+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kadınlar Neden Güce Tapar

Kadınlar Külübü Kategorisinde ve Sohbet ve Dedikodu Forumunda Bulunan Kadınlar Neden Güce Tapar Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Dünyada daha henüz mülkiyet hakkı oluşmamış. buna kadınlar üstündeki mülkiyette dahil. kabilenin erkekleri ayı avlamaya çıkıyor. kadınlar hamile olduğu için

 1. #1
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.607
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  stat Kadınlar Neden Güce Tapar

  Dünyada daha henüz mülkiyet hakkı oluşmamış. buna kadınlar üstündeki mülkiyette dahil.
  kabilenin erkekleri ayı avlamaya çıkıyor. kadınlar hamile olduğu için ava çıkamamaktalar.
  ama kadınlardan bir tanesi bir kemik parçası ile saçını düzeltiyor. ve aynı kemikle bağlıyor.
  erkekler avdan gelince en fazla ayı avlayan erkek bu tokalı kadını seçiyor . ve onunla mağrasına gidiyor. ertesi gün diğer kadınlarda saçlarını tarayıp toka takıyorlar. ama aynı kadın. bu sefer gözlerine sönmüş ateşten aldığı kömür karasını sürüyor. ve gene en güçlü erkeği kapıyor.

  Erkek mağaraya geldiğinde mağranın kuytu bir köşesinde bir ayı derisi serilmiş.
  böylece ilk yatak odasıda oluşuyor. ve bu bugüne kadar böylece devam ediyor.
  Daha o zamandan beri kadınlar en güçlü ve en varlıklı erkekleri tercih eder.

  Her ne kadar “tapmak” bir çoğumuza özellikle kadınlara ağır gelecek bir ifade olsa da bu tanımlama anlatmak istediğimizi tam olarak karşılıyor.Kadınlar tam anlamıyla güce tapmaktadır.Bunun bir çok sebebi var biz çok derinlemesine girmeden bir kaç şey söyliyeceğiz konu hakkında.Kadın bilinen zamanlardan beri yapısı itibariyle daha güçsüz daha muhtaç daha sığınmacı bir karakterde olduğunu biliyoruz.(Elbette kadının doğurganlığı nedeniyle daha güçlü görüldüğü daha mucizevi bakıldığı onun yeni bir canlı dünyaya getirmesine mistik anlamlar yüklendiği toplumlar ve dönemler olmuştur.Fakat bu eylemin,olayın kendisini açıklayamamaktan kaynaklanan bir anlam atfedilmesi olarak adlandırabilir yalnızca)

  Bazılarımız sadece kadınlar değil erkekler de güce tapar şeklinde bir itirazda bulunabilirler.Bu olayı doğru anlamamaktan ileri gelmektedir.Bizim burda anlatmak istediğimiz güçlü olana duyulan hayranlığın belirle bir cinse mal edip edilemeyeceği değil.Elbette güce karşı mutlaka her insanda belirli bir hayranlık duygusu oluşur.Fakat kadınların güce tapma hadisesi doğal bir olay olarak gerçekleşir.Yani onun çiftleşmesi ideali oluşturma sürecinde içinden geçtiği bir süreçtir.Ve yaşamının temelini oluşturan çok güçlü bir dürtüdür.

  Kadınının ilk çağlarda şimdiki kadar olmasada fiziksel olarak erkekten daha güçsüzdü.Kadının doğurgan olmasi zorunlu bir iş bölümünü getirdi.Bu iş bölümünde kadın çocuğa bakmak zorundayken erkek avcılıkla uğraşıyordu.Bunun binlerce yıl sürdüğünü düşünelim.Evrim bağlamında olaya bakarsak,nesilden nesile aktarılan bu özellikler erkeği kadın karşısında dahada güçlü yaparken kadının fiziksel gücünde ciddi bir azalma oldu.Bu esnada kadının çocukla olan etkileşimi duygusal zekasının gelişmesine yol açabileceğini söylemek mümkün.Bir şeyden eminiz ki kadınla erkek arasındaki fiziksel güç farkı erkek lehine açıldı.

