Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Bilinçaltı İkna

Bilim ve Astronomi Kategorisi Felsefe Forum'u Forumunda Bilinçaltı İkna Konusununun içerigi kısaca ->> Bilinçaltı İkna Dünyayı kimler yönetir ? En fazla petrolü olanlar mı? Hayır çünkü o zaman Suudların herkesi yönetmesi gerekirdi. En ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Bilinçaltı İkna

  Bilinçaltı İkna

  Dünyayı kimler yönetir ?

  En fazla petrolü olanlar mı? Hayır çünkü o zaman Suudların herkesi yönetmesi gerekirdi.

  En çok insana sahip olanlar mı? Hayır çünkü o zamanda patronun Çinliler olması gerekirdi.

  Gerçekte dünyayı medyayı kontrol eden yönetir.

  Peki ama şu anda ABD neden bu kadar güçlü? Çünkü ABD iletişimi ve medyayı yönetiyor ve bu yüzden şu anda en büyük patron.

  (not : Sam Amca her ne kadar şu anda en güçlü olsada gerileme devri Irak'la başladı ve bence tarihin en çabuk yıkılan imparatorluğu olmaya aday)

  ABD iletişim gücünü kullanarak bizi kötü kaliteli mallarını tüketmeye ikna ediyor ve istediği konuları bize istediği gibi empoze ediyor, yönlendiriyor, değer yargılarımızı, konulara bakış açımızı değiştiriyor.

  Hatta yabancı güçler bir milleti (silahlı veya silahsız) teslim almadaki en büyük engel ve en korktukları şey olan milliyetçiliği bütün dünyada yozlaştırmaya ve yoketmeye gayret ediyorlar.

  (Not : Gelibolu belgeselini CD'den izledim , ilgili topic'te yazılan yorumlara tamamen katılıyorum , az bile yazılmış. Açıkça milliyetçiliği küçük gören ve bilinçaltına bu şekilde mesajlar yollayan bir belgesel. Yapımcısının şu andaki Deniz Kuvvetleri Komutanının oğlu olması ayrı bir şanssızlık.)

  Ayartmak, baştan çıkarmak ve kandırmak meslekleri şu anda dünyanın en iyi para kazandıran işleridir. Bu mesleğin uzmanları yalanları yalanların içine gizlerler, böylece birisinden kurtuldum diye sevinirken daha büyüğüne ve hedeflenen yalana yakalanırsınız.

  21.yüzyılda insanları yönetenler ve yönlendirenler hiç şüphe yokki para – borsa - ekonomi üçlüsü ve uluslararası bankerlerin kontrolündeki medyadır..

  Insanlarımızı bu tip propaganda ve kandırma tekniklerine karşı mutlaka uyarmamız lazım. Bu konuda hepimize açıklayıcı ve uyarıcı kurslar verilebilse inanın Türkiye'de çok şeyler değişirdi !!!

  Bu tür tekniklerin nasıl işlediğini anlamak ve bunlara karşı kendini korumak o kadar zor değildir sadece sistemin nasıl çalıştığını temel olarak kavramanız yeter. Mesela basit bir örnek vereyim. Diyelim ki ailece sinemaya gittiniz ve çok popüler, herkesin kafasına "git" diye kakılan bir film seyredeceksiniz.

  Bu tür "popülerleştirilen" filmler genelde siyasi ve tüketime yönelik bilinçaltı ikna teknikleri içerirler. Eğer siz ve aileniz bilinçliyse bunlardan etkilenmeden filmi keyifle izlersiniz, yok eğer bilinçli değilseniz hem beyniniz yıkanır, üstünede para ödersiniz.

  Mesela Matrix, Harry Potter, Star Wars, vs. bu gibi filmlerdir. Dikkatli bakarsanız hepsinin içinde siyasi, ezoterik ve dini yönlendirme amacı güden mesajaları bolca bulabilirsiniz.

  Siz film seyrettiğinizi sanırken bilincinize satmak istedikleri ürünlerin birer beyinsel sinyali kopyalanıyor ve mesela cep telefonu almak istediğiniz zaman nedense telefon markalarından birine büyük bir sıcaklık duyuyorsunuz.

  Aynı teknikleri siyasette de kullanırlar. Bu tekniklerden biride "sequence programming" denilen yöntemdir. Buna göre diyelim bir parti liderinin televizyonda konuşmasını izliyorsunuz ve kişisel olarak sevmediğiniz halde nedense bu konuşma esnasında lidere bir yakınlık duymaya başlarsınız.

  Bunun sebebi sizin gözünüzün algılayamayacağı ama beyninizin sünger gibi emeceği imajların bu konuşma görüntüsü içine mikro saniyelik "sequence"lerle yayılmasıdır. Siz liderin görüntüsüne bakarken beyniniz ve bilinçaltınız verilen bu imajları alır.

  Mesela, diyelim ki Türkiye’de bir anket yapıldı ve halkın %90'nının Mustafa Kemal Atatürk’e sevgi beslediği ortaya çıkarıldı. (%10'luk hain kontenjanı düşülmüştür !!)

  Halka sevdirilmek istenen liderin televizyondaki konuşmasının görüntü aralarına mikro saniyelerle ölçülecek zaman aralıklarında Atatürk’ün resmini verirler. Bu şekilde sizin beyniniz o siyasetçiyi Atatürk ile ilişkilendirir ve birde bakarsanız önceden sempati duymadığınız bir adamı sevmeye başlamışsınız.

  Sohbetlerde sıklıkla duyduğunuz "Bu adamı önceden hiç beğenmezdim ama fena adam değilmiş" laflarının sebebi budur.

  Tabii tam ters imajlar kullanarak çok iyi bir insanın topluma canavar olarak gösterilmesi de olasıdır.

  Şu anda Türkiye bence uluslararası medya ve buradaki kuklaları üzerinden dünyada en fazla bilinçaltı ikna yöntemleri kullanılan ülkelerden biridir.

  Yakın gelecekte ülkemizde olması beklenen (ekonomik, askeri, dini) olaylar gözönüne alınırsa her zamankinden uyanık olmamız ve kimin kim olduğunu iyi analiz etmemiz ve (amiyane tabirle) gaza gelmememiz lazımdır.
  Bilim.org

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Yaş
  31
  Mesaj
  13
  Rep Gücü
  18

  Cevap: Bilinçaltı İkna

  Dünyayı merkez bankaları yönetir. Bilinç altı ikna, bizi borçlara iten araçtır.Amaç ise yeterince borç batagının altına girip, dün kahraman dedelerimizden kalan bütün topraklarımızın yarın karış karış elden gitmesi bu durumda kaçınılmaz olucaktır. Küreselleşen dünyada para gücü, dünyanın en düzenli en güçlü ordusundan daha tehlikelidir. Dini sömürmeler, modalar, sıkıntılar, eglenceler, üzerimizde olusturulan taraflar, bize empoze edilen politik oyunlar, beynimizi oyalayan öfkeleri dindiren uyuşturucular arasında. Bizi gerçege ulaşmamızı engelleyen, bize sunulan şartlar, Dünyayı yöneten kapitalist insanların oyunudur.

 3. #3
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Bilinçaltı İkna

  Subliminal reklamcılık denen bilinçaltını hedef alan bu tür reklamlar ilk kez 1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıktı. James Vicary adlı reklamcılık uzmanı, sinema salonlarında yaptığı bir deney sonucu patlamış mısır ve kola satışlarının arttığını iddia etti. Bu deneyde film perdede oynarken, saliselik görüntüler halinde ‘patlamış mısır ye’ ve ‘Kola iç’ sloganları çıkıyordu. Seyirci bu sloganları bilinciyle algılayamadığı halde, bilinçaltına hitap eden bu sloganlar sayesinde Kola satışlarının yüzde 18.1, patlamış mısır satışlarının ise yüzde 57.7 arttığı iddia edildi. Bilinçaltı reklamları Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde yasaklandı.

  Nedir bunun kanıtı?

  Gizli mesajlı reklamların etkisiyle ilgili olarak yapılmış deneyler var. Aynı ürünün gizli mesaj içirenini gören deneklerin beyin dalgalarıyla gizli mesaj içermeyenini gören deneklerin beyin dalgaları karşılaştırılıyor ve arada ciddi bir fark olduğu ortaya çıkıyor.

  Medya bu gücü kullanabılır mı?bunun örnekleri var mı sizce?

Benzer Konular

 1. Bilinçaltı Ne Gamdı, Sükût Sanki Kaftandı!
  Mustafa CİLASUN Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-01-2015, 02:01 PM
 2. Bilinçaltı
  mopsy Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-09-2010, 07:41 AM
 3. Bir Bardak Suyla Bir Bid’atçı Nasıl İkna Edilir?
  Ammar Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-11-2009, 01:11 PM
 4. Subliminal (bilinçaltı)
  KESFETK Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-09-2009, 12:58 AM
Yukarı Çık