3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 23 Toplam: 23
 1. #21
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: zayıflıyorum mutluyum

  Kilo nasıl verilir iyice öğrenmişinde kilo nasıl alınır.tavsiyelerin varsa bekliyoruz.

 2. #22
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  11

  Cevap: zayıflıyorum mutluyum

  eger kilo almak istiyorsan kuru uzum incir erik gibi gidalari bol bol tuket

 3. #23
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: zayıflıyorum mutluyum

  Nasıl Kilo Verilir?
  Kilo vermenin en temel kuralı harcanan enerjinin,alınan enerjiden çok olmasıdır.Bunun yolu da yediğimiz gıdaları azaltmak ya da hareketimizi arttırmaktır.En iyi çözüm de her ikisini birden yapmaktır. Obezitenin tedavisinde sadece zayıflama dönemi mevcut değildir. Bu tedavi aynı zamanda ulaşılan vücut ağırlığının korunması dönemini de içerir. Her iki süreçte de uygulanacak tedavi kapsamında oldukça önemli bir yer tutan beslenme tedavisi ile zayıflama sağlandığı gibi, kişiye yaşamı boyunca yardımcı olacak doğru ve dengeli beslenme yöntemleri de benimsetilmektedir. Dolayısıyla program süresinin bu çerçevede zayıflama ve kilo koruma dönemlerini içerecek şekilde belirlenmesi gereklidir.

  Kişinin özelliklerine uygun planlanan beslenme programlarında, konu ile ilgili olarak dünya literatürlerinin ışığında karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının dengeli olmasına, basit karbonhidrat, toplam ve doymuş yağ oranının azaltılmasına, posa ve gerekli vitamin, mineraller yönünden yeterli olmasına özen gösterilmektedir.

  .Beslenme tedavisi kişiye özel hazırlandığı için çok düşük kalorili yanlış programların uygulanmasından kaynaklanan aç kalma,sosyal çevreden kısıtlanma,besin öğesi yetersizlikleri,aşırı sıvı kaybı gibi olumsuzluklar yaşanmamaktadır.
  .Çok kısa sürede hızlı kilo kaybının vaat edildiği mucize diyetler sağlıklı olmadığı gibi kişinin metabolizma dengesi bozulmakta ve daha sonra tekrar kilo alımına neden olmaktadır.

  saglikbilgileri.net

Yukarı Çık