Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Ask arayış beklenti değil

İnsan İlişkileri Kategorisi Ask ve Sevgi Forumunda Ask arayış beklenti değil Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba! evet, geriye düşmemeli gözler öncesi, bugüne getirdi ya beni hepsi bu anda saklı zaten ayak izleri zamana gömülmeli. ve ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Ask arayış beklenti değil

  Merhaba!

  evet, geriye düşmemeli gözler
  öncesi, bugüne getirdi ya beni
  hepsi bu anda saklı zaten
  ayak izleri zamana gömülmeli.
  ve arayış beklenti deği
  kıpır kıpır bir sevinç olmalı
  onca yakın olanı hissederek
  onca bence olanı bilerek

  ve çok severek
  hep severek...

  Lao Tzu

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye alone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  ankara
  Yaş
  38
  Mesaj
  592
  Rep Gücü
  18453
  çok güzel bir paylaşım teşekkürler...

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Aşık olmak

  Merhaba  Çok girift, karmaşık bir şeyin anlaşılması gerekiyor: Eğer âşık değilsen yalnızsındır. Eğer âşıksan, gerçekten âşıksan tek başına olursun.

  Yalnızlık üzücüdür; tek başınalık üzücü değildir. Yalnızlık bir tamamlanmamışlık duygusudur. Sen birisine ihtiyaç duyarsın ve ihtiyaç duyulan kişi mevcut değildir. Yalnızlık karanlıktır, onda hiç ışık yoktur. Karanlık bir evdir, birisinin gelip ışığı yakmasını beklemek ve beklemektir.

  Tek başınalık, yalnızlık değildir. Tek başınalık kendinin tam olduğunu hissetmek anl***** gelir. Hiç kimseye ihtiyaç yoktur, sen yeterlisin. Ve bu aşkın içinde gerçekleşir. Âşıklar tek başına olurlar. Aşkın aracılığıyla sen içsel bütünlüğüne dokunursun. Aşk seni bütün hale sokar. Âşıklar birbirlerini paylaşırlar fakat bu onların ihtiyacı değildir. Bu onların taşan enerjisidir.

  Yalnız hisseden iki kişi bir anlaşma yapabilir, bir araya gelebilir. Onlar âşık değildirler, unutma. Onlar yalnız olarak kalırlar ama şimdi diğerinin varlığı yüzünden yalnızlığı hissetmezler, hepsi bu. Onlar bir şekilde kendilerini kandırıyorlar. Onların aşkı kendilerini kandırmak için bir yalandır: “Ben yalnız değilim, başka birisi daha var.”

  İki yalnız insan buluştuğu için, onların yalnızlıkları ikiye katlanır hatta kat be kat artar. Normalde olan budur. Sen tek başınayken yalnız hissedersin ve ilişkideyken de kendini berbat hissedersin. Bu her gün gerçekleşen bir gözlemdir. İnsanlar bir ilişkide değilken yalnız hissederler ve ilişki kuracakları birisini ararlar. Birisiyle ilişki halindeyken ise mutsuzluk başlar; o zaman tek başına olmanın daha iyi olduğunu hissederler: Bu kadarı çok fazladır.

  Ne olur? İki yalnız insan buluşur: Bunun anlamı iki sıkıcı, üzüntülü, mutsuz insan bir araya gelir ve mutsuzluk katlanır. Nasıl iki çirkinlik güzellik haline gelsin? Nasıl olur da iki yalnızlık bir araya gelerek bir tamamlanmışlık hissi, bütünlük sağlayabilir? Mümkün değildir. Onlar birbirlerini sömürür, bir şekilde onlar birbirleriyle ilişkide olarak kendilerini kandırırlar ama bu kandırmaca fazla ilerleyemez. Balayı bittiğinde evlilik de bitmiştir. O sadece geçici bir yanılsamadır. Gerçek aşk yalnızlıkla savaşma çabası değildir. Gerçek aşk yalnızlığı tek başınalığa dönüştürmektir, diğerine yardımcı olmaktır: Eğer bir insanı seversen o kişinin tek başına olmasına yardım edersin. Onu doldurmaya çalışmazsın. Onu bir şekilde varlığınla tamamlamaya çalışmazsın. Diğerinin tek başına olmasına, sana ihtiyaç duymayacağı kadar onun kendi varlığıyla dolmasına yardımcı olursun. Bir insan bütünüyle özgür olduğunda, o zaman, bu özgürlük sayesinde paylaşım mümkün olabilir. O zaman o, çok fazlasını verir ama bu ihtiyaçtan değildir; o çok fazlasını verir ama bir pazarlık olarak değildir. O çok fazlasını verir çünkü onda çok fazlası vardır. O verir çünkü o vermekten hoşlanır. O verir çünkü vermekten hoşlanır.

  Âşıklar tek başınadır ve gerçek âşık asla senin tek başınalığını yok etmez. O her zaman senin bireyselliğine karşı, tek başınalığına karşı tam bir saygı duyacaktır. O kutsaldır. O buna burnunu sokmaz, o bu alanı ihlal etmeye çalışmaz.

  Osho


Benzer Konular

 1. Yalnızlık, arayış ve sevgi
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-04-2014, 08:37 PM
 2. Sen,Ben Değil,BİZ...
  efi Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 11-09-2012, 11:42 PM
 3. O değil mi
  görünmezadam Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-06-2012, 12:42 AM
 4. Hayattan Beklenti
  simqe Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 05-03-2009, 12:42 AM
 5. Burçlar Ve Beklenti (bayanlar için)
  Gül@y Tarafından Astroloji (burçlar) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 27-06-2008, 03:33 PM
Yukarı Çık