1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 14
 1. #1
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Kanserden ölen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 3. yılında Artvin'in Hopa ilçesindeki mezarı başında anıldı.

  Kazım Koyuncu'nun, Hopa ilçesinin Yeşilköy köyündeki mezarı başında düzenlenen törene babası Cavit, annesi Hüsniye, kardeşleri Hüseyin, Niyazi, Oğuz ve Canan Koyuncu ile arkadaşları ve çeşitli illerden gelen sevenleri katıldı.

  Ailesinin isteği üzerine herhangi bir sivil toplum örgütü veya siyasi parti tarafından üstlenilmeyen törende, Koyuncu'nun mezarı karanfillerle süslenerek türküleri söylendi, Koyuncu'yla ilgili anılar anlatıldı.

  Ağabey Hüseyin Koyuncu, önceki yıl olduğu gibi bu yıl da Kazım Koyuncu'yu sonsuza uğurlanış yıl dönümünde sade bir törenle anmak istediklerini söyledi.

  Hüseyin Koyuncu, “Kazım, bütün Karadenizliliği ile dik ve devrimci bir duruş sergileyen evrensel bir insandı. Gösterişten uzak durdu. Onun anılması da ona yakışır olmalıydı. Anılmasında logo ve etiketlerin, dernek ve kurumların, siyasi kuruluş ve örgütlerin ön plana çıkmasından çok yüreklerin bir araya gelmesi önemliydi” dedi.

  Kazım Koyuncu'nun Karadeniz Sahil Yolu'ndaki çevre katliamları başta olmak üzere Çernobil'in etkilerine dikkat çekmek istediğini ifade eden Koyuncu, “Her alanda ve platformda bu toplumsal sorunları dile getirmeye çalıştı. Sonuçta bu mücadeleyle anlatmaya çalıştığı sonuçlardan biri olan kansere yenik düştü. Kazım'ı anmak, onun bu mücadelesini daha ilerilere, sonuç alınacak noktalara taşımakla anlam kazanacaktır” diye konuştu. (İnternethaber)


 2. #2
  güney
  Misafir..

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Kazım Koyuncu, ölümünün 3. yılında Artvin'in Hopa ilçesindeki mezarı başında anıldı.

  Kazım Koyuncu anması, Rize’nin Pazar ilçesinden karadeniz kararmasın kanser kaderimiz değildir. Kazım’la birlikte Pazar’dan Hopa’ya yürüyoruz” basın açıklamasıyla başladı. Pazar’da yapılan basın açıklamsı sonrası Pazar, Ardeşen, Fındıklı ve Arhavi ilçelerinde basın açıklamaları ve şehir merkezlerindeki yürüyüşlerle Hopa’ya varıldı. Her geçilen ilçeden yeni katılımların olduğu topluluk Hopa’da bekleyenlerle Hopa parkında buluştu. Hopa’nın caddelerinde yürüyüş boyunca “Kazım’ı unutma unutturma, kanser kaderimiz değildir, katil Çernobil bu kaçıncı ölümdür, gün gelecek devran dönecek sorumlular halka hesap verecek” sloganları atıldı. Kazım Koyuncu’nun en sevilen parçaları hep birlikte söylendi.

  500 kişinin katıldığı yürüyüş çay fabrikası önünde sona erdi. Buradan araçlarla Kazım’ın köyünde bulunan mezarına çıkılarak anma yapıldı.

  Anmada Halkevleri adına yapılan konuşmada, “Kazım bizim çevreci yüzümüz, barışçı yüzümüzdür. Kazım bu bölgenin demokratik yüzü ve özgürlükçü yüzü ve isyankar yüzüdür. Bugün Kazım’ı anmak, Karardeniz kararmasın demektir, bugün Kazımı anmak kanser kaderimiz değildir demektir, bugün Kazım’ı anmak yaşasın halkların kardeşliği demektir. Kazım’ı anmak devrimci olmaktır. Kazım’ı üreterek yaşatacağız” denildi. Eğitim emekçileri ve Hopalı gençler adına yapılan konuşmalar sonrası gitar eşliğinde Kazım’ın türküleri söylendi.