  Şimdi böyle bir yapılanmada kadının amacının neslini devam ettirmek yani dünyaya çocuk getirmek ve onu en iyi şekilde hayata kazandırmak olduğu düşünülürse , onun en güçlü erkeği seçeceğini söylemek gerekir.İlk çağda güç anlayışı fiziğe dayalı yani kas gücünü esas alan bir güç anlayışıydı.Burda kadın çocuğunun ve kendisinin en rahat en güvenli şekilde nasıl yaşayacağı sorusunun cevabını sececeği erkeğin kaslarında aramaktadır.Bu bakımdan kadın “en güçlü” “en iyi avcı” “en hayvani” erkeği seçecektir. Zekanın hiç gelişmediği dönemde bunu içgüdüsel olarak gerçekleştirken; evrimleşme sürecinde bilinçaltı ona bunu yapmasını emredecektir.

  O zamanlardan bu zamanlara miras kalan ve hala devam eden bu etkileşim zamanla değişmemiş sadece evrim geçirmiştir. Uzun yılllar sonra erkekle kadının zekasında ciddi bir ilerleme olmuş,sosyalleşmeyle,modernleşme ile beraber yeni yaşam şekilleri ortaya çıkmıştır.Hala bir kadın için en önemli şey anne olmaktır.Belki şu an konumuz değil ama babalık ise aslında icat edilmiş bişeydir.Doğaya baktığınızda da bunu görürsünüz.Bir erkek baba olmak güdüsü ile doğmaz.Ya da zaten böyle bir güdü yoktur.Şöyle ki ilk çağda da insanların aileler kurması,bir erkeğin kadını kendine ait olarak görmesi,sahiplenmesi ile özel mülkiyetin gelişmesi dağınık yerleşik olmayan yaşam tarzından komünal yaşam tarzına geçiş ve daha sonrasında yerleşik hayat ve özel mülkiyete dayalı yaşam tarzının oluşması birbiriyle paralel ve eş zamanlı olarak gerçekleşmiştir.Sonrasında oluşan büyük şehirler modern hukukun ortaya çıkmasi ile birlikte babalık dediğimiz şeyin kurumsallaşması ailenin kurumsallaşmasi ile aynı zamandadır.Ailelerin ortaya çıkması ile “babalık” ica t edilmiş erkeğe bir misyon yüklenmiştir.Erkekte aslında doğasında olmayan babalık duygusu diye bir şeyi edinmek zorunda kalmıştır.Burda doğru anlaşılması gereken nokta babalığın hiçe sayılması ya da böyle bir şeyin inkarı değildir.Böyle bir şeyin icat oluşundan dolayı erkeğin bir kadının çocukla yaşadığı o çok özel iletişimi yaşayamayacağını anlatmaktır.

  İnsanın doğasını incelediğimizde bir erkek gerekli koşullar sağlandığında teorik olarak belli bir zaman diliminde sayısız kadından aynı anda çocuk sahibi olabilirken bir kadın belli bir zaman diliminde sadece bir erkekten çocuk sahibi olabilir.Bu bize şunu gösterir ki doğa erkeğe özgürlük vermiştir.Ve erkeğin başka kadınlarla beraber olmakdoğasında vardır.

  Daha kısıtlı imkanlara sahip böyle bir durumda olan kadının çocuğuyla onu karnında taşıması emzirmesi vs gibi nedenlerle duygusal bağ çok özel bir etkileşim sağlaması kaçinilmazken bir erkek için böyle bir şey söz konusu değildir.Erkeğin baba olması bundan haz alması olayı toplumsaldır.Kadının ise doğasıdır.

  Değişen güç anlayışı erkek egemen ataerkil toplumun bir başka mirası “pxnxs” mevzusudur.Kadının bilinçaltında pxnxs gücün simgesi haline gelmiş Freud’un ifadesiyle kadında bu ambivalent(çift değerli) bir durum yaratmiştir.Yani kadın hem penise karşı hayranlık beslerken hemde ondan ürkmektedir.Kadın kendi bedenine baktığında erkekten farkının penise sahip olmaması olduğunu bilir.Bu durumda bu bilinçaltına itilmiş bir komleks haline dönüşmektedir.Nitekim kimi gelişmmeiş toplumlarda erkek çocuk doğurmanın hala daha önemli olması kimi annelerin erkek çocuk doğurarak elde ettiği tatmin bir nevi bu eksikliğin sonucudur.

