tavsiyem yeni bir bakış açısıyla hayata katılmaya gönüllü olmanız ve hiç kimse uğruna hedeflerinizden vazgeçmemeniz, iyi niyetinizi hiç kimsenin suistimal etmesine izin vermemenizdir. Artık güçlü olmak ve kendinizi düşünmek zamanınız gelmiş durumda. Önünüzde 16 yıllık bir gelişim süreci bulunuyor. Ne kadar uzun gibi gözükse de zaman gayet çabuk akıp gitmekte. Bunun bilincinde olarak şimdiden kollarınızı sıvamanız iyi olacaktır.

  2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
  3 Ocak-2 Şubat : Venüs burcunuzda seyredeceği için aşk hayatınız açısından gayet olumlu bir dönem olarak dikkat çekiyor. Bu devrede duygularınızı kolaylıkla ifade edebilir, sevdikleriniz tarafından el üstünde tutulabilirsiniz. Yılın ilk olumlu tarih aralığı.
  6 Mart-17 Nisan : Venüs geri hareketi. Aşk hayatınızla alakalı konularda dikkatli olmalı. ani kararlardan uzak durmalı, ilişkinizle alakalı ve iletişimle ilgili meseleleri tekrar gözden geçirmeli.
  6 Haziran-4 Temmuz : Yılın gayet olumlu ve aşk hayatınız açısından en güçlü dönemlerinden biri. Çevrenizle olan ilişkiniz açısından da etkili olan bu tarih, maddi ve manevi konularda güçlenmenizi ve kendinizi çok daha iyi ifade etmenizi sağlayabilir. Yakın ilişkilerde olumlu zaman dilimi.
  1 Ağustos-26 Ağustos : Aşk hayatınızla alakalı konularda yılın en şanslı dönemlerinden birisi. Sahiplenme hissiyatınız son derece güçlü. Kimi Balıklar bu süreçte eski ilişkilerine yeniden geri dönüş yaparken, bazı Balıklar ilişkilerinde aradıkları güven olgusunu daha yoğun hissedebilirler. Bu enerji altında korunmaya, desteklenmeye ihtiyacınız yükselebilir.
  21 Eylül-14 Ekim : İlişkinizle alakalı konularda uyum ve dengenin sağlanması gereken zaman dilimi. Partnerinizin beraberliğinize olan bakış açısıyla, sizin istekleriniz arasında belli bir farklılık oluşabilir. Bu arada karşı cins tarafından oldukça çekici bulunmanız mümkündür. Kimileriniz için bu durum yeni bir ilişki anl***** gelebilir. Yalnız hemen karar vermemeli, sürecin bitimine kadar temkinli olmaya devam edilmelidir.
  15 Ekim-7 Kasım: Venüs Terazide.ilişkinizdeki paylaşım olgusunda romantizm duygusunun oldukça yükselişi. Tutkularınızın yoğunlaşması. Cinselliğin ön plana gelişi.
  8 Kasım-1 Aralık : aşkta yoğun tutkular, güç ve kontrol arzunuzun yükselişi. İlişkiniz açısından gayet hoş bir zaman. Yeni ilişkilerin ana olgusunda cinsel paylaşımlar göze çarpabilir.
  2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
  11 Ocak-1 Şubat : Merkür geri hareketi. Tüm burçlar gibi siz de, iletişim ve haberleşme konularında ve özellikle siz Balıklar dış dünyayla alakalı her konuda geriye çekilme ve halledemediğiniz problemleri tekrar düşünme zamanı. Bazı durumlar ummadığınız şekilde gelişebileceğinden ani kararlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Aksayan konularda eksiklerinizi tamamlamalı ve beklemede kalmalısınız.
  14 Şubat-7 Mart : yukarıdaki konularda gözden geçirdiklerinizi hayata uygulayabilir, iletişimle alakalı konularda yine de dikkatli olmaya çalışarak gerekli adımları atabilirsiniz.
  26 Mart-8 Nisan : Parasal konularda hızlı ve aktif düşünme fakat kendi fikirlerinizi çok daha fazla önemseme. Sakin olmakta fayda var.
  6 Mayıs-30 Mayıs : Merkürün ikinci geri hareketi. Özellikle ailevi konularda, ev, emlak satın alımı, ev kiralama gibi konularda beklemede kalmalısınız. Gözden geçirmelerde bulunmak en doğrusudur.
  14 Haziran-2 Temmuz : yukarıdaki geri hareket esnasında saptadığınız noktalarla alakalı aldığınız kararları dış dünyada ifade edebilirsiniz.
  3 Temmuz-17 Temmuz : Duygularınızı gayet güçlü ifade edebilirsiniz. Sahiplenici, koruyucu ve kollayıcı tarzda düşünebilirsiniz. Sizin için geçmişte yaşananların önemi büyüktür. Bu etki altında eskiden yaşananlar gündeme gelebilir. Eskiyle alakalı bir konu üzerinde tekrar düşünebilirsiniz. Daha önce ilişki yaşadığınız kişi karşınıza çıkabilir.
  6 Eylül-29 Eylül : yılın son Merkür geri hareketi. Başkalarıyla ortak paylaşımlarınız konusunda dikkatli olmaya çalışma
  28 Ekim-15 Kasım : düşüncelerinizde sabit fikirli bakış açınız oldukça ön planda. Bazı konuları aydınlığa kavuşturmak adına derinlemesine analizde bulunabilirsiniz.
  2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
  22 Aralık-19 Ocak : sosyal faaliyetlerinizin çoğunluğunda iş konusu baş sırayı alabilir. Güçlü kişilerle bir araya gelerek görüşmelerde bulunabilirsiniz.
  27 Aralık-3 Şubat : İş hayatınızla alakalı konularda arkadaşlarınızdan destek görme. Organize faaliyetler açısından güçlü bir dönem. Kafanızın içindeki herşeyi belli bir disiplin altında planlayarak yürütebilirseniz başarı sizden yanadır.
  19 Şubat-20 Mart : doğum günü evreniz. Fiziksel açıdan kendinizi güçlü hissedebilir. İsteklerinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  15 Mart-21 Nisan: Mars burcunuzda. Bu enerji, girişimleriniz konusunda atak olmanız halinde kendinizi güçlü bir şekilde göstermenizde gayet destekleyicidir.
  22 Nisan-30 Mayıs : Her türlü konuda güçlü bir mücadele. Başarılı olma hırsınız gayet yüksek. Yapmanız gereken tek şey yılgınlık göstermeden hedefinize kitlenmek olmalıdır.
  18 Temmuz-2 Ağustos : İş hayatının gündelik temposunda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilir, belirsiz bazı durumlarla mücadele etmeye çalışabilirsiniz. Yaratıcılık gücünüz, size işinizle alakalı konularda güç sağlayabilir. Yalnız abartılı hareket etmemeli, ben haklıyım diye düşünmemelisiniz.
  16 Ekim-20 Aralık: Bu tarihler arasında çalışma hayatınızla alakalı konularda, egonuz sizi itekleyici bir güç olarak destekleyicidir. Yaratıcılık enerjiniz yükselerek, kendinizi cömert bir şekilde göstermenizi, hedefleriniz adına girişimde bulunmanızı sağlayabilir.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Mars geri harekette olacağından mücadele ettiğiniz konular üzerinde ani hareketlerde bulunmamalı, ılımlı olarak hareket etmeli. Kibirli ve egosantrik tavırlardan uzak durulmalıdır.
  2009 Yılı Finansal Takviminiz
  26 Mart-8 Nisan : Parasal konularda hızlı ve aktif düşünme fakat kendi fikirlerinizi çok daha fazla önemseme. Sakin olmakta fayda var.
  22 Nisan-30 Mayıs : Parasal konularda yılın en hızlı, aktif zamanı. Girişimlerde bulunabilir, kazanımlarınızı çoğaltmak adına çok daha fazla mücadele edebilirsiniz.
  24 Nisan-5 Haziran : Maddi konularda isteklerinizi elde etmek adına güçlü bir ifade tarzına sahipsiniz. Harcamalarınız artabilir. Dikkatli olmak gerekebilir.
  31 Mayıs-11 Temmuz : yakın çevrenizle alakalı işler ve girişimler aracılığıyla para kazanmanız mümkündür. Maddi açıdan iyi bir dönem diyebiliriz.
  2009 Yılı Sağlık Takviminiz
  19 Şubat -20 Mart : Doğum günü evreniz. Enerjiniz gayet yüksek. Fiziksel açıdan her ne kadar sakinlik ön planda olsa da, siz bu enerjinin etkisi altında dış dünyada kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz.
  21 Mayıs-21 Haziran : enerjinizin düşmeye başlaması söz konusu olabilir. iletişimsel konularda gerginlikler yaşamanız mümkündür. iç güvenliğiniz konusunda hassas bir dönem geçirebilirsiniz.
  23 Ağustos-23 Eylül : Enerjinizin düşük olduğu zaman. Özellikle ilişkinizle alakalı konularda
  Gerilimler nedeniyle kendinizi sıkıntılı hissedebilirsiniz.
  16 Ekim-20 Aralık : Özellikle sağlık konusunda dikkatli olmayı sürdürmeli. Gerilimli durumlardan kaçınmak için ılımlı ve abartısız bir iletişime özel önem vermelisiniz.
  20 Aralık 2009-10 Mart 2010 Mars geri hareketi. Çalışma hayatınız veya tüm zorunluluklarınızla alakalı konularda yeni adımlar atmayınız, beklemede kalınız.

  2009 yılının siz Balık burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

  iremSU
  H2 Astroloji Danışmanı

Benzer Konular

 1. Uzman Jandarma Okulu 2009 yılı Giriş Sınavı Soruları
  dogangunes Tarafından Diğer Sınavlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-09-2014, 04:35 PM
 2. Öküz Yılı 2009
  YukseLL Tarafından Astroloji (burçlar) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-10-2009, 06:36 PM
 3. 2009 yılı dini günler listesi
  YukseLL Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-07-2009, 03:34 PM
 4. 2009-2010 yılı öğrenci harçları
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 09-07-2009, 03:29 AM
 5. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı yarı yıl tatili
  carpediemcan Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-01-2009, 09:29 PM
Yukarı Çık