HOUSE dizisinin çılgın doktorundan eğlenceli ve heyecan dolu bir polisiye!

Hugh Laurie polisiye türüyle muzipçe dalga geçtiği bu kitabında insanı kahkahadan kırıp geçiren komik öğeler ile şaşırtıcı olayları müthiş bir aksiyonu birleştiriyor!

Thomas Lang... Kraliyet muhafızından bozma bir tetikçi, paralı asker ve aynı zamanda da süper bir adam... Soğukkanlı cinayetler ona göre değildir. Amerikalı bir işadamını öldürmesi için kendisine yığınla para önerildiğinde, Lang kurbanı uyarmayı seçer –çok geçmeden bu iyilik kötü sonuçlar doğuracaktır. Birkaç saat içinde Lang Buda heykelleriyle kafalar patlatmaya, kötü kalpli milyonerlerle zekâ yarıştırmaya ve hayatını –başka şeylerle birlikte– baştan çıkarıcı, tehlikeli kadınların eline bırakmaya başlar. Yozlaşmış CIA ajanlarına, terörist özentilerine ve yüksek teknoloji destekli cinayetler işlemek isteyen silah tüccarlarına kafa tutan Lang, âşık olduğu kadını kurtarmaya ve uluslararası bir katliamı engellemeye kararlıdır...

“Silah Tüccarı alaycı, heyecanlı, esprili, sürprizlerle dolu, tuhaf ve son derece harika. Üstelik satın almak için izİn belgesine ihtiyacınız yok... Harika bir roman.”

WASHINGTON POST

“Muhteşem bir ilk roman...”

‘House’ dizisinin doktorunu oynayan Hugh Laurie, ilk romanında polisiye ile 40 yıllık bir yazar gibi ustaca dalga geçiyor

İki kez Altın Küre alan, son 10 yılda dünya televizyonlarına damgasını vuran ‘House’ dizisinin yakışıklı doktoru Hugh Laurie (Dizideki adıyla Dr. Gregory House), gerçek bir entelektüel çıktı. İlk romanı ‘Silah Tüccarı’ ile yazarlar dünyasını selamlayan Laurie, İngiltere’nin en köklü iki üniversitesinden biri olan Cambridge’ten mezun. Ciddi bir arkeoloji eğitimi alan oyuncu yazar, ilk kitabının yazılış nedeninin polisiye ile muzipçe dalga geçmek olduğunu söylerken, Washington Post ve The Daily Telegraph’ın kitap eleştirmenleri Laurie’nin bunu fazlasıyla başardığını ifade ettiler.

Silah Tccar - Hugh Laurie - thaki Yaynlar - kitap - ilknokta.com