Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

İçimizde yaşayan kadıncıklar

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumunda İçimizde yaşayan kadıncıklar Konusununun içerigi kısaca ->> İçimizde Yaşayan Kadıncıklar! Çoğu kadın ayaklarını yere sağlam basmak, özgürlüğünü elde etmek için mücadele eder. Daha önce denediği yollar mutsuzlukla ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  İçimizde yaşayan kadıncıklar

  İçimizde Yaşayan Kadıncıklar!

  Çoğu kadın ayaklarını yere sağlam basmak, özgürlüğünü elde etmek için mücadele eder. Daha önce denediği yollar mutsuzlukla bittiği için, artık kendinden başka dayanağı olmadığını biliyordur.

  Bazıları ise, lafa gelince bağımsızlığına düşkündür. Evliliğe şiddetle karşı çıkar. Bir erkeğin baskısı altında veya birlikte yaşamak fikrini bile reddeder. Sebepsiz yere, sadece hava olsun diye, kendini olduğundan farklı göstermek için konuşan bu tarz hemcinslerime gülümseyerek bakarım. Tüm dünyanın dengesini tutan para, onların eline geçse, acaba durum değişir mi diye düşünürüm.
  Aslında biraz içimizi deşsek göreceğiz ki, hepimizde birden çok kadın yaşıyor. Dışarıya hangi yüzümüzü gösterdiğimizin bir önemi yok. İçimizde, belki kendimize bile itiraf edemediğimiz farklı kişilikler var. Çevremizde saygı görmek, üstümüze yapışıp kalmış etiketlerimize aykırı düşmemek için, kimi zaman gönlümüzden geçeni yapamıyoruz.
  Dışarıdan bakıldığında çok sert duran, dominant bir kadın, sevdiği adamın yanında bir geyşa olabilir. Üstelik bu durumdan son derece mutlu da olabilir. Herkesin çekindiği, keskin tavırları olan bu kadına aşık olmak nedense yakıştırılamaz. Sanki o aşk acısı çekmez, ağlamaz, sarhoş olup yollarda virane dolaşamazmış gibi gelir. Oysa aşk insana neler yaptırır, öyle değil mi?
  Tam tersi örnekler de yakalamak mümkündür. Son derece mazbut, içine kapanık, sessiz, çok konuşmayan, etliye sütlüye karışmayan bir kadın; sevdiği erkeğin haksızlığa uğraması veya başına kötü bir olay gelmesi halinde, bir aslana dönüşebilir.
  Hepimizin içinde birkaç kadın yaşıyor. Dışarıya gösterdiğiniz yüzünüz ile evdeki haliniz bambaşka olabilir. Özünde hepimiz öyle değil miyiz? Üstlendiğimiz kimliklere uygun davranışlarda bulunmuyor muyuz? Birçok sıfatımız var. Anne, evlat, eş, arkadaş, teyze, hala, hepsi biziz. Ancak arada ciddi farklar olabilir. Bir evlat olarak çok yumuşak, laf dinleyen, anasının kuzusu bir kimlik sergileyip, annelik görevine geçtiğimizde sert ve otoriter olabiliriz. Eski eşi tarafından dünyanın en kötü kadını ilan edilen biri, dostları tarafından çok sevilip, sayılabilir. Bütün hepsi bizim içimizde var.
  Bana sorarsanız, sadece sıfatlarımıza göre değil, karşımızdaki insana göre de değişik davranışlarda bulunuyoruz. Bu da doğal aslında, yaş geçiyor, tecrübe ediniliyor, acılar insanı değiştiriyor. Okuduklarımız, gördüklerimiz, yaşadıklarımız, hep üstümüze bir tuğla daha koymamızı sağlıyor. Çok kötü bir koca olduğu için boşanılmış bir adam, birkaç yıl sonra başka bir kadın tarafından delicesine sevilebilir. O iki kadın karşı karşıya gelse, aynı adamdan bahsettiklerine inanamazsınız.
  İçimizde farklı kişilikler yaşıyor. Reddetsek de, sevmesek de, değişiyoruz. Bu yüzden zamanında asla dediğimiz şeyler, zaman geçince olabilir hale geliyor. Bir kadının içinde çok kadın yaşar. Önemli olan, karşınıza çıkan insanın, ruhunuzda yaşayan kaç kadını ortaya çıkartabildiğidir. Herakleitos’un dediği gibi, değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir!

  msnkadın

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Çok güzel yazmışlar.
  Ve bunların yanında en güzel kadın; erkekleşmeyen kadındır...
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok güzel yazmışlar.
  Ve bunların yanında en güzel kadın; erkekleşmeyen kadındır...
  Katılıyorum sosyalist sana..

  kadın kadın gibi olmalı :))

Benzer Konular

 1. Yaşayan Evliya!!!
  beyinsel Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 24
  Son mesaj: 13-05-2016, 10:24 AM
 2. Yaşayan Fosil Balıklar
  meridyen2 Tarafından Yabani ve evcil hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2013, 11:23 PM
 3. Haliç'te Yaşayan Simonlar
  handan19 Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 12-10-2010, 06:03 PM
 4. Yaşayan Osmanlı Şehzadeleri
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-07-2010, 01:53 PM
 5. Cihangir de yaşayan ünlüler
  bengu2009 Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-05-2010, 03:03 AM
Yukarı Çık