'Ben-Hur' tiyatro sahnesinde
Sinema tarihinin klasiklerinden 'Ben-Hur' tiyatro sahnesinde... Dünya prömiyeri Londra'da yapılan oyunda, 400 oyuncunun yanısıra 70 akrobat, 32 at, 100 güvercin ve iki kartal da rol alıyor.

"Ben Hur"un dünya prömiyeri Londra'da O2 Arena'da yapıldı.

İSTANBUL - Beyazperdenin unutulmazlarından 'Ben-Hur', tiyatro sahnesine taşındı. Dünya pömiyeri Londra'daki O2 Arena'da yapılan oyuna ilgi büyüktü.

Yapımcılar Charlton Heston'ın başrolünde yer aldığı 11 oscar ödüllü epik filmin başarısını, tiyatro sahnesinde de yakalamayı amaçlıyor.

19. yüzyılda yazılan bir romana dayanan ve Yahudi prens Ben-Hur'un Romalı işgalcilere karşı mücadelesini anlatan senaryoyu tiyatro sahnesine taşımanın kolay olmadığı belirtiliyor. Sahne tasarımı ve dekorlarıyla, izleyiciyi hikayenin yaşandığı ilk yüzyıla taşıyan oyunda 32 at, iki eşek, 100 güvercin, iki kartal, 70 akrobat ve yüzlerce oyuncu yer alıyor.


Hazırlıkları 12 ay süren oyun, tiyatro sahnesinde gerçekleştirilen arena yarışlarıyla da bir ilke imza atıyor.

'Ben-Hur' O2 Arena'daki gösterimlerin ardından aralarında Barcelona ve Paris'in de bulunduğu 20 Avrupa şehrini kapsayan bir turneye çıkacak. Oyun, 2010'da Avustralya ve Amerika'da da sahnelenecek.