Son zamanlarda çok fazla arkadaşım hayatında hiçbir şeyin yolunda gitmediğine dair şikayetlerde bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu durum elbette etkili ancak insan kendi yolunu çizebilecek güce sahip, aşk dahil!
Hayatınızın Yönünü Değiştirin!

Hayat dair sıkıntılar oluştuğunda, insan kendini büyük bir çıkmazın içinde zannediyor. Çırpındıkça batıyormuş, gidecek yeri, yönü kalmadığı hissine kapılıyor. İşin özü haritayı elde etmek çünkü elinizde model olunca, üstüne koyduğunuz sorunların da çözüm şablonuna ulaşmış oluyorsunuz.
Ben kendi hayatımda, konu ne olursa olsun bir metot uyguluyorum. Belki içinizden birine ışık tutar diye paylaşmak istedim. Kendimi bir sorunun ortasında veya dibe batmış bulduğumda, önce şu soruyu soruyorum: Gerçekte ne istiyorum? Sorumluluklarım, mecburen katlandıklarımı göz önüne almadan, özünde ne istediğimi, ne yaparak mutlu olacağımı düşünüyorum. Genellikle bulunduğum konumdan çok farklı bir cevap buluyorum.
Akıl defterimi elime alıyorum ve beni mutlu edecek veya ulaşmak istediğim şeyin tam olarak sınırlarını çiziyorum. Kendime bir hedef belirliyorum. Burada önemli bir nokta var, bu hedefin gerçekleşebilecek bir durum olup olmadığını kontrol etmek. Mesela, hedefim lotodan para kazanmaksa, bu hedef değil, hayaldir.
Gitmek istediğim yönü tayin etikten sonra, elimde o noktaya ulaşmamı sağlayacak ne gibi özelliklerim olduğuna bakıyorum. Yeteneklerim, gücüm ve özeliklerimi bu yolda ilerlersem nasıl kullanabileceğimi not ediyorum.
Nereden başlayacağımı bilmeden, hazırlık yapamam. Bu yüzden konu üzerinde bir ön araştırma yapıyorum. Daha önce aynı işi yapmış ve başarılı olmuş insanlarla sohbet ediyorum ve başlama şekline, zamanına kara veriyorum.
İnsan hayatında önemli bir değişiklik yapmaya karar verdiğinde, biraz korkuyor. Ancak tecrübelerimden, insanın kendi önüne koyduğu en büyük engelin korkusu olduğunu biliyorum. Yeni şeyler, belirli riskler taşıyor ama onları göz almadan da başarılı olmak mümkün olmuyor. O yüzden cesaretimi ve gücümü topluyorum.
Son olarak gideceğim yolda, bana kimlerin destek olabileceğini, kimlerle fikir alış verişinde bulunabileceğimi saptıyorum. Hepsiyle tek tek görüşüp, düşüncemi paylaşıyor ve destek istiyorum. Artık haritam elimin altında, kolları sıvayarak yeni bir sayfa açıyorum.
Siz de herhangi bir konuda bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hiç sevmediğiniz ama mecbur kaldığınızı düşündüğünüz işiniz, çok kötü olduğunu bildiğiniz halde devam ettirdiğiniz ilişkiniz veya unutamadığınız eski sevgilin, hangi konuda yenilenmeye ihtiyacınız varsa, önce yol haritanızı çıkarın. Başaracağınıza emin olun ve harekete geçin, hemen, şimdi!
kaynak:msn.kadın

[BALON]
Ah birde ben değiştirebilsem
[/BALON]