Unesco Dünya Felsefe Günü'nün Uluslar Arası Kutlaması bu yıl 21-22-23 Kasım günlerinde İstanbul'da yapılacak. Unesco Türkiye Milli Komisyonu ve Türkiye Felsefe Kurumu tarafından düzenlenen etkinlikler The Marmara Oteli ve Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
Dünya Felsefe Günü'nün amacı felsefe eğitim ve öğretiminin yaşamımıza sağladığı yararlardan başka , felsefe bilgisinin ve felsefe bilgisine dayanarak olan bitene bakmanın kamu yaşamında ve dünya problemlerini ele almada oynayabildiği aydınlatıcı role dikkat çekmek.
Dünya Felsefe Günü resmi açılışı 22 Kasım saat 09:30'da A.K.M 'inde yapılacak "diyalog: Ne üzerinde , kimler arasında ?" başlıklıklı açılış konuşmalarını İoanna Kuçuradi , Pierre Sane ve Otfried Höffe yapacaklar. İki gün sürecek kutlamalarda on üç yuvarlak masa toplantısının yanı sıra "Üç filozofa saygı" başlığı altında Alan Gewirth , Richard Rorty , Iris Marion Young üzerinde durulacak. Felsefeyi paylaşmak başlıklı felsefe kahvesi sohbetleri ve kitap sergisi düzenlenecek. 2007 Dünya Felsefe Günü Pulu 21. Dünya Felsefe Kongresi bildiri kitapları tanıtılacak.