1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 13
 1. #1
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  429
  Rep Gücü
  13045

  Cani lenin!!!

  CANİ LENİN!

  Ünlü Rus yazarı Maxim Gorki, Lenin’in devrim sırasında acımasızlığına şahit olduğu bazı yöntemleri şöyle anlatıyordu:

  Lenin'in talimatları Bolşevik militanlar tarafından büyük bir zevkle yerine getiriliyordu. Hatta militanlar, özel vahşet stilleri geliştirmişlerdi.

  Tambov'da komünistler, tutsaklarını sol el ve sol ayaklarından toprağın bir metre yukarısında ağaçlara demiryolu çivileri ile mıhlıyorlardı ve bu insanların acı çekmesini bilerek izliyorlardı. Bir esirin midesini açıp küçük bağırsağını alıyorlar ve bir ağaca çiviliyorlardı ve bağırsağın çözülmesini izliyorlardı. Yakaladıkları görevlileri soyup omuzlarından itibaren derilerini yüzüyorlardı. (Orlando Figes, A People's Tragedy, A History Of The Russian Revolution, Penguin Books Ltd, 1997,

  Tarihçi Richard Pipes, gizli Sovyet arşivlerine dayanarak yazdığı The Unknown Lenin (Bilinmeyen Lenin) adlı kitabında, Lenin'in Bolşeviklere verdiği sayısız cinayet, katliam, işkence emirlerini ortaya çıkarmakta ve sonuçta şu yorumu yapmaktadır:

  Mevcut delillerle Lenin'in idealist değil, ancak gerçek ya da hayali olsun sorunları çözmenin en iyi yolunun, onlara sebep olan insanları öldürmek olduğuna inanan bir toplu katliamcı olduğunu reddetmek imkansız hale gelmektedir. 20. yüzyılda on milyonlarca hayatın yok olmasına politik ve sosyal imha uygulamasını ilk olarak meydana getiren/başlatan Lenin'in ta kendisidir. (Richard Pipes, The Unknown Lenin: From the Secret Archive, Yale University Press, New Haven, London,s.?? )

  BENİM VATANIM KIRIMDA YAPILANLAR:

  Bolşevikler, girdikleri her şehirde kendi ideolojilerine ılımlı bakmayan kesimleri katliamdan geçiriyor, halka korku salmak amacıyla abartılı vahşetler gerçekleştiriyorlardı. Kırım'da gerçekleştirilen Bolşevik vahşetleri şöyle anlatılıyor:

  Benzer şiddet uygulamaları Bolşevikler tarafından işgal edilen Sivastopol, Yalta, Aluşta, Simferopol gibi Kırım illerinde de gerçekleştirildi. Aynı uygulamalara Nisan-Mayıs 1918'den itibaren isyan komisyonunun hazırladığı dosyalarda "elleri kopmuş, omzu parçalanmış, kafası dağılmış, çenesi kırılmış, cinsel organları koparılmış cesetler" de yer almaktaydı... (Stéphane Courtois, Nicolas Werth, Jean-Louis Panné, Andrzej Paczkowski, Karel Bartosek, Jean-Louis Margolin, Komünizmin Kara Kitabı, Doğan Kitapçılık A.Ş., s. 84 )

  derlemedir.

 2. #2
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  Yahu bir karar verin
  Stalin mi?
  Lenin mi?

  Kim daha çok katil

 3. #3
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Alıntı Guney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yahu bir karar verin
  Stalin mi?
  Lenin mi?

  Kim daha çok katil

  Bence ikiside katil
  ha bir eksik ha bir fazla ne farkeder ki :)

 4. #4
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  429
  Rep Gücü
  13045
  Biri başlattı, diğeri bizleri vatanımızdan şöyle sürdü:

  KIRIM TÜRKÜNÜN SÜRGÜN KARARI VE UYGULANMASI


  Savaş sonunda Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği (SSCB) Devlet Başkanı Stalin, Kırım Türkleri’nin savaş sırasında Almanlarla işbirliği yaptığını iddia ederek top yekûn sürgüne gönderilmesini emretti. Emir, 18 Mayıs 1944 gecesi Kırım Türkleri’ne iletildi. İki saat içerisinde, evlerinden hiçbir eşyayı almaksızın, bulundukları köyün – kasabanın – şehrin meydanında toplanmaları isteniliyordu.

  Evini terk etmek istemeyenler zorla götürüldü. Direnenler, dipçik darbeleriyle hemen oracıkta öldürüldü. Çığlıklarla inleyen gökyüzünün karanlığını delmeye çalışan güneş, kana bulanmış Kırım topraklarına ilk ışıklarını gönderirken, 423.100 kişiden oluşan Kırım Türkleri, hayvan taşınmasında kullanılan tren vagonlarına, âdeta istif eder gibi yerleştirildiler. Vagonlara doldurulanların 57.000’i 0–5 yaş arası çocuk, 68.000’i ise 60’ın üzerinde yaşlı insanlardı.  Ertesi gün, Arabat bölgesinde bir köyde, 150 civarında Türk’ün unutulduğu anlaşıldı. Haber Stalin’e ulaştırıldığında emir verdi: ‘Bunların işini 24 saat içerisinde bitirin !’ Emir yerine getirildi: Bebek, ihtiyar ve genç... köy halkı, küçücük bir tekneye dolduruldu. Tekne, kıyıdan bir-kaç mil açılınca batırıldı. Karadeniz’in hırçın dalgaları soydaşlarımıza mezar oldu.  Yapılan işlem, Kırım Türkleri’ni yok etme politikasının, o günün öncesinde ve sonrasında, tarihin yazmadığı bir vahşetle uygulanması idi. Bir aya yakın süren yolculuk sırasında, kimsenin vagonlardan inmesine asla izin verilmedi. Her türlü ihtiyaçlar, vagon içerisinde karşılanıyordu. Ölenlerin cesetleri kokmaya başlayıp esasen zor teneffüs edilen hava, tehlikeli ölçüde zehirlenince, pencerelerden rast gele atılıyordu. Yolculuk sırasında 195.371 kişi öldü.  Trenler; Kabartay, Sibirya, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan’da yolcularını boşalttılar. Hayatta kalmayı başarabilenlerin % 3’ü, çok kötü şartlar altındaki hayata dayanamadı. Açlık, sıtma, verem ve diğer hastalıklar sebebiyle ilk altı ay içerisinde öldü. Geri kalanlar, farklı iklim şartlarındaki sürgün bölgelerinde can, mal ve kültürel değerlerini korumaları engellenerek âdeta açık hava hapishanesi şartlarında yaşamaya mahkûm edildiler.  Kırım Türkleri, 1956 yılına kadar zor şartlar altında hayatta kalmak için uğraş verdiler. Bulundukları yerleşim alanının dışına çıkmaları yasaktı. Eğitim görmeleri engelleniyor, kültürlerini korumalarına izin verilmiyordu. Kırım şivesiyle konuşanlar, şarkı-türkü söyleyenler cezalandırılıyordu.  ve son ukraynaya hediye edilen vatan...

  çeşitli alıntı ve derlemelerden sonra foruma hazırlanmıştır...
  Konu gordionum tarafından (22-04-2010 Saat 11:35 PM ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Mar 2013
  Mesaj
  45
  Rep Gücü
  0
  Komünizm VAHŞETTİR Faşizmle KARDEŞTİR..
  Sol Terör Örgütleri HALK DÜŞMANI Cinayet şebekeleridir ?
  Dhkp-c Alevi örgütlenmesidir

 6. #6
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Alıntı Venhar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bence ikiside katil
  ha bir eksik ha bir fazla ne farkeder ki :)

  Cok sey farkeder 1 eksik yada bir fazla olmasi.....


  Komünist Liderlerin her biri onlarca milyon insan katletmis birer kanli katil hele bir liderlerinin rekoru belki dünyanin sonuna kadar kirilamaz .. 100 milyon insan.... düsünsene simdi çin de böyle bir lider olsa 3 seneye çin in nufusundaki azalmaya bir bak...

  Tezekten bir terazi yapmislar , Komünizm diye , dirhemleride bizim cakma komü cü komünistler ..Gerci Türkiye de sayilari 1000 ni gecmez ama bunlarda lazim , sonucta tezekten teraziye , dirhem gerek..

 7. #7
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Alıntı zelimhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Komünizm VAHŞETTİR Faşizmle KARDEŞTİR..
  Sol Terör Örgütleri HALK DÜŞMANI Cinayet şebekeleridir ?
  Dhkp-c Alevi örgütlenmesidir
  Komünizm fasizmle kardes olamaz...!
  Emperyalizmle kardes olamaz
  Vahset le ve kan ilede kardes olamaz
  terörle olamaz
  iskence ile olamaz...

  Bu saydiklarim birbiri ile kardes olabilir yada ittifak edebilir ama Komünizm bunlarla kardes olamaz cünkü ; Komünizm tüm bunlarin
  ...........AGA BABASI.... dir...

 8. #8
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Alıntı gordionum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  C Bolşevik vahşetleri şöyle anlatılıyor:

  Benzer şiddet uygulamaları Bolşevikler tarafından işgal edilen Sivastopol, Yalta, Aluşta, Simferopol gibi Kırım illerinde de gerçekleştirildi. Aynı uygulamalara Nisan-Mayıs 1918'den itibaren isyan komisyonunun hazırladığı dosyalarda "elleri kopmuş, omzu parçalanmış, kafası dağılmış, çenesi kırılmış, cinsel organları koparılmış cesetler" de yer almaktaydı... (Stéphane Courtois, Nicolas Werth, Jean-Louis Panné, Andrzej Paczkowski, Karel Bartosek, Jean-Louis Margolin, Komünizmin Kara Kitabı, Doğan Kitapçılık A.Ş., s. 84 )derlemedir.

  Kara kitabi galiba komünistlerden baska okumayan yoktur...

  kendi halkina destek olmadigi yada komünizmi kabul etmedigi icin kamplara kapatip insan DI$KISI yediren , insanlari ac birakarak deneye tabi tutan tek vahseti Dünya KOMÜNiZM olarak kabul ediyor...

 9. #9
  Acemi Üye china - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Nerden
  ERZİNCANLIYIM , ÇİN DE YAŞIYORUM
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  2176
  Alıntı zelimhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Dhkp-c Alevi örgütlenmesidir
  ben aleviyim de alevilerin DHKP-C ve komünizim le ne alakası var ??

  alevilik bir mezhep bir oluşum değilki dediklerinizle bir anılsın ?

 10. #10
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Komünizm in alevilik sünnilik Türklük yada kürtlükle alakasi yoktur..

  Benim köyümün yarisida alevi... benim bir yarim da alevidir babaanne tarafim..ama bizde komünist yoktur...

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Lenin’in eserleri yasaklansın!
  mopsy Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-04-2012, 03:19 AM
 2. Lenin Hakkında Ne Yazdılar
  SOSYALİST Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 22-04-2010, 08:44 PM
 3. Lenin, burada oturmuyor artık
  mopsy Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-01-2010, 12:44 AM
 4. Lenin hayranlığı ve aydınların çifte standardı
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 18-03-2009, 09:17 PM
 5. Lenin
  SAHARAY Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-06-2008, 03:07 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık