+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Hitler'in Kadınları

Kültür, Sanat Kategorisinde ve Kitap Forumunda Bulunan Hitler'in Kadınları Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Son derece emek verilen bir araştırma kitabı... Gerek biyografik değeri, gerekse objektif olduğu her halinden anlaşılan anlatım tarzı ile daha

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  39
  Mesaj
  1.325
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  19338

  Hitler'in Kadınları

  Son derece emek verilen bir araştırma kitabı... Gerek biyografik değeri, gerekse objektif olduğu her halinden anlaşılan anlatım tarzı ile daha ilk sayfalarda okuyucuyu etkisi altına alabilen bir kitap olduğunu düşünüyorum.

  Şu ana kadar Hitler'e dair pek çok kitap okudum ve zihnimde az çok bir profil oluşacak kadar bilgi de edindim ancak özel yaşamı her daim muamma olarak kalmış ve net bir noktaya gelememişti. İşte ' Nazi'nin Kadınları'nı okurken puslu pencere ardında kalan beynimdeki yerlerin oldukça berraklaştığını fark ettim.

  Genel anlamda Hitler'İn sağlıksız denebilecek zihin yapısını ve yaptığı zulümler ile tarih sahnesindeki lekeli tahtını hepimiz zaten biliriz. Biraz daha sınırları zorlayıp özline girdiğimizde de muazzam bir psikolojik sorun repertuarı ile karşılaşacağınızı da söylemek isterim. Sado- mozoşizm, şizofreni, ensest, sapıklık diyebileceğimiz seviyede cinsel fantaziler ve daha adını bilemediğim kadar çok hastalıktan oluşan bir geniş yelpaze...

  Tarihe iyi ya da kötü damgasını vuran şahsiyetlerin dışavurumlarının ardında neler yattığını öğrenmek isteyen okuyucuların dikkatini çekeceğine inanıyorum. Keyifli okumalar arkadaşlar...

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  13.662
  Beğenmiş
  1
  Beğenilmiş
  10
  Rep Gücü
  88643
  Merhaba!

  Douglas Botting, Ian Sayer;
  Çeviren: Aslı Ocak-Elips Kitap;
  Ankara, 2006, 248 sayfa
  Kitap tanitim yazisi:
  Führer'in aşk ilişkileri patolojik ruh halini mi açığa vuruyor?
  Tarihçiler ve psikanalistler modern çağda şerrin sembolü hâline gelmiş olan adamın zihniyetini kavramaya çalışıyorlar. Hitler vatanının bütün kadınlarıyla evliymişçesine, o ünlü sözünü söylüyordu: "Benim aşkım Almanya'dır." Dünyanın âşık olduğu kişilere ilişkin ayrıntıları bilmesini hiçbir zaman istemedi.

  Yine de ona çok yakın olanlar oldu. Bakımını üstlenen ve kişisel hizmetinde bulunan hizmetçiler ile doktorlar ve özellikle de çevresini saran genç kadınlar -Mimi, Geli, Eva Braun ve diğerleri- çemberi için, Hitler'le olmak "güneşin hemen yanında oturuyor olmak" gibiydi.

  Görgü tanıklarının ifadelerinden, soruşturma raporlarından, kişisel itiraflardan ve şimdiye kadar bilinmeyen kişsel belgelerden tanınmış Nazi tarihi uzmanları olan Douglas Botting ve Ian Sayer, bütün kamraşiklığı ve yetersizliğiyle, durmadan değişen şefkati ve sapkınlıklarıyla Führer'in aşk yaşamının sıra dışı ve ayrıntılı bir portresini sunuyorlar. Yeni nesil için ön açıcı olacak bu eserde yazarlar yirminci yüzyılın en çok nefret edilen ve hor görülen figürlerinden birine ışık tutmayı başarıyorlar.

  Aynı yazarların Nazi Gold isimli kitabına ilişkin:
  "Efsanevi bir servet ve açgözlülük üzerine bugüne kadar okuduğum en sürükleyici hikayelerden biri. Her sayfada adım adım çözülen bir gizem. Kendime bunun bir gerçek olduğunu hatırlatmak zorunda kaldım."
  New York Times

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  39
  Mesaj
  1.325
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  19338
  Bir minik ekleme daha yapayım değerli Mopsy , kitapraki ensest bölümü okurken lütfen bir kere daha altını çizerek okuyun zira sapkınlığın hat safhada olduğuna dair en büyük ipuçları orada görülüyor.

Benzer Konular

 1. hitler ne yaptı
  ozkan1969 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 47
  Son mesaj: 12-04-2014, 05:37 PM
 2. Hitler ve hatırlattıkları
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-12-2013, 01:00 PM
 3. hitler kimdi ?
  ozkan1969 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 27
  Son mesaj: 13-03-2009, 01:33 PM
 4. Hitler ve Yahudi
  Gül@y Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 22-10-2008, 09:00 AM
 5. hitler ve stalin
  sebahat35 Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 30-07-2008, 12:19 PM
Yukarı Çık