İnsanlar insanları iki türlü severler.. Sevmek için ve elde etmek için.. İkisi de sevmektir tamam..
Ama biri bencildir.. Öteki sencil.. Yani.. Daha da açık.. İki türlü erkek vardır seni seven
Seni senin için sevenler..
Seni kendisi için sevenler..
Seni senin için sevenler sencil olanlardır. Onlar için önemli olan seni sevmektir. Senin onu sevmen gerekmez bu sevgi için.. Karşılıksız beklentisiz bir sevgidir o.. Sen de onu seversen eğer dünyanın d***** çıkar.. Ama sevmezsen kahrolmaz.. Yıkılmaz.. "Sevmek sevdiklerini mutlu etmektir" sözü bunlardan çıkmadır.. Senin mutlu olduğunu görürlerse bağırlarına taş basarlar.. Seni sevmeye senin mutluluğunu izlemeye devam ederler..
Bunlara "Platonik aşık" da denir literatürde.. "Geri zekalı" da..
"Eloğlu omleti yerken yumurtanın kabuğuna bakan" diye de tarif edilirler mizah dilinde.. Çünkü alay konusudur sevme şekilde toplumda..
Seni kendisi için sevenler bencil olanlardır. Sevgilerinin amacı seni elde etmektir. Edemezlerse giderler. Ederlerse karşılarına elde etmek istedikleri başka biri çıkınca giderler.. Yani eninde sonunda gider onlar. Sevgileri kalıcı değildir. Beklentilerine bağlıdır. Senden bekledikçe sana.. Beklenti başkasına dönünce ki döner başkasına.. Listeleri vardır bunların senin adını da yazmak istedikleri.. Yazdıkları..
Bu erkeklerin ikisi de sana "Seni seviyorum" der.. İkinciler daha hızlı daha çok daha inandırıcı söylerler..
Durmadan da sevdiklerini kanıtlamaya çalışırlar. Çünkü seni elde etmeleri inandırmalarına bağlıdır.. Genç kızlar da bu müthiş gösteriye dayanamazlar pek.. Kapılırlar..
Bu yüzden etraf daha çok elde etmek için sevenlerin zaferleri ile doludur..
Sevmek için seven şov yapmayı sevmez. Sevdiğini göstermeyi kanıtlamayı düşünmez. Onun için söylenen değil hissettirilen sevgi güzeldir.. Senin hissetmeni anlamanı bekler..
Sevmek için seven sessizdir sakindir .. Aceleci hiç değildir. Onun için amaç sevmektir. Sevdiği için mutludur. Bu ona yeter aslında..
Elde etmek için seven hızlıdır. Baş döndürücü çok çekicidir.. Baştan çıkartıcı şaşırtıcıdır. Onlara kolay kapılır insanlar..

hericeforum.net