Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Kıdemli Üye serseriozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  588
  Rep Gücü
  131

  Bir kadın, altı rol...

  Tek ve basit bir hayat yaşadığınızı sanıyorsanız, yanıldığınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü her kadın, yaşam içinde farklı roller üstlenir. Ve asıl önemli olan, bu rollerin tadını çıkarmayı bilmektir.

  Sevgili, eş, anne, evlat, olgun kadın, genç kız... Biz kadınlar gündelik hayat içinde adeta kılıktan kılığa girer, hatta ara sıra bu kadar fazla kimlikle başa çıkamayacağınız duygusuna kapılıp kendimizi son derece çaresiz hissederiz. Özünde sağlam bir karaktere ve belli kişilik özelliklerine sahip olsak da kabul edin, zaman zaman bulunduğumuz ortama ya da birlikte olduğumuz kişilere göre kabuk değiştirmeyi çok iyi biliriz. Aşırı gelişmiş sezgileriniz sayesinde kimin yanında nasıl davranmamız gerektiğini kestirir, ona göre hareket ederiz. Dört dörtlük bir kadın olmanın sırrı ise rollerimizin hepsini her zaman kusursuz oynamamız değil, onlardan keyif almayı, onlarla barışık yaşamayı becermemizdir. İşte tek bir hayata sığdırmaya çalıştığımız rollerimizden bazıları...

  Ev kadını: İstediğiniz kadar modern bir yapıda olun, istediğiniz kadar iş kadını kimliğinizle özdeşleşin, darmadağınık, pis, zevksiz, özensiz bir evde yaşamak konusunda özel bir yetenek geliştirmediyseniz, ev kadını rolünü oynamak ve bekar olsanız bile evinizde kurduğunuz düzene sahip çıkmak zorundasınız demektir, işe lekeli ceketler ya da ütüsüz pantolonlarla gitmeniz mümkün mü? Ya da yemek yapmaktan vazgeçmeniz? Diyelim ki bir yardımcınız var ve her işinizi o yapıyor. Kopan düğmenizi de mi ona diktireceksiniz? Tabii ki özel bir ilginiz yoksa anneniz gibi zeytinyağlı dolmalar saramaz, dantel örtüler işleyemezsiniz, zaten buna vaktiniz de yok. Fakat sunu unutmayın ki artık ev kadınlığıyla iş kadınlığı birbiriyle çelişen kimlikler olarak kabul edilmiyor. Kariyeri konusunda son derece titiz kadınlar aynı titizliği evlerinde de gösteriyor, hatta hobi olarak yemek ya da; dikiş kurslarına bile katılıyorlar. Hafta sonu evleriyle meşgul olmayı ekstra bir yorgunluk değil, aksine dinlendirici bir aktivite olarak görüyorlar. Yani artık ev kadınlığı modern kadınlar arasında hor görülen değil, takdir edilen bir rol…

  Soğuk vamp: Eskiden kadınlar okulu bitirir bitirmez evlenir, çocuk yapar ve hayatlarını sadece anne kimliğinin gölgesinde sürdürürlerdi. Oysa şimdi sadece kariyer peşinde koştukları için değil, biraz da kendileri gibi bekar kadınlardan cesaret aldıkları için evlenmek yerine yalnız yaşamayı tercih ediyorlar. Tek başlarına ya da arkadaşlarıyla birlikte rahat rahat eğleniyor. Bu arada yakışıklı erkeklerle flört etmeyi de ihmal etmiyorlar. Bu flörtlerin vazgeçilmez numarası ise tabii ki soğuk vamp... Eğer siz de gece hayatını sevenlerdenseniz, bu rolü bir gün mutlaka oynamalısınız. En seksi kıyafetlerinizi giyerek gittiğiniz bir barda buz gibi tavırlarınızın üzerinizdekilerle yaratacağı çelişki, sizin gibi cool erkekleri mıknatıs gibi yanınıza çekerken cıvıkların da sizden uzak durmalarını kolaylaştıracaktır. Unutmayın ki en sıcakkanlı, en neşeli kadın bile gerektiğini düşündüğü ya da hissettiği durumda bir buzdağı kadar soğuk ve sessiz olmayı, konuşması yerine doğal güzelliğinin ve seksapelinin ilgi çekmesini sağlamayı bilmelidir.

 2. #2
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Bir kadın, altı rol...

  günaydın yeni olduğum için özel mesaj gönderemiyorum nasılsınız

 3. #3
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Bir kadın, altı rol...

  kadınlar hakkında çok doğru şeyler yazıyorsunuz.teşekkür ederim.pek çok rolü üstleniyoruz hayatta.tek beklediğimizde takdir edilip saygı duyulmak.

 4. #4
  Kıdemli Üye serseriozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  588
  Rep Gücü
  131

  Cevap: Bir kadın, altı rol...

  konularımızı beğendiğiniz için teşekkür ederim

  sizlerinde yorumlarını okuyunca bizler mutlu oluyoruz

  teşekkür ederiz hepimize hayırlı forumlar

Benzer Konular

 1. Göz Altı Torbaları
  mopsy Tarafından Sağlık Sorularınız Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-09-2010, 04:32 PM
 2. Altı şey, altı yerde gariptir
  meridyen2 Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-08-2010, 01:21 PM
 3. Altı saat pil ömrü
  mopsy Tarafından Bilgisayar ve İnternet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-03-2010, 07:46 AM
 4. Yer altı Tiyatrosu
  Guney Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-03-2010, 02:24 PM
 5. Kidz CD 1 v1.2 (Altı yaş Altı Okuma Yazma Bilmeyen Çocuklar İçin)
  dogangunes Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-04-2008, 02:21 AM
Yukarı Çık