+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

eski defterler aralanmalımı

İnsan İlişkileri Kategorisinde ve Ask ve Sevgi Forumunda Bulunan eski defterler aralanmalımı Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Yeni sevgiliniz eski ilişkilerinize ait tüm detayları öğrenmek istiyor. Ne yapar, ne kadarını anlatırsınız?Biriyle ciddi bir ilişki yaşamaya başladıysanız, onun

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Üye Numarası
  23696
  Mesaj
  352
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  12

  eski defterler aralanmalımı

  Yeni sevgiliniz eski ilişkilerinize ait tüm detayları öğrenmek istiyor. Ne yapar, ne kadarını anlatırsınız?Biriyle ciddi bir ilişki yaşamaya başladıysanız, onun bir önceki ilişkisi ya da ilişkilerini er geç öğrenmek isteyebilirsiniz. Aslında bu öğrenme isteği, içimizdeki ‘kıyas’ dürtüsünden kaynaklanıyor. Düşünsenize ona sorduğunuz soruları… “Söylesene güzel miydi?”, “Yakışıklı mıydı?”, “Benim kadar güzel yemek yapıyor muydu?”, “Ona hiç seni seviyorum dedin mi?” Diğer eşle kendimizi kıyaslama dürtüsü aslında söylendiği gibi hep kendine güven sorunundan kaynaklanmıyor. ‘Eskiye merak’ dürtüsü aslında kadın ve erkeklerde farklı şekillerde kendini gösteriyor.Erkekler kadınların eski sevgilileriyle sxexs hayatlarını merak ederken, kadınların aklı fikri ex sevgilinin ‘sevilme derecesine’ takılıyor.

  Kadınlar daha meraklı

  Birlikte olduğunuz kişinin eski ilişkilerini sorgulamak, kadınlara has bir özellik gibi görünür hep. Ancak erkekler de ilişkinin başında olmasa da, biraz zaman geçtikten sonra kız arkadaşlarının eski ilişkilerini öğrenmek, bilmek isterler. İki taraf da bunu dozunda tutarsa ne ala… Ama kıskançlık, şüphe gibi duygular araya girerse, ilişki içinden çıkılmaz bir hal alabilir… Peki bunu engellemek ne kadar elimizde? Ona eskiye ait her şeyi söylemeli miyiz?

  Önce kadın bakış açısıyla bakalım. Bir erkeğe aşık olduğunuzda ne kadar paranoyak ve ayrıntıcı hale gelebileceğinizi bir düşünün. Aslında erkekler de bir anlamda böyle… Ama onlar kafalarındaki soru işaretlerini, soru sormadan, hayatın akışı içerisinde öyle güzel tahlil ediyorlar ki, şaşırmamak elde değil. Öte yandan ilişkilerde çoğunlukla hep bir şeyler gizleyen, bir takım şeyleri örtbas eden, saman altından su yürüten, genelde erkekler oluyor. İşte bu nedenle kadınlar, özünde hep bir güven problemi yaşıyor.

  İlişkide kadın “Acaba sorun ben de mi?” sorusunu kendine soruyor ve rotayı karşıdakinin geçmiş ilişkilerine çeviriyor. “Acaba onlara da bunu yaptı mı?” gibi soruları düşünmeden edemiyor. Aslında bu durum hiç de hoş değil. Üstelik biraz daha ileri gider ve bu nahoş sorular çarkına kendinizi kaptırırsanız bir süre sonra partneriniz için kendine güvensiz ve silik bir portre çizmeniz işten bile değil.

  Her şeyi değil ama doğru şeyleri konuşun

  Siz soran taraf değil de sorularla bayıltılan tarafsanız her şeyi anlatmaya da kalkmayın. Elbette aranızdaki ilişki güven ve dürüstlük temeli üzerine kurulu. Ama söylemedikleriniz ve vermediğiniz bütün ayrıntılar yalan söylediğiniz anlamına gelmez ki? O halde ne yapmalı diyorsanız önerimiz size ve ilişkinize artılar katacak, güven tazeleyecek ayrıntıları konuşmanız olur. Her şeyi dile getirmek hiç de hoş değil. Önemli olan geçmişte yaşadığınız ve hata olarak gördüğünüz detayları bu ilişkide yaşamamak ve tüm bunların farkında olmak. Bunun için de sürekli konuşun ve paylaşın. Tabii ona karşı açık olmayı, düşük çeneliliklerle karıştırmayın. “Eski sevgilim tam burada bana ilk kez seni seviyorum demişti” dediğiniz yer, bundan sonra yeni sevgilinizle her gidişinizde sizin için bir cehenneme dönebilir. Eğer sevgiliniz sizin hayatınızı cehenneme çevirmiyorsa inanın kafasında kendini yiyip bitiriyordur.

  Cinsel deneyimler sorgulanıyor

  Kadın ve erkek ilk tanıştıklarında karar verir: Birbirimize karşı açık ve dürüst olacağız. İşte burada açıklıktan kasıt, cinsel deneyimleriyle ilgili meraktır aslında. Erkeklerin çoğu tersini iddia etse de, partnerlerinin ilki olmayı tercih ediyor. Eğer kadın ilk cinsel deneyimini son ilişkisinden ya da evliliğinden önce yaşamışsa, buna olgunluk gösterecek erkeğin oranı maalesef ki çok az. Bu yüzdendir ki, kadınların genelde en çok gizlediği konu cinsellik oluyor.

  Erkekler için ise bu durum çok farklı. Onlar için bu konuya abartı katmak, neredeyse erkekliğin şanından sayılıyor. “Bugüne kadar kaç kadınla beraber oldun?” sorusuna genelde “Ooo, çok” diye başlayan cümlelere karşılık vermekten kaçınmıyorlar. Ama aynı soruyu, “Benden önce kime seni seviyorum dedin?” şeklinde sorarsanız, inanın mangalda kül bırakmayan delikanlılar birden sus, pus oluyor, kaçacak delik arıyorlar.

  Kadını yalana toplum sürüklüyor

  Aslında cinsellikle ilgili kendimize sakladıklarımız, zamanında bize öğretilenlerle ve hadi daha açık konuşmak gerekirse tamamen toplumun dayattıklarıyla ilgili. Kadın biten ilişkisinin arkasında durmak yerine, yaşamamış olmayı ve kendini her yeni erkeğe bir ilkmiş gibi sunmayı tercih ediyor. Pişmanlık duyguları karşısındaki insanı kaybetme endişesiyle karışıp, işin içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor.

  Kadın ve erkeğin ex ilişkilere bakışları ve sorgulayışları başka olsa da gelecekten beklentileri aynı. Huzurlu ve uzun ömürlü bir ilişki. Bunun yolu ise karşınızdakine tecrübeleriyle beraber bir bütün olarak bakmayı becerebilmekten geçiyor. Eskiyi eskiyle değerlendirmek, ilişkimizde şimdiye bakabilmek, sanırız en önemli konu. Ona, o olduğu için, sizin yanınızda olduğu ve az ya da çok hayatınızın bir parçası olduğu için önem veriyorsunuz. Anlatmak istemediği bazı detaylar olabilir, sadece saygı duyun.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Affrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Üye Numarası
  21899
  Nerden
  antalya
  Yaş
  39
  Mesaj
  773
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1104

  Cevap: eski defterler aralanmalımı

  bence kimse kimseyi sorgulamamalı eğer birbirlerine güvenleri varsa tabii ondan öncesi değil sevdiğinden sonra neler yapacağın önemlidir iyi forumlar...

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Üye Numarası
  23696
  Mesaj
  352
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  12

  Cevap: eski defterler aralanmalımı

  kesinlikle bende aynı fikirdeyim eskiler gündeme geldikçe kavgalar ortaya çıkar

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  59583
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.602
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  22
  Rep Gücü
  137440

  Cevap: eski defterler aralanmalımı

  Aralansın ne olucakki sonuçta herkesin bir geçmişi var bilsin gizli,saklı kalmasın ozaman güven daha çok olur bence..

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

Benzer Konular

 1. Eski'den.
  Ma-i Nisan Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 33
  Son mesaj: 06-01-2011, 04:00 PM
 2. En Eski Harita
  mopsy Tarafından Harita & Kadastro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-06-2010, 08:11 PM
 3. Eski Mısır
  mopsy Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-04-2010, 07:15 PM
 4. eski bir dosta...
  carpediemcan Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 05-08-2008, 11:33 PM
 5. eski bir deyiş
  keçi kız Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 17-11-2007, 12:49 AM
Yukarı Çık