  Sendika.Org


  Yüzlerce insan tek ses; Kazım Koyuncu´yu "sokağa şarkılar söyleyerek" andı


  Kazım Koyuncu'yu "Üreterek Anıyoruz" etkinlikleri başladı. Yüzlerce insan Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'nden tulum eşliğinde başlayan yürüyüşe katılarak Kadıköy çarşısı içine ilerledi. Yürüyüş boyunca alkışlarla şarkılara katılarak, Kadıköylüler de Kazım'ı andılar

  Kadıköy çarşısı içine gelindiğinde Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Genel Sekreteri Özge Ozan Kültür Merkezi adına yaptığı konuşmada "Bugün buraya bundan 3 yıl önce kaybettiğimiz Kazım Koyuncu'yu anmak için toplandık. Kazım Koyuncu'yu Karadeniz halkının kaderi haline getirilen kanser ayırdı bizden. Bir insanı yaşatmanın en güzel biçimi onun yaşamında ve sanatında savunduğu değerlerle kaynaşmış bir üretim sürecini sürdürebilmektir. İşte Kazım Koyuncu Kültür Merkezi 8 aydır sürdürdüğü çalışmalarda bunu yapıyor. Tamamen gönüllü katılımcıların emekleriyle sanatı ayrıcalıklara bağımlı kılmaksızın üretiyor ve ürettiklerini paylaşıyor. Kazım Koyuncu konserleri için diyordu ki "Her bölgeden her kültürden ve dilden insanın hep bir ağızdan şarkılar söylemesi, el ele omuz omuza horonlar oynaması ya da dans etmesi hiç sözü edilmese de barışın sevginin ve kardeşlik duygusunun ifadesidir. Şimdi hep birlikte sokağa Kazım Koyuncu şarkıları söyleyeceğiz. Büyük bir koro oluşturarak. Şarkılarımızı Kazım Koyuncu için, eşitlik, özgürlük ve halkların kardeşliği için herkesin sanat yapabileceği, herkesin yeteneklerini özgürce geliştirebileceği, herkesin ürettiklerini hiç çıkarsız paylaşabileceği bir dünya için söyleyelim. Kazım devrimci bir müzisyendi bunun için sokaktayız ve bunun için müzik yapıyoruz. Şimdi söz müziğin" diyerek herkesi şarkı söylemeye davet etti.

  Dalepe Nena'nın daha önce söylenecek şarkılarla Kültür Merkezi'nde yürüttüğü toplu şarkı çalışmalarına katılanlarla, Kültür Merkezi'nde dağıtılan şarkı sözlerini tekrarlayanlarla, eşlik edenlerle büyük bir koro oluşturularak Kazım Koyuncu şarkıları söylendi.

  Ardından Kültür Merkezi'ne tulum eşliğinde yürüyüşle geri dönülerek KKKM Sinema Atölyesinin hazırladığı "Kazım Koyuncu Kültür Merkezi, Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'ni anlatıyor" belgeseli gösterildi.

  Etkinlikler 29 Haziran'a kadar devam edecek.

  Kazım Koyuncu Kültür Merkezi
  Konu güney tarafından (26-06-2008 Saat 12:44 PM ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  25 Haziran 2005 tarihinde kaybettiğimiz Trabzonspor sevdalısı sanatçı Kazım Koyuncu aramızdan ayrılışının 3. yılında Artvin'in Hopa ilçesindeki mezarı başında anıldı.
  Kazım Koyuncu'nun, Hopa ilçesinin Yeşilköy köyündeki mezarı başında düzenlenen törene babası Cavit, annesi Hüsniye, kardeşleri Hüseyin, Niyazi, Oğuz ve Canan Koyuncu ile taraftarlarımız, arkadaşları ve çeşitli illerden gelen sevenleri katıldı.

  Koyuncu'nun mezarı karanfillerle süslenerek türküleri söylendi, Koyuncu'yla ilgili anılar anlatıldı (www.trabzonspor.org.tr)


 4. #4
  güney
  Misafir..

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  İşte gidiyorum
  Birşey demeden
  Arkamı dönmeden
  Şikayet etmeden
  Hiçbirşey almadan
  Birşey vermeden
  Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

  Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
  Yürüyorum sanki senin yanında
  Sesin uzaklaşır herbir Adımda
  Ayak izim kalmadan gidiyorum

  Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
  Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
  Bana kimse sen gibi sarılmadı
  Işığımız sönmeden gidiyorum


  k.koyuncu...

 5. #5
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Anılar düştü peşime uyumaz oldum
  Düşlerim vardı yamacına
  Varamaz oldum
  Rüzgarla yarışırken koşamaz oldum
  Düze çıkmaz yollarım inemez oldım

  Geçmiş günler düğüm düğüm
  Çözemez oldum güzelim
  Sevda yüklü bulutlardan geçemez oldum güzelim


  Allah rahmetiyle muamele eylesin inşallah.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 6. #6
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Rahmetle anılmak......
  Ebediyet budur işte.
  Sessiz yaşadım kim beni nerden bilecek...

  Ne güzel demiş şair.

 7. #7
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesaj
  17
  Rep Gücü
  17

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Allah gani gani rahmet eylesin.

 8. #8
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesaj
  17
  Rep Gücü
  17

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anılar düştü peşime uyumaz oldum
  Düşlerim vardı yamacına
  Varamaz oldum
  Rüzgarla yarışırken koşamaz oldum
  Düze çıkmaz yollarım inemez oldım

  Geçmiş günler düğüm düğüm
  Çözemez oldum güzelim
  Sevda yüklü bulutlardan geçemez oldum güzelim


  Allah rahmetiyle muamele eylesin inşallah.
  Şeklindeki dizeleri kaleme alan "Rabia" rümuzlu kişinin kullandığı bir de slogan bulunmakta ki bu slogana da "Edep ile gelen lütuf ile gider" biçiminin sahipliği yaptırılmakta.

  "Rabia" rümuzlu arkadaşım gel istersen biz bu sloganı "Edep ile gelen lütuf ile gider" şeklinden, "Edep ile gelen güçlü kişi lütuf ile gider"e tebdil eyleyelim yani bahsini geçirdiğim slogana bir "Güçlü olma" faktörü ekleyelim.

  Zira edep ile gelen kişi güçlü olmalı yani gittiği yere icabında zarar verebilecekken bir, bu zararı bilerek ve de isteyerek vermemişlik pozisyonunun işgalciliğini yapmalı ki kendisine gösterilen lütuf, "Madem ki sen bize zarar verebilecekken bu zararı vermekten sarf-ı nazar ettin o halde biz de sana bir lütufta bulunma cihetine gidelim" anl***** gelen bir değeri sahiplenebilsin.

  Yoksa güçsüz olan zaten, sergileme cihetine gideceği edepsiz bir davranışın karşısında oluşacak tepkiyi göğüslemeye yarayan potansiyel kuvvetten yoksun bulunması nedeniyle "Aman edepli olayım, aksi halde yani edepsizlik yapmam durumunda bu adamlar bana tepki gösterir ve benim de bahsini geçirdiğim nedenden dolayı gösterilecek bir tepkiyi göğüslemeye yarayan gücümün bulunmamasından ötürü söz konusu tepki neticesinde eriyip giderim" şeklindeki bir düşüncenin ürünü olacak bir edeplilik halini dost-düşman herkese gözlemlettirmek zorundadır ki mecburen sergilenecek olan bir davranışın, o davranışı sergileyecek kişinin, bahsini geçirdiğim davranışı, özgür iradesiyle istediğinden değil de zorunluluk karşısında gündeme taşımışlığı konusundaki bir fikrin muhataplar nezdinde meydana gelmesine neden teşkil edeceği keyfiyeti de her türlü izahtan vareste bir hususutur.

  Eh, edeplilik davranışını, başka bir alternatifi bulunmadığı yani aksini yaparak o edepliliğin olumsuz versiyonunu gündeme taşıyamadığı için sergileyen bir kişinin, niçin kendisine lütuf gösterilmek suretiyle mükafatlandırılması cihetine gidilsin ki...
  Konu Boyacikoylu tarafından (17-07-2008 Saat 06:39 AM ) değiştirilmiştir.

