Önce kitap hakkında genel gilgi vereyim sonra yorumumu yazayım

Cam Çocuk

Jodi Picoult

· April Yayıncılık
· Basım Tarihi : 09 - 2009
· ISBN : 9789756006337
· Sayfa Sayısı : 486
· Çevirmen : Cihat Taşçıoğlu
· Etiket Fiyatı : 22.00 TL
· Bizdeki Fiyatı : 17.60 TL %20

- Fiyatı : 17.60 TL -

İlgili Kategoriler

Roman [Edebiyat] ,

Kitap HakkındaYorumlarBenzer KitaplarÖdeme Seçenekleri
Sürekli bir şeyler kırılır. Bardaklar, tabaklar, verilen sözler, yürekler... Buzu kırabilirsiniz; dalgaları da; sessizlik bile bir anda paramparça olup dağılır. Zin*cirler kırılır; bağlılıklar, dostluklar, yeminler... Kısacası yaşamdaki birçok şey kırılgandır. En çok da yaşamın kendisine yönelik bağ...

Kırık dökük bir hayatın içinde osteogenesis imperfecta hastalığıyla dünyaya gelen bir bebek: Cam Çocuk Willow. Sayısız kırıkları sarmaya çalışan bir anne: Charlotte. Buz gibi görünümü altında parçalanan bir baba: Sean. Kardeşinin kırıkları altında ezilen bir diğer kız: Amelia. Ve Charlotte'nin biricik arkadaşı ve doktoru: Piper. Buzun üstünde gezinen bu karakterlerin etik ve kişisel karar*larla ilgili söyleyecek çok sözü olacak.

Jodi Picoult Cam Çocuk'ta bir kez daha edebi dehasıyla son derece kaygan bir zeminde önemli ve kışkırtıcı sorulara yanıt arıyor.

"Picoult kestirilemez bir ihtişamla yazıyor. " "Picoult abartılması güç derecede iyi yazıyor. "
Stephen King

"Picoult sıcak konulara parmak basmakta üstatlaştı, hatta kahin seviye*sine geldi. Bizi doğru ve yanlış üzerine düşünmeye zorlayışı karşısında afallamamak imkansız. "
The Washington Post


Kitabı ilk elime aldığımda bu kadar etkileneceğimi az çok tahmin ediyordum aslında zira hem konu yeterince hassastı hem de picoult'un tarzı oldum olası hoşuma gitmişti . Willow kitabın ana karakteri ve gizli öznesi . Her zaman bahsi geçen , hikayenin odak noktası olan kişi olmasına rağmen , kitap boyunca günlük sayfaları arasında "bahsedilen kişi" olarak kalıyor . Peki Willow kimdir ? Osteogenesis imperfecta hastalığıyla dünyaya gelen bir bebek... Kitap boyunca Willow'un annesi, ablası, babası ve doktoru günlük şeklinde Willow hakkındaki yaşananları yazıp okuyucuya willow'u ve nelerle yaşamak zorunda kaldığını anlatıyor . Başlangıçta hastalık ile mücadele şeklinde başlayan hikaye daha sonraları format değiştiriyor ve willlow'un doktoru ve aynı zamanda annenin de en yakın arkadaşı olan Piper ile anne arasında mahkemelere kadar uzanan bir süreç ile devam ediyor .
İlk satırdan başlayarak Willow'un zor ve sıkıntılı yaşam halini özümsüyor ve annesine destek olabilme güdüsü ile doluyorsunuz ancak satıraralarında anneye kimi zaman sitem edip kimi zaman sinirlenmek de mümkün zira çevresindeki her şeyi kırıp geçirdiği bir dönem de yaşıyor .
Çam çocuk konu itibariyle zaten alabildiğine ince ve kırılgan bir konu ama kitaptaki işlenişi o kadar yalın ve başarılı ki bir solukta okuyup bitirmemek imkansız . Peki sonunda ne mi oluyor ? Beklenenden çok daha acıklı ve karmaşık bir son ...