+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kim daha çok konuşuyor ?

Kadınlar Külübü Kategorisi Sohbet ve Dedikodu Forumu Kim daha çok konuşuyor ? Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Kadınların genetik olarak erkeklerden daha çok konuştuğu düşünülebilir ama... Kadınların genetik olarak erkeklerden daha çok konuştuğu düşünülebilir ancak yapılan araştırmalar ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.070
  Rep Gücü
  330

  Unknown Kim daha çok konuşuyor ?

  Kadınların genetik olarak erkeklerden daha çok konuştuğu düşünülebilir ama...

  Kadınların genetik olarak erkeklerden daha çok konuştuğu düşünülebilir ancak yapılan araştırmalar erkeklerin kadınlardan biraz daha konuşkan olduğunu ortaya koyuyor.

  Kaliforniya Santa Cruz Üniversitesi Psikiyatristi Campbell Leaper'in 1960'dan bugüne kadar yapılan araştırmasının detayları Personality and Social Psychology Review'in Kasım ayı sayısında yayınladı. Leaper'in farklı sosyal statülerde ve konuşma karakterlerine sahip, kadın, erkek ve aynı cinsiyete sahip gruplar arasında yapıldı.

  Araştırmalarda aktif insanların daha akıcı konuştukları gözlendi. Araştırmalarda en önemsiz konularda bile erkeklerin kadınlardan daha çok konuştuğu görüldü. Karar vermek gibi özel durumlarda erkekler kadınlardan daha çok konuşurken, kadınlar kendileri, çocukları ve diğer kadınlar hakkında erkeklerden daha çok konuşuyor.

  Leaper, "Kadın ya da erkek doğası gereği diğerinden daha çok konuşkan değil. Konuşkanlık birçok durum, zaman ve cinsiyet faktörlerine bağlı" diyor.

  Science'da yayınlanan en son araştırma Leaper'in çalışmalarını destekliyor. Kadın ve erkeklerin gün içinde yaptıkları konuşmalar kaydedildi ve günde ortalama aynı sayıda sözcük kullandıkları tespit edildi. Ayrıca, konuşkanlıkta kişinin karşısındakinin kadın ya da erkek olması çok önemli değil. Erkekler kadınlardan daha çok konuşmaya eğilimli ancak erkekler etkileyici olmak için kadın-erkek karışık ortamlarda daha çok konuşuyor. Leaper, bunun erkeğin sosyal yaşamda baskın çıkmak için gösterdiği bir davranış olduğunu belirtiyor.

  Konuşmayı tetikleyen durumlar bir amacı doğrultusunda konuşmak, hedefe ulaşmak, başkalarıyla bağlantı kurmak, başkasını karşılaştırmak olarak sıralanıyor. Leaper, "İletişim stillerinde cinsiyet farkı giderek azalıyor. Kadın ve erkeğin rollerinin değişmesi bunda etkili oluyor. Çalışan kadınların artması gibi dolaylı etkiler sebebiyle erkekler duygularını daha çok açıklama gereği duyuyor" diye belirtiyor.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye toprak81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Yaş
  37
  Mesaj
  456
  Rep Gücü
  458

  Cevap: Kim daha çok konuşuyor ?

  nıye benım cevremdekı kadınlar hep cok konusuo bu da benım sansım galıba

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2012, 11:30 AM
 2. Dünya bu videoyu konuşuyor..
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-03-2011, 11:39 AM
 3. öcalan konuşuyor, biz susuyoruz
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-12-2010, 03:16 AM
 4. Organlarim KonuŞuyor!...
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 09-09-2009, 05:39 AM
 5. Fotoğraflar Konuşuyor
  İnci Tarafından Fotoğrafçılık Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 09-06-2009, 08:12 PM