  Konumuza dönersek dediğimiz gibi kadının özü değişmemiş sadece evrim geçirmiştir.Geçen binlerce yıl sonunda kadın duygusal zekanın gelişmesiyle beraber daha hassas daha narin daha kırılgan bir yapıya bürünmüştür.Fiziksel gücünden eser de kalmamiştir.Tabi bu etkileşim bu değişim erkekte de oldu.Artık avcılık o kasa dayalı avlanma biçimleri sona erdi.Modern hayat,şehirleşme önümüze bambaşka bir hayat çıkardı.Toplumda iş bölümü ortaya çıktı.Mübadele aracı olarak para ortaya çıktı.Bütün bunlar kas gücünü artık eskisi kadar gerekli olmaktan çıkardı.Fakat kadının bu güçsüz sığınmacı yapısı devam etti.Gerek dünyaya getireceği çocukları için gerekse kendisi için en güçlü erkeği aramaya itti onu.Nedir en güçlü erkek? Günümüzde güç kavramı oldukça değiştiğini söylemek mümkün.Bugün bir çok kadın için “güç” rahat olanaklar, huzurlu bir yaşam, bu da eşittir para demek.Bazen gücün otorite ve makam mevki şan şöhrette olduğunu da söylemek mümkün.Tabi bunlarda hemen hemen aynı kapıya çıkıyor.Bununla birlikte her ne olursa olsun kadın mutlaka bir erkekte onun olaylara ve felaketlere karşi dirençli olduğunu görmek ister.Her zaman arkasında yaslanabileceği bir duvar arar. Sonuçta kadın erkekte kendisinde olmayan bir şeyi görmek istiyor o da güç.Günümüzde kendince maddi imkanlara fazlasıyla sahip bazı kadınlar vardır.Bunlar bir erkekte bu özellikleri aramayabilirler.Ama onlarda doğaları gereği sığınılmayı,yani başını koyabileceği bir omzu zor durumda kaldığında ona kayıtsız şartsız destek olacak en ideal erkeği ararlar.Yani kadın bu noktada özüne dönmüş olur.Bir diğer istisnai durumda kadının ne para ne de bu bahsettiğimiz anlamda sığınacak bir erkek aramaması durumudur.Bu tür kadınlar evet vardır ama üzerinde durmaya değer değildir açıkçasi.Çünkü bu tip kadınlar tam anlamıyla dişilik özellikleri sergilemektedirler.Erkeksidirler.Zaten Hormonal olarak gerek erkek olsun gerek kadın olsun eşit şekilde kadın ya da erkek hormonlorının etkisinde olmadıklarını biliyoruz.Yani söz gelimi en dişi kadındaki hormonların etkisi ile en erkeksi kadın arasındaki hormonların etkisi aynı değildir.Zaten farkı yaratanda budur.Erkeksi bir kadından dişi bir davranış şekli beklemek yanlıştır.En dişi kadın en erkeği arayacaktır.Bu içgüdel olaral mükemmelleşmeyi ve en ideali oluşturma arzusundan ileri gelir.

  kaynak

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Kadınlar Neden Güce Tapar?

  Bence tapmak kelimesi biraz ağır bir kelime olmuş,kadınlar gücü sever daha doğru bir ifade tarzı olacaktır.
  Kadınlar güce mi tapar?Güç kavramı göreceli bir kelimedir.Her yüzyılda ve dönemde değişkenlik gösterir.Kimine göre maddiyattır güç,kimine göre zeka,kimine göre de güvendir.
  Ama sadece kadınlarla sınırlandırmak yanlış bence insanlar gücü sever yazsaydınız daha doğru olurdu.
  Kadınlara gelince kadınlar ruha, duyguya tapar. gerçek güç bunları taşıyandadır.

Benzer Konular

 1. Kadınlar neden aldatır?
  consume Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 31-05-2012, 03:43 PM
 2. Kadınlar neden öldürülüyor
  simqe Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-03-2010, 01:52 PM
 3. Kadınlar neden dayak yer?
  dogangunes Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 54
  Son mesaj: 05-03-2010, 05:16 PM
 4. Kadınlar neden eş bulamıyor?
  Gül@y Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-01-2010, 09:46 PM
 5. kadınlar neden çok konuşur?
  dogangunes Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 28
  Son mesaj: 22-01-2009, 04:28 PM
Yukarı Çık