1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 26

Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

İnsan İlişkileri Kategorisi Ask ve Sevgi Forumunda Bir kere aldatan bir daha aldatır mı? Konusununun içerigi kısaca ->> En önemli ayrılık sebeplerinden biri: aldatma! Erkeklerin süre gelen durumunun yanısıra aldatan kadın sayısındaki artış da dikkat çekici. İşte, hangi ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  En önemli ayrılık sebeplerinden biri: aldatma! Erkeklerin süre gelen durumunun yanısıra aldatan kadın sayısındaki artış da dikkat çekici. İşte, hangi cins neden aldatıyor? ve tümüyle aldatma konusu...


  Hangimiz çevremizde aldatma yüzünden yıkılan bir yuva, nikah masasına gidecekken aynı sebepten ayrılan iki aşık ya da aldatma korkusu yüzünden evde kalma pahasına evlilikten kaçan birini tanımıyoruz ki! Maalesef bu örnekler yıllarla birlikte artarak büyüyor. Üstelik bahsettiklerimiz tek bir cinse de bağlı değil. Yanlış duymadınız. Aldatma her ne kadar erkeğe özgü bir davranış gibi görünse de, partnerini aldatan kadınların sayısı da hayli fazla, ister erkek olsun ister kadın, neden 'aldatıyorlar' ve aldattığını sanan aslında 'aldanan' mı?

  Sebepler kişiye göre değişir

  Uzmanlara göre, erkekler çoğunlukla cinsel açıdan farklı tecrübeler yaşama ihtiyacından ve merakından, kadınlar ise duygusal nedenlerden dolayı aldatıyorlar. Üstelik bu davranış biçimi yeni bir sorun değil. Dünün erkek-kadın ilişkilerinin en önemli konusu olan aldatma, bugün de çiftler arasında gündem maddesi olmaya devam ediyor. İlginçtir; araştırmalarda 'aldatma' kelimesi denince kadının da, erkeğin de aklına önce 'erkek' geliyor. Çünkü erkek, bu konuda potansiyel suçlu olarak kabul ediliyor. Kadına ise pek çok kişi aldatmayı yakıştıramıyor.

  İşin diğer bir ilginç yanı ise nikahlı çiftler arasında aldatma oranının bekar çiftlere göre daha fazla olduğu. Öncelikle erkeği ele alırsak, yine uzmanlara göre nikah yüzüğünü parmağına takan erkeğin testesteron hormonlarında düşüş oluyor ve kendini ispatlama güdüsüyle heyecanını canlı tutmaya çalışıyor. Bu da erkeklerin aldatma oranlarının neden yüksek olduğunun en kısa yoldan kanıtı olsa gerek!

  Duygusal mı, cinsel mi?

  Erkekler daha çok işi duygusallığa dönüştürmeden, cinselliğe dayalı aldatmalar yaşıyor. Çünkü gizli buluşmalar, hızlı seks kaçamakları ona heyecan veriyor ve bunu sürekli hale dönüştürüyor. Aksini savunanlar olsa da, bazıları erkekler için aldatmanın çok doğal olduğunu, tesadüfen de olsa ayağına gelen şansı kolay kolay reddetmediğini söylüyor. Erkeklerde aldatma nedenleri arasında ilk sırayı farklı cinsel tecrübeler yaşama ihtiyacı çekiyor. Bunu heyecan, arkadaşlarını etkileme arzusu, aşık olma, sarhoş olma, eşiyle sorunlarından kaçma, kendini kanıtlama, cinsel isteğe karşı koyamama gibi nedenler izliyor.

  Duruma kadın açısından bakıldığında ise ibreler tamamen tersine hareket ediyor. Kadın, erkeğe oranla daha zor aldatıyor. Aldattığı zaman da duygularıyla toplum baskısı arasında çatışma yaşıyor. Kadın, erkeğin aksine günübirlik bir ilişkiden çok, uzun süreli ve duygusal bağları kuvvetli bir ilişki yani aşk yaşamak için aldatıyor. Mutsuz kadının aldatma olasılığının çok yüksek olduğunu belirten uzmanlar, kadının aldatmasının da kişiliğine göre farklılık gösterdiğinin altını çiziyorlar. Kadınların aldatma gerekçeleri arasında, mutsuzluk, yeni partnerinin zeki olması, tatminsizlik, aşık olma, eşin ihmali, şefkat özlemi, kendini kanıtlama, kocasından intikam alma, kariyer basamaklarını hızlı tırmanma yer alıyor.

  Yapılan bir araştırmada, 'sosyal yapı' da aldatmada önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Tutucu bir çevrede yetişmiş olmak, erken yapılan evlilik, ergenlikte sayıca az kadın-erkek tanımış olmak, görücü usulü evlilik de aldatma nedenleri arasında. Evlilik öncesi cinsel ilişkiye tabu olarak yaklaşan kadınlar, erkeğin mecburen(!) başka kadınlarla ilişkiye girmesini aldatma olarak nitelendirmiyor. Aldatmanın yanında yürüyen bir diğer davranış ise intikam. İntikam için aldatmayı kadınlar tercih ediyor.

  UZMAN GÖRÜŞÜ: Mahmut Şefik (Psikolog)

  "Aldattığı için acı çeken, büyük kayıplar yaşayan bir daha aldatmayabilir"

  Bir kere aldatan birinin bir daha aldatıp aldatmayacağı sorusunu anlamaya çalışırken, birden çok uçlu bir soruyu yanıtlamaya çalışmış oluruz. Çünkü yanıt cinsiyetimize, yaşımıza, deneyimlerimize, içinde yaşadığımız kültürün ve çağın yapısına göre değişecektir. Gerçekte aldatma eyleminin kişi için ne anlama geldiğine bağlı olarak değişen bir yanıtımız olacak.

  Eğer kişi aldatmanın sonucunda acı çekmiş, gerçekten pişman olmuş, yaşamında aksamalar, kayıplar yaşamışsa, aldatma eyleminin bir daha tekrar etmeyeceğini varsayabiliriz. Çünkü insanlar deneyimlerinin sonucuna göre o yaşantıyı yeniden hayatlarına sokmak ya da sokmamak yönünde bir karar verebilirler.

  "Bir kere aldattı ve bu bir alışkanlık oldu" şeklindeki bakış açısı, ilginç bir şekilde yeniden aldatmanın gizli kaynaklarından biri gibi durmaktadır. Çünkü çoğunlukla aldatılan eş, derin bir güvensizlik duygusu yaşamakta, aldatılmayı kendisinin bir eksikliği ya da kusuru gibi algılamakta ve çoğunlukla denetimlerini artırmaktadır. Bir kere daha aldatılmamak için daha sıkı kontrol etmekte ve farkında olmadan, aldatan eşe onun 'sadakatsiz bir yapısı' olduğu şeklinde bir geri bildirim vermektedir. Oysa önerimiz; aldatmanın nedenlerini anlamak ve varsa ilişkideki sorunları açık açık dile getirmekten yanadır.


  DEMET ŞENER (Manken- Oyuncu)

  "Aldatmak insanın kişiliğiyle ilgili"


  Bir kere yapan, her zaman yapacak demek değildir. Ya da hiç aldatmamış kişi, ileride de asla aldatmayacak diye bir kural yok. Genelleme yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kadın ya da erkek, fark etmez... Aldatmak biraz da şartlara, hayat tarzına, kişiliğine göre değişir. Spesifik bir şey söylemek doğru değil bu konuda. Son yıllarda aldatma konusunda kadınların da sayı olarak arttığı gözleniyor. Ben aldatmanın kötü bir şey olduğunu düşünüyorum. Bir İlişki bittiyse karşındakini aldatmak yerine, ayrılmayı tercih etmek gerekir. Bu, kadın için de aynı erkek için de... Aldatma ya da aldatılma durumunda kişi kendini suçlamamalı. Dürüstçe ayrılmak istediğini söylemeli."

  JALE YILDIZ (Ev kadını)

  "Kadın tavır koyamıyor!"


  "Bir kere aldatanın bir daha aldatacağını düşünüyorum. Toplumumuzda özellikle erkekler aldatmaya daha yatkın oluyor. Çünkü Türk kadınları, erkeğe tavır koyma konusunda yetersiz kalıyor; duymazlıktan geliyor; affedici oluyor. Hayat şartları, kadının erkeği affetmesini zorunlu kılıyor. Türkiye'de kadınların çalışma oranı gelişmiş ülkelere göre çok daha düşük. Ekonomik özgürlüğünü kazanamadığı için sineye çekmek zorunda kalıyor. Oysa Avrupa ve Amerika'da, bu konuda kadınlar daha sert tepki gösteriyor ve ilişkiyi bitiriyor. Maddiyat aldatılmanın affedilmesi konusunda belirleyici bir rol oynuyor. İstisnalar vardır mutlaka ama erkek en güzel kadınla birlikte olmasına rağmen aldatabiliyor. Buna en güzel örnek Hülya Avşar. Tescilli güzel olmasına ve pek çok erkeğin hayallerini süslemesine rağmen o da aldatıldı. O da bir süre sineye çekti aldatıldığını. Oysa başından beri biliyordu. Artık her şey ortalıkta konuşulmaya başlayınca, çaresiz boşanmak zorunda kaldı. Üstelik Hülya Avşar örneğinde, aldatmaya rağmen bosanmamanın sebebi maddi yetersizlikler değil. Çocuğunu düşünerek ayrılmadı ama sonunda gelinen nokta aynı oldu: Boşanma! Erkeklerin bu konuda adını temize çıkarması bolca güven vermesi gerekiyor."


  NİZAMETTİN ÖZBEN (Editör)

  "Aldatmak korkaklıktır"


  "Ben cinsiyet ayrımı yapmadan, aldatmayı ahlaki bir çöküş ve kendine güvensizliğin, korkaklığın bir işareti olarak görüyorum. Sevginin bittiği yerde aldatmanın olabileceğini düşünüyorum. Cinsellik, sevgiyle anlam kazanır. Klasik anlamda aldatmak, sadece cinsellik için yapılıyorsa, daha çok dürtüseldir. Bunun insani bir duygu olmadığını düşünüyorum. Burada erdemli olan davranış, bir ilişki yürümüyorsa ve sevgi bitmişse, cesurca ilişkiyi bitirip, yeni bir ilişkiye geçmektir. Bunu yapamayacak kadar korkak, aldatacak kadar ahlaksızsa, yapan bir kere değil, her fırsatta yapabilir. Tabii bu dejenerasyonda toplumu yönlendiren basın organlarının da katkısı oluyor. Kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan birçok diziyle halkın kafası iğdiş ediliyor. İnsanlarımıza adeta gerçek yaşamın bu olduğu empoze ediliyor. Önemli olan bu kirlilikte, onurlu bir yaşam sürebilmek."

  GÜLAY KALYONCUOĞLU (Grafiker)

  "Yalnız kalan hatasını anlar"


  "Bence önemli olan, böyle bir şeye başlamak. Başladıktan sonra bir sonraki daha rahat olacaktır. Aldatmasının sonucunda güzel bir ders almadıysa, o aldatma onu mutsuz etmediyse, tekrar aldatacağını düşünüyorum. Aslında yüzde 90 aldatır, yüzde 10 aldatmaz. Eşiyle yaşadığı ilişkideki sorunlara bağlı biraz da. Eşiyle sorunları çoksa her fırsatta tekrar aldatır. Mutlu olan erkek, eşine saygısı olan erkek aldatmaz diye düşünüyorum. Kadınlar, aldatan erkeğe, sonunda boşanma da olsa mutlaka ders vermeli. Sonuçta tekrar aynı kişiyle evlenilebilir. Ama o dersi aldığını görmek gerek. Erkeğin, hatasını ancak yalnız kalınca anlayacağını düşünüyorum."


  CEYDA KÖSE (Sanatçı)

  "Kadın, aldatan erkeği hayatından çıkarmalı"


  "Bence bir kere aldatan tekrar aldatır. Çünkü onda böyle bir potansiyel var demektir. Erkeklerin aldatmalarının hiçbir sebebi yok, içgüdüsel yapıyorlar. Ellerine fırsat geçtiği anda, bir şeyleri ispatlamak adına gözlerini kırpmadan bunu gerçekleştiriyorlar. Bekarken başıma çok geldi. Ama hepsini terk ettim. Bu kabul edebileceğim bir şey değildi. Şimdi evliyim, eşimin aldattığını duysam, görsem ya da öğrensem hemen terk ederim. Bence kadınlar aldatan erkeği kesinlikle hayatlarından çıkartmalılar. Çünkü bir kere affedince, onlar devamını getireceklerdir. Doğru ve saygı dolu erkeği bulana kadar devam..."

  Aldatan erkeği ele veren davranışlar

  • Cep telefonuna daha sık mesaj gelmeye başlamışsa ve bunu "Bankanın indirimli günleri, bıktım bu mesajlardan" diye açıklıyorsa,

  • Önceleri hafta sonları çalışmıyor olduğu halde birden cumartesi günleri bitirmesi gereken acil işler ortaya çıkıyorsa,

  • Size hitap şekli yokken, birdenbire "Sevgilim" diye sesleniyorsa,

  • Tanıdığı kişi sayısı arttıysa,

  • Sizdeki değişimleri eskiden fark etmezken şimdi en küçük bir ayrıntıyı bile atlamıyorsa,

  • Kredi kartı ekstrelerinde birden yüklü artış varsa,

  • Kendine daha çok bakmaya başladıysa...

  • Yıllardır vazgeçmediği alışkanlıklarından vazgeçiyorsa, dikkatli olun.

  Aldatan kadını ele veren davranışlar

  • Tarzında değişiklik yaptıysa... Örneğin, önceden hiç babet ayakkabı giymezken birdenbire sevmeye başladıysa,

  • Size her zamankinden daha çok özen gösteriyor, ilgiyi abartıyorsa,

  • Sık sık iş toplantısı diye şehir dışına çıkmaya başladıysa,

  • Akşamları kız arkadaşlarıyla bir yerlerde toplanıp, gece geç saatlerde üzerine erkek parfümü sinmiş olarak dönüyorsa,

  • Sevişme isteğinizi hep geri çeviriyorsa,

  • Sık sık dalıyor, evdeki işlerini ihmal ediyor, çalan her telefona koşuyorsa, tehlike çanları çalıyor demektir.  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye ner@gis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  Ankara/Ayvalık
  Mesaj
  115
  Rep Gücü
  125

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Bir kere aldatan,bir daha aldatırmı?
  Aldatır,aldatır.....huylu huyundan hiç vaz geçermi?Bence vaz geçmez...
  Bir kere affettiğin zaman nasıl olsa bunuda affeder diye tekrar yapabilirler...
  ilkini affettiysem ikincisini haketmişimdir zaten...

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Aldatan kadını ele veren davranışlar

  • Tarzında değişiklik yaptıysa... Örneğin, önceden hiç babet ayakkabı giymezken birdenbire sevmeye başladıysa,(kendine dikkak etmesi normal)

  • Size her zamankinden daha çok özen gösteriyor, ilgiyi abartıyorsa,(hoşuma gider)

  • Sık sık iş toplantısı diye şehir dışına çıkmaya başladıysa,(benim karımın böle bi şansı ve ihtimali yok, sehir dışına çıkamaz)

  • Akşamları kız arkadaşlarıyla bir yerlerde toplanıp, gece geç saatlerde üzerine erkek parfümü sinmiş olarak dönüyorsa,(hayat kadınları gibi davranması affedilemez, evinde oturmak zorundaaaa,gece geç saatlerde dışarda olamaz izin vermem)

  • Sevişme isteğinizi hep geri çeviriyorsa,(böle bi hakkı yok, ona bunu sormam bile , beni asla reddedemez)

  • Sık sık dalıyor, evdeki işlerini ihmal ediyor, çalan her telefona koşuyorsa, tehlike çanları çalıyor demektir.(otururum konusurum sorunu neymis?, evdeki çalan tellere zaten ben bakarım)


  tavır kesin ve net olursa problem çıkma olasılıgı ve aldatılma olasılıgı yoktur

  ihanette ceza kesin olursa can korkusuna bunu yapamıcagı kesin
  karsısındakinin ihaneti affetmicegini ve gözü kara biri oldugunu gören bi bayan olursa hata yapmıcagını düsünüyorum

  yinede hayatından ve saglıgından vazgeçenler için
  inceldiği yerden kopar.....

  saygılarımla

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Alıntı Masterlord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  tavır kesin ve net olursa problem çıkma olasılıgı ve aldatılma olasılıgı yoktur

  ihanette ceza kesin olursa can korkusuna bunu yapamıcagı kesin
  karsısındakinin ihaneti affetmicegini ve gözü kara biri oldugunu gören bi bayan olursa hata yapmıcagını düsünüyorum

  yinede hayatından ve saglıgından vazgeçenler için
  inceldiği yerden kopar.....

  saygılarımla
  Tavırı hadi anladımda masterlod,can korkusuyla ceza kesmenin ne alakası var anlayamadım,beni seven biri bunu zaten yapmaz kaldıki diyelim yaptı bunu,ne diyceğiz sevdiğimize bunu bidaha yaparsan sana hayatı zindan ederimmi diyeceğiz..yapma lütfen böyle baskı ve korku ile sevgi asla olmaz,kopsun inceldiği yerden masterlod sevmek sevdiğini özgür bırakmaktır varsın aldatsın ama sen sakın olaki sevdiğine kıyma o bigün mutlaka döner ama bu kez sen tavır koyarsın işte,ozaman asıl senin yüzün olur.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Alıntı Gülüm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tavırı hadi anladımda masterlod,can korkusuyla ceza kesmenin ne alakası var anlayamadım,beni seven biri bunu zaten yapmaz kaldıki diyelim yaptı bunu,ne diyceğiz sevdiğimize bunu bidaha yaparsan sana hayatı zindan ederimmi diyeceğiz..yapma lütfen böyle baskı ve korku ile sevgi asla olmaz,kopsun inceldiği yerden masterlod sevmek sevdiğini özgür bırakmaktır varsın aldatsın ama sen sakın olaki sevdiğine kıyma o bigün mutlaka döner ama bu kez sen tavır koyarsın işte,ozaman asıl senin yüzün olur.


  hımmm
  gülüm hanım yazımı yanlış okumussunuz zaten

  simdi biz Türklerde eskiden beridir
  ihanetin tek cezası vardır ve anında uygulanır

  siz diyorsunuzki aldatılınca ayrılmak
  iste görüs farklılıgı tam bu noktada baslıyor

  testiyi kırdıktan sonra, niye kırdı diye konusmaz cezasını verirsin
  aldatıldıktan sonra konusmanın bi mantıgı yok
  sadece gerekeni yaparsın

  asla taviz vermeyecegim konuların en basında namus gelirki
  affı mümkün deildir
  yada ayrılmak diye bise söz konusu olamaz
  namusuma laf söletecek bise yapmıssa, bidaha onun hiç bise yapmamasını saglarım

  herkesin olaya bakış açısı farklıdır
  biraz gerici bi yöntem olsada
  düsücelerim bunlar
  bazı konularda çok katı olmassan ipin ucunu yakalayamassın

  direksiyon bende olsunda araba gidecekse bile ne yöne ben belirleyim
  ya dümdüz gider, ya ucurumdan asagı
  bunuda karımın yaptıkları belirler

  saygılarımla

 6. #6
  - Çevrimdışı
  yeni üye Yonja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  65
  Rep Gücü
  19

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Can çıkmadan huy çıkmaz ALDATIR...:;)

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  7
  Rep Gücü
  15

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  efett bir kere aldatan aynını tekrar yapar...
  bir kereden birşey olmaz diye düşünmeyin sakın...

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Alıntı Masterlord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  hımmm
  gülüm hanım yazımı yanlış okumussunuz zaten

  simdi biz Türklerde eskiden beridir
  ihanetin tek cezası vardır ve anında uygulanır

  siz diyorsunuzki aldatılınca ayrılmak
  iste görüs farklılıgı tam bu noktada baslıyor

  testiyi kırdıktan sonra, niye kırdı diye konusmaz cezasını verirsin
  aldatıldıktan sonra konusmanın bi mantıgı yok
  sadece gerekeni yaparsın

  asla taviz vermeyecegim konuların en basında namus gelirki
  affı mümkün deildir
  yada ayrılmak diye bise söz konusu olamaz
  namusuma laf söletecek bise yapmıssa, bidaha onun hiç bise yapmamasını saglarım

  herkesin olaya bakış açısı farklıdır
  biraz gerici bi yöntem olsada
  düsücelerim bunlar
  bazı konularda çok katı olmassan ipin ucunu yakalayamassın

  direksiyon bende olsunda araba gidecekse bile ne yöne ben belirleyim
  ya dümdüz gider, ya ucurumdan asagı
  bunuda karımın yaptıkları belirler

  saygılarımla
  Demek yanlış okudum yazdıklarını masterlod halbuki gözlükte kullanıyorum:) Anlıyorum herinsanın kendine has davranışları ve düşünceleri vardır ama aldatılmayı namusunmuş gibi nitelendirmek biraz ağır kaçmazmı,ipin gideceği varsa zaten gider masterlod sen tut dur,ben senin yorumlarını zaman zaman okuyorum gördüğüm kadarı ile inançlıda birisin niye takdiri sen belirleyesinki ortada büyük bi hatanın var olduğunu bilsen bile bunu Allah a havale etmek en doğru karar olmazmı.Neyse kararlarını daha fazla sorgulamayalım daha doğrusu sorgu değil bu küçük eleştiri,saygı bizden teşk :)

