+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 15 Toplam: 15

Michael Jackson' oldu

Kültür, Sanat Kategorisinde ve Müzik Forumunda Bulunan Michael Jackson' oldu Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Merhaba Doktorundan supheleniliyor: Son aylarda doktor kontrolünde ilaç da kullanan Jackson'un düştüğünü Acil Servis'e haber veren evdeki yardımcıları ambulans geldiğinde

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba

  Doktorundan supheleniliyor:

  Son aylarda doktor kontrolünde ilaç da kullanan Jackson'un düştüğünü Acil Servis'e haber veren evdeki yardımcıları ambulans geldiğinde Jackson'un kalbinin durmuş olduğunu belirttiler.

  Ambulans ile California Universitesi Tıp Merkezi'ne (UCLA) getirilen Jackson'un bedenine hastanede yapılan müdahale de fayda etmedi.

  Bu arada Los Ageles Times'a konuşan Los Angeles polis yetkilileri, Jackson öldüğünde yanında olan doktoru aradıklarını bildirdi. Kimliği bilinmeyen doktorun bilgisine başvurmak isteyen yetkililer, ünlü yıldızın son anlarında neler yaşandığını öğrenmek istiyor...

  Los Angeles Polis Teşkilatı, ölüm nedeniyle ilgili olarak Michael Jackson'ın özel doktorunu arıyor. Doktora şu ana kadar ulaşılamadığı bildirildi.

  Doktorun BMW model otomobilinin en son perşembe günü Jackson'ın evinin önünden görüldüğü öne sürülüyor.

  Kayıtlara göre bu araba Teksaslı bir kadına ait. Kadının bir kardiyolog olduğu ve California ve Teksas da görev yapma ehliyetine sahip olduğu belirtildi. Kardiyoloğun ofisinin de Las Vegas da bulunduğu öğrenildi. Kadının ismi ise açıklanmadı.

  Doktordan şüpheleniliyor
  Los Angeles Polis Departmanı'ndan Dedektif Agustin Villanueva, Jackson'ın ölümüne neden olabilecek tıbbi ipuçlarının araçta bulunduğundan şüphelendiklerini söyledi.

  Jackson'ın evinden 911 aranmış
  Polisi şüpheye sevkeden neden ise Perşembe günü Michael Jackson'ın evinden Acil Yardım Hattı 911'e yapılan çağrı oldu. CNN'de yer alan habere göre Perşembe akşamı 911'i arayan bir kişinin Jackson'ın nefes alamadığını ve kendisini kaybetmiş durumda olduğunu belirtip ambulans istediği belirtiliyor.

  Habere göre polisin konuştuğu kişinin Jackson'ın doktoru olduğu belirtiliyor. Polisin daha sonra doktora bir daha ulaşamadığı bu nedenle de doktordan şüphelendiği bilgisine yer veriliyor.


  Fazla doz morfin iddiası
  Bu arada TMZ sitesinde yer alan başka bir haberde doktorun olay anında Michael Jackson'ın evinde olduğu öne sürüldü.

  TMZ'nin bir adli görevliden elde edindiği bilgiye göre doktorun Jackson'a ölmeden önce iğneyle ilaç enjekte ettiğinden şüphe ediliyor.

  Ünlü popçunun her gün sentetik uyuşturu olarak kabul edilen bir tür ağrı kesici olan 'Demerol' (Meperidine) aldığı ve ölümünün de bu yüzden gerçekleştiği iddiasını Jackson'un ailesi de doğruluyor. Nitekim aile oğullarına çok fazla morfin verildiğinden endişe duyduğunu açıkladı.

  Los Angeles yetkilileri ise bu iddiayı doğrulamadı...

  - Çocuk tacizi suçlamaları

  - Müzik dünyası yasta

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  merhaba

  Olumcul ilac kokteyli:
  Amerikan medyasında, Michael Jackson'un ‘ölümcül kokteyl’ olarak adlandırılan ilaçlar listesi yayınlandı.

  Buna göre Jackson, dünya turnesi öncesi formda kalmak icin narkotik sayılan üç güçlü ağrı kesici ilaç kullanmaktaydı. Jackson'un kullandığı ilaçlardan ikincisinin bile potansiyel olarak ölümcül sonuçlara yolaçabilecek kadar güçlü olduğu belirtildi.

  Amerikan medyasında Michael Jackson'a yakın kaynaklara dayandırılarak verilen haberlere göre, Jackson gunde 3 kez ‘Demerol’ adlı ağrı kesici iğnesi ölüyordu. Ünlü şarkıcı aynı zamanda bir başka ağrı kesici ilaç olan yalnızca reçeteyle satılan ‘Dilaudid’ adlı ilacı kullanıyordu.
  Jackson bunların yanısıra ‘Vicodin’ adlı yine yalnızca reçeteyle satılan ağrı kesici ilaç kullanmaktaydı. Jackson, bu ağrı kesicilerin yanısıra düzenli olarak kas gevşetici olarak Soma, yatıştırıcı etkisi olan “Xanax’ ve anti depresyon ilacı olan ‘Zoloft’ kullanıyordu.

  Michael Jackson'un ‘ölümcül kokteyl'inin son halkalarını da heyecan ve ürküntüye karşı aldığı Paxil’ mide yanmasına karşı kullandığı ‘Prilosec’ adlı ilaçlar olusturdu.

  Michael Jackson'ın avukatı, sanatçının ölümünden sonra yaptığı açıklamada, Jackson'ın aşırı doz ilaç kullanımından olduğunu iddia etmişti. Avukat Brian Oxman, Jackson'ın dünya turnesi öncesi formda kalmak için aşırı dozda ilaç tükettiğini, çevresinin de buna göz yumup izin verdiğini söylemişti.

  İkinci otopsi isteniyor
  Bu arada, Michael Jackson'ın ailesi, otopsi yapılarak kendilerine teslim edilen cesede ikinci kez otopsi yapılmasını istiyor.

  ABD'deki insan hakları savunucularından politikacı ve papaz Jesse Jackson, Michael Jackson'ın ailesiyle son 2 gündür birlikte olduğunu ve ailenin bu konudaki isteğini de bu sırada kendisine ilettiğini söyledi.

  Ünlü pop yıldızının ölümü konusunda halen yanıtlanmamış sorular bulunduğunu belirten Jackson, bu sorular arasında yıldızın ölümü sırasında yanında olan özel kardiyoluğunun rolünün ne olduğunun da bulunduğunu bildirdi.

  Yapılan otopsiden sonra kesin sonuçların alınması için 4 ila 6 hafta sürecek kimi test sonuçlarının beklenmesi gerektiği açıklanmıştı.

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  1.3 milyar dolarlık serveti çıktı

  merhaba

  Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve hayır kurumları arasında paylaştırılması bekleniyor.

  SADECE 6 solo albüm yapmış olmasına ve son yıllarda ortalarda görünmemesine rağmen ’Popun Kralı’ unvanını kimseye kaptırmayan siyahi şarkıcı Michael Jackson’ın ölümünün ardından 1.3 milyar dolarlık servetinin nasıl paylaşılacağı da tartışılıyor. Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve bir ya da bir kaç hayır kurumu arasında paylaştırılması bekleniyor. Jackson’ın avukatının ’son’ olduğuna inanılan vasiyetnameyi Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne en kısa sürede sunacağı söyleniyor. The Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre avukat John Branca ve Jackson’ın arkadaşı da olan müzik uzmanı John Mclain, vasiyet hükümlerini yerine getirmesi için ismi verilen kişiler.

  Vasiyeti Branca yazdı

  Branca 1980-2006 yılları arasında Jackson için çalışmıştı ve ölümünden bir hafta önce Michael Jackson yeniden onu işe almıştı. WSJ gazetesinin iddiasına göre Michael Jackson’ın son vasiyetini 2002 yılında Branca yazmıştı. Michael Jackson’ın anne-babası henüz vasiyetnameyi görmediklerini söylüyor. Michael Jackson’ın problemli bir ilişkiye sahip olduğu babası Joseph Jackson’ın ise vasiyetnamede isminin yer almamasına inanmadığı aktarılıyor. Araları kötü olmasına rağmen baba Jackson’ın, servetten pay almaya çalışacağı söyleniyor.

