+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Aldatmanın sanalı olur mu?

İnsan İlişkileri Kategorisinde ve Ask ve Sevgi Forumunda Bulunan Aldatmanın sanalı olur mu? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Sevgilinizi bardaki kadından ve ofisteki çapkın iş arkadaşından koruyabilirsiniz ama ortada daha tehlikeli bir gerçek var: İnternet! Aldatılma her kadının

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Üye Numarası
  49776
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Samsun
  Yaş
  36
  Mesaj
  2.600
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  72677

  Aldatmanın sanalı olur mu?

  Sevgilinizi bardaki kadından ve ofisteki çapkın iş arkadaşından koruyabilirsiniz ama ortada daha tehlikeli bir gerçek var: İnternet!


  Aldatılma her kadının korkulu rüyasıdır. El ele dolaşırken bile yandan geçen bir kadına gözü kaydığında paniğe kapılır. Fakat son zamanlarda aldatma sanal ortama taşındı. Durum gösteriyor ki, artık kadınlarla barlarda değil, internette, facebook ve benzeri sitelerde tanışmak çok daha kolay ve gözde…

  Aldatma kadınların değişmez günlük gündem konusudur adeta. Erkekler de ise konu başka boyutlarıyla ele alınır. Gazete sayfalarından da düşmeyen bir konu olan aldatma kişileri kaygı ve korkular yaşatır.

  Aldatılma korkusu takıntılı bir düşünce haline getirilebilir ve sürekli bu konu üzerine düşünüldüğünden hayat kalitesi düşer. Yaşanan çağın gereği olarak aldatmalarda da farklılıklar olmaktadır. İnternet ile aldatma, ofis aşkları, oynanılan dizi veya klip sonrasında yaşananlar buralara kadar varabilmektedir.

  Konuyu “Takıntılar, Korkuyorum ve Depresyon” gibi kitaplara imza atan Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan değerlendirdi. Tan aldatmanın beş çeşidini anlattı:  1. İnternette aldatma

  "Evliliği kötü olmayanlar, aldatmayı asla düşünmeyenler, karakteri aldatmaya uygun olmayanlar bile internette aldatabiliyorlar". Tan, bunun iki gerekçesini şöyle ifade ediyor:

  1-Önce her şey çok masum niyetlerle başlar: 'Sadece sohbet etmek istiyorum' gibi.

  2- Sohbet flörte dönüşünce, kendini aldatmak kolaydır: 'Nasıl olsa birbirimizi görmemiz bile mümkün değil'. Bir de bakarsınız, ateş bacayı sarıvermiş.

  Ne yapmalı?
  Bu tür aldatma, çok sinsice ruhu ele geçirir, aldatma niyeti olmayanı bile baştan çıkarabilir, o nedenle en iyi olanın, evlilerin internet sohbetlerinden özellikle de karşı cinsle sohbetten tamamıyla uzak durmaları gerekir.


  2. Tek gecelik ilişkiler
  Aldatmanın en sık yaşananı beklide tek gecelik olanı..Erkeklerin sık başvurduğu bir yöntem tek gecelik ilişkiler. Peki, bu tür ilişkiyi daha çok kimler tercih ediyor? Bu konuda Tan şunları söylüyor:

  "Barda flört ettiği bir kadınla veya bir fahişeyle beraber olan erkekler az değildir. Kadınlar da barda, tatilde tanıştıkları biriyle tek gecelik ilişkiler yaşayabiliyorlar. Bunlar genellikle ciddi kişilik sorunları yaşayan kadınlardır. Bu kişilerin duygu dünyaları çok fırtınalı… Bunlar çok iniş çıkışlı, hemen değişiveren, sevilmeye aç, ilgi görmeye dayanamayan insanlar. "Ahlâken çok kınansa da, evliliğe en az zarar veren aldatma türü budur.".

