Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Azam ali-The Hunt

Kültür, Sanat Kategorisi Müzik Forumunda Azam ali-The Hunt Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba! [DM]xswly[/DM] Azam Ali, İran’da hayata merhaba deyip, ergenlik yıllarını Hindistan’da geçirip daha sonra, müzikal bir eğitim almak amacıyla Los ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647

  Azam ali-The Hunt

  Merhaba!

  [DM]xswly[/DM]

  Azam Ali, İran’da hayata merhaba deyip, ergenlik yıllarını Hindistan’da geçirip daha sonra, müzikal bir eğitim almak amacıyla Los Angeles’a yerleşmiştir. California doğumlu ve jazz sever bir perküsyoncu olan Greg Ellis’le, 1995 yılındaki "Master Musicians of Jajouka" konserinde tanışır ve "Vas" isimli grubu kurarlar. Vas adı altında ortaya çıkardıkları eserlere Narada (önemli bir müzik şirketidir) sahip çıkar. Bundan sonra, grubun tüm albümleri ve üyelerin solo projeleri, bu şirket sayesinde dünya müzik marketlerine dağıtılır.
  In The Garden Of Souls, grubun, dünyaya ve evrene bakış açılarını çok iyi bir şekilde yansıtır. Özellikle Azam Ali imzasının geçtiği cümlelerde, new-age akımının etkileri ve doğu mistisizminin ağırlığı hissedilir. Tibet çalgıları, ud, çello, zil ve ritm sesleriyle bezenmiş müziklere, Azam Ali’nin büyülü vokali eşlik eder.

  "Niyaz" ismiyle kurulan grup ise; elektro-sentez üstadı, Grammy Ödülüne aday olmuş Carmen Rizzo ve bir gitarviyol ve yaylı çalgılar üstadı olan Loga Romin Torkian, ki Axiom of Choice isimli enfes bir projesi-grubu olmuştur onun da, grubun diğer üyeleridir.
  Ortaçağ latin bestelerini de seslendirdiği Portals of Grace isimli albümü 90’lı yılların sonuna doğru çıkmış, akabinde kurucusu olduğu VAS grubu ile çalışmalarına 2004’e dek devam etmiştir. çok sesli elektro-etnik müziğin en iyi örneklerinden birini icra eden Azam Ali, hem popüler dinleme zevkinin hem sanatsal kriterlerin doruğunda üstün ve özgün eserler üretmektedir.

  Her çalışmasıyla Billboard’dan tam puan alan sanatçı, benzersiz vokalini neredeyse bir enstrüman gibi kullanmasıyla tanınıyor.

  Vikipedi

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.117
  Rep Gücü
  80591
  İşte nuh u nebiden kalma bilgisayarımın gördüğü tek yer DailyMotion...:))
  Görüyorum görüyorum...:))

Benzer Konular

 1. İmam-ı Azam ve Kadılık…
  mopsy Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2011, 09:34 PM
 2. imamı azam ebu hanifenin bilinmeyen yönleri
  deklem Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2010, 01:29 AM
 3. Imamı azam ebu hanife ve islam anlayışı....
  halukgta Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-04-2010, 02:26 PM
 4. İmamı Azam Ebu Hanife/Yaşar Nuri Öztürk
  İnci Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 15-09-2009, 09:58 PM
 5. Imam-i Azam Ebu Hanife (video)
  SMN Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2007, 01:27 PM
Yukarı Çık