Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 10
 1. #1
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  heart Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Tutkulu ama belirsizliklerle dolu bi aşk mı yoksa dingin ama huzurlu bir ilişki mi? Kararsız kaldıysanız yazımızı mutlaka okuyun.

  Siz de aşk ve güveni aynı erkekte bulabilen şanslı azınlıktan mısınız? Aşk hayatınız heyecan ya da güven vaat eden ciddi bir yol ayrımına geldiyse harekete geçmeniz gerekir. Bunun için yapmanız gerekenleri bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya başlayın.

  İçinizde uzun zamandır bir sıkıntı var. Sık sık aklınıza takılan ve içinden bir türlü çıkamadığınız bu sıkıntının kaynağı belli aslında. Birkaç gün önce, birlikte olduğunuz erkeğe duyduğunuz heyecanın artık kaybolduğunu ve gözlerinizin yeni tanıştığınız o yakışıklıyı aradığını fark ettiniz. Birlikte olduğunuz erkeğe güveniniz tam. Kalbinizin başkası için çarptığını hissettiğinizde yanlış karar vermemek için kendinize biraz zaman verdiniz. Sonuçta gördünüz ki ayaklarınız sizi, aşkı yeniden hatırlatan adamın kapısına götürüyor. Onun yanındayken heyecandan tir tir titriyorsunuz. Gün boyu yaşamınızdaki bu yeniliği düşünüyorsunuz.

  Fakat diğer yandan hayatınızda kollarında huzur bulduğunuz biri var. O size aşkın şiddetli ateşi yerine sakin bir deniz kenarı vaat ediyor. İlişkinizde her şey belirli sizin için. Sırtınızı yaslayabileceğiniz kendinden emin bir gövdesi ve sizi teskin eden bir ses tonu var. Diğeri ise; adı aşk olduğundan bir o kadar cesur, özgür ve belirsiz... O halde bu durumda ne yapacaksınız? Aşkın tılsımı ile güvendiğiniz adam arasında kaldıysanız önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

  Sakin olun

  Kadınlar güven duymadıkları bir adamla birlikte yaşamak yerine yalnız kalmayı yeğlerler. Bunun için; bir kadını güven duygusundan alıkoyan tek şey aşktır. Aşkın getirdiği heyecan ve bilinmezlik aslında çoğu kadını tedirgin eder. Yeni bir aşk kapınızdayken eliniz kolunuz bağlı kaldıysa öncelikle sakin olmalı ve ardından derin bir nefes almalısınız. Bu aşamada kendinizle ve ne istediğinizle ilgili bir değerlendirme yapmanız gerekiyor.

  Bundan sonra yaşamınızı nasıl şekillendirmek istediğinizi bilirseniz hangi yöne doğru adım atmanız gerektiğini kararlaştırabilirsiniz. Burada önemli olan nokta kendinizi tanımanız ve hayatınızda nasıl bir erkek olmasını istediğinizi bilmenizdir.
  İki erkeği kıyaslayın

  Uzun zamandır birlikte olduğunuz partnerinizle hayatınıza yeni giren erkeğin fiziksel çekiciliklerinin farklı olması çok doğaldır. Sizin için önemli olması gereken şey; aşkı ve güveni size sunan bu iki erkeğin karakteristik özellikleridir.

  Birlikte olduğunuz adam; sakin, ağırbaşlı, yaşam kriterleri belli, şefkatli, açık ve net, kısacası evlenmek için ideal biri olabilir. Oysa diğeri; kokusu ve teniyle farklı, gizemli ve sürprizli, tavırları çoğu zaman güven vermeyen ancak bir o kadar sempatik ve çekici bir erkek modeli yansıtabilir. Şöyle bir düşününce sevgilinizi seçmenin mantıklı bir karar olduğunu söyleyebilirsiniz. Ne de olsa o sizinle vakit geçirmekten hoşlanır, yemeğe gittiğinizde oturacağınız sandalyeyi hafifçe çeker, alışverişlerinize karışmaz kısacası sizi çok rahat ettirir.

  Fakat aşık olduğunuz erkeğin yukarıda saydığımız özelliklerin tam tersine sahip olması mümkündür. O, mağazalardaki uzun kuyruklardan hoşlanmaz, nerede olduğunuz ve zamanınızı nasıl geçirdiğinizle çok ilgilenmez. Ortak ilgi alanlarınız ve yapacaklarınız sınırlıdır. Mesela siz daha çok şiir okumayı seversiniz, o borsayla ilgilenir. Sizin tarihi mekanlara ilginiz vardır onun araba yarışlarına...

