Sıradışı bir müzisyen, kendine hayran bıraktıran bir ses virtüözü... Bobby McFerrin, muhteşem solo bir konser için geliyor şehrimize!

Grammy ödüllerini silmiş, süpürmüş bir isim var karşımızda. Hani hüzünlenip kafamızın öne düştüğü anlarda, ‘Don’t Worry Be Happy’ şarkısıyla yüzümüzde gülücükler açtıran o adam! Dört oktavlık harikulade sesi, sanki sadece şarkı söylemek için değil de doğanın tüm seslerini çıkarması için bahşedilmiş kendisine. Emprovizasyon yeteneği ile her türlü müzik tarzını söyleyebileceğine bahse girenler az değil! Hani Türk Sanat Müziği’ni bile biraz dinledikten sonra birkaç denemede rahatlıkla söyleyecek kadar eşine az rastlanır bir yeteneğe sahip. Hele hele o ‘Ave Maria’ performansı yok mu, dillere destan doğrusu. Tek bir şarkıyı sürekli geçişlerle cazdan popa, klasikten R&B’ye çeviriyor olması, onun gerçekten de ‘bu dünyadan’ olmadığı hissiyatını veriyor insana.

Beatles şarkılarına getirdiği benzersiz yorumlar, çellist Yo-Yo Ma’dan piyanist Chick Corea ve aktör Robin Williams’a uzanan sanatçılarla yaptığı çalışmalar, Viyana Filarmoni’yi yönetişi ve hatta bazı bölümlerinde Susam Sokağı’ndaki “Muppet Show”a katılımı McFerrin’ın sıra dışı müzik kariyerini kabaca özetliyor. Bu harikulade ses cambazını eşine az rastlanır solo konserinde canlı dinleme şansını sakın kaçırmayın! Bu arada, verdiği heyecandan söylemeyi unutmuş olacağız ki; konser 28 Mart tarihinde İş Sanat’ta!İş Sanat’a ‘tek kişilik dev orkestra’ geliyor!