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Alıntı Gülüm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Demek yanlış okudum yazdıklarını masterlod halbuki gözlükte kullanıyorum:) Anlıyorum herinsanın kendine has davranışları ve düşünceleri vardır ama aldatılmayı namusunmuş gibi nitelendirmek biraz ağır kaçmazmı,ipin gideceği varsa zaten gider masterlod sen tut dur,ben senin yorumlarını zaman zaman okuyorum gördüğüm kadarı ile inançlıda birisin niye takdiri sen belirleyesinki ortada büyük bi hatanın var olduğunu bilsen bile bunu Allah a havale etmek en doğru karar olmazmı.Neyse kararlarını daha fazla sorgulamayalım daha doğrusu sorgu değil bu küçük eleştiri,saygı bizden teşk :)


  yanlıs okudunuz derken o anlamı kastetmemistim
  kimse kör demek gibi bi saygısızlık yapmam

  gözünüzden kaçmıstır , dalgınsınızdır yanlıs anlamısınızdır
  bunları kastettim

  gülüm hanım
  dediginiz gibi her insanın düsünceleri farklı
  belki ilerleyen yıllarda daha farklı düsünebilirim(hiç sanmıyorum)

  insan eşi bi hata yapmıssa
  tek hatalı yanlısı yapan deil, karşısındakide en az okadar hatalıdır

  aldatmak baslı basına cesaret olayıdır zaten
  senin nekadar kararlı ve gözü kara oldugunu karsındaki bilirse aldatılma ihtimalide okadar düser

  dediginiz gibi inançlıyım
  ama öle zmnlar oluyoki
  ne inanç ne yasam ne okadar emek insanın gözünde olmuyo
  gözün kararıp film koptugu anda cani bi katile dönüsüyosunki bunlar olmaması gereken durumlar aslında

  her neyse insallah aldatılmam

  bi kere aldatan bidaha aldatırmı
  evt bence aldatır
  seni bi kere salak yerine koyan, bidaha aynısını yapmak istiyecektir


  iyi forumlar iyi aksamlar dilerim
  saygılarımla.....

 10. #10
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?

  Alıntı Masterlord´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  yanlıs okudunuz derken o anlamı kastetmemistim
  kimse kör demek gibi bi saygısızlık yapmam

  gözünüzden kaçmıstır , dalgınsınızdır yanlıs anlamısınızdır
  bunları kastettim

  gülüm hanım
  dediginiz gibi her insanın düsünceleri farklı
  belki ilerleyen yıllarda daha farklı düsünebilirim(hiç sanmıyorum)

  insan eşi bi hata yapmıssa
  tek hatalı yanlısı yapan deil, karşısındakide en az okadar hatalıdır

  aldatmak baslı basına cesaret olayıdır zaten
  senin nekadar kararlı ve gözü kara oldugunu karsındaki bilirse aldatılma ihtimalide okadar düser

  dediginiz gibi inançlıyım
  ama öle zmnlar oluyoki
  ne inanç ne yasam ne okadar emek insanın gözünde olmuyo
  gözün kararıp film koptugu anda cani bi katile dönüsüyosunki bunlar olmaması gereken durumlar aslında

  her neyse insallah aldatılmam

  bi kere aldatan bidaha aldatırmı
  evt bence aldatır
  seni bi kere salak yerine koyan, bidaha aynısını yapmak istiyecektir


  iyi forumlar iyi aksamlar dilerim
  saygılarımla.....
  Evet aldatmak hastalık bence.Bir kere yapan arkasını getirir bunun ve günün birinde girdabın içinde bulur kendisini, bir daha çıkamayacağı.Ne kadar çırpınırsa çırpınsın kurtulamaz, o güveni tekrar kazanamaz.Yalanların arkası kesilmez, bir de bakar tüm hayatı herşeyi yalan.Size sonuna kadar katılıyorum, aldatan bir daha, bir daha, hep aldatır.

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2012, 11:30 AM
 2. 4 Kere
  dogangunes Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-05-2011, 10:26 AM
 3. Kaç kere aldandınız?
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-12-2009, 05:04 PM
 4. Erkekler kadınlardan daha çok aldatır
  Kadim Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-05-2009, 12:15 PM
 5. Kere
  serseriozi Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-07-2008, 04:16 PM
Yukarı Çık