  Ne yapılması gerekir?
  Oğuz Tan yine şaşırtan bir cevap veriyor: "Aldatan erkekse, karısının fazla üzülmesine gerek yok. Aldatmanın elbette mazur görülecek tarafı olmaz. Ancak erkek için tek gecelik ilişki son derece önemsiz ve gelip geçicidir. Kadın tek gecelik ilişki yaşıyorsa, burada aldatmanın çok ötesinde, ciddi kişilik problemleri vardır.

  3. Uzun süreli gönül ilişkileri
  Tan, "Uzun süren gönül ilişkilerinin aldatılandan çok aldatana zarar verdiği" görüşünde… "Aldatan erkekse, iki ayrı kadının duygusal beklentileri arasında bunalır. Erkek karısını sevdiği halde başka bir kadınla uzun süreli gönül ilişkisi yaşayabilir. Bir yanda karısı ve çocukları, öte yanda sevdiği başka bir kadın… Ne yapacağına karar veremez, verse kararından cayar, caymasa kararını uygulayamaz. Kadın başka bir erkeğe gönül verdiyse kocasıyla aynı evde bulunmak, onunla aynı tuvaleti paylaşmak, aynı sofrada yemek yemek, aynı yüzüğü takmak, aynı yatağa girmek dayanılmaz bir işkence haline gelir."

  Aldatan ne yapacak?
  Dr. Oğuz Tan, bu tür aldatmada, ortada ciddi psikolojik yaralanmalar vardır diyor. "Aldatan eve mi dönecek, sevgilisine mi gidecek? Aldatılan boşanacak mı, her şeyi unutacak mı? Buna bir türlü karar verilemez. Bu hengâmede evlilik ilişkisi iyice bozulur. Psikiyatriste veya psikologa gidilmesi halinde büyük fayda sağlanabilir.. Bu durumda yapılacak şeyin önce psikolojik yaraların sarılması, sonrasında ise kesin kararın verilmesi.

  4. Ofis aşkları
  Dr. Oğuz Tan, "Ofis ortamlarında, ciddi bir ilişkiye dönüşmeyen ufak tefek flörtlerin sık yaşandığını" ifade ederek şunları söyledi:

  "En çok aldatan kadınların çalışan kadınlar. Küçük göz kaçamakları büyük bir aşka dönüşebilir. Erkekler iş ortamlarında konumlarını kullanarak kadınları etkileme yoluna gidebilir ve bazı kadınlar da statü sahibi erkeklerden kolaylıkla etkilenebilir. Ofis aşkları işyeri disiplinini de bozar. Bunun için, çoğu şirket bu türlü ilişkileri yasaklar. İş sahipleri "ofis aşkı ortaya çıktığı anda, işten çıkarmaya varan yaptırımlar uygularlar"

  5. Göz kaçamakları
  Psikiyatri Oğuz Tan son olarak," göz kaçamakları da ofis aşkları gibidir 'Firari' bakışların hızla unutulup gidebileceği gibi ciddi bir ilişkiye de dönüşebileceği tehlikesine dikkat edilmesi gerektiğini" sözlerine ekledi.
  ekolay

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye -BaDe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Üye Numarası
  127428
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  1.588
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  20916

  Cevap: Aldatmanın sanalı olur mu?

  Aldatma aldatmadır hiç bir haklı neden aldatmayı masum gösteremez....

Benzer Konular

 1. kadınlar aşık olur mu, niçin aşık olur?
  peniel Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 20-02-2010, 07:06 PM
 2. Aşı pişiren yağ olur, gelinin yüzü ağ olur
  Kadim Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-09-2009, 07:27 PM
 3. Nazar etme ne olur... Anket yap senin de olur
  catpity Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 21-03-2009, 02:40 PM
 4. Chat'te 'Hoşlanma' Aldatmanın İlk Aşaması
  RABİA Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 05-02-2009, 04:08 PM
 5. Yakalanmadan Aldatmanın Kuralları
  dogangunes Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-07-2007, 04:24 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık