+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Temizlik yaptım bugün

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumu Temizlik yaptım bugün Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> TEMİZLİK YAPTIM BUGUN İnsanoğlu mutlu olmak için arada sırada temizlik yapmalı. nasılki saçımızı, vücudumuzu yıkıyoruz, ruhumuzu da, düşüncelerimizi de tüm ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Temizlik yaptım bugün

  TEMİZLİK YAPTIM BUGUN

  İnsanoğlu mutlu olmak için arada sırada temizlik yapmalı. nasılki saçımızı, vücudumuzu yıkıyoruz, ruhumuzu da, düşüncelerimizi de tüm kötü şeylerden temizlemeliyiz.
  Edward morrison saturday post’taki yazısında nasıl temizlik yaptığını anlatıyor.’’ temizlik yaptım bugün… hem de tüm benliğimle ,. Tüm kaslarımı, sinirlerimi kemiklerimi hatta kanımı temizledim. En küçük yerlerine, kıvrımlarına girmiş sinmiş bütün pislikleri attım.
  Kırgınlıklarımı dışarı çıkarttım önce… Görmenizi isterdim. İçimde ne kadar da büyük bir yer kaplıyorlarmış. Kırgınlıklarımı atarken bakmadım neydi anlar diye… gelecek geçmişten çok daha fazla yaşanmaya değer.. Onların yerine bağışlamayı yerleştirdim özenle… Titizlikle ektim her kırgınlığın üzerine bağışlamanın tohumlarını… Bağışlamayı ekerken, tekrar kırılmaktan korkuyordum belki. Kıskançlığımı çıkardım. Meğer ben ne az kıskançmışım. Çok kolay oldu, sevindim,. Sanki kaybettiğim bir eşyamı bulmuş gibi oldum. Çok şükür ki, kin be nefret yoktu yüreğimde. Nasıl temizlerdim bilmiyorum.
  Sıra korkularıma gelmişti. Çıkarmaya bile korktum önce. Ne çok alışmışım onlarla yaşamaya… Bunca acı ve endişeye nasıl alışılır. Anlayamadım. Her gün yeni yeni endişelerle beslenen yeni korkular birikmişti içimde… Mutluluklarımı, umutlarımı nerde çok ertelemiştim. O an bu ilgiyi onlara verseydim, her gün onları düşünüp birer umut daha ekleseydim, almadan verip beklemeden sevseydim, her şeyden önce içimdeki sevginin ve gücün daha fazla farkında olsaydım böyle bahar temizliklerine gereksinim kalmazdı.
  Çok zorlandım korkularımı temizlemekte… birbirlerinin içine halkalar şeklinde girmişlerdi., kenetlenmişlerdi adeta. Ama bir kelebek şefkatiyle, severek ve okşayarak ve onları bir zaman kâbus gibi yaşamaktan pişmanlık duymayarak çıkardım içimden. Kızsaydım korkularıma, bağırıp çağırsaydım yine dönüp dolaşıp geleceklerdi, biliyorum.
  Temizlik yaptım bugün. Bahar temizliği,… Neşe ektim, hoşgörü, güven, sevgi ektim. Almadan vermeyi, sevilmeden sevmeyi, paylaşmayı ektim. Çılgınlık ektim, doğallık, sonsuzluk, bağışlama… Aşk ektim her hücreme. Coşku, heyecan, sessizlik ektim. Tüm güzel fikirler sessizken geliyor bana. Kabullenme ektim. Baş eğme değil. Olduğu gibi kabullenme...
  ‘’ affetmek ve unutmak iyi insanların imkânıdır.’’
  Schiller.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

Benzer Konular

 1. Ben sana ne yaptım
  cvtkoksal Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-02-2013, 12:48 AM
 2. Temizlik Orduları
  yeşeren Tarafından Dini Dokümanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-11-2011, 05:16 PM
 3. Temizlik delili
  meridyen2 Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-10-2010, 10:47 PM
 4. Temizlik yaptım bugün
  güney Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 22-11-2008, 02:12 AM
 5. İyi Ki Yaptım
  blueice Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-04-2008, 02:10 PM
Yukarı Çık