+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 11 Toplam: 11

Bir Tanimlama-Insanlik

Bilim ve Astronomi Kategorisinde ve Felsefe Forum'u Forumunda Bulunan Bir Tanimlama-Insanlik Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Zor ama çokda kolay bir soru. Çünkü İnsanın elinde değil.İnsan olursa çok kolay olunuyor . Olunmuyorsada ne kadar zorlasanızda nasip

 1. #11
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Üye Numarası
  129315
  Mesaj
  844
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2991

  Cevap: Bir Tanimlama-Insanlik

  Zor ama çokda kolay bir soru. Çünkü İnsanın elinde değil.İnsan olursa çok kolay olunuyor . Olunmuyorsada ne kadar zorlasanızda nasip işi.Tabiki Sayın Evrensel insan herşeyden önce kullandığımız Terminoloji çok farklı ama kendi terminolojime göre izah ederek açıklamaya çalışırsam şayet:İnsanın Başta birbirinden ayrı duran MUHABBET (Sınırsız sevgi ) ve SINIRSIZ DÜŞÜNCE(Eksi sonsuz ile artı sonsuza kadar uzanan düşüncesi) toprağına bir parçada dış alemden aldığı Dünya sevgisi (Su)ekleyip ,Bunları birleştirdikten sonra O beraberliği İDRAK (Kavrama) ile şekillendirip.Daha sonrada Onu tekrar Düşüncesi ile birleştirerek(Ruhundan ruh üfleyerek) ayağa kaldırmasıdır. Bu Ruhtan ruh üfleme ise Dünyevi Suyla cıvıklaşmış sevginin suyunun aşk ateşinde yok olmasıdır.Yani sınırlı sevgiden sınırsız sevgiye geçiştir. Yada Üzüm suyunun fermantasyonla fokurdamaya başlamasıdır.(Yani kuruttuk işte biz Ademi).Hayat abının cana gıda eylenmesidir.Yarattığı şey ise Kendinde zaten var olan ama dağınık(Tarumar) bir şekilde duran SEVGİNİN oluşturulup ortaya çıkarılmasıdır.İşte buda İnsanın kendi içindeki insaniyetini yaratmasıdır. AYNI ZAMANDA İNSANIN YADA ADEMİN OLUŞUMUDUR.Ki İnsan olmak işte budur.Sınırsız kayıtsız kuyutsuz Sevebilmektir. Oda En büyük zafiyetimizdir.

  Adem olup geldim adem içine
  Nasibim almışım candan içeri
  Bir nur ile kafdan kafa gezerim
  Bir kafa uğradım kafdan içeri
  Kaf aynı burna benzeyen arapça ka harfidir.Burun koku almaya yarar. Koku sayesinde cisimleri görmesekde tanıyabiliriz.Kaf dağını ise siz bulun artık.:)
  Sevgi ile kalın .Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (01-05-2009 Saat 09:46 AM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Kahreden Tercih... ( insanlik DRAMI bu olsa gerek )
  Dejavu Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 19-08-2011, 07:09 PM
Yukarı Çık