  Borcu-serveti karışık

  Çocukların velayetiyle ilgili vasiyetnamede neler yazdığını şu anda kimse bilmiyor. Los Angeles’taki bir mahkeme Jackson’ın üç çocuğunun velayetini geçici olarak annesine vermişti. Temmuz ayında çocukların velayetiyle ilgili durumun netleşeceği sanılıyor. Fakat varlıkları ve borçlarıyla Jackson’ın servetinin içinden çıkılması zor bir miras davasına dönüşebileceği beklentisi var. Popun kralının servetiyle ilgili farklı tahminler yapılırken, borçlarıyla da ilgili değişik söylentiler var. Kriz nedeniyle Jackson’ın gayrimenkullerinin oldukça fazla değer kaybettiği, satılması halinde ucuza gideceği de söyleniyor. Öte yandan Jackson’ın ölümüyle gayrimenkullerinin özel bir anlam kazanacağını ve daha yüksek fiyattan satılabileceğini ileri sürenler de var.

  Ya bilet ya para iadesi

  GEÇTİĞİMİZ günlerde kaybettiğimiz efsanevi pop sanatçısı Michael Jackson’un gerçekleşemeyen son konserlerinin bilet iade sorunu hakkında açıklama yapıldı.

  Londra’da yapılacak 50 konseri AEG Live organize edecekti. Şirket, hayranlara bilet ücretini tamamen iade edilebilineceğini; ya da dileyenlerin biletlerini hatıra olarak saklanabileceklerini açıkladı. Şirketin CEO’su Randy Phillips, dünyanın en büyük eğlence sektörü ruhunu yitirdiğini belirtti.

  Phillips, Jackson’ın hayranlarına büyük bir saygı duyduğunu; şirketlerinin de aynı saygıyı göstereceğini de ekledi. AEG, sadece resmi yollardan alınan biletleri iade edeceğini açıkladı. Ebay ve PayPal gibi satış firmaları da biletleri geri iade edeceklerini açıkladılar. Ebay satıcılara, satış komisyonlarını da geri ödeyeceğini belirtti

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ayybben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130211
  Nerden
  Burdur
  Mesaj
  917
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  13844
  Allah rahmet eylesin ani ölümünün ardından asıllı asılsız dedi kodular olması normal sonuçta bir yıldızı daha öyle yada böyle kaybettik.

 5. #15
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130377
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643

  Jackson'ın doktoruna 4 yıl hapis

  Merhaba

  Michael Jackson'ın ölümüne sebebiyet vermekten suçlu bulunan doktor Conrad Murray, 4 yıla mahkum oldu.  Mahkemenin yargıcı, Murray'nin şartlı tahliyesini reddetti.

  Mahkeme, ay başında görülen davada Dr. Murray'nin 25 Haziran 2009'ta Jackson'a güçlü bir anestezi ilacı olan "propofol"den aşırı dozda vererek ölümüne yol açtığına hükmetmişti.

  Altı hafta süren mahkeme sürecinde Murray, suçlamaları reddetmişti. Savunma avukatları da ünlü şarkıcının ölümcül dozu kendisinin aldığını ileri sürmüştü.

  Los Angeles Adli Tıp Kurumu, yapılan otopside Jackson'ın kanında propofolün yanı sıra lorazepam, midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının bulunduğunu açıklamıştı.

  Jackson'ın doktoruna 4 yıl hapis

Benzer Konular

 1. Michael Jackson'un Ölüm Yıl Dönümü
  mopsy Tarafından SMN Magazin Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-06-2010, 08:30 AM
 2. Michael Jackson’un Çocukları
  mopsy Tarafından SMN Magazin Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-06-2010, 09:25 AM
 3. Michael Jackson's This Is It
  onairci Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-10-2009, 05:10 PM
 4. Michael Jackson ölmedi
  YukseLL Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-08-2009, 09:40 PM
 5. Michael Jackson'ın Bilinmiyenleri
  mopsy Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 13-07-2009, 09:27 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık