Bilim denge ile uyumun karışıklıktan meydana geldiğini, ayrıca şans ve ihtimallerin yeryüzündeki yaşamı etkilediğini keşfetti. Rakamlarla kişiliği çözme bilimi de hayatınızdaki karışıklıklar arasında bir düzen oluşturur. Kendi rakamınızı bilmek, sonunda hayatınız boyunca yaşadığınız düzensizliklerin ödül niteliğindeki karşılığını almanızı sağlar; karmaşıklık ve düzensizliklerin sonunda daha güçlü bir insan olur, uzun vadede hayatınıza yardımcı olacak yeni bir anlayış ve deneyim kazanırsınız. Rakamlarla kişilik çözme bilimi kişiliğinizi geliştirmenize yarayacaktır.

Rakamlarla kişilik çözme filozofisi, içinde yaşamın bilgeliğini barındırır. Bu inanışa göre rakamlar yaşamın 'özü'dür.


KISISEL YIL SAYINIZI HESAPLAMA


Kişilik Sayınız hayatınızı etkiler. Bu kısımda bu özel sayıyı hesaplamayı öğreneceksiniz. Ayrıca her sene değişen ve yaşadığınız bütün seneleri etkileyen Kişisel Yıl Sayınızı hesaplamayı öğreneceksiniz. Aynı zamanda doğduğunuz ayın genel etkilerini açıklayan Ortak Yıl Sayınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Unutmayın ki, siz Kişilik Sayınızdan ibaret değilsiniz; yalnızca Kişilik Sayınızın hayatınız üzerinde bazı etkileri vardır. Kişilik Sayınız hayatınız hakkında oldukça bilgi verebilir. Bu bilgilerin bazıları başlangıçta ters görünse de aslında bunlar bütünün parçalarıdır. Hayat siyah ve beyazlardan oluşmaz; rakamların etkisi de öyle.


Kişilik Sayısını Hesaplama

Kişilik Sayınız doğduğunuz gün ile ilgilidir. Örneğin, herhangi bir ayın 8'inde doğduysanız, Kişisel Sayınız 8'dir. Ancak 10'un üzerindeki her sayının da bir etkisi vardır. Eğer ayın 14'ünde doğduysanız 1 ile 4'ü toplayarak 5 elde edersiniz: yani Kişisel Sayınız 14/5'tir. Bir başka örnek: 29 sayısını şu şekilde toplayacaksınız: 2 + 9 = 11, 1 + 1 = 2; yani Kişisel Sayınız 29/2. Bütün tam sayıları okuyarak hayatınız hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.