Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  6

  Bana aşkı anlatır mısın? Hamdi ülker'in yeni romanı

  EĞİTİMCİ YAZAR
  HAMDİ ÜLKER
  “BANA AŞKI ANLATIR MISIN?” ADLI ROMANINI TANITTI…

  Sözlerine “Kötü aile yoktur” diye başlayan Hamdi Ülker; bugün bir aileye sahip olan insanların ailelerinin değerini bilmelerini söyleyerek başladı.
  2011 yılı içerisinde “1914 90 000 Sarıkamış” adlı bir roman yayınlayan Eğitimci Yazar Hamdi Ülker 2012 yılı Mart ayında Mola Yayınlarından piyasaya çıkan “Bana Aşkı Anlatır mısın?” adlı romanının tanıtımını yaptı. Hali hazırda basılmayı bekleyen “eski bir eşkıyanın hayatını konu alan” bir romanı ve bir de hikâye kitabı olduğunu belirten yazar, roman ve hikâyelerinde toplumsal olayları değişik bakış açısı ile irdelediğini belirtti.
  Hamdi Ülker; yeni romanının toplumdaki birçok soruna dikkat çektiğini vurguladı. Yazar, konu ile ilgili şunları söyledi.
  “Bana Aşkı Anlatır mısın?” öncelikle bir aşk romanıdır. Yetiştirme yurdunda büyümüş ve öğretmen olmuş bir genç kız ile bir şairin aşkını anlatmaktadır. Ailevi ve ticari sorunlar yaşayıp, huzur arayışı içerisine giren bir şair ile aile ortamından uzak yurtlarda büyümüş, sıcak bir aile ort***** özlem duyan bir genç bayanın Beyoğlu’nda bir barda kesişen yolları, Azeri bir kadının onların bakışlarında fark ettiği ışıltı ve şairin aşk dolu dörtlükleri ile gerçek aşka dönüşmektedir.
  Hem bedenen hem de ruhen ikinci hayatlarını yaşayan bu iki insanı aşka sürükleyen bu duygular onların kendi gerçeklerine ulaşabilmeleri için yollarına bir ışık olmuştur.
  Ülkemizdeki yetiştirme yurdu gerçeğine ve orada büyüyen insanların topluma adapte olmaya çalışırken yaşadıkları sıkıntılara dikkat çeken bu roman aynı zamanda aile hayatının inceliklerine ve kutsallığına da dikkat çekmektedir…
  Yazar; bu romanın bugün iyi yada kötü bir aileye sahip olan insanların ailelerinin değerini bilmeleri yönünde çok önemli toplumsal ve sosyal mesaj olduğunu söyledi. Günümüzde özellikler gençlerin yaşadıkları sorunları bahane ederek ailelerinden koptuklarını bu yüzden de birçok psikolojik ve sosyal çöküntülere maruz kaldıklarının altını çizen yazar; baba özleminin, annenin yokluğunun ne demek olduğunu bilmeyen yada bu duyguları yaşayanların neler çektiklerini merak eden özellikle gençlerin bu romanı mutlaka okumalarını tavsiye etti.
  İddialı ve alanında bir ilk olan bu roman; akıcı üslubu, şiirlerle desteklenmiş metin özelliği ile okuyucuların sıkılmadan zevkle okuyacakları lirik bir anlatım özelliğine sahiptir. Mola Yayınlarından piyasaya çıkan bu romanı tüm kitapçılarda bulmak mümkün olacaktır.

  Mola Yayınlar Erzincan Satış Noktaları
  KİTAPÇI
  Er merkez AVM Kat 2 No. 35
  -------------------------------
  Üniversite Kitap evi
  Ordu İş Merkezi 1. kat
  Ekli Thumbnails Ekli Thumbnails 10234009.jpg  

Benzer Konular

 1. İlker Başbuğ tutuklandı
  dogangunes Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 07-01-2012, 12:09 AM
 2. Aşkı Öğret Bana
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-11-2010, 12:00 PM
 3. İşte Tarkan'ın yeni aşkı
  Venhar Tarafından SMN Magazin Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-03-2010, 09:04 PM
 4. forumda yeni birisi-herkes hayran kalacak bana
  specker Tarafından Supermeydan Mutfağı Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 12-06-2007, 10:08 AM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 06-10-2006, 06:52 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık