Sanatçı Akbayram, 14 Nisan’daki Tandoğan Mitingi’nden iki hafta önce Londra’da PKK bayraklı ve Apo posterli kitleleri coşturmuş. İngiltere’deki Nevruz kutlamaları bu yıl Halkevi, Kürt Toplum merkezi, Kürt Kültür Merkezi, İngiltere Gençlik Meclisi’nin de aralarında bulunduğu Kürt dernekleri tarafından organize edildi.

Ve kutlamalar ’Güneşimizi karartamazsınız’ sloganıyla 2 Mart 2007’de Haringey’deki Kurdish Community Centre’da düzenlenen "Halay Gecesi" ile başladı.

1 Nisan 2007 tarihinde ise Londra’daki Sordicth Park’da konser düzenlendi. İşte bu konsere Cumhuriyet Mitingleri’nin vazgeçilmez ismi Edip Akbayram’ın "Koma Agire Jiyan", "Rojin", "Aziz Weysi", "MC Zagros", "Govenda Zilan" ve "Kürt Halk Danslarının" ile birlikte sahne aldı.

Akbayram’ın bulunduğu sahnenin hemen önünde bu sefer "Biji Serok Apo, Biji Öcalan" (Apo Çok Yaşa) sloganları atıldı. Ve bu sefer Akbayram’ın şarkıları ile ellerinde Türk bayrakları olan değil bölücü örgüt PKK’nın sözde bayrakları olan kitleler coştu. Konserde teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterleri de elden ele dolaştı.

Sanatçı Akbayram’ın terör örgütü PKK bayraklı ve terörist başı Abdullah Öcalan posterli meydanlarda sık sık konser vermesi sadece bununla da sınırlı değil. Söz konusu sanatçı geçtiğimiz yıllarda ülkemizde düzenlenen bölücü örgüt yanlısı başka etkinliklere de katılarak destek verdi.

Bu nedenle mitinglere destek veren ulusalcı isimler bile bu noktadaki rahatsızlıklarını gizlemedi MHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, Akbayram ve Bulutsuzluk Özlemi gibi gayr-ı milli tiplerin mitingleri halk nezdindeki itibarını zedelediği inancında. Mitingleri destekleyen Gül’e göre Akbayram yasadışı örgüt sempatizanlarının programlarında çok sevilen marksizm kalıntısı sembolik şarkıları Tandoğan ve Çağlayan’da da seslendirdi.

ÖNÜNDE ŞARKI SÖYLEDİĞİ POSTERDEKİLER KİM?

Şarkıcı Edip Akbayram, bölücü terör örgütü PKK’nın düzenlediği etkinliklerde sık sık boy gösteriyor. Akbayram, bir konserini de PKK’nın öncü kadrolarından olan Mazlum Doğan’ın büyük boy posteri önünde verdi. Sahneye afişi asılan Doğan 1955 yılında Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’nde dünyaya geldi. Balıkesir’de Eğtim Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1974 yılında Hacettepe Üniveristesi’nde Ekonomi Bölümü’ne kaydını yaptırdı.

1976 yılının sonlarına doğru okuldan ayrılarak bölücü örgüt PKK’nın öncü kadroları arasında yer aldı. Mazlum Doğan, 30 Eylül 1979 günü gözaltına alındıktan hemen sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1982 yılında 20 Mart’ı 21’e Mart’a bağlayan gece kaldığı Diyarbakır cezaevindeki baskıları ve koşulları protesto etmek amacıyla üç kibrit çöpüyle bedenini ateşe vererek, yaş***** son verdi.


[YOUTUBE]s4tbsdu1HZc[/YOUTUBE]

Haber:ZAMAN