3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 Toplam: 30

İnsan sevdiğine inat eder mi ?

İnsan İlişkileri Kategorisi Ask ve Sevgi Forumunda İnsan sevdiğine inat eder mi ? Konusununun içerigi kısaca ->> ..YuDuM.. ´isimli üyeden Alıntı eyvAhhh eyvahhh :=)) tansiyon biraz yükseldi gibi :))) kadına maçoluk taslayan, dediğim dedik olacak erkek tiplerine ...

 1. #21
  - Çevrimdışı
  Aktif Uye
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Nerden
  denizliden
  Mesaj
  515
  Rep Gücü
  182

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Alıntı ..YuDuM..´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  eyvAhhh eyvahhh :=)) tansiyon biraz yükseldi gibi :)))

  kadına maçoluk taslayan, dediğim dedik olacak erkek tiplerine kıl oluyorum açıkçası !

  hmm hiç karışmıycak diye bişey yok tabiki...mesela kıyafetine karısıosa aslında bu kıskanclık olabılır bu da sevgiden kaynaklanıodur ara sıra hoş karşılanmalı....

  bişeyler yaşanıosa tadını dozunu kaçırmadan bıktırmadan olmalı ... DİYE DÜŞÜNÜYORUM !
  tansiyon gayet normal ..YuDuM.. bu her zaman böyle olur.erkek kadına bişey söyler kadın itiraz eder ama gene erkeğin dediğini yapar.siz ne kadar itiraz etsenizde (itiraz eden yok ama).
  ben eşime açık saçık şeyler giydirmem açıkcası.zaten oda böyle bişey yapmaz.benim söylememe gerek kalmadan o kendi yapması gerekeni biliyor zaten.
  mini etek konusuna karşı gelmemin sebebide kadınlara sapıkca bakan erkeklerin görüntüsünden utandığım içindir

 2. #22
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye kAoSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Yaş
  30
  Mesaj
  230
  Rep Gücü
  58

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  gerçekten çok güzel söledin pam.art..sanırım ben yanlış anlaşıldım burda..genel konuşmam saçma oldu..ben giymem onun için de ona göre bir beraberliğim var..hatta giymediğim şeyler hakkında bile kıskançlık yapması da hoşuma gidio tabi doğruya doğru..hiç bi zaman baskı görmedim..görcek bişi de yapmadım zaten..buna rağmen tabi ki kıskanılmak güzel bişi..şu da bi gerçek ki bayanlar da ne derlerse desinler kıskanılmak isterler..erkeklerin de hoşuna gidio kıskanılmak fakat çabuk sıkılıolar..heralde bu ince çizgiyi ii tutturmak gerekio..nese ben de sorun olduğunu sanmıorum üyeler arasında sonuçta bu bi tartışma konusu ve farklı düşünceden insanlar olabilir..sonuçta kimse saygıyı bozmuo ve ortam da gerilmio diye düşünüorum :)
  bu konudaki kendi düşünceme gelince ilk msjda belirttiğim gibidir yine konu biraz dağıldı ama :) zaten erkek de bi uyarı da bulunuyorsa bi haklılık payı vardır..ayrıca insanlar bu yüzden farklı kimselerle anlaşabiliolar..onun için herkesin kendine göre bi eşi oluo :)

 3. #23
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  40
  Mesaj
  1.325
  Rep Gücü
  19339

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Bence herkes çok güzel fikirlere sahip . Elbette kıskanmak da kıskanılmak da insanın hoşuna gider ve doğasında da vardır ama dozunu ayarlamayı herkesin saşarabildiğine ben pek inanmıyorum sanırım arkadaşlar . Giyim konusunda ise sanırım en farklı örnek benim bu duurmda , zira hakikaten dekolte giyimi çok severim ve ne annem , ne babam ne de eşim giyimim konusundaki inadımı engellemeyi başaramadı sanırım . BU konuda elbette sizlerin fikirlerinizi de önemsiyor ve haklı buluyorum ama insanın kendi giyimini seçme özgürlüğüne de saygı suyulmasından yanayım . X kişi bakacak , Y kişi kıskanacak , Z kişi rahatsız olacak diye ben hakkım olan , zevkime gre giyinme hakkımdan , vazgeçmeyi düşünmüyorum ve düşünmedim açıkcası .

