Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Turan dursun

YAŞAM VE İNSAN Kategorisi Biyografi (Yaşam Öyküsü) Forumunda Turan dursun Konusununun içerigi kısaca ->> TURAN DURSUN Hayatını daha önce de ele aldık...o bilgilere ek olarak aşağıda bir kez daha değerlendirme yapacağız: Babası daha dogmadan ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Turan dursun

  TURAN DURSUN
  Hayatını daha önce de ele aldık...o bilgilere ek olarak aşağıda bir kez daha değerlendirme yapacağız: Babası daha dogmadan onun için kitaplar satın almaya başlar."Basra'da ve kufe de bulunmayacak ölçüde büyük bir din alimi " olacaktır...Küçük yaşta sıkıntılara maruz kalır.çocukluğunu yaşayamaz..." Ne yapıp edip herkesi geçmeye karar " vermiştir...Okur ama bunları sadece hedefine götürecek basamak olarak görür tüm bilgileri...Ama yaşadığı dünyadan habersizdir.Çocukluğunda koşullandığı " en önde olma" , " kendisinden herhangi bir şekilde söz ettirme " tutkuları, din adına yaşadığı bütün negatif tecrübeleri ileride bilinç altından çıkacak büyük ölçüde şahsiyetini ve dine bakışını etkisi altına alacaktır.Tüm olumsuzlukların sebebini dinle özdeşleştirdiği " zalim baba " olarak nitelediği babasını görür. TRT'ye geçince namazı orucu bırakır. Tevrat ve İncil'de kuranda anlatılanların benzerini görünce Hz. Muhammed'in " bir sahtekar " olduğu fikrine varır ve peygamberlik inancını yitirir.Tabii onun bu ifadelerinde samimi oldugunu düşünmemiz için onun kuranı hiç okumadığını düşünmemiz gerekir.Kuranın bir çok ayeti zaten bu benzerlikten bahseder.hatta bazı tahrifleri dışında bu kitapları onayladığını belirtir..." O an bende öyle bir hınç oluştu ki , çünkü din - peygamber benim gençliğimi çocukluğumu aldı.onun yüzünden çocukluğumu yaşayamadım."...Dursun sadece dinle kavgalı değildir.Çevresi ile de uyumsuzdur.gerek müftülüğü gerekse TRT'deki görevi esnasında yaşadığı sürgünlerin gerçek sebebi de bu olsa gerektir. TRT'den emekli olmasına gerekçe olarak " bunalım içine düşmek, iş çevresi ile uyumsuzluk, psikolojik dengesizlik " olarak gösterilir.O bu sürgünleri " her yerde doğruyu söyleme kararlılığına bağlarsa da " bu gerçekçi gözükmemektedir.O hayatının her döneminde bulunduğu yer ve konumla uyumlu görüşleri en sivri ve uç düzeyde savunmuştur. Müftülüğünde "ilerici din adamı", TRTde " katı laik ", emekliliğinde " kesin din karşıtı" kesilir.Onun kişiliğinde cinsel tecrübelerinin de önemli bir payı vardır.Hayatını anlattığı romanında bir koça masturbasyon yaptırmasını anlatması da bu açıdan ilginç bir kesittir.Çocukluğunda din adına yaşadıkları kişiliğinde derin izler bırakmıştır.Dini anlatırken kullandığı uslup ancak kendi kişiliğini tanımlaması açısından bir anlam ifade edebilir.Uslup ve ifade tarzının sahibi ile alakası direk ve tartışmasızdır.Değerlendirmeleri çoğunlukla hamasi, agresif, hatta isterik denebilecek özellikler gösterir.o bir bilim adamı tavrından çok İslam'a duyduğu kin ve düşmanlık sebebi ile ne pahasına olursa olsun onunla mücadele eden bir savasımcı tavrı sergiler.Dünyayı tek başına değiştireceğine inanır. Adeda bir mesihtir o...!

  kaynak:http://www.islamustundur

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  turann  turan dursunu kulliyettin yapitiyla tanidim bazi gercekleri yazdigi izin adami ortadan
  kaldirdilar.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Nerden
  Kadıköy
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  165
  Rep Gücü
  3534

  Turan dursun

  Bu önemli adamın babası köylerde imamlık yapıyordu. Oğlunu da din okullarında imam olarak yetiştirdi. Ama O, diğer ilahiyatçılar gibi zırvalamadı, gerçeğin peşine düştü. 3 Yahudi dininin de eski dinleri taklit ettiğini keşfetti. Bu keşif onun hayatını ve inançlarını sarstı.

  Turan Dursun, inancındaki sarsıntı nedeniyle müftülükten istifa etti. Bir arkadaşının önerisiyle TRT’de ambar memurluğu, malzeme memurluğu, koruma memurluğu ve evrak memurluğu gibi görevlerde çalıştı. Ardından prodüktör sınavlarına girdi ve başarılı oldu. Bundan sonra TRT Kültür Müdürlüğü'nde dinsel yayınların hazırlanmasında prodüktör olarak çalıştı ve bir çok yapıma imzasını attı. Bunlardan en çok yankı uyandıranlar ise şunlardır: Tarihte Türkler, Başlangıcından Bu Yana İnsanlık ve Akşama Doğru. Araştırmasını kendisinin yaptığı ama bir türlü yapımına izin verilmeyen Birinci Büyük Millet Meclisi Öncesi ve Sonrası adlı yapıtı vardır. TRT'deki 16 yıllık görevinden 1982 yılında emekliye ayrıldı.

  Gerçeklerin ortaya çıkması için kitaplar yazdı. Bu kitaplar, dünyayı ‘Olmayan Tanrı’nın yerine geçip yöneten büyük efendileri kızdırdı ve ortadan kaldırılmasına karar verildi.

  Turan Dursun, 4 Eylül 1990 tarihinde İstanbul'da evinden çıkıp işe giderken uğradığı kalleşçe bir silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Dürüst ve gerçekleri söylemesinin en önemli kanıtı, cinayete kurban gitmesidir. Çünkü bu gezegende yalan söyleyenler, şarlatanlar kesinlikle ve kesinlikle öldürülmez; gerçekleri açıklayanlar öldürülür.

  1) Turan Dursun, Nuh Tufanı’nın Sümerlilerden çalındığını keşfetti.

  2) 3 Yahudi dininin de taklitçi olduklarını gördü.

  3) Dinler üzerinden halkları köle gibi yöneten gizli güçlere karşı uyardı.

  4) Kur’an’da birbirleriyle çelişen ayetleri gördü.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Kallesce öldürülmesi konusunda hemfikirim.Evet bir insanin hayati o insana hayati verene aittir. fikirleri fikrime uymuyor diye biri digerini öldürme hakkina sahib olsaydi yeryüzünde yasayan insan kalmazdi.

  Yalniz sürekli vurgulanmaya calisilan bir konuyuda yazmadan gecemeyecegim,

  Yorum yapan arkadaslar Israrla gercekleri ortaya cikardigi...Gercekleri söyledigi.. noktasinda Israr ederken bu gerceklerin icine Kuranda celisen ayetleri de gercek olarak gördüklerinide farkediyorlarmi acaba...?
  Kaldi ki Turan Dursun un yazdigi bircok konunun cevabi cok kisiler tarafindan verildi. Ayrica birinin babasinin dini istikamette yürümesi kendisinin ilahiyatin bölümlerinde uzun seneler nefes tüketmesi , onun illa din alimi olacagi dindar olacagi cenneti garantilemis olacagi anl***** gelmez. Turan Dursun benim gözümde , gercekleri söyleyen degil gercekleri saptiran sonrasinda sapan fikirleri ile paralel kendiside sapitan biridir.
  Süleyman Ates eski diyanet isleri baskani sadece Turan Dursun a cevap icin iki kitap yazmistir Gercek din budur diye...

  Ama ben Bu tiplerin el üstünde tutulmasini garipsemiyorum bu bir furya yaklasik 50 - 60 yildir devam ediyor. Turan Dursun islami istikamette ilerlerken neden bu kadar mehsur degildi de ,Allah'a islama kurana ve Peygambere savas acmaya basladigi andan itibaren Türkiyenin gündemine oturdu ve kalkmiyor...? bunun cevabini verebilecek varmi ,?

Benzer Konular

 1. Temel ile Dursun
  Venhar Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 25-09-2011, 11:33 PM
 2. Turan Dursun neden öldürüldü?
  deklem Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 34
  Son mesaj: 26-09-2010, 09:15 AM
 3. Komedia Arda Turan
  mopsy Tarafından Spor Dünyası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-09-2010, 04:36 PM
 4. Gülgün Turan ŞİİRLERİ
  _gülgünturan Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 149
  Son mesaj: 17-01-2009, 02:30 AM
 5. turan dursun hakkındaki görüşleriniz?
  cahil73 Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2008, 04:00 AM
Yukarı Çık