Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Tecrübeli Üye aslnyrkli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  267
  Rep Gücü
  14124

  bu kelimeler sana bırakabildiğim son hediyelerim

  Biliyorum, neyin bildin ki değerini bu kelimelerin bileceksin ama beni bir daha asla canlı göremeyeceksin..  Sen bu satırları okuduğunda, ben çok uzaklarda Rusya’nın en soğuklarında olacağım.

  Petersburg’ta, Dostoyevski ‘nin Suç ve Ceza romanındaki karakteri Raskolnikov’un kaderini paylaşacağım. Şu an Raskolnikov’un parasını çalmak için öldürdüğü tefecinin evinin karanlık merdivenlerindeyim. Petersburg’un kaybedenleri için kurulmuş bir pazardan, tezgah altından 1000 rubleye aldığım bir silah ile kendi ölümüme hazırlanıyorum.

  18 yaşında bir Rus kızının vücudunu, 15 dakikalığına paylaşmak için istediği ücrete aldığım bu küçük silah, benim 30 yıllık hayatımın da sonu olacak.

  Sevgilim, Sonya’m, suç ve cezam. Acımanı istemiştim senden. Biraz merhametini dilemiştim sadece. Oysa sen bana acımadın. Raskolnikov’un tefeci kadın Alonya İvanovna’ya acımadığı gibi bana acımadın. Dostoyevski nasıl ki, Suç ve Ceza’da, “yüzyılımızda acımak teknik olarak yasaklanmıştır” dediyse, sen de bana acımayı yasakladın.

  Hayat benden gaddarca intikamını alırken, ben elimi sana uzatmıştım. Sen acısaydın ve elimi tutsaydın şimdi burada ölümüme hazırlıyor olmazdım.

  Ben sadece iyi bir çocuk olmak istemiştim. Ama olamadım. Sevmeyi de sevgimi anlatmayı da başaramadım. Her şeyi kaybettiğim bir anda, diz çökerek yaşamaktansa, ayakta ölmeyi tercih ettim ve buraya geldim. Oysa senin karşında diz çökerdim ama sen Dostoyevski’nin Raskolnikov’a acıdığı kadar bile bana acımadın.

  Sen acımadın ama benim kalbim acıdı. Kalp ağrım beni bu hayatta yaşatmadı. Şimdi bu eski ve küçük tabancanın tek kurşunu kalbimi delip geçerken, seni de kalbimden atacağım. Bu Rus ruletinin hem kaybedeni hem kazananı ben olacağım.

  Sevgilim, geçmişim, yıkılan hayallerim. Bu kelimeler sana bırakabildiğim son hediyelerim. Biliyorum, neyin bildin ki değerini, bu kelimelerin bileceksin ama beni bir daha asla canlı göremeyeceksin..

  GEÇMİŞİM, YIKILAN HAYALLERİM. BU KELİMELER SANA BIRAKABİLDİĞİM SON HEDİYELERİM.. - Dipnot.Tv

 2. #2
  Kıdemli Üye alone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  ankara
  Yaş
  38
  Mesaj
  592
  Rep Gücü
  18453
  suç ve cezam....

  çok güzel teşekkürler paylaşım için

Benzer Konular

 1. Aşkım sana gelsin türkülerde sana gelsin dinlemiyceni bilsemde .
  güz gülü Tarafından Türküler ve Hikayeleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-10-2014, 05:51 PM
 2. Söylenen Kelimeler!
  Alem-i Sır Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-07-2010, 02:15 AM
 3. Sana, evet sana!..
  kasev Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-01-2009, 08:51 PM
 4. çoğul kelimeler
  atmaca34 Tarafından Sizden Yonetime! Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 24-04-2008, 11:53 PM
 5. Kelimeler Yetersiz?
  Bay X Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 12-05-2007, 10:06 PM
Yukarı Çık