Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Üyecik sessiz kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Yaş
  38
  Mesaj
  11
  Rep Gücü
  19

  Heart Bir hayata tutunmayı denedim, başaramadım..

  Yavaş yavaş tükenip, uzatmaları oynadığım anlardayım. Yüzüme bakanlara acıyla tebessümü bir arada sunuyorum. Kaçmak istediğim sorular sarıyor etrafımı. Bulduğum ilk boşluktan atlıyorum. Sıralara, ağaçlara kazıdığım ismini koluma kazıyorum jiletlerle, yüreğimdeki acıdan eksik kalmasın diye. Zihnimde son konuşmamızı andıran bir ses, kulak zarımı patlatmaya meyilli.  Yorgunum..
  Biraz da ürkek..  Şimdi herkesten kaçma zamanı. Özellikle de aşktan. Uğruna şiirler, romanlar yazılan, türlü çılgınlıklar yapılan aşkı merak ederdim. O buldu beni. Yüzüme gülümsedi, mutluluk bende saklı dedi. Kandım. Nereden bilirdim her aşkta bir sinsilik olduğunu. Anladığımda çok geçti. İşte o an yalnızlığımın ağladığını gördüm ilk defa. Oysa en zor anlarımda yanımdaydı hep. Bense onu iki kara göz için terk etmiştim.  Pişmanım..
  Biraz da ağlamaklı..  Ceplerime doldurduğum kırık umutlarımı saklamaya çalışıyorum. Ceplerimden taştıklarında anlıyorum ne kadar çok olduklarını. Gitmek istiyorum uzaklara. Kimsenin, hiçbir kötülüğün olmadığı uzak diyârlara. Yüreğimdeki acıların benimle beraber geleceklerini hatırlayınca biraz daha kırılıyorum.  Şaşkınım..
  Biraz da isyankâr..  Tüm suskunluğuna inat haykırıyorum. Dudaklarımdan dökülen anlamsız kelimeler, kendimi en iyi ifade biçimim. Ağzımdan çıkan her söz, içinde adının geçtiği küfürlere dönüşüyor. Ve her gidişin adice olduğunu daha iyi anlıyorum.  Suçluyum..
  Biraz da masum..  Çocukken uğruna her şeyimizi feda edebileceğimiz elma şekeri gibiydi gülüşün. Hazırdım kendimi feda etmeye, anlamadın. Bir vedayı çok görüp gittin. Sessizce gitmenin erdem olduğunu zanneden ahmaklardan bir farkın olmalıydı. Yaşananların hatırına söylenecek birkaç söz dilinden dökülmeliydi. Bir elveda demeliydin. Demedin. Gittin..  Belki de önceki aşkının intikamını benden aldın. Yarı yolda bırakıldığın gibi beni de bıraktın. Şimdi bir sokak ortasında çaresiz kaldım. Annesini kaybedip, şaşkınlıkla etrafına bakınan çocuğu oynuyorum. Bütün korkularım gün yüzüne çıkıyor. Dokunmasın kimse, yoksa ağlarım.  Kızgınım..
  Biraz da çaresiz..  Anlamsız düşüncelerle bir başımayım şimdi. Sana söyleyemediğim sözlerimin namlusu bana dönüyor. Alnımdan vurayım kendimi diyorum. İntihar değil, kendimin katili olmak istiyorum. Yapamıyorum. Bıraktığın hüzünlere sarılıp uyuyorum şimdilerde. Gördüğüm her kâbusun öznesi oluyorsun. Yüklemlerinde gitmek geçiyor. Hani haykırmak isteyip de sesimizin çıkmadığı kâbuslar gibi, konuşamıyorum. Ve o birkaç saniye ömrümün katili oluyor.  Çekingenim..
  Biraz da paranoyak..  Hüznümden yapılma satırlar yazıyorum sana. Uğruna döktüğüm gözyaşlarımın oluşturduğu sularda yüzdürüyorsun gemilerini. Bir tükenişe sebep olan insanlar listesinde geçiyor adın. Göğe doğru açıyorum ellerimi. Yağmur değil, kan yağıyor. Verilen sözlerin tutulmayışına şaşırmıyorum artık. Güvensizliğin had safhasındayım. Kime inansam, elinden hançeri eksik olmuyor. Bu yüzdendir sırtımı insanlara değil duvara yaslamalarım.  Safım..
  Biraz da kör..  Sabıkalı olduğum aşklardan sorguya çekiliyorum. Kırdığım her kalp yalancı şahitlik yapıyor. İdama mahkum edilişimle başlıyor hikâye. Celladım olmanla sona eriyor. Baltayı indirirken yüreğimden dökülen kelimelerle aydınlanıyor gece. Ama söylemeye dilim varmıyor..  Alıntıdır

 2. #2
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Bir hayata tutunmayı denedim, başaramadım..

  Güzel bir yazı, buraya aktardığın için teşekkürler sessiz kız.

 3. #3
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Bir hayata tutunmayı denedim, başaramadım..

  mükemmel bir paylasim bizlerle paylastiginiz icin tesekkürler.

 4. #4
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Bir hayata tutunmayı denedim, başaramadım..

  Yazan çok güzel yazmış onun kalemine , senin de emeğine sağlık sessiz kız

 5. #5
  Üyecik sessiz kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Yaş
  38
  Mesaj
  11
  Rep Gücü
  19

  Cevap: Bir hayata tutunmayı denedim, başaramadım..

  okuyan gözlerinize sağlık arkadaşlar paylaşımımı beğenmenize sevindim

Benzer Konular

 1. Aloe Verayi denedim!
  mopsy Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 11-03-2011, 09:57 PM
 2. Samsung New_PC_Studio denedim sorunsuz çalışıyor.
  uchar88 Tarafından Cep Telefonu Programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-10-2010, 05:52 PM
 3. Sarıl Hayata
  D€NiZ Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 15-01-2009, 12:39 AM
 4. hayata dönüş....
  güney Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-12-2008, 07:40 PM
 5. hayata ve aşka...
  carpediemcan Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-10-2008, 04:31 PM
Yukarı Çık