Meme emmek alışkanlığı, sigara içmek, emzik

Insanin agizi tat almak ister, dokunmak ister,isitmek ister 5 duyuyu hep kullanma egilimindeyiz. yasamanin tadini almak icin.
Bence insanların meme emme alışkanlığı,sigara içme olarak devam ediyor. Emme içgüdüsel bir davranış. Bir köpekyavrusu doğardoğmaz meme emme eğilimindedir ve bunu
ona kimse öğretmemiştir.
Eğer bu bir içgüdü tatmin edilemiyorsa.başka şekillerde açığa çıkıyor,
Tırnak yeme ,parmak emme.Birşeyleri ağza götürme, içme. Yeni dünyayı keşfetmek bir bebek için ilk ağzına götürmekle başlar bunu hepimiz yapmışızdır. Yollarda gördüğümüz memeye benzeyen çocuklar için yapılmış balonlar, yuvarlak görünen her nesne hep bir memeyi sembolize eder. İnsanoğlu hayvani duygularını bastırma eğilimindeyken diğer yandan da bu duygularının esaretinden kurtulamaz Onları masumhane şekillere sokar. Memeyi direk görmek istemez kapatır.
Ancak onu andıran nesneleri iyi kullanır en kapalı bir ülkenin kadın silüetinde dahi kendini şekil olarak belli eder. Meme yüzyıllarca eski insan figürlerinde de aynı rolü almıştır.
Fetişizm sembollerinin başında gelir.

Sigara içmek muhtemelen , emzik görevi gören yalancı bir memenin masum halidir.
Şimdi şöyle düşünelim. Sigaraya alışkınsınız içinde nikotin gibi alıştırıcı maddeler var.
Memede de sütün içinde bebeği uyutucu maddeler vardır.Süt içen bebek genelde uykuya dalar
Laktin lakta, uyku yapar. Dünyada birçok insan özellikle yatmadan önce süt içme alışkanlığına sahiptir. Bunu bebekliğinden öğrenmiştir. Çünkü süt içerse mışılmışıl uyuyacaktır. Sütün içindeki laktin maddesi uyku verirken. Sigara içindeki nikotin de hemen hemen aynı görevi verir. Bu emmek fiili ile bir araya gelirse bırakılmaz bir alışkanlık olur.

Erkeklerin fetişizm duyguları kadınlardan daha fazladır. Sigara içen tiryakilerin çoğunluğunun erkek olması bu yüzdendir. Genelde özenti ile başlansa bile, özenti aslında
Başlamak içinbir sebeptir. İnsanlar kendilerine alışkanlıklar yaratmayı sever ve bunlar için birer sebep ararlar. Sarhoşsanız mutlaka bir sebebi vardır.

Meme emmedeki irade farklılığı cinsler arasında farklılık gösterir. Erkeklerde ilgi değişkendir
Çünkü içgüdüsel olarak daha çok dişiyi döllemek için poligam yapısı vardır,bu ona alışkanlıklarını daha kolay değiştirme vazgeçme seçeneğini sunar. Bu yüzden erkeklerin memeyi kesmesi ve tekrar alışması bir kadına göre daha kolaydır.
Ancak bir kadının sigara alışkanlığını bırakması bir erkek tiryakiye göre çok daha zordur.
Erkeklerde Tiryakiliğin sona ermesi için Nasıl bir sebep varsa, Başka bir sebep sona ermesi için gereklidir.
opusme de ' meme emme aliskanliginin bir parcasidir.
aliskanliklar hala devam ediyor,

hepimiz koca bebekleriz.ne kadar buyursek buyuyelim kimimiz tirnak yer kimimiz parmagini agzina goturur. kimimiz opuserek,sigara icerek bu emme duygumuzu bastirirz.

medenilestikce bizi bu aliskanliklarimizdan ayirmak isterler. Medeniyet kurallari (sen cok medenisin) insani cocuklugundan alan en buyuk nesnedir.

Simdiki sigara yasaklarinda( tiryakilerin ) en uyuz oldugumuz nokta. emzigin agzimizdan alinmasi yasaklanmasidir. memeden kesilmek gibi birsey. Sigarayi sinirlayan kanunlardan sikayetci cok olacaktir. efendim emzik kullanin ' herseyin bir ilki var
moda olur.

senolmutlu@2009 SUPERMEYDAN