Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Korkular İlişkileri Bitirir mi?

İnsan İlişkileri Kategorisi Ask ve Sevgi Forumunda Korkular İlişkileri Bitirir mi? Konusununun içerigi kısaca ->> Yeni bir ilişkiye başlamanın heyecanı, beraberinde biraz endişe de getirir. Sırtımızda taşıdığımız geçmiş hüzünler yüzünden, kolay değildir yeniden sevmek. Korkular, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  heart Korkular İlişkileri Bitirir mi?

  Yeni bir ilişkiye başlamanın heyecanı, beraberinde biraz endişe de getirir. Sırtımızda taşıdığımız geçmiş hüzünler yüzünden, kolay değildir yeniden sevmek. Korkular, ilişkileri ağır darbelerle bitirir.

  Basit değil elbette, kim bilir kaç fırtınadan çıkıp gelmiş, kendi limanında dinlenirken yürek; bir tatlı melteme, bir gün batımına kanıp, tekrar denizlere açılmak. İsteriz, isteriz de ah şu korkularımız kemirip durur içimizi.
  Bütün yaşanmışlıklarımız elimizde, hiç temizlemeden kendi yanlışlarımızı, sorgular dururuz karşımıza çıkanları. Biraz şiir tadında başlamış yazı, şimdi okurken fark ettim ama bugün böyle. Gönlümün en sefa yerinde bir tat var demek ki.
  İlişkileri düşünüyordum. Ne zaman yeni biri içimizde bir garip heyecan yaratsa, imdat frenine basmak ihtiyacı hissederiz. Ne çok endişe biriktirmişiz demek ki, ne çok sevda artığı.Güveni yitirdik sanırım, birine gözü kapalı inanma duygusunu kaybettik. Haklıyız aslında! Ne zaman bir dala tutunsak, elimizde kaldı. Şimdi, bu yüzden korkuyoruz.
  Korktukça yalnızlığa bir adım daha yaklaşıyoruz. Yalnızlığa alıştıkça, yozlaşıyoruz. Bir fanusun içinde, camdan duvarlar arkasından, özlediğimiz aşka bakıyoruz. İç çekiyoruz, özeniyoruz. Bir yanımız git diyor, sınırsızca yaşa aşkı; öbür yanımız uçurum. Sanki omuz başlarında şeytan ve melek, sürekli kulağımıza fısıldıyor. Şaşırıyoruz o zaman, sendeliyoruz.
  Aslında bütün bunların altında iki önemli duygu yatıyor. Yani, korkumuzun ana fikri iki noktadan doğuyor. İlki tekrar incinme fobisi, kabuk bağlamış yüreklerimiz bir daha kanasın istemiyoruz. İkincisi, aptal yerine konmaktan kaçıyoruz.
  Bir ihanetin ortasında bulunca kendimizi (bahsettiğim ihanet mutlaka cinsel olmak zorunda değil) aslında aldanışımıza, düşürüldüğümüz konuma öfkeleniyoruz. Yalanlarla kandırılmak ağrımıza gidiyor, inciniyoruz. Bu sancıları bir daha yaşamamak için, temkinliyiz. Ama bu sefer de dozunu ayarlayamıyoruz.
  Endişelerimiz, yaralarımız, acılarımız, fobilerimiz yüzünden, kısacası bavulumuzda taşıdıklarımız yüzünden, inancımız da kalmadı. Sadece bundan dolayı kim bilir ne çok güzel kalbi bir kalemde harcıyoruz? Şans vermiyoruz ilişkilere, ilk hatada siliyoruz, üstünü çiziyoruz. Terk etmenin bu kadar kolay olduğu bir ortamda, emek vermeye değer mi diye düşünmüyoruz. Yani, geçmiş yakamızı hiç bırakmıyor.
  Korku denilen duygu, paraya benziyor. Bankada faizi ile sürekli büyüyor. Yalnız kaldıkça, yeniden incinmeye cesaret edemedikçe, zenginliğimiz artıyor. İşin kötü tarafı, bu zenginlikle sadece daha büyük yalnızlıklar satın alınıyor.
  Ne kadar korksak da, ne kadar kaçsak da, gün gelip yakalayacak aşk denilen ateş hepimizi. Direnirsek gideceğimiz tek yol karanlık olacak. Korkular ilişkileri bitirir mi? Evet bitirir, hem de bazen hiç başlayamadan. İşte, bu yüzden, bütün küllenmiş acılarımızı bir tarafa bırakıp, cebimize koyduğumuz dersleri endişeye çevirmeden, merhaba demeyi öğreneceğiz aşka. Sonucu ne olursa olsun, acısını çekmeye değer bir aşk yaşamak bile, yalnız bir ömrü geceler boyu yaşamaktan daha iyi olacaktır. Ayrıca kim bilir, belki bu sefer………..  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ayybben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  Burdur
  Mesaj
  917
  Rep Gücü
  13845

  Cevap: Korkular İlişkileri Bitirir mi?

  Biten bir ilişkinin ardından elbette biraz ara verildikten sonra belki bu sefer diyerek....başlamak istesekte içimizde hep kıyaslama,acabalar,korku,kuşku oluşur önemli olan karşı tarafa yansıtmamak.Eğerki yansırsa ilişki başlamakla kalır sonu gelmez..ön yargılardan sıyrılarak yaklaşmak gerekir yeni bir kişi ve ilişkiye..

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Korkular İlişkileri Bitirir mi?

  Her ilişki ve her insanın yapısı aynı olmadığı için genelleme yapmak söz konusu olmaz..Olumsuz yaşadığını ilişki bundan sonra da böyle olucağını göstermediği gibi,olumlu olan ilişkilerde hep öyle olucak demek değildir..Sadece bu durumda şöyle bir yol izlenir sanıyorum o da önceki ilişkide ki karşı tarafta gördüğünüz olumsuz örnekleri kıyas yaparak seçiminizi ona göre yapmak ve kendinizin de yaptığınız hatalar varsa daha dikkatli olmak ve bunları yeni ilişkinizde tekrarlamamak,empati kurmak...

 4. #4
  Kadim
  Misafir..

  Cevap: Korkular İlişkileri Bitirir mi?

  Alıntı Gül@y´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne kadar korksak da, ne kadar kaçsak da, gün gelip yakalayacak aşk denilen ateş hepimizi. [RENK]Direnirsek gideceğimiz tek yol karanlık olacak.[/RENK] Korkular ilişkileri bitirir mi? Evet bitirir, hem de bazen hiç başlayamadan. İşte, bu yüzden, bütün küllenmiş acılarımızı bir tarafa bırakıp, cebimize koyduğumuz dersleri endişeye çevirmeden, merhaba demeyi öğreneceğiz aşka. Sonucu ne olursa olsun, acısını çekmeye değer bir aşk yaşamak bile, yalnız bir ömrü geceler boyu yaşamaktan daha iyi olacaktır. Ayrıca kim bilir, belki bu sefer………..
  en azından direnmeden yola çıksakta uçurumlar bizi bulabilir.
  elbette marjinal olanları unutmadan hayatı soyutlamadan olduğu gibi yaşayabilmeli.


  eet,soncu ne olursa olsun bu elde olmyor kimisi kader der kimisi ben bilirim edasında tavır sergiler yinde yaşanmışlık ön plandadır.

  iyi formlar.

Benzer Konular

 1. Aşkınızı ne bitirir ?
  BOBMARLEY Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 26-09-2008, 12:12 AM
 2. Korkular Rüyaları Etkiler
  Gül@y Tarafından Rüya tabirleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-09-2008, 04:51 PM
 3. İnsan İlişkileri Testi
  SAHARAY Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 15-05-2008, 09:55 PM
 4. Korkular
  dogangunes Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-03-2008, 01:25 AM
 5. Fazla Sevgi ilişkiyi Bitirir mi ?
  Cerrah Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 05-04-2007, 11:52 PM
Yukarı Çık