  Aslında yapınıza ters düştüğü halde neden aşık olduğunuz yeni birinin peşinden koştuğunuza bir türlü anlam veremezsiniz, işte size açıklama: Aşkta zıt kutuplar birbirini her zaman çeker. Bunun için yeterli asgari kıyaslamayı yaptıktan sonra iki erkeğin benzer durumlardaki tepkisini ölçmeye çalışın.

  Her ikisini de belli bir zaman geçene kadar aramayın. Bu sürenin sonunda verecekleri tepkiden hangisinin sizi daha çok istediğini anlayabilirsiniz. Acaba hangisi sizi çılgınca özlediğini itiraf edecek?

  Pişman olmaktan korkmayın

  Her ne olursa olsun vereceğiniz karardan dolayı pişman olmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü bu sizin yaşamınız ve kararlarınızın sonuçlarına katlanmak zorunda olan kişi yine sizsiniz. Bunun için yapacağınız küçük testler ve duygularınızın rehberliğinde varacağınız sonuçtan dolayı mutlu da olabilirsiniz, hayal kırıklığına da uğrayabilirsiniz. Bu sizin için oldukça önemli. Sonuçta güven duyduğunuz erkeği seçtiğinizde hayat boyu huzur içinde yaşayacağınızı kimse garanti edemez.

  Öte yandan duygularınıza güvenip aşık olduğunuz erkekle birlikte olduğunuz zaman da sonsuza kadar her şey mükemmel gidecek diye bir şey yok. Eğer verdiğiniz kararların arkasında durup, olaylara cesurca yaklaşmazsanız yaşam boyu istediğiniz gibi hareket edemezsiniz. Bu durumda hayati kararlar verirken pişman olma korkusunu kafanızdan atmalı ve risk almaya hazır olmalısınız.

  Zamana bırakın

  Bu tür arada kaldığınız durumlarda işi oluruna bırakırsanız her şeyin rayına oturduğunu görebilirsiniz. Böylelikle hata payınız azalacak. Böylelikle erkek arkadaşınızın size ne kadar değer verdiğini ya da sizi heyecanlandıran yakışıklının neler hissettiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu süreç içerisinde bütün taşlar yerinden oynayabilir ve seçiminiz hakkında daha sağlıklı gerekçeler öne sürebilirsiniz. Belki güven duyduğunuz erkeği gerçekten sevdiğinizi anlayacak veya aşık olduğunuz kişiye içten içe güven duymaya başlayacaksınız. Zaman içerisinde düşünceleriniz giderek daha anlamlı halde şekillenirken nasıl bir yaşam sürdürmek istediğiniz sorusuna verdiğiniz yanıt son halini alacaktır. Eğer hayatı (tabii kontrollü bir şekilde!) akışına bırakırsanız çelişkide kalmak ve ayrıntılarda kaybolmak yerine mutlu olmaya odaklanabilirsiniz. Böylece doğru erkek tanımlamalarınız ve ideal ilişki hakkındaki yorumlarınız değişecektir.

  Vereceğiniz karar her ne olursa olsun mutluluğu yakalayacağınıza inanın. Çünkü bu sizin hayatınız ve en önemlisi sizin doğrunuz. En önemlisi şunu hiç aklınızdan çıkarmayın: Hayat mutluluğu bekleyecek kadar uzun değildir, mutluluğu kendiniz yaratmalısınız!


  Hangisi kazanır?

  - Aşk elbette... Her zaman her yerde aşktır kazanan. Çünkü kimse karşı gelemez. "Hayır gelme" diyemez ona. Ve öyle ki aşk ile güven genelde ayrı kaplarda sunulur insana. Ya ondan ya diğerinden alacaksın, ikisinin birden olduğu ilişkiler bence aşk değildir. Aşkın kendisi öyle güçlü, öyle yakıcı, öyle başkadır ki güvene dar gelir, sığmaz içine! Eda, Satış Mühendisi. 23

  - Güvenmediğim erkekle bir saniye bile yan yana duramayacağımı düşünüyorum. Bana huzur vermeyen biri ile bir ilişkiye başlamak çok mantıksız. Neden beni sürekli üzen veya bir gelecek görmediğim bir erkekle birlikte olayım ki? Aslı, Reklam koordinatörü. 29

  - Sekiz yıl önce evlenirken eşime aşık değildim ama güveniyor ve bana iyi bir eş olacağını biliyordum. Fakat iki yıl önce aldatıldığımı anladım. Hayattaki hiçbir şey çok güvendiğim ve inandığım kocamın beni aldatmasından daha kötü değildi. Nermin, Mühendis. 40

  - Şu zamana dek hayatımı aşk üzerine kuran bir kadın olarak söylüyorum ki: aşık olmadığım bir adamla hiçbir şeyimi paylaşmam. Dilhan, Müşteri Temsilcisi. 26

  - Evleneli iki yıl oldu. Eşime eskisi kadar aşığım. Güven konusuna gelince, birine ya güvenirsiniz ya da güvenmezsiniz. Bu sonradan oluşmuyor. Her şey en başta olduğu gibi sürüyor. Bunun için dikkatli olmanız da boş. Çünkü herkes hayatta payına düşeni yaşıyor. Mine, Bankacı. 32

  - Şu zamana kadar birkaç kere aşık oldum ama hiçbiri uzun sürmedi. Aşk bana pek tekin gelmiyor sanırım. Bu soruya "Güven" olarak cevap verebilirim. Hande, Müzisyen. 28

  - Erkek arkadaşımdan ayrılalı iki ay oldu. Aramızda ciddi bir güven problemi vardı. Cep telefonuna gelen mesajlara ve sürekli ortadan kaybolmasına katlanamadım, iki kişinin arasında aşk varsa bile her sorun çözülmüş olmuyor. Sevil, Öğretmen. 33

  - 12 yıldır evliyim. Doğru insanı bulsan da sorunlar bitmiyor. Önemli olan ilişkide ortaya çıkan problemleri aşmak için iki kişinin birlikte savaşmasıdır. Miray, Ev hanımı. 36  kaynak

 2. #2
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  7
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  ahbe GÜLÜM kim okucak bunlar allnı seversen :s

 3. #3
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Kendimi güvende hissetmek benim için çok önemli hayatın her yerinde ve anında.Aşk egoyu çalıştıran bir olgu, an gelip te bizi yarı yolda bırakacağını bilsek bile, hepimizin yaptığı aynı.Alt tarafı aşk işte denilip de geçilemeyecek kadar önemli, bir taraftan da bazen ucu boşluk olan bir sokak.Tercihlerimiz de zamanla orantılı olarak değişecek ve değişiyor.İnsan yaşadıkça herşeye giremiyor, cesaret edip.Süzgeçten geçirmeye başlıyor.Süzgeçte kalanların sayısının her gün azalması iyi midir, kötü müdür bilinmez.Güzel paylaşım teşekkürler.

 4. #4
  Aktif Üye SGOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  united states of KONYA
  Yaş
  35
  Mesaj
  1.248
  Rep Gücü
  3820

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Kesinlikle güven diyorum..

 5. #5
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  güven olmadan aşk falanda olmaz

  güvenmedigin birinin yanında bile durmassın

  öncelikle güven, sonra aşk meşk.....

 6. #6
  Kadim
  Misafir..

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Güven.güven.güven.güven.

 7. #7
  Kıdemli Üye ~Mine~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  919
  Rep Gücü
  4912

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Bir insan bir insandan,
  Bir kadın bir erkekden,
  Bir erkek bir kadından,
  Bir arkadaş bir arkadaşdan,
  Bir dost bir dostan,
  Alacağı en güzel hediye, güvendir güven,
  Yeri geldiği zaman,
  Verecegi en güzel hediye,
  Güvendir güven,

  Sevgi imiş aşk imiş,
  Arkadaşmış yoldaşmış,
  Can imiş canan imiş,
  Emin imiş Emine imiş,
  Bir avuç güven yoksa,
  Demek hiç bir şey yok imiş,

  Güven sevgidir,
  Güven aşktır,
  Güven en büyük dostluktur,
  Güven yıkılmaz bir duvardır,


  YAŞAR AKGÜN

 8. #8
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  1.271
  Rep Gücü
  39041

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  güvenli sakin huzurlu bir hayat en önemlisi budur hayatta..

 9. #9
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Kesinlikle Güven...........

 10. #10
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877

  Cevap: Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

  Güven zamanla ve düşünerek tartarak oluşur. Aşk, düşünmeden, beklemeden olur. İkisini kıyaslamak biraz zor bence. Aşk'ın verdiği o isterik hali bastırmak mümkün. Aşk dönüşmemişse sevgiye o zaman istediğin kadar güven duy, gider, gidersin.

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2012, 11:30 AM
 2. İşte ilişkide tutkulu olmanın ipuçları !
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-01-2010, 08:45 PM
 3. Güzellik mi daha önemli, zeka mı?
  Gül@y Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 17
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:55 PM
 4. Kendini bilmek mi daha önemli, yoksa kendini farketmek mi?
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-01-2009, 10:00 AM
 5. Bir ilişkide olması gerekenler
  pinkmeone Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-01-2008, 04:33 PM
Yukarı Çık