+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

dövde göreyim..:)

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumu dövde göreyim..:) Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Van'ın Bostaniçi Beldesi Belediyesi'nde imzalanan toplu iş sözleşmesine göre, eşine şiddet uygulayanın maaşı eşine verilecek, 'ikinci evlilik' yapan personel işini ...

 1. #1
  güney
  Misafir..

  dövde göreyim..:)

  Van'ın Bostaniçi Beldesi Belediyesi'nde imzalanan toplu iş sözleşmesine göre, eşine şiddet uygulayanın maaşı eşine verilecek, 'ikinci evlilik' yapan personel işini kaybedecek. Bostaniçi Beldesi Belediye Başkanı Gülcihan Şimşek, Genel-İş Sendikası'yla imzalanan toplu sözleşmede ücrete yüzde 10, sosyal haklara ise yüzde 50 zam yapıldığını söyledi. Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın personele ekstra zam müjdesi verirken, sözleşme metnine eklediği kadın yanlısı özel maddeleri de şöyle anlattı:

  "Eşine şiddet uyguladığı tespit edilen personelimizin maaşı eşine verilecek. Devam ederse, maaşından para kesilecek, sonunda da iş akdi feshedilecek. İkinci evlilik yapan personel işten atılacak."
  radikal..

  nasıl çözüm ama....

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

 3. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1279

  Cevap: dövde göreyim..:)

  :Entusiasmado:Bilmem, sizce nasıl bir çözüm? Eşitlik ve adalet konusunda kantarın topunu kaçırmada üstümüze yoktur hani! bu da bana göre ters tarafa kaçan topuz olmuş?

  Adalet yerine Toplu İş Sözleşmesi metnine kayıt koymak ne kadar uygulanabilir bir realitedir bilirsiniz.

Yukarı Çık