1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 13

Kadınlarımız hep neden ağlar

Kadınlar Külübü Kategorisinde ve Sohbet ve Dedikodu Forumunda Bulunan Kadınlarımız hep neden ağlar Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Hayata neden geliriz hiç bilemeyiz.Sorgusuz sualsiz hep mi ağlar kadınlarımız.Erkekler hep yargısız infaza mı çekerler kadınlarımızı.Ağlamak için mi geldik biz ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913

  Kadınlarımız hep neden ağlar

  Hayata neden geliriz hiç bilemeyiz.Sorgusuz sualsiz hep mi ağlar kadınlarımız.Erkekler hep yargısız infaza mı çekerler kadınlarımızı.Ağlamak için mi geldik biz dünyaya, bunu kimse anlamış değildir.Bir üç beş kadın hata yapar hep bütün kadınları aynı sanarlar ya işte en büyük gaflete o zaman düşerler. Bizleri hiç dinlemezler yada dinliyor gibi yaparlar ah dinleseler de büyük hata yapmasalar.Ama hep kulak ardı atarlar.

  Ağlamak dedim ya bizleri hep büyütür bu göz yaşları, sanki hep rüzgar savurur bizi, kimsesizliğimize mi ağlarız yoksa, sahip çıkan mı yoktur; bize bu dünyada.Aslında biz çok şey istemeyiz, sadece güven versinler yeter ki.Gözümüzü kırpmadan izin veririz. Gitmek gezmek mi istiyorlar izin veririz ama onlar bizi anlamazlar ki.Biz kadın olarak hep merak ederiz, sahiplenme duygusu yoğundur; aslında bizde ne oldu hastalandı mı, kazamı oldu diye merak içinde hep düşünürüz değer veririz.Onlarsa kendilerini takip ettiklerimizi sanarlar kendilerini kısıtlanmış sanarlar,gerçek bu değildir.Bizi anlamaya çalışmadılar ki, değmeyecek insanlara da hep değer veririz ya işte en kötü huyumuzdur bizim.

  Erkekler kendilerinden hiç ödün vermek istemezler tabularını kıramazlar. Benimi kısıtlayacaksın hayır ben izin vermem derler ya işte en büyük hatayı onlar o anda yaparlar. Bu kısıtlamak değildir aslında biz kendimizden çok onlara değer veririz. Kendimizi bir anne yerine koyarız saçını okşamak,dizlerimize yatırmak isteriz yanımızdan, gözümüzün önünden hiç ayrılmasın isteriz ama hep bizi yanlış anlarlar.

  Bir çıkmazdayım sanırım bazen neden her şey yolunda değil diye düşünürüm kendimce, sahipsizlikten mi yoksa sevgisiz hayat mı olmaz bunu anlamış değilim.Bir bakmışsın deliler gibi sevmişsin ama karşındaki insandan değer sevgi görmemişsin. İste o zaman insan dünyaya geldiğine bin pişman oluyor.Hayat ne acımasız değil mi.

  Geceler boyu uykusuz kalıyorsun, yemekten aştan kesiliyorsun ama o bunu düşünüyor mu hayır düşünmez ki kendinden başkasını oh hürüm ama bu hürlük nereye kadar devam edecek .Terk edilmek korkusu sarar insanı neden hep bu sinema şeridi gibi bir başa al bir geri sar neden hep aynı senaryo neden bilmiyorum.

  Düşüncelerim bazen beynimi kemiriyor.Bu kader nasıl kader diye hep aynımı olacak, yüzümüz hiç gülmeyecek mi. Evet bir gün bu yüzümüz gülecek biliyorum işte o zaman dünyanın en mutlu insanı biz olacağız.

  Dünya tersine dönsede bizim düşüncelerimizi ah bir anlasalar, yada anlamaya çalışsalar. Bazen şu gözlerim görmez olsaydı yüreğim taş kesilseydi ne kolay olurdu unutması. Aşk acısını çekmeyenimiz yoktur.Ama sizde başkasına çektiriyorsunuz.Unutulmaz diye bir şey yok,unutursunuz bağrınıza taş basarsınız bir düşünürsünüz. Neden kendime eziyet ediyorum dediğiniz an işte aşk bitmiş ve önünüze bakıp emin adımlarla kendinize güvenerek benim kendimden başka güveneceğim kimsem yok diyorsunuz. Ne mutlu size işte yine yeniden doğmuş olarak hayata başlıyorsunuz.

  Bir gün yine biriyle tanışıyorsunuz.İşte diyorsun benim seveceğim insan ama düşünüyorsun yine aynı hatayamı düşeceğim.Sizin için artık güzellik önemli değildir.Sadece bu insan benim ruh eşimmi diye düşüneceksiniz. Sonra zaman geçtikçe seveceksiniz gözünüzden bile esirgeyeceksiniz.

  Benim aşkım ne yaptı açmı, tokmu yollarda trafik nasıl gidebilmi işe veya okula merak içinde kıvranırsınız ve eliniz yine telefona gitti.Canım nasılsın dersin karşıdan tık yok iyiyim sen nasılsın der.Ama sizde ondan güzel sözler duymak istersiniz,en doğalıda budur zaten.Aşkım iyiyim gülüm sen nasılsın demelerini beklersiniz, kadınlar çok şey istemezki.

  Günümüz koşullarındaki bazı kadınlar hepsini katmıyorum tabiki erkeğin cüzdanına bakıyor.Durumu nasıl bundan maddi yardım görebilirmiyim diyor.Erkeğin yakışıklılığına bakmıyor veya çirkinliğine bakmıyor sadece gezmek tozmak istiyor.Siz erkekler işde o zaman kendi halinize oturup ağlayın para yedirtirsen yanında dostun çok, durumun kötü olunca bir tane sevgili bulamazsın.

  Şunu açık yürekle söylüyebilirim ki sevgili dostlar para pul mutluluk,saadet getirmiyor.Çok varsa kudurtuyor, insan insan olmaktan çıkarıyor. Onun için paraya pula bakmayın yüreğine,bileğine bakın ne mutlu ki sizi aç bırakmayacak bir sevgiliniz var.Kuru ekmekbileyeseniz dünyanın en mutlu insanı yapacak bundan emin olun.

  Biz kadınlar aslında katı duruyoruz ama yüreğimiz o kadar aç ki sevgiye hep korkuyoruz. Yinemi üzüleceğim yinemi yatak döşek yatacağım diye.Takdir Allahtan gelir bunuda biliriz ama yine korkarız.

  Kadınlar erkeğin ağlamasına dayanamaz bir ağladığını görelim hemen yok bu beni üzmez işte sevebileceğim kişi diye düşünürüz ama yanılırız.Kalbe giren ok canınızı nasıl acıtır bilirsiniz ama aşkın verdiği acı daha büyüktür.Bir bakarsınız nefret edersiniz, bir bakarsınız onu düşününce aklına komik bir anı gelir ah canım dersiniz, bir bakarsınız düşman kesilirsiniz işte biz buyuz. Onun için dikkatli olun kadınlar affetmez,affettim desede içindeki o kırgınlık hep kalacaktır. Çok çabuk ipi erkeklerin eline verir bunuda unutmayın,eğer gerçek sevgi varsa.

  Erkekler ne ister kadından bunu kestiremeyiz .Anlamaya çalışırız anlayamayız.Konuşurken bile düşünmeden ah canımı üzmeyim diye düşünerek konuşuruz veya sinirli olunca konuşmadan oturmayı yeğleriz.Onlar bizim kapris yaptığımızı sanarlar ama bu kapris değildir ki. Sadece kırmak istemeyiz.

  Her kadının hayalinde gelinlik giymek,çocuk hasreti vardır.Bunu hiç saklamadık saklamayızda. Siz erkekler bu kız benimle evlenmek istiyor ben hemen ayrılıyım diyorsunuz ve korkup kaçıyorsunuz .Zamana bıraksanız belki o kişiyi tanıyacaksınız onu tanımanıza fırsat bile vermeden neden bırakıyorsunuz. Yakanıza yapışıp benimle evleneceksin diyen hangi bayan gördünüz.Siz kolaya kaçıyorsunuz.Bir bakarsın sen evlenmek istersin ama karşındaki bayan istemeyebilir, bunu nerden bileceksiniz.

  Bir ilişkide ilk güven daha sonra saygı ve sevgi olması gerekir. Bu üçü olmadıktan sonra evlilik olmaz veya evlilik yürümez bunu herkes bilir.Evlilik artık kutsallıktan çıktı,oyuncağa çevirdiler.Bu yüzden çoğu insan korkar evlilikten.Şunu unutmayın ki bir binanın temelini nasıl kum ,demir vs. eksiksiz olursa işte sizin ilişkinizin temelide o kadar kuvvetli olur.Hiçbir zaman yalana baş vurmayın.Yalan eninde sonunda ayağınıza dolanır.Sonra çözemeyeceğiniz kötü duruma düşmeyin.Yalan sevgiyide bitirir.
  blogcu.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye -BaDe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  1.588
  Rep Gücü
  20917
  Başlıktan yola çıkarak cevap yazayım, alıntıyı okumadım doğrusu (çok uzun :P)
  Ya kadınlar ağlayamasaydı, düşünsenize, bütün sinirini ağlayarak atıyor aslında, düşünsenize ağlamadığı zaman neler yapabilir aslında...

  Bence başlık şu olmalı; kadınlar, iyiki ağlıyor =\

 3. #3
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Evet uzun ama keşke okusaydın cidden çok güzel


  Erkekler kendilerinden hiç ödün vermek istemezler tabularını kıramazlar. Benimi kısıtlayacaksın hayır ben izin vermem derler

  Keşke bayanların ödün verdikleri kadar erkeklerde kendilerine düşen ödünleri verseler .
  ilşkilerde asla tartışmalar yaşanmaz ...

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  22
  Rep Gücü
  0
  Dünyanın en çıt kırıldı bayanları türkiye bayanları,, pozitif ayrımcılık...

 5. #5
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Alıntı musanınkardeşi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dünyanın en çıt kırıldı bayanları türkiye bayanları,, pozitif ayrımcılık...


  Tabiki dünyadaki bayanlarla Türk kadınını kıyaslamak mümkün değil

  diğer ülkedeki kadın bir tokat yediğinde bunun hesabını sorar.
  Ama Türk kadını öylemi yaa
  çocuklarımın babası diye çilesini çekmeye devam eder .

  Ve aldığı ödüle bakarmıısn (çıtkırıldı )

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  22
  Rep Gücü
  0
  kısmen ama unutma ki Avrupada kadın daha acınacak halde...

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye wayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  127
  Rep Gücü
  3541
  Gülmek onlara fazla yakışmıyor.
  Gülerken, ciltlerinde kırışmalar olması ihtimalini düşünerek, sevinirkende, üzülürkende, ağlamayı tercih ediyorlar,,,, düşüncesindeyim.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Avrupadaki kadın acınacak haldemi değil mi bizi bağlamıyor ... sadece hemcinsimiz olduğu için üüzlürüz o kadar
  bizi ilgilendiren türkiyedeki eli öpülesi annelerimizin .bacılarımızın yaşadığı sorunlar
  ve üretmemiz gereken çözümler .
  Haksızmıyım ?

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post

  Alıntı MEKSELİNA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tabiki dünyadaki bayanlarla Türk kadınını kıyaslamak mümkün değil

  diğer ülkedeki kadın bir tokat yediğinde bunun hesabını sorar.
  Ama Türk kadını öylemi yaa
  çocuklarımın babası diye çilesini çekmeye devam eder .

  Ve aldığı ödüle bakarmıısn (çıtkırıldı )

  çocuklarımın babası diye çilesini çekmeye devam eder .
  tokat attığımda eşimin tepkisi bu olursa
  vurduğum için utanır üzülürüm

  böyle bi kız bulayım
  evlenmek için 5 dk bile düsünmem

  buna çıtkırıldı denmez
  saygının kralı denir
  öylesine saygılı bi insanda bi ömür başüstünde tutulur

  simdikiler bırak tokatı
  söledigin mantıklı sözlere bile inat için tepki gösteriyo
  sonra niye ilişki yürümedi
  feministlik yaparsan yürümez tabi

  çok duygusal oldukları için ağlıyor olabilir kadınlarımız

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555
  En son bir gün önce ağlamıştım. Ağlamak güzeldir, gözlere parlaklık verir.:)

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Neden Kadınlar Daha Çok Ağlar?
  dogangunes Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2010, 06:08 PM
 2. Kadınlarımız Sonuncu
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-03-2010, 01:45 PM
 3. Kadınlar neden ağlar..? Aziz Nesin'den
  -BaDe- Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 20-06-2009, 07:13 AM
 4. Erkekler Neden Ağlar?
  Gül@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 21
  Son mesaj: 24-03-2009, 12:34 AM
 5. kadınlar neden ağlar?
  blueice Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 21
  Son mesaj: 04-03-2009, 07:13 PM
Yukarı Çık