 9. #9
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesaj
  17
  Rep Gücü
  17

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Alıntı güney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İşte gidiyorum
  Birşey demeden
  Arkamı dönmeden
  Şikayet etmeden
  Hiçbirşey almadan
  Birşey vermeden
  Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

  Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
  Yürüyorum sanki senin yanında
  Sesin uzaklaşır herbir Adımda
  Ayak izim kalmadan gidiyorum

  Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
  Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
  Bana kimse sen gibi sarılmadı
  Işığımız sönmeden gidiyorum


  k.koyuncu...
  Güney Hanım Kızım;

  Son derece aristokratça verilmiş fotoğraf pozundan dolayı seni kutluyor, Kazım Koyuncu'ya ait şiiri yazmışlığından ötürü ise "Beni ağlatacak mısın" diyorum.

 10. #10
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Cevap: Kazım Koyuncu Sade Bir Törenle Anıldı

  Alıntı Boyacikoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şeklindeki dizeleri kaleme alan "Rabia" rümuzlu kişinin kullandığı bir de slogan bulunmakta ki bu slogana da "Edep ile gelen lütuf ile gider" biçiminin sahipliği yaptırılmakta.

  "Rabia" rümuzlu arkadaşım gel istersen biz bu sloganı "Edep ile gelen lütuf ile gider" şeklinden, "Edep ile gelen güçlü kişi lütuf ile gider"e tebdil eyleyelim yani bahsini geçirdiğim slogana bir "Güçlü olma" faktörü ekleyelim.

  Zira edep ile gelen kişi güçlü olmalı yani gittiği yere icabında zarar verebilecekken bir, bu zararı bilerek ve de isteyerek vermemişlik pozisyonunun işgalciliğini yapmalı ki kendisine gösterilen lütuf, "Madem ki sen bize zarar verebilecekken bu zararı vermekten sarf-ı nazar ettin o halde biz de sana bir lütufta bulunma cihetine gidelim" anl***** gelen bir değeri sahiplenebilsin.

  Yoksa güçsüz olan zaten, sergileme cihetine gideceği edepsiz bir davranışın karşısında oluşacak tepkiyi göğüslemeye yarayan potansiyel kuvvetten yoksun bulunması nedeniyle "Aman edepli olayım, aksi halde yani edepsizlik yapmam durumunda bu adamlar bana tepki gösterir ve benim de bahsini geçirdiğim nedenden dolayı gösterilecek bir tepkiyi göğüslemeye yarayan gücümün bulunmamasından ötürü söz konusu tepki neticesinde eriyip giderim" şeklindeki bir düşüncenin ürünü olacak bir edeplilik halini dost-düşman herkese gözlemlettirmek zorundadır ki mecburen sergilenecek olan bir davranışın, o davranışı sergileyecek kişinin, bahsini geçirdiğim davranışı, özgür iradesiyle istediğinden değil de zorunluluk karşısında gündeme taşımışlığı konusundaki bir fikrin muhataplar nezdinde meydana gelmesine neden teşkil edeceği keyfiyeti de her türlü izahtan vareste bir hususutur.

  Eh, edeplilik davranışını, başka bir alternatifi bulunmadığı yani aksini yaparak o edepliliğin olumsuz versiyonunu gündeme taşıyamadığı için sergileyen bir kişinin, niçin kendisine lütuf gösterilmek suretiyle mükafatlandırılması cihetine gidilsin ki...

  Edepli olan zaten güçlüdür...Edep zoraki,zorlamayla olacak birşey değildir.

  Edep, tek başına iken bile ,''kimse görmüyorsa Allah görüyor ''düsturuyla hareket ederek,her türlü edepsizlikten uzak durmaktır''

  Ama madem siz, bir de bu güzel söze ''güçlü'' sözcüğünü de eklemek istediniz, sizi kırmayalım öyleyse...''Edep ile gelen güçlü kişi lütuf ile gider'' diyelim de gönlünüz olsun..:))))


  Kazım Koyuncu'ya tekrar Allah'tan Rahmet Diliyorum.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. İki sosisli iki sade
  mopsy Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-04-2012, 05:04 PM
 2. Gaffar Okan anıldı
  bursali68 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-01-2012, 05:33 PM
 3. Bilirkişiye göre Kazım Koyuncu PKK'lı
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-07-2010, 07:48 PM
 4. Sade güzelliğin sırrı
  Nil@y Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 12-12-2007, 11:35 PM
 5. Sade vb skin
  bybart Tarafından vBulletin 3.5.X Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-01-2006, 05:34 PM
Yukarı Çık