 4. #24
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Tamam efendim, tabiki saygı ama sizden de karşının duygu ve düşüncelerini dikkate almanız bekleniyor ve sizde dikkate alıyorsunuz da... X bakmasın, Z rahatsız olmasın, amaaaa Y (dediğiniz kıskanan en yakınınız ev de eşinizse ki) kıskanır ve kıskanırsınız efendim Lütfen bağcıyı döğmeyiniz. Sizden beklenen de bu. Ben bunun zevk ve özgürlük olmasını anlayamam.

 5. #25
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  40
  Mesaj
  1.325
  Rep Gücü
  19339

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Elbette sevdiğim kişinin duygu ve düşünceleri önemli sayın erkişi tıpkı benim duygu ve düşüncelerimin önemli olduğu gibi . Ve bir kaç açıdan bir adım daha haklı buluyourm kendimi ; 1 Eğer o kıyafeti giymek beni mutlu ediyor ise , onu giymem de beni seven insanı çok da huzursuz etmemeli . 2 Benim fikirlerime saygı duyuyor olması ve tercihlerimi sorun etmiyor olması , benim nazarımda çok daha önemli 3 çalıştığım işyeri ve yetiştiğim ortam benim kılık kıyafetimi kaldırıyor ve yadırgamıyorken kişisel tedirginlikleri ile sadece kıyafete odaklanmasının , beni sadece kızdırıp üzeceğini unutmamalı 4 evlenirken , ne denli dekolteyi sevdiğimi biliyor olmasına rağme evlenen bir erkek , evlendikte sonra bunu asla sorun etmemli , zira sonradan olma bir durum sözkonusu değil ...
  Şimdilik aklıma buunlar geldi sn . erkişi.

 6. #26
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Alıntı sahrabetis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Elbette sevdiğim kişinin duygu ve düşünceleri önemli.......... . Ve bir kaç açıdan bir adım daha haklı buluyourm kendimi ; 1 ......beni seven insanı çok da huzursuz etmemeli .
  2 Benim fikirlerime saygı duyuyor olması ve tercihlerimi sorun etmiyor olması , benim nazarımda çok daha önemli
  3 çalıştığım.......... ile sadece kıyafete odaklanmasının , beni sadece kızdırıp üzeceğini unutmamalı
  4 evlenirken , ne denli dekolteyi sevdiğimi biliyor olmasına rağme evlenen bir erkek , evlendikte sonra bunu asla sorun etmemli , zira sonradan olma bir durum sözkonusu değil ...Şimdilik aklıma buunlar geldi sn . erkişi.
  Gecenin bir yarısı bile bu kadar mek/mak lı olumsuzluk eki ile beyan edilen düşünceye ben yine bağcıyı döğmeyiniz diyeyim. Bu düşünceler karşılıklı olduğunda değer kazanır sadece size ait olanı ise sizin örneğinizdeki gibi olumsuzluk ekleri ile zenginlik kazanır. Son bir söz efendim, giyiminiz seni (özür dilerim, bu hitabı kullanmam pek) değil sizi temsil etmektedir, yanılıyormuyum? İyi forumlar.

 7. #27
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  40
  Mesaj
  1.325
  Rep Gücü
  19339

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Ben giyimim ile sadece BENi temsil ediyorum , BİZi değil sn erkişi . Sebbeine gelince , hiçbirimizin içinde bulunduğu koşullar bir diğeri ile aynı değil . Belki ben , burada değil de bir başka ilde yaşıyor olsa idim , kolejde okumamış ve medyada görevli olmasa idim , çokd aha farklı bir giyim tarzı ile duruşumu çizecektim. Ama bunca yıllık yaşamım ve birikimim ortaya bu duruşu çıkarttı . Ve bunu beğenip , kabullenip , razı olup beni eş olarak seçen bir bey var . ELbette herşey karşılıklı ve biz zaten aramızda bu saygı ve sınırı belirledik . Madem benim şahsım üstünden konuşuyoruz , şunu da eklemeliyim ki hala o saydığım dört maddenin ardındayım . Onları bilerek , kabullenerek hayatıma giren bir kişi var ise ( ki var ) onları gözardı etmemeli . Ben ona göre dünyadaki diğer sahralardan farklıyım ki onun eşi oldum , o halde beni bu halimle eş oalrak kabul eden kişinin , küçük detaylarla içini huzursuz etmesine gerek olmadığını düşünüyorum .

 8. #28
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  429
  Rep Gücü
  13045

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Öncelikle konu başlığının olayı, dar anlamı ile ele aldığını düşünüyorum. Zira; birlikteliğin çerçevesi ve şekli tam olarak belirtilmemiştir. Toplumun değer yargılarına göre değişen ilişki çeşitleri flört, söz, nişan, nikah ve geçici ya da sürekli her türlü evlilik dışı birliktelik bir çeşit ilişki biçimi olmakta ve toplum karşısında belirgin bir özerklik ve özellik taşımaktadır. Bu nedenle konuya yüzeysel bir yorum yapabildiğimi söylemeliyim.

  Kadın - erkek ilişkileri, Adem ve Havva'dan beri yani, insanlığın doğuşuyla başlamıştır. İlk insanların birliktelik yaşamları ile bugünün birliktelik yaşamları arasındaki farklılık kıyaslanmayacak şekilde değişim göstermiştir. Değişen dünya içinde bireylerin de değer yargıları değişmekte bu değişim olgulara, yaşam biçimine, ve dolayısıyla topluma yansımaktadır. Bireylerin değer yargılarıyla gittikçe değişime uğrayan bir olguda, birlikteliklerdeki hareket tarzı ve ahlak kurallarıdır.

  Birliktelikte başarı ve mutluluk, eş seçiminin iyi ve dikkatli yapılmasına bağlıdır. kişilikleri farklı, değişik çevrelerden gelmiş, dünya görüşleri ayrı iki kişinin birlikteliğinde; konu başlığındaki sıkıntı tabiki yaşanacaktır. Bu nedenle, öncelikle insanlar karşısındakinin kafa yapısını irdeleyerek eş seçiminde bulunmalıdır.

  Birlikteliklerde mantıklı ve makul talepleri yerine getirmek, karşısındakine saygının ifadesidir. Bence dekolte giyim konusu, mantıklı ve makul görülebilecek talebi içermektedir. Bu nedenle yerine getirmek gereklidir. Ha istisnası yokmudur? vardır oda sahra hanımdır. Buda eşi ile kendisi arasındadır. Çizgileri önceden belirlenmiş birliktelikte bu sorun yaşanmaz.

 9. #29
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Runaw@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  izmir/buca
  Yaş
  28
  Mesaj
  721
  Rep Gücü
  170

  Cevap: İnsan sevdiğine inat eder mi ?

  Bence seven insan, sevdiği insana inat yapamaz............

 10. #30
  Kadim
  Misafir..
  Yapmaz,etmez,etmemeli,olmamalı, denilebilir.
  Bu inat işini kendilerine rol seçmişleri gözden kaçırırsak,
  İnatlarını göremez isek, o zaman yandık demektir.
  İnat yada inatcı insanlardan korkarım şahsen.

Benzer Konular

 1. İnsan neden susmayı tercih eder?
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 51
  Son mesaj: 05-09-2012, 11:33 PM
 2. Allahü teala en sevdiği işi, en sevdiğine verir
  nefisetülilm Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 20-10-2009, 07:45 PM
 3. İnsan sevdiğine götürdüğü şeyi sayar mı hiç?
  RABİA Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-04-2008, 10:47 AM
 4. inat
  gökhan26 Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-02-2008, 12:38 AM
 5. İnsan ne kadar eder?
  Go[rk]eM Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-01-2008, 09:04 PM
Yukarı Çık