+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Gri İnsanlar

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumu Gri İnsanlar Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Gri İnsanlar -------------------------------------------------------------------------------- Sokaktaki 100 kişiye sorsak; EN SEVDİĞİNİZ RENK HANGİSİDİR? Cevap verenlerden hiçbiri gri demez sanırım .....MAVİ, KIRMIZI ,BEYAZ, ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Gri İnsanlar

  Gri İnsanlar

  --------------------------------------------------------------------------------

  Sokaktaki 100 kişiye sorsak; EN SEVDİĞİNİZ RENK HANGİSİDİR?

  Cevap verenlerden hiçbiri gri demez sanırım .....MAVİ, KIRMIZI ,BEYAZ, PEMBE, YEŞİL,SİYAH CEVAPLAR ARASINDA VARDIR AMA GRİ YOKTUR.....

  Psikologlar dergi sayfalarında ,gazete köşelerinde sevdiğiniz renge göre kişilik tahminlerinde bulunurlar. Bunların içinde de yoktur gri rengi sevenler şöyledir ya da böyledir diye bir ibare.

  Bence; gri, gizlenmişliğin, farkedilmemenin, kabullenmişliğin rengidir. NEDEN Mİ?
  ÇÜNKÜ; GRİ , NE SİYAHTIR NE BEYAZ .....

  Siyah ile beyaz arasına sıkışmıştır. İkisinden de izler taşır ama orijinal değildir.
  OKULLARDA TERCİH EDİLEN ÖĞRENCİ ve İŞÇİ KIYAFETLERİNDENDİR...

  ÇÜNKÜ; Kiri gizler , tozu emer, lekeyi belli etmez. .Ayrıca diğer renklerde olduğu gibi harekete geçirici , canlandırıcı ,enerji verici ya da dinlendirip sakinleştirici vs. özellikleri olmadığından kurallara uymak ve uydurmak için ideal bir seçimdir.

  Çalışanların İŞ HAYATINDA KULLANDIKLARI TAKIM ELBİSELERDE VAZGEÇİLMEZ RENKTİR GRİ TAKIMLAR. Toz ve leke sorunlarına karşı biçilmiş kaftandır. Kişiliğiniz hakkında patronunuza ya da anlaşma masasındaki karşı tarafa sizinle ilgili ipucu vermez...... Gösterişten uzak , sıradan, olması gerektiği gibi, normal bir vatandaş imajı çizer sizin için.... Oysa bir siyah takım öylemidir; daha heybetli, güçlü ,ağır, dokunulmazlığı olan, imajı vermez mi? (Hatta o sebepten değil midir ki, makam arabalarının siyah oluşu )

  Yani griyi hayatımızda bu kadar çok kullandığımız halde en sevilen renk sorusuna cevap olarak veremeyiz ....

  BİR DE GRİ İNSANLAR VAR HAYATIMIZIN İÇİNDE tıpki gri renk gibi onlar her yerdeler. Ama sorsanız,en sevdiğimiz ya da olmak istediğimiz örnek alınacak insanlar grubuna dahil değillerdir. Gri insanlar sizinle herşeye evet derler. Her fikre katılırlar....Sonra başka bir ortamda da onlar diğerleri gibi düşünüp , onları haklı buluyor olurlar...Gri insanlar her düşünce ve durumda o ortamın renkleri içinde kaybolur onlar gibi olurlar. Sivrilmekten, kendileri olarak ortaya açıkmaktan korkarlar. "NEME LAZIM "cıdırlar . Siyah - beyaz , Açık - koyu tercihi yapamaz ortada kalıp hepsinden olurlar ki ; kimseye hedef olmasınlar. Onlar, herşeyi kararında severler! . Dikkatleri üzerilerine çekmeye, eleştirilmeye ,öncü olmaya cesaretleri yoktur.

  GRİ İNSANLARDAN LİDERLER, YÖNETİCİLER, ÖNCÜLER, KAHRAMANLAR ÇIKMAZ. Hatta başınız sıkıştığında"GRİ İNSANLARA" akıl danışıp fikir sorsanız orijinal bir fikirleri bile yoktur. Onlar fikir insanı değil uyum insanıdır!

  Ve ben gri insanları pek sevmem... Uyumlu oldukları için değil tabiki.... Onlar HERŞEYe uydukları; bir kriter, bir tarz belirleyemedikleri için. etrafınıza bir bakın ne kadar çok gri insan var var değil mi?

  Oysa ki gelişen toplumlarda gri insanlardan ziyade , değişik ve çok renkli insanların oranı fazla olmalıdır...
  kadınlar kulübü

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

Benzer Konular

 1. İnsanlar
  İNCİ Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-02-2012, 04:52 PM
 2. Ey İnsanlar!
  RABİA Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-11-2009, 01:38 PM
 3. Sorunlu İnsanlar
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 05-09-2009, 03:47 AM
 4. İnsanlar ve Başarı
  kirmizielma05 Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2009, 12:33 PM
 5. Maymunlaşan İnsanlar
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-06-2008, 02:51 PM
Yukarı Çık