Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Hayaller Ve Gerçekler

İnsan İlişkileri Kategorisi Ask ve Sevgi Forumunda Hayaller Ve Gerçekler Konusununun içerigi kısaca ->> Yollara ekmek kırıntısı atıyorsun. Ben varamadan yiyiyor bütün kuşlar. Ayak izinden bulayım diyorum, olmuyor, rüzgar süpürüyor bütün izleri. Sonra cebimden ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Hayaller Ve Gerçekler

  Yollara ekmek kırıntısı atıyorsun.

  Ben varamadan yiyiyor bütün kuşlar.

  Ayak izinden bulayım diyorum, olmuyor, rüzgar süpürüyor bütün izleri. Sonra cebimden bir pusula çıkarıyorum hep kuzeyi gösteriyor. Ama olmaz ki, bu kadar da yapılmaz ki. Aldatmaca veriyorsun mesela. Ben o labirentlerin içinde kaybolurken, sen yukarılarda bir yerlerde beni izliyorsun. Gülüyorsun. Ben gülmüyorum.

  Bir ses veriyorsun unutulunca. Çınlayan yankılarına doğru gidiyor ayaklarım ister istemez. Bir bakıyorum yamacın tam ucundayım. Karşıdan bir el ediyorsun. “Gel” diye! Tırnaklarımla kazıya kazıya geliyorum, derdine tasana ortak olmaya. Sonra bir uçak geçiyor gökyüzünden, bir bakıyorum ki, el sallıyorsun küçük penceresinden. Tebessüm ediyorsun! Ben etmiyorum!

  Misketlerimi çalıyorsun çaktırmadan. Hepsi senin olsun eğer istersen. Kağıttan gemilerimi de batırmaya çalışıyorsun. Batır. Yine yaparım eğer istersen. O koca koca dalgaları göğüsleyebilirim ufukta görünürsen. Ve kayboluyorsun. Belki bulut oluyorsun, üzerime yağıyorsun. Ciğerlerime kadar ıslanabilirim ellerime dokunabilirsen. Şimdi biraz fazla oluyorsun. Ben az geliyorum!

  Mesela bir kitap tutuşturuyorum eline. Arkamı dönünce sayfalarını yırtıyorsun. Bu bizim resmimiz diyorum, yalnızca kendini görüyorsun. Sana çiçek topluyorum kendi ellerimle, kokmadığını söylüyorsun. Oyun oynuyorsun benimle. Ben oynamıyorum!

  Artık oynamıyorum!

  Artık geçmek istemiyor ayaklarım senin yolundan, ekmek kırıntılarını arayamayacak kadar yaşlandı gözlerimin feri. Kırıldı tırnaklarım, tırmanamayacak kadar acizleşti dağlarında. Duymayı reddediyor sanki kuklalarım, senin alaylı yankılarını ve kafamı kaldırıp yukarıya, mecali kalmadı bakışlarımın el edişini görmeye.

  Çıkış yolunu buldum labirentinin sen yorulma, çözdüm bulmacanın ana hatlarını, kendi ellerimle yaktım gemilerimi. Bütün misketlerimi yuvarladım çocuklara ve anladım ki yağmurlar senden değil, Tanrı’dan bana!

  Oyun bitti!

  İstersen sana kalsın tüm evren. İstersen beni de koy, biriktirdiğin pulların arasına. Yada hiçbir şey yapmadan otur yalnız tahtında. Ben gidiyorum. Senin ömründen mi, yoksa kendi dünyamdan mı, bilmiyorum ama bir şekilde bitiyorum. Bütün tükenmişlik verilerimi elimde buruşturup savurdum gökyüzüne. Nasıl olsa hiç biri senin kabuk tutmuş avuçlarına dökülmez diye, soğuk suları akıttım içimde.

  Kapamıştım gözlerimi sen varken hayata. Bütün güzel cümlelerimi sana kurmuştum oysa. Almadın. Daha fazla tökezlenecek hali kalmadı dizlerimin. Öyle çok yara aldı ki yolunda. Yeni bir zaman dilimi lazım kabukları atmaya.

  Şimdi iyiyiz biz. Kolum kanadım sağ salim devam ediyoruz yaşama. Bir sevinçtir ki sorma, gözlerim açıldığında beri, bütün renkleri görmek ne de güzelmiş. Mesela bir mavi var ki, aşığı olduğum meğer denizlermiş. Öyle bir kırımızı hissettim ki, bu kalp bana da öyle büyük atarmış. Dağların yeşili, yolların karası beni de alıp götürebilirmiş. Aslında sen yokmuşsun! Seni var eden, yaşatan, seven, büyüten benmişim. Doğurup bütün güzelliğimle, sana “aşk” adını veren de, kendi altın yaldızlı hançerimi çekip, seni kendi ellerimle öldüren de benmişim. Hangimiz neye ihanet ettik, neyi görmezden geldik ve bu resimden aslında ne bekledik? Ne aldık, veremediğimiz feragat karşılığında? Neyin cimriliğini yaptık koskoca saatlerin, günlerin içinde boğulurken ve neden bizi biz yapmak için yalnızca birimiz uğraştık? Bu kadar değersiz miydik, senin kurum bağlayan yüreğinde?

  Şimdi sadece kırık, küçük ve mavi bir çerçeve
  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Alem-i Sır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesaj
  161
  Rep Gücü
  4183

  rose Cevap: Hayaller Ve Gerçekler

  Çok teşekkür ederim ve tebrikler.
  Konu blueice tarafından (22-04-2009 Saat 12:31 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazı fontu ve rengiyle oynamak yasak.

Benzer Konular

 1. Kırık hayaller mezarlığı!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-07-2013, 10:23 AM
 2. Batık Hayaller…
  isyan_her_yerde Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 01-10-2010, 10:46 PM
 3. İnatçı Hayaller..
  SAHARAY Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 02-10-2008, 02:40 PM
 4. Hayaller ve Unutmak Üzerine Makale
  Without Control Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-04-2008, 10:54 PM
 5. Kaybolan Hayâller
  blueice Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-03-2008, 11:05 PM
Yukarı Çık