Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

kadın hakları...mı????sakın!!!!

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumu kadın hakları...mı????sakın!!!! Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Afganistan’da internetten kadın hakları ile ilgili rapor indirip dağıtan gazetecilik öğrencisi genç, İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildi. The Independent ...

 1. #1
  güney
  Misafir..

  kadın hakları...mı????sakın!!!!

  Afganistan’da internetten kadın hakları ile ilgili rapor indirip dağıtan gazetecilik öğrencisi genç, İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildi. The Independent gazetesi serbest bırakılması için kampanya başlattı.

  Kadınları yok sayan Taliban iktidarı ABD'nin Afganistan'da yaptığı kanlı işgal sonucu devrildi ama Afganistan'da o günden sonra çok az şey değişti. Kadınlar hala burkasız sokağa çıkamıyor, kız çocukları hala okullara gidemiyor. Birçok bölgede her türlü davaya şeriat mahkemeleri bakıyor. Son olarak yaşanan olay ise Taliban düzeninin tam gaz sürdüğünü bir kez daha ortaya koydu.

  İnternetten kadın haklarıyla ilgili bir rapor indirip dağıtan gazetecilik öğrencisi genç, İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildi. İngiliz The Independent gazetesi, öğrencisi gencin serbest bırakılması için kampanya başlattı.

  İngiliz The Independent gazetesinin manşetine taşıdığı haberinde, Afganistan’da gazetecilik öğrencisi Said Pervez Kambas adlı gencin internetten kadın hakları ile ilgili rapor indirdiği için İslamcı mahkeme tarafından ölüme mahkum edildiği belirtilerek gencin serbest bırakılması için kampanya başlatıldığı duyuruldu.

  23 yaşındaki Kambas’ın Balkh Üniversitesi'ndeki arkadaşlarına konu üzerinde tartışmak için raporu dağıttığı ancak şikayet edilerek tutuklandığı belirtildi.

  Yakın dönemde Said Pervez Kambas’a ölüm cezası verilmesini sivil haklarına yapılan bir hakaret olarak değerlendiren Independent gazetesi, Kambas’ın adil yargılanmasını sağlamak için bugün bir kampanya başlatıyor. Birleşmiş Milletler, İnsan Hakları grupları, gazeteciler ve Batılı diplomatlar duruma engel olmak ve serbest bırakılması konusunda Karzayi hükümetini uyardılar. Ancak dün Afgan senatosu ölüm cezası hükmünü onayladı.

  Kaynak: Hürriyet

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

Benzer Konular

 1. Medeni Kanunun kadın hakları ile ilgili bölümleri
  Nil@y Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 01-03-2012, 09:03 PM
 2. islamda kadın hakları
  kapkale Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 90
  Son mesaj: 07-10-2010, 11:56 PM
 3. Yorum: 1
  Son mesaj: 16-07-2010, 02:48 PM
 4. Aakrabandan sakın!
  mopsy Tarafından Tasavvuf Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-07-2010, 02:16 PM
 5. Hamilelik, Doğum İzni İle Emziren Kadın İşçilerin Hakları
  güney Tarafından Gebelik Hamilelik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-11-2008